[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Szlavjanszk, üzlet bejárata. Ámuljatok milyen bennfentes infókat hozok, ünnepeljetek, de tegyetek be ti is ilyen képeket, ne csak enyém legyen a dicsőség.
SEE1usA.png
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Az, h a szakadar teruleten nem rangattak le az ukran feliratokat. Az, h a katonak beszelnek ukranul. Magas rangu tisztekkel es vsaladjukkal az othonukban ukran dalokat enekelsz. Az, h nem utaljak az ukran katonakat (kiveve a PS t) Az igenis ide tartozik.
A mekit, pedig csak erdekessegbol raktam be.
De ha valaki nem akarja latni a posztjaimat, nyugodtan hasznalja az Ignor gombot. Ha jol emlekszem van ilyen :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez egyik tábor azt akarja, hogy rakjam ki kárpátalját a másik meg, hogy rakjam ki ulit.
Végigolvasva a posztokat amolyan "vihar a biliben" érzés fogott el. Fényképeken vitatkoztok, amiken kisatírozott képű emberek vannak egy lakásban!!! Ilyen kép BÁRHOL KÉSZÜLHETET! Nem bizonyít és nem cáfol meg semmit sem.
Kárpátalját nem lehet felelősségre vonni amiatt, hogy olyanokat ír le, hogy a szakadároknál jókat lehet inni. Ilyet akár én is leírhatok, úgy, hogy életemben nem jártam ott. Sőt! Olyat is leírhatok, hogy Írországan az ír paraszok közt is jókat lehet inni. Meg olyat is, hogy texasban a texasi parasztok közt is jókat lehet inni.
Ha kárpátalja nem magyar állampolgár, olyan hadseregbe lép be amilyenbe akar. Viszont, ha magyar állampolgár, abból asszem lehetnek gondok. Most voltak a hírekben, hogy egy volt rendőrt ítéltek el jogerősen, mert beállt a szakadárokhoz. Viszont ebben a fórumban ő egy nick. Messziről jött ember, meg ugyebár azt mesél amit akar.
Ulipot meg nem rakhatom ki, mert bizonyos képeknek nem ad hitelt és orosz agiptropot kiált. Számomra az a sztori ukrán agitprop vs orosz agitprop.
Vitáitok során próbáljátok meg kímélni egymást. Ha ez sikerül, felőlem heteken keresztűl kekeckedhettek donyecki McDonaldsos, valamint hamis-eredeti útlevélképeken.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez egyik tábor azt akarja, hogy rakjam ki kárpátalját a másik meg, hogy rakjam ki ulit.
Végigolvasva a posztokat amolyan "vihar a biliben" érzés fogott el. Fényképeken vitatkoztok, amiken kisatírozott képű emberek vannak egy lakásban!!! Ilyen kép BÁRHOL KÉSZÜLHETET! Nem bizonyít és nem cáfol meg semmit sem.
Kárpátalját nem lehet felelősségre vonni amiatt, hogy olyanokat ír le, hogy a szakadároknál jókat lehet inni. Ilyet akár én is leírhatok, úgy, hogy életemben nem jártam ott. Sőt! Olyat is leírhatok, hogy Írországan az ír paraszok közt is jókat lehet inni. Meg olyat is, hogy texasban a texasi parasztok közt is jókat lehet inni.
Ha kárpátalja nem magyar állampolgár, olyan hadseregbe lép be amilyenbe akar. Viszont, ha magyar állampolgár, abból asszem lehetnek gondok. Most voltak a hírekben, hogy egy volt rendőrt ítéltek el jogerősen, mert beállt a szakadárokhoz. Viszont ebben a fórumban ő egy nick. Messziről jött ember, meg ugyebár azt mesél amit akar.
Ulipot meg nem rakhatom ki, mert bizonyos képeknek nem ad hitelt és orosz agiptropot kiált. Számomra az a sztori ukrán agitprop vs orosz agitprop.
Vitáitok során próbáljátok meg kímélni egymást. Ha ez sikerül, felőlem heteken keresztűl kekeckedhettek donyecki McDonaldsos, valamint hamis-eredeti útlevélképeken.
De mi a helyzet a bizonyíthatóan hamisított anyagokkal? Mint például boki hamisított videója, arról be lett téve az eredeti vágatlan videó és egyértelműen látható hol vágták meg a filmet és hol kezdődik a manipulált anyag. Ilyen esetekben ez már nem vélemény kérdése, az egy egyértelműen és kétségbe vonhatatlanul hamisított videó.

Legalább az ilyen esetekben odatehetnék a szerkesztők nagy piros betűkkel, hogy "hamisított propaganda". Jót tenne az oldal hitelességének ha jeleznétek a hamisított anyagokról, hogy azok. Nem úgy jönne le, hogy tökmindegy igazi az info vagy hamis, a HTKA hírfolyam egy zsákbamacska, amit itt olvasol az vagy igaz vagy nem. Legalább látszódna, hogy az álhírek ellen van valamilyen fellépés.

Idővel ez oda vezetne, hogy tudatosabban raknák be az emberek a híreket, nem dobnának be rögtön bármit amit találnak valami noname twitter fiókban, hanem egy picit jobban utánanéznének mert nem akarnák a nevük mellé a nagy piros álhír táblát. Javulna az oldal színvonala és kevesebb lenne a hazugság. De ha semmi következménye nincs az álhírek és hamisított anyagok posztolásának, akkor ez van, dől a sok hamisított anyag, a HTKA a valós hírek és hazugságok kibogozhatatlan egyvelege.

Ennyi a javaslat, nem lenne nagy fáradság, a bizonyíthatóan hamisított anyagok mellé ki lehetne tenni pirossal, hogy hamisított. Lenne értelme és talán pozitív hozadéka is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
De mi a helyzet a bizonyíthatóan hamisított anyagokkal? Mint például boki hamisított videója, arról be lett téve az eredeti vágatlan videó és egyértelműen látható hol vágták meg a filmet és hol kezdődik a manipulált anyag. Ilyen esetekben ez már nem vélemény kérdése, az egy egyértelműen és kétségbe vonhatatlanul hamisított videó.
Viszont ukrán oldalról is jelen meg bőven menipulált anyag, amiről meg pont ő rántotta le a leplet.
Részemről ez az állapot áll a legközelebb az elfogadhatóhoz. Vagy beszántjuk az egész biztpol sarkot szőrőstől, bőrőstől, vagy ha már létezik, akkor mindkét félnek megadatik a lehetőség, hogy egymás agitprop anyagát szétcincálja.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szia,
Te meg ki a f@sz vagy??? Es mi derul ki? Nem felyezted be a gondolatot....



Segitek mert latom nem csak hogy pulya vagy de meg a szovegertelmezessel is gondok vannak.

No szoval ket kerdes volt, ami inkabb mar csak egy. A masodikra mar akaratlanul is valaszoltal.
Szoval az elso kerdes arra vonatkozott hogy tenyleg komolyan gondolod hogy egy direkt hamisitott utleveleket bemutato oldalrol hozott keppel probalsz mast megcafolni ???
Ennyi ami a temaban tellik toled ?
Akkor mit gondoljunk a tobbi dolog felol amiket irsz.? Azok is hasonloan "hitelesek" ?

Egyszeru a kerdes. Menni fog?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Közöm van hozzá, mert itt Magyarországon akinek bűncselekményről van tudomása és nem jelenti az maga is bűnt követ el.

Csinálják ezt a moszkovita zugoldalukon, de ne itt dicsőítsék azt ami Magyarország törvénye szerint bűncselekmény!
Külföldi diktatúrák tevékenységének támogatása és propagálása szerinted Magyarországon az bűncselekménynek számít?!
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Segitek mert latom nem csak hogy pulya vagy de meg a szovegertelmezessel is gondok vannak.

No szoval ket kerdes volt, ami inkabb mar csak egy. A masodikra mar akaratlanul is valaszoltal.
Szoval az elso kerdes arra vonatkozott hogy tenyleg komolyan gondolod hogy egy direkt hamisitott utleveleket bemutato oldalrol hozott keppel probalsz mast megcafolni ???
Ennyi ami a temaban tellik toled ?
Akkor mit gondoljunk a tobbi dolog felol amiket irsz.? Azok is hasonloan "hitelesek" ?

Egyszeru a kerdes. Menni fog?
Ez meg mindig nem valsz a kerdesemre. Es mi derul ki?
Ha most sem valaszolsz, reszemrol befelyeztem
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1526

Guest
Viszont ukrán oldalról is jelen meg bőven menipulált anyag, amiről meg pont ő rántotta le a leplet.
Részemről ez az állapot áll a legközelebb az elfogadhatóhoz. Vagy beszántjuk az egész biztpol sarkot szőrőstől, bőrőstől, vagy ha már létezik, akkor mindkét félnek megadatik a lehetőség, hogy egymás agitprop anyagát szétcincálja.
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.

A bizonyíthatóan és tényleg egyértelműen bizonyíthatóan hamisított anyagok miatt ti is tartoznátok annyival az oldalnak, hogy jelzitek ha a HTKA hamis infót közvetít. Nem is lenne dolgotok mert a fórumozók megcáfolnák amit meg lehet, nektek annyi teendőtök lenne, hogy a tényleg bizonyosan hamis anyagok mellé odatesztek egy jelölést, amivel jelzitek hogy a HTKA megkülönbözteti a valós információkat a hamisaktól. Nem olyan sok ez, hogy fáradságot jelentene nektek és ennyivel talán tartoztok is az oldalnak ha azt akarjátok, hogy ez egy megbízható információforrás legyen.

Egyre nagyobb probléma lett az álhír özön, a magukra adó oldalak mind próbálnak tenni valamit ezzel, de senki sem tudja még hogy lehet ennek gátat szabni. Próbálkozások vannak, meg vannak akik nem próbálnak tenni semmit. Amit én javaslok az nem kíván sokat a szerkesztőktől, a melót elvégeznék a fórumozók, a szerkesztőknek csak annyi dolguk lenne, hogy az egyértelműen lebukott hamisítványokat jelezzék egy szerkesztői jelöléssel, egy piros álhír táblát kirakni már nem olyan nagy meló mint bizonyító erejű cáfolatot találni egy hamisítványra.

És máris nem az lenne, hogy ami ezen az oldalon található az vagy igaz vagy nem, hanem az oldal megkülönböztetné a hamis infókat és ezzel hitelesebbé válna. Amelyik oldal nem tesz semmit a hamisítványokkal, hanem ugyanúgy kezeli mint az igaz információt, azt el is lepik és betemetik a hazugságok.
 
  • Tetszik
Reactions: Lapua

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 663
9 342
113
Te terjeszted itt az orosz propaganda hamisított anyagait, azért hogy a HTKA-t is szennyezik ezek a hamisítványok te is felelsz, legalább a saját magad által ide betett álhírekért és hamisított anyagokért vállald a felelősséged.

Mögöttem sincs apparátus, annyi rossz ruszki álhírt és hamisított anyagot láttam már itt nektek köszönhetően, hogy már simán kiszagolom amikor egy újabbat látok.

Az én álhíreim pedig olyanok mint Columbo neje, mindenki róluk beszél (de főleg a lebuktatott álhír terjesztők kezdenek róla beszélni amikor lebukik egy újabb hamisított anyaguk), de még soha senki nem látta az én álhíreimet, hiába kérem hogy idézzék be őket, erre mindig csak hallgatás a válasz.

Nap mint nap leplezek le itt álhíreket és amikor valaki lebukik akkor elkezd beszélni az én állítólagos álhíreimről, de nem én terjesztem, én leleplezem az álhíreket és a tapasztalat azt mutatja, hogy a HTKA-t szennyező hamisított anyagok és álhírek mindig az orosz propagandából erednek!

Mit hazudozol már megint itt össze vissza?! Te voltál az aki belinkelt egy ukrán kamuhírt arról, hogy a magyarok és a lengyelek különmegállapodást kötöttek a nyelvtörvényről,elfogadva azt a jelen formájában. Meg utasítgattad itt a magyar külügyminisztert,hogy fogja vissza magát,és ugrálás helyett igyon herba teát mert az "EU-ban így szokás". Aztán az általad linkelt különmegállapodás létezése meg annyira "bizonyítást nyert" hogy utána Magyarország elkaszált egy ukrán javaslatot az EBESZ-ben, (ahogy meg is ígérték, ha nem lesz változás a nyelvtörvényben), majd pedig a NATO-Ukrajna tanács összehívását is sikeresen megvétózta. Ez pár hete volt,nem évekkel ezelőtt! Vádolhatod itt boki-t nyugodtan,hogy orosz propagandista, mert az nem kerül semmibe. Csak van köztetek pár jelentős különbség: az ő híreinek 98% igaz, amikor meg néha egyről kiderül,hogy nem az akkor telesírtok itt mindent,hogy "jaaj hazug orosz propaganda". Továbbá,ha az ő esetében kiderül,hogy egy hír nem igaz, akkor az esetek többségében elnézést kér. Veled ilyen sosem volt, a kellemetlen kérdésekre nem válaszolsz, meg sem látod őket, hanem válasz helyett betolsz valami újabb Porosenko/Turcsinov,stb féle hazugságot. A te híreid túlnyomó többsége hazugság. Ahogy az is,hogy nem áll mögötted apparátus. Nekem van munkahelyem,dolgozom, nem nagyon van időm ide írogatni (mióta ilyen jól levitted az oldal színvonalát nem is sajnálom igazán),inkább csak olvasni szoktam,naponta 2 alkalommal. Azt látom,hogy az egész ukrán topic az általad linkelt ukrán/ őket védő nyugati propagandával van tele. Más hozzád képest alig rak ide hírt, te meg egész nap ezt csinálod. Ne akarjál itt mindenkit hülyének nézni. Ha nem ez lenne a munkád, akkor nem tudnád így csinálni. Egy munkahelyen, ha meglátják,hogy rendszeresen netezel/facebookozol ahelyett, hogy a munkádat végeznéd a számítógépen(kivéve ha a munkáddal kapcsolatos weboldalakat nézel) akkor először szólnak. Lehet,hogy másodszorra is, aztán harmadszorra pedig kirúgnak. Tehát neked valószínűleg a HTKA a munkádhoz szükséges oldal. Mert hírmennyiségben kb verhetetlen vagy ebben a topicban, minőségben pedig alulmúlhatatlan.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.

A bizonyíthatóan és tényleg egyértelműen bizonyíthatóan hamisított anyagok miatt ti is tartoznátok annyival az oldalnak, hogy jelzitek ha a HTKA hamis infót közvetít. Nem is lenne dolgotok mert a fórumozók megcáfolnák amit meg lehet, nektek annyi teendőtök lenne, hogy a tényleg bizonyosan hamis anyagok mellé odatesztek egy jelölést, amivel jelzitek hogy a HTKA megkülönbözteti a valós információkat a hamisaktól. Nem olyan sok ez, hogy fáradságot jelentene nektek és ennyivel talán tartoztok is az oldalnak ha azt akarjátok, hogy ez egy megbízható információforrás legyen.

Egyre nagyobb probléma lett az álhír özön, a magukra adó oldalak mind próbálnak tenni valamit ezzel, de senki sem tudja még hogy lehet ennek gátat szabni. Próbálkozások vannak, meg vannak akik nem próbálnak tenni semmit. Amit én javaslok az nem kíván sokat a szerkesztőktől, a melót elvégeznék a fórumozók, a szerkesztőknek csak annyi dolguk lenne, hogy az egyértelműen lebukott hamisítványokat jelezzék egy szerkesztői jelöléssel, egy piros álhír táblát kirakni már nem olyan nagy meló mint bizonyító erejű cáfolatot találni egy hamisítványra.

És máris nem az lenne, hogy ami ezen az oldalon található az vagy igaz vagy nem, hanem az oldal megkülönböztetné a hamis infókat és ezzel hitelesebbé válna. Amelyik oldal nem tesz semmit a hamisítványokkal, hanem ugyanúgy kezeli mint az igaz információt, azt el is lepik és betemetik a hazugságok.

Te Ulippo olyan vagy, az nem érdekel, ha ukránok lövik az orosz falvakat/városokat, civileket - az hidegen hagy. A szétlőtt házak, megölt emberek látványa is hidegen hagy. Esetleg az oroszokra kened azt is. Viszont órákat vagy képes vitatkozni fotók, videók eredetiségéről... hogy ki hazudik meg ki nem.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.

A bizonyíthatóan és tényleg egyértelműen bizonyíthatóan hamisított anyagok miatt ti is tartoznátok annyival az oldalnak, hogy jelzitek ha a HTKA hamis infót közvetít. Nem is lenne dolgotok mert a fórumozók megcáfolnák amit meg lehet, nektek annyi teendőtök lenne, hogy a tényleg bizonyosan hamis anyagok mellé odatesztek egy jelölést, amivel jelzitek hogy a HTKA megkülönbözteti a valós információkat a hamisaktól. Nem olyan sok ez, hogy fáradságot jelentene nektek és ennyivel talán tartoztok is az oldalnak ha azt akarjátok, hogy ez egy megbízható információforrás legyen.

Egyre nagyobb probléma lett az álhír özön, a magukra adó oldalak mind próbálnak tenni valamit ezzel, de senki sem tudja még hogy lehet ennek gátat szabni. Próbálkozások vannak, meg vannak akik nem próbálnak tenni semmit. Amit én javaslok az nem kíván sokat a szerkesztőktől, a melót elvégeznék a fórumozók, a szerkesztőknek csak annyi dolguk lenne, hogy az egyértelműen lebukott hamisítványokat jelezzék egy szerkesztői jelöléssel, egy piros álhír táblát kirakni már nem olyan nagy meló mint bizonyító erejű cáfolatot találni egy hamisítványra.

És máris nem az lenne, hogy ami ezen az oldalon található az vagy igaz vagy nem, hanem az oldal megkülönböztetné a hamis infókat és ezzel hitelesebbé válna. Amelyik oldal nem tesz semmit a hamisítványokkal, hanem ugyanúgy kezeli mint az igaz információt, azt el is lepik és betemetik a hazugságok.


Ezzel kapcsolatban en is szeretnem ha a HTKS komolyabban venne magat mert ha hagyja hogy tudatosan hazug propaganda anyagok jelenjenek meg rajta ( oldaltol fuggetlenul ) akkor gyakorlatilag egy szenylap szintjere sulyedhet. Legyen kovetkezmenye ha valaki szandekosan es tobbszorosen agiprop ( hazug ) anyagot rak be.