[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.
Az addig a pontig rendben is lenne ha lenne egy varázsgömböm, amibe ha belenézek akkor látnám az igazságot. De mivel nincs, őszintén nem fogok utánajárni minden hírnek és cáfolatnak és cáfolat cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolat cáfolatának...
Ez legyen a ti problémátok. Én személy szerint egyensúlyra törekszem. Ameddig a nézeteltéréseket viszonylag civilizált hangnemben tudjátok tárgyalni és senki nem fog népek és nemzetek elleni kirohanásokat írkálni, részeről bármilyen hír és annak cáfolatát meg lehet tárgyalni.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az addig a pontig rendben is lenne ha lenne egy varázsgömböm, amibe ha belenézek akkor látnám az igazságot. De mivel nincs, őszintén nem fogok utánajárni minden hírnek és cáfolatnak és cáfolat cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolat cáfolatának...
Ez legyen a ti problémátok. Én személy szerint egyensúlyra törekszem. Ameddig a nézeteltéréseket viszonylag civilizált hangnemben tudjátok tárgyalni és senki nem fog népek és nemzetek elleni kirohanásokat írkálni, részeről bármilyen hír és annak cáfolatát meg lehet tárgyalni.


Azert van nem keves konkretan leellenorizheto dolog. Raadasul nem is elsosorban a te ti feladatotok lenne az ellenorzes mert itt megteszi mindket oldal. Ha kiderul egyertelmuen hogy valaki klotyonak hasznalja a HTKA-t es mindenfele mocskos kamuval szemeteli tele annak legyen kovetkezmenye. Pl az adott topicbol valo kitiltas barmely neven.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
Ezzel kapcsolatban en is szeretnem ha a HTKS komolyabban venne magat mert ha hagyja hogy tudatosan hazug propaganda anyagok jelenjenek meg rajta ( oldaltol fuggetlenul ) akkor gyakorlatilag egy szenylap szintjere sulyedhet. Legyen kovetkezmenye ha valaki szandekosan es tobbszorosen agiprop ( hazug ) anyagot rak be.
Évek óta hazúg propagandaanyagok jelennek meg. Viszont a sajtó szabad és mindegyik tábornak megvan a saját sajtója. Ha leállnék sajtótermékek közül válogatni az már lényegében cenzúra lenne.
Én meg nem cenzúrázok. Ez egy fórum. Akinek mondanivalója van az mondja.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.

A bizonyíthatóan és tényleg egyértelműen bizonyíthatóan hamisított anyagok miatt ti is tartoznátok annyival az oldalnak, hogy jelzitek ha a HTKA hamis infót közvetít. Nem is lenne dolgotok mert a fórumozók megcáfolnák amit meg lehet, nektek annyi teendőtök lenne, hogy a tényleg bizonyosan hamis anyagok mellé odatesztek egy jelölést, amivel jelzitek hogy a HTKA megkülönbözteti a valós információkat a hamisaktól. Nem olyan sok ez, hogy fáradságot jelentene nektek és ennyivel talán tartoztok is az oldalnak ha azt akarjátok, hogy ez egy megbízható információforrás legyen.

Egyre nagyobb probléma lett az álhír özön, a magukra adó oldalak mind próbálnak tenni valamit ezzel, de senki sem tudja még hogy lehet ennek gátat szabni. Próbálkozások vannak, meg vannak akik nem próbálnak tenni semmit. Amit én javaslok az nem kíván sokat a szerkesztőktől, a melót elvégeznék a fórumozók, a szerkesztőknek csak annyi dolguk lenne, hogy az egyértelműen lebukott hamisítványokat jelezzék egy szerkesztői jelöléssel, egy piros álhír táblát kirakni már nem olyan nagy meló mint bizonyító erejű cáfolatot találni egy hamisítványra.

És máris nem az lenne, hogy ami ezen az oldalon található az vagy igaz vagy nem, hanem az oldal megkülönböztetné a hamis infókat és ezzel hitelesebbé válna. Amelyik oldal nem tesz semmit a hamisítványokkal, hanem ugyanúgy kezeli mint az igaz információt, azt el is lepik és betemetik a hazugságok.
várj segítek
f39ifxi0pnsugbgz4doz.jpg


ez pont alkalmas lesz
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 563
113
Nem is kell és nem is lehet minden hír valóságtartalmának utánajárni, de ha egyeseket zavart a topikok telefloodolása képekkel, és ezirányba történt előrelépés, akkor az ukrán topikot telefloodoló 1-2 fizetett propagandistára is lehetne minimum féket rakni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.

A bizonyíthatóan és tényleg egyértelműen bizonyíthatóan hamisított anyagok miatt ti is tartoznátok annyival az oldalnak, hogy jelzitek ha a HTKA hamis infót közvetít. Nem is lenne dolgotok mert a fórumozók megcáfolnák amit meg lehet, nektek annyi teendőtök lenne, hogy a tényleg bizonyosan hamis anyagok mellé odatesztek egy jelölést, amivel jelzitek hogy a HTKA megkülönbözteti a valós információkat a hamisaktól. Nem olyan sok ez, hogy fáradságot jelentene nektek és ennyivel talán tartoztok is az oldalnak ha azt akarjátok, hogy ez egy megbízható információforrás legyen.

Egyre nagyobb probléma lett az álhír özön, a magukra adó oldalak mind próbálnak tenni valamit ezzel, de senki sem tudja még hogy lehet ennek gátat szabni. Próbálkozások vannak, meg vannak akik nem próbálnak tenni semmit. Amit én javaslok az nem kíván sokat a szerkesztőktől, a melót elvégeznék a fórumozók, a szerkesztőknek csak annyi dolguk lenne, hogy az egyértelműen lebukott hamisítványokat jelezzék egy szerkesztői jelöléssel, egy piros álhír táblát kirakni már nem olyan nagy meló mint bizonyító erejű cáfolatot találni egy hamisítványra.

És máris nem az lenne, hogy ami ezen az oldalon található az vagy igaz vagy nem, hanem az oldal megkülönböztetné a hamis infókat és ezzel hitelesebbé válna. Amelyik oldal nem tesz semmit a hamisítványokkal, hanem ugyanúgy kezeli mint az igaz információt, azt el is lepik és betemetik a hazugságok.
Ez itt nagyon off, de.
Minden veled kapcsolatos ellenérzésemet és szkepticizmusomat félretéve mondom, hogy ez nem működik. A Facebook-érdekeltségek is hagyják az egészet, habár nagy híre volt, hogy most hurrdurr megszüntetjük az álhírek terjedését. Oszt' mégse. A magyar szakma is tanácstalan. Túl heterogén a közeg és decentralizált bármilyen szabályozás hatékony levezényléséhez, és a nagy kérdés az, hogy egyáltalán kell-e mert ez már a szólás- és véleményszabadság masszív korlátozása.
A nem kivitelezési jellegű probléma az az, hogy ki és mi alapján dönti el, hogy mi az álhír, nélkül, hogy saját apparátusa lenne pl. egy személyes ismerőse aki ott van és fel lehet hívni telefonon, hogy pl. van-e Donyeckröcsögén vagy Peszki-alsón áram, lőnek-e, stb. Ha ez nincs, akkor marad az amit te csinálsz, hogy a közösségi médiában és néhány állami hátterű ügynökség által előnyben részesített szakértő vagy valamilyen szervezet kijelentését vesszük szentírásnak. Én a te helyedben sem bíznék az ilyenekben.

Ha neked fontos az ügy, akkor legyél hiteles hírforrás akit érdemes lesz követni az olvasónak akkor is, ha csak kevés ideje jut a témára, szóval legyen jó a PR-ed és eléred a célod. Neked is jobb lenne, ha szépen ledolgoznád az eddigi félrevezetéseidet és nem lennél közröhej trágya.
Ha válaszolsz akkor a Beszélgető topikban, köszi.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Évek óta hazúg propagandaanyagok jelennek meg. Viszont a sajtó szabad és mindegyik tábornak megvan a saját sajtója. Ha leállnék sajtótermékek közül válogatni az már lényegében cenzúra lenne.
Én meg nem cenzúrázok. Ez egy fórum. Akinek mondanivalója van az mondja.


Azert a hatart meg kene huzni valahol. Ha nem is "cenzurazol" de mondjuk ha valakinek a posztjarol kiderul hogy hazugsag akkor ne ussza mar meg azzal hogy agyonhallgatja amikor szamonkerik. Arrol beszelek amikor nem a "nem tudtam" hanem a "nem akarom akkor sem" jatszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 960
21 773
113
Ezzel kapcsolatban en is szeretnem ha a HTKS komolyabban venne magat mert ha hagyja hogy tudatosan hazug propaganda anyagok jelenjenek meg rajta ( oldaltol fuggetlenul ) akkor gyakorlatilag egy szenylap szintjere sulyedhet. Legyen kovetkezmenye ha valaki szandekosan es tobbszorosen agiprop ( hazug ) anyagot rak be.

Jol gondold meg mit kivansz, mert ha ez egyszer valora valik tobbe nem latjuk szegeny ulippot! :D:D:D
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Jol gondold meg mit kivansz, mert ha ez egyszer valora valik tobbe nem latjuk szegeny ulippot! :D:D:D

Ha ulippo nyiltan es tudatosan hazudik akkor JARJON IGY !!! De barki mas is aki ugyanigy tesz . Igy ellehetne erni hogy ujra inkabb szakmai legyen az oldal es ne politikai.

Persze csak ha ez a cel.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez nem egyik vagy másik oldalról szól, egyértelmű hogy mindenkire vonatkozna oldaltól függetlenül. De nektek akik gondozzátok az oldalt lenne némi érdeketek abban, hogy megkülönböztessétek a valós információkat a bizonyítottan hamisaktól. Rátok is szükség lenne, hogy ez jelezve legyen. Ha én leleplezek egy álhírt akkor a papírforma az, hogy azután beugrik 3-4 ember és engem vádol meg álhírek terjesztésével, aztán mindenki hihet amit akar. Aztán kezdődik ez elölről, mert nincs semmi következmény.

A bizonyíthatóan és tényleg egyértelműen bizonyíthatóan hamisított anyagok miatt ti is tartoznátok annyival az oldalnak, hogy jelzitek ha a HTKA hamis infót közvetít. Nem is lenne dolgotok mert a fórumozók megcáfolnák amit meg lehet, nektek annyi teendőtök lenne, hogy a tényleg bizonyosan hamis anyagok mellé odatesztek egy jelölést, amivel jelzitek hogy a HTKA megkülönbözteti a valós információkat a hamisaktól. Nem olyan sok ez, hogy fáradságot jelentene nektek és ennyivel talán tartoztok is az oldalnak ha azt akarjátok, hogy ez egy megbízható információforrás legyen.

Egyre nagyobb probléma lett az álhír özön, a magukra adó oldalak mind próbálnak tenni valamit ezzel, de senki sem tudja még hogy lehet ennek gátat szabni. Próbálkozások vannak, meg vannak akik nem próbálnak tenni semmit. Amit én javaslok az nem kíván sokat a szerkesztőktől, a melót elvégeznék a fórumozók, a szerkesztőknek csak annyi dolguk lenne, hogy az egyértelműen lebukott hamisítványokat jelezzék egy szerkesztői jelöléssel, egy piros álhír táblát kirakni már nem olyan nagy meló mint bizonyító erejű cáfolatot találni egy hamisítványra.

És máris nem az lenne, hogy ami ezen az oldalon található az vagy igaz vagy nem, hanem az oldal megkülönböztetné a hamis infókat és ezzel hitelesebbé válna. Amelyik oldal nem tesz semmit a hamisítványokkal, hanem ugyanúgy kezeli mint az igaz információt, azt el is lepik és betemetik a hazugságok.
Kizárólag az a valós információ amit én hamisítok.
Amit ti az mind hazugság.
Nem olyan bonyolult ez.:p
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Azt csak el tudod donteni, hogy ki az aki csak provokal... :rolleyes:

Hát hogyne tudná. De akiket szíve szerint kirakna azokat, azt a maradékot már nem rakhatja ki mert akkor megszűnik az oldal. Akiket meg ki kellene raknia, hogy normálisan működhessen az oldal azokat meg nem rakhatja ki, mert nem és kész.
Nincs könnyű dolga szegénynek.
Nem irigylem.
:p
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
ULIPPO
A 2988/59746-on személyesen neked szól egy kérdés, vennéd a fáradtságot hogy válaszolsz rá?!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
T

Törölt tag 1526

Guest
Az addig a pontig rendben is lenne ha lenne egy varázsgömböm, amibe ha belenézek akkor látnám az igazságot. De mivel nincs, őszintén nem fogok utánajárni minden hírnek és cáfolatnak és cáfolat cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolatának és cáfolat cáfolatának a cáfolat cáfolatának...
Ez legyen a ti problémátok. Én személy szerint egyensúlyra törekszem. Ameddig a nézeteltéréseket viszonylag civilizált hangnemben tudjátok tárgyalni és senki nem fog népek és nemzetek elleni kirohanásokat írkálni, részeről bármilyen hír és annak cáfolatát meg lehet tárgyalni.
Én tudom, hogy nincs varázsgömböd és nem is lehet minden álhírt megcáfolni. De van amit meg lehet, méghozzá minden kétséget kizáróan, és ha van ilyen azt mégse kéne ugyanúgy kezelni mint a valós információt, mégis csak tartoznánk annyival az igazságnak, hogy kimondjuk ha valami nem az.

De legyen itt egy példa, hogy lássuk milyen a minden kétséget kizáró cáfolat. Ezt boki tette be, ez a HTKA egyik "híre", ezt a ti oldalatok hozza.
És itt van az eredeti, vágatlan, manipulálatlan videó.
https://vk.com/protivostoyanie_tv?w=wall58863239_83753

Na ilyenkor mi van? Itt nincs mese, nincs kecmec, egy ilyen cáfolat egyértelművé teszi a tényt, hogy az első videó hamisított. Ez nem vélemény, nem szimpátia kérdése, az egy hamisított videó, ez az igazság.

Nem neked kell utána járnod, én kerestem ki az eredeti felvételt. Azt látva benned sem maradhat semmi kétely, hogy az első egy hamisított videó. Még az ilyen esetekben sem lehet annyit tenni, hogy a szerkesztő odaírja pirossal mellé, hogy "hamisított videó"?

Ez nem cenzúra, nem törlés, de hát tényleg semmit sem lehet tenni, még akkor sem amikor vitán felül áll, hogy valami hamis? Még az ilyen egyértelmű esetekben se fogtok egy árva szót melléírni, hogy jelezzétek a hamis hír tényét? Tényleg semmit nem vagytok hajlandók tenni a hamisítások ellen?

Csak ezt tisztázzuk, mert ha nektek tényleg tökmindegy, hogy a HTKA igaz vagy hamis infókat közöl és akkor sem fogtok semmit tenni amikor minden kétséget kizáróan kiderül valamiről, hogy hamis, akkor én sem fogom arra vesztegetni az időmet, hogy megkeressem a hamisítványok cáfolatát, hisz úgyis teljesen tökmindegy, hogy ami itt megjelenik az igaz vagy sem, akkor meg minek fáradni vele.

Szóval még az ilyen egyértelműen megcáfolt hamisítványokat sem fogjátok megjelölni, ugyanúgy kezelitek az ilyet is mint a manipulálatlan videókat és kár fáradni azzal, hogy ezekre cáfolatot találjunk?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez itt nagyon off, de.
Minden veled kapcsolatos ellenérzésemet és szkepticizmusomat félretéve mondom, hogy ez nem működik. A Facebook-érdekeltségek is hagyják az egészet, habár nagy híre volt, hogy most hurrdurr megszüntetjük az álhírek terjedését. Oszt' mégse. A magyar szakma is tanácstalan. Túl heterogén a közeg és decentralizált bármilyen szabályozás hatékony levezényléséhez, és a nagy kérdés az, hogy egyáltalán kell-e mert ez már a szólás- és véleményszabadság masszív korlátozása.
A nem kivitelezési jellegű probléma az az, hogy ki és mi alapján dönti el, hogy mi az álhír, nélkül, hogy saját apparátusa lenne pl. egy személyes ismerőse aki ott van és fel lehet hívni telefonon, hogy pl. van-e Donyeckröcsögén vagy Peszki-alsón áram, lőnek-e, stb. Ha ez nincs, akkor marad az amit te csinálsz, hogy a közösségi médiában és néhány állami hátterű ügynökség által előnyben részesített szakértő vagy valamilyen szervezet kijelentését vesszük szentírásnak. Én a te helyedben sem bíznék az ilyenekben.

Ha neked fontos az ügy, akkor legyél hiteles hírforrás akit érdemes lesz követni az olvasónak akkor is, ha csak kevés ideje jut a témára, szóval legyen jó a PR-ed és eléred a célod. Neked is jobb lenne, ha szépen ledolgoznád az eddigi félrevezetéseidet és nem lennél közröhej trágya.
Ha válaszolsz akkor a Beszélgető topikban, köszi.
Cinikussal már régebben is pedzegettük, hogy valószínűleg orosz ügynök lesz és az ukránok lejáratása a feladata.
Nagyon jól csinálja.:p