[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
ULIPPO
A 2988/59746-on személyesen neked szól egy kérdés, vennéd a fáradtságot hogy válaszolsz rá?!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
T

Törölt tag 1526

Guest
Az addig a pontig rendben is lenne ha lenne egy varázsgömböm, amibe ha belenézek akkor látnám az igazságot. De mivel nincs, őszintén nem fogok utánajárni minden hírnek és cáfolatnak és cáfolat cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolat cáfolatának...
Ez legyen a ti problémátok. Én személy szerint egyensúlyra törekszem. Ameddig a nézeteltéréseket viszonylag civilizált hangnemben tudjátok tárgyalni és senki nem fog népek és nemzetek elleni kirohanásokat írkálni, részeről bármilyen hír és annak cáfolatát meg lehet tárgyalni.
Én tudom, hogy nincs varázsgömböd és nem is lehet minden álhírt megcáfolni. De van amit meg lehet, méghozzá minden kétséget kizáróan, és ha van ilyen azt mégse kéne ugyanúgy kezelni mint a valós információt, mégis csak tartoznánk annyival az igazságnak, hogy kimondjuk ha valami nem az.

De legyen itt egy példa, hogy lássuk milyen a minden kétséget kizáró cáfolat. Ezt boki tette be, ez a HTKA egyik "híre", ezt a ti oldalatok hozza.
És itt van az eredeti, vágatlan, manipulálatlan videó.
https://vk.com/protivostoyanie_tv?w=wall58863239_83753

Na ilyenkor mi van? Itt nincs mese, nincs kecmec, egy ilyen cáfolat egyértelművé teszi a tényt, hogy az első videó hamisított. Ez nem vélemény, nem szimpátia kérdése, az egy hamisított videó, ez az igazság.

Nem neked kell utána járnod, én kerestem ki az eredeti felvételt. Azt látva benned sem maradhat semmi kétely, hogy az első egy hamisított videó. Még az ilyen esetekben sem lehet annyit tenni, hogy a szerkesztő odaírja pirossal mellé, hogy "hamisított videó"?

Ez nem cenzúra, nem törlés, de hát tényleg semmit sem lehet tenni, még akkor sem amikor vitán felül áll, hogy valami hamis? Még az ilyen egyértelmű esetekben se fogtok egy árva szót melléírni, hogy jelezzétek a hamis hír tényét? Tényleg semmit nem vagytok hajlandók tenni a hamisítások ellen?

Csak ezt tisztázzuk, mert ha nektek tényleg tökmindegy, hogy a HTKA igaz vagy hamis infókat közöl és akkor sem fogtok semmit tenni amikor minden kétséget kizáróan kiderül valamiről, hogy hamis, akkor én sem fogom arra vesztegetni az időmet, hogy megkeressem a hamisítványok cáfolatát, hisz úgyis teljesen tökmindegy, hogy ami itt megjelenik az igaz vagy sem, akkor meg minek fáradni vele.

Szóval még az ilyen egyértelműen megcáfolt hamisítványokat sem fogjátok megjelölni, ugyanúgy kezelitek az ilyet is mint a manipulálatlan videókat és kár fáradni azzal, hogy ezekre cáfolatot találjunk?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez itt nagyon off, de.
Minden veled kapcsolatos ellenérzésemet és szkepticizmusomat félretéve mondom, hogy ez nem működik. A Facebook-érdekeltségek is hagyják az egészet, habár nagy híre volt, hogy most hurrdurr megszüntetjük az álhírek terjedését. Oszt' mégse. A magyar szakma is tanácstalan. Túl heterogén a közeg és decentralizált bármilyen szabályozás hatékony levezényléséhez, és a nagy kérdés az, hogy egyáltalán kell-e mert ez már a szólás- és véleményszabadság masszív korlátozása.
A nem kivitelezési jellegű probléma az az, hogy ki és mi alapján dönti el, hogy mi az álhír, nélkül, hogy saját apparátusa lenne pl. egy személyes ismerőse aki ott van és fel lehet hívni telefonon, hogy pl. van-e Donyeckröcsögén vagy Peszki-alsón áram, lőnek-e, stb. Ha ez nincs, akkor marad az amit te csinálsz, hogy a közösségi médiában és néhány állami hátterű ügynökség által előnyben részesített szakértő vagy valamilyen szervezet kijelentését vesszük szentírásnak. Én a te helyedben sem bíznék az ilyenekben.

Ha neked fontos az ügy, akkor legyél hiteles hírforrás akit érdemes lesz követni az olvasónak akkor is, ha csak kevés ideje jut a témára, szóval legyen jó a PR-ed és eléred a célod. Neked is jobb lenne, ha szépen ledolgoznád az eddigi félrevezetéseidet és nem lennél közröhej trágya.
Ha válaszolsz akkor a Beszélgető topikban, köszi.
Cinikussal már régebben is pedzegettük, hogy valószínűleg orosz ügynök lesz és az ukránok lejáratása a feladata.
Nagyon jól csinálja.:p
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Kizárólag az a valós információ amit én hamisítok.
Amit ti az mind hazugság.
Nem olyan bonyolult ez.:p
csak nem erre célzol?
26167798_689205618134072_8235106546750319882_n.jpg
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én tudom, hogy nincs varázsgömböd és nem is lehet minden álhírt megcáfolni. De van amit meg lehet, méghozzá minden kétséget kizáróan, és ha van ilyen azt mégse kéne ugyanúgy kezelni mint a valós információt, mégis csak tartoznánk annyival az igazságnak, hogy kimondjuk ha valami nem az.

De legyen itt egy példa, hogy lássuk milyen a minden kétséget kizáró cáfolat. Ezt boki tette be, ez a HTKA egyik "híre", ezt a ti oldalatok hozza.

És itt van az eredeti, vágatlan, manipulálatlan videó.
https://vk.com/protivostoyanie_tv?w=wall58863239_83753

Na ilyenkor mi van? Itt nincs mese, nincs kecmec, egy ilyen cáfolat egyértelművé teszi a tényt, hogy az első videó hamisított. Ez nem vélemény, nem szimpátia kérdése, az egy hamisított videó, ez az igazság.

Nem neked kell utána járnod, én kerestem ki az eredeti felvételt. Azt látva benned sem maradhat semmi kétely, hogy az első egy hamisított videó. Még az ilyen esetekben sem lehet annyit tenni, hogy a szerkesztő odaírja pirossal mellé, hogy "hamisított videó"?

Ez nem cenzúra, nem törlés, de hát tényleg semmit sem lehet tenni, még akkor sem amikor vitán felül áll, hogy valami hamis? Még az ilyen egyértelmű esetekben se fogtok egy árva szót melléírni, hogy jelezzétek a hamis hír tényét? Tényleg semmit nem vagytok hajlandók tenni a hamisítások ellen?

Csak ezt tisztázzuk, mert ha nektek tényleg tökmindegy, hogy a HTKA igaz vagy hamis infókat közöl és akkor sem fogtok semmit tenni amikor minden kétséget kizáróan kiderül valamiről, hogy hamis, akkor én sem fogom arra vesztegetni az időmet, hogy megkeressem a hamisítványok cáfolatát, hisz úgyis teljesen tökmindegy, hogy ami itt megjelenik az igaz vagy sem, akkor meg minek fáradni vele.

Szóval még az ilyen egyértelműen megcáfolt hamisítványokat sem fogjátok megjelölni, ugyanúgy kezelitek az ilyet is mint a manipulálatlan videókat és kár fáradni azzal, hogy ezekre cáfolatot találjunk?


Igen ! En is az ilyen szintu tiszta esetekrol beszelek. Ha ezt hagyja a lap hogy elfogadott legyen akkor lesz meg lejebb is es nem is kicsit.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Én tudom, hogy nincs varázsgömböd és nem is lehet minden álhírt megcáfolni. De van amit meg lehet, méghozzá minden kétséget kizáróan, és ha van ilyen azt mégse kéne ugyanúgy kezelni mint a valós információt, mégis csak tartoznánk annyival az igazságnak, hogy kimondjuk ha valami nem az.

De legyen itt egy példa, hogy lássuk milyen a minden kétséget kizáró cáfolat. Ezt boki tette be, ez a HTKA egyik "híre", ezt a ti oldalatok hozza.

És itt van az eredeti, vágatlan, manipulálatlan videó.
https://vk.com/protivostoyanie_tv?w=wall58863239_83753

Na ilyenkor mi van? Itt nincs mese, nincs kecmec, egy ilyen cáfolat egyértelművé teszi a tényt, hogy az első videó hamisított. Ez nem vélemény, nem szimpátia kérdése, az egy hamisított videó, ez az igazság.

Nem neked kell utána járnod, én kerestem ki az eredeti felvételt. Azt látva benned sem maradhat semmi kétely, hogy az első egy hamisított videó. Még az ilyen esetekben sem lehet annyit tenni, hogy a szerkesztő odaírja pirossal mellé, hogy "hamisított videó"?

Ez nem cenzúra, nem törlés, de hát tényleg semmit sem lehet tenni, még akkor sem amikor vitán felül áll, hogy valami hamis? Még az ilyen egyértelmű esetekben se fogtok egy árva szót melléírni, hogy jelezzétek a hamis hír tényét? Tényleg semmit nem vagytok hajlandók tenni a hamisítások ellen?

Csak ezt tisztázzuk, mert ha nektek tényleg tökmindegy, hogy a HTKA igaz vagy hamis infókat közöl és akkor sem fogtok semmit tenni amikor minden kétséget kizáróan kiderül valamiről, hogy hamis, akkor én sem fogom arra vesztegetni az időmet, hogy megkeressem a hamisítványok cáfolatát, hisz úgyis teljesen tökmindegy, hogy ami itt megjelenik az igaz vagy sem, akkor meg minek fáradni vele.

Szóval még az ilyen egyértelműen megcáfolt hamisítványokat sem fogjátok megjelölni, ugyanúgy kezelitek az ilyet is mint a manipulálatlan videókat és kár fáradni azzal, hogy ezekre cáfolatot találjunk?


...és ilyenkor berakod a vágatlan 2 perces videót, amin nem robban fel senki és meg van oldva a dolog több oldalas nyígás nélkül. Amúgy ukránnak ukránok.

De nem, mert a te célod az, hogy a veled ellentétes oldalon lévők (főleg boki, rögtön a legnagyobb falat) különböző bélyegekkel legyenek ellátva, vagy ezek a bélyegek gyakran szerepeljenek a nevük mellett, hogy a csak olvasó látogatókban ez a kép maradjon meg.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Igen ! En is az ilyen szintu tiszta esetekrol beszelek. Ha ezt hagyja a lap hogy elfogadott legyen akkor lesz meg lejebb is es nem is kicsit.
Nem emlekszem, hogy teged zavart volna, de szerintem eleg tiszta, hogy ez mekkora hazugsag volt ulippo reszerol:

Az, hogy te dúlsz-fúlsz az egy dolog, ezt már megszokhattuk tőled. A nagyobb baj az, hogy Szijjártó is csak agresszív kismalac módjára dühöng és nem ér el vele semmit.

Közben meg a lengyelek leültek tárgyalni Ukrajnával és kétoldalú megállapodást kötöttek a nemzeti kisebbségek anyanyelvi oktatásáról.
https://www.unian.info/politics/220...ional-minorities-language-of-instruction.html

Ideje meginni azt a herbateát, követni a lengyelek példáját és kétoldalú megállapodást kötni az oktatásról Ukrajnával. De ez nem fog menni ha Putyin hasznos hülyéjeként agresszív dühöngéssel elzárkózunk a megegyezéstől, ezzel nem a kárpátaljai magyarok érdekét szolgáljuk hanem Putyinét.

A megoldás: herbatea, relax, tárgyalás, megállapodás. Az EU-ban ez így működik. Többet lehet vele elérni mint az uszító propagandával és a zöld emberkékkel.

Hoppá, úgy tűnik a melldöngetés és a fenyegetőzés csak az erre vevő közvéleménynek szólt, közben meg a mi kormányunk is a lengyelekhez hasonlóan leült tárgyalni az ukránokkal és megegyeztek egymással.

A hírek szerint tegnap Kijevben magyar-ukrán megállapodás született az oktatási törvény gyakorlati alkalmazásáról.


A magyar sajtóban még nem láttam a hírt, van aki meg is jegyzi, hogy kritikáknál nagy volt a tam-tam, a kiegyezés meg nincs nagydobra verve.


Remélem most akkor örülünk mindannyian :)

Ha akkor nem szoltal akkor most is hallgass!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 750
113
Szerintem nagyon sok fórumozót irritál Ulippo profilképe. Boki legalább nem állítja magáról, hogy ő lenne a békegalamb. Ulippo meggyalázza a békegalambot.

Ugy erted ulippo molesztalja az allatokat??? Csak mert akkor ideznem mai egyik hozzaszolasat "Közöm van hozzá, mert itt Magyarországon akinek bűncselekményről van tudomása és nem jelenti az maga is bűnt követ el."

Kerlek tegy belatasod szerint... :D:D:D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De legyen itt egy példa, hogy lássuk milyen a minden kétséget kizáró cáfolat. Ezt boki tette be, ez a HTKA egyik "híre", ezt a ti oldalatok hozza.

És itt van az eredeti, vágatlan, manipulálatlan videó.
https://vk.com/protivostoyanie_tv?w=wall58863239_83753

Na ilyenkor mi van? Itt nincs mese, nincs kecmec, egy ilyen cáfolat egyértelművé teszi a tényt, hogy az első videó hamisított. Ez nem vélemény, nem szimpátia kérdése, az egy hamisított videó, ez az igazság.
...

Ulippo, te egy VKONTAKTE-n megjelenő posztra alapozod, hogy mi az eredeti manipulálatlan videó? Hát nem tudod, hogy a VKONTATE-n mindenki hazudik?!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szerintem nagyon sok fórumozót irritál Ulippo profilképe. Boki legalább nem állítja magáról, hogy ő lenne a békegalamb. Ulippo meggyalázza a békegalambot.

"Ulippo meggyalázza a békegalambot."
Fúúúúúúúúúúújjjjjjjj! Ilyen perverziókat még te sem tételezhetsz fel róla! Azt a szegény ártatlan, gyönyörű kis hófehér madarat
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szemellenzőt használtál, ép akkor.
Par hete, oktober vegen, de szamtalan ehhez hasonlot talalhatsz ha visszalapozol.


Az erdekel hogy itt voltam e akkor.

De teljesen mindegy hogy itt voltam vagy nem. Ha uli hazudott vagy tevedett de nem ismerte el nem kovette meg a topiclakokat akkor ugyanolyan bunos mint boki a videojaval.

NINCS KULONBSEG ! ( hozza teszem nem ismerem uli esetet csak arra hagyatkozom most amit ti irtok )
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 466
69 398
113
Még alig hűlt ki boki hamisított videója, de a hazug orosz propaganda máris újabb hamisított anyagokkal támad. Nézzük csak meg azt az "ukrán Abu Hamzát"!

Itt van egy hivatalos mintapéldány az ukrán útlevélről és egy másik nagyobb felbontású útlevél. Ezeken be lehet tájolni hol helyezkedik el a fotó az útlevélen. A kép jobb alsó sarka hozzáér a rózsaszín mintához, a kép bal széle a felette lévő Ukrajna képen Odesszával van egy szinten és mindenhol látszik a kép kerete.
Ukrainian_passport_for_travel_abroad.jpg

igor-kolomiiets-passport.jpg

És nézzük csak az "ukrán Abu Hamzát": a kép jobb alsó sarka nem ér a mintához, a kép bal széle messze túlnyúlik Odesszán, sőt az egész Ukrajna képen is túlnyúlik, nem látszik a keret, ráadásul a kép alsó vonala nincs egy szintben a záróvonallal, ferde hozzá képest, mert nem gép illesztette be hanem kéz.
dr2eyk7xuaakw1l.jpg


A hamisított propaganda terjesztője ezúttal kacsacsor.


Az ostoba álhír zabálók akik kórusban ismételgetik és máris tényként kezelik a hamisított anyagot: papajoe, szegcsab, antigonosz.
Közelebbről fényképezték. De mivel száma van minden további nélkül kideríthető él -e ez az útlevél valójában. Vagy lehetséges biankó ukrán útlevelekhez jutni a fekete piacon? Mennyi keringhet a puccs óta?