[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1517506089
Este 19.30-kor a DNR védelmi minisztérium épületére lőttek RPG-26-al, kb 70 méteres távolságból indítva távirányítással.

minoborony_dnr0.jpg
granatomet_6.jpg



http://rusvesna.su/news/1517513801


http://rusvesna.su/news/1517507578
A Vlagyimir Kononov DNR védelmi miniszter elleni merényletkísérletben nem sérült meg senki.

http://rusvesna.su/news/1517513516
(01.02.2018 - 23:15 ) Basurin tájékoztatása szerint, a DNR védelmi minisztérium épületében a második emeleten egy robbanó eszközhöz hasonlító tárgyat találtak. A szakemberek vizsgálják. Lehetséges hogy a helyszínen kell megsemmisíteni.

 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://balrad.ru/2018/02/02/donbassz-279/
"Tegnap este, helyi idő szerint fél nyolckor egy aknavetővé átbuherált RPG-26-os rakétavetővel rálőttek a DNR védelmi minisztériumának épületére. A távirányítóval működésbe hozott szerkezettel hetven méterről célozták meg Vlagyimir Kononov miniszter irodáját. Csupán anyagi károk keletkeztek, sebesülés sem történt.
Információk szerint hónapok óta tudtak a Kijev által kiadott ukázról. A “Cár” – t (Kononov vezérőrnagy “fedőneve”) likvidálni kell. Az esztendő első napján már felfedtek egy előkészületet (az elkövetők leshelyét) és akkor megszigorították a miniszter védelmét.
Viszont aknavetősdire senki sem gondolt! Ráadásul a szabotőrök biztosra akartak menni, hiszen két barkácsolmányt is hadrendbe állítottak, de az egyik nagyon kontárul sikerült. Csütörtököt mondott..."

https://dninews.com/article/ukrainian-saboteurs-attack-dpr-defense-ministry-grenade-launcher
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/2566339-lakott-teruletet-lottek-szakadarok-donyec-medenceben
"Lakott területet támadtak nehéztüzérséggel a Moszkva által támogatott szakadárok a Donyec-medencében – jelentette a kijevi parancsnokság csütörtökön. A szokásos reggeli közlemény szerint 24 óra alatt ötször sértették meg a tűzszünetet a szakadárok. A támadások következtében egy ukrán katona meghalt, két további megsérült...
...A szakadár donyecki DAN hírügynökség jelentése szerint az ukrán fegyveres erők az elmúlt napban 12-szer sértették meg a fegyvernyugvást, és több mint 500 tüzérségi lövedéket lőttek ki az általuk ellenőrzött területre. Károkról, áldozatról azonban nem számoltak be.
A luhanszki szakadárok hivatalos hírügynöksége a területét 24 óra alatt ért két tűzszünetsértésről adott hírt csütörtökön."
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
ULIPPO, letelt a kitiltésod, hogy újra itt vagy, vagy csak én jártam régóta ebben a topicban. De jut eszembe, mint itt legnagyobb kárpátaljai-ukrán jogvéd. Mikor voltál utoljára kárpátalján? Mert Én kaptam ott egy munkát, és havonta egyszer értem jönnek és két napra kivisznek Kárpátaljára... Mikor voltál Te ott uzóljáre. Én nemrég, de két két múlva űjra ott leszek, és rldókézből értesülök arról, hogy az ottani magyarok (és az eszement gazdsg ukránok, hogyan élik meg a jelenlegi háborűs és gazdasági helyzetet....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
UI.: ha valakit érdekel, leírom. De nehogy azt higgyétek, hogy minden, akár magyarul csak törve beszélő ukrán nacionalista élből. A háborús helyzet mindenkinek kisiklás az életében, de a fő téma (a leggazdagabbak szintjén is) a megszerezhető profitról szól. És ezen a területen, nem AK-47-tel, de tudásért, kis hazánk felé (is) orientálódnak. Talán emlékszik valaki mikor írtam, mivel foglalkozom, az ukránok hajlandőak a NYEU-i árszintet megfezetni azért a tervezésért, hogy technológiailag bizonyos területen felzárkózhassanak...
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem, nem illegális toborzás, de leírom, hogy én hogy szoktam be- és kijutni ukrajnából. Nyíregyházáig vagy autóval, de legtöbbször IC-vel megyek. Az állomáson már várnak, és egy kis baksis lefizetése után soron kívül, mehetek be éps ki ukrajnánba. Persze ezt a munkaadóim rendezik. De az az érzésem, ha lenne nálam egy atombomba (ami nincs), azzal is nyugodtan oda-vissza közlekedhetnék. Pedig eléd nehét a határ... Elősür az átkelötöl messze lévő kiskatonának kell pénzt adni, majd az útlevél kezelőnek, meg a vámosnak. Aztán hamarátjutsz, tők mindegy mi van nálad. Én csak utas voltam mindig, de figyeltem, szerintem pár eurónál tőbbet nem adtak a vendéglátók senkinek. De Nyíregyháza és a határ között mindig megkértek, mielőtt átérnek, hadd vásárolhassanak be... vettek pld. fél csomagtartónyi száraztésztát, kiderült itt olcsóbb, mint ukrajnában. Csak halkan jegyzem meg, nálink meg drágább, mint ausztriában. Mondták, sokan a behívó átvétele elől MO-ra szöktek, hát nyilván a katonakorűak, őket is felszippantotta a győri audi. Meghalni kevesen szeretne, a tőbbség, aki magyarnak vallja magát, érdekes módon a monarchiás és a szovjet időkre büszke. Mert akkoriban azért volt előrelépés Kárpátalján...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/02/05/titkosszolgalat-sportlovo-harcolt-a-felkelok-oldalan/
"Az ukrán titkosszolgálat az SZBU értesülései szerint a kelet-ukrajnai felkelők oldalán harcolt Alekszandr Zalicsev kétszeres orosz sportlövőbajnok.
Elena Hitljanszkaja, az Ukrán Bosztonsági Szolgálat szóvivője közösségi oldalán írt arról, hogy megbízható források szerint Zalicsev 2014-ben a Wagner nevű orosz katonai egység mesterlövésze volt.
Vaszil Hricak az SZBU vezetője először tavaly októberben beszélt a különleges zsoldosokból álló egység szerepéről a kelet-ukrajnai konfliktusban. Állítása szerint az orosz titkosszolgálathoz köthető csoportot azért hozták létre, hogy Moszkva mossa kezeit és azt mondhassák, hogy nem küldtek orosz katonákat az övezetbe.
Titkosszolgálati jelentés szerint az egységet 95 százalékban orosz állampolgárok alkotják, de üzbég és észak-kaukázusi gyökerű harcosaik is vannak.
Ukrán tagokról is tudnak, akiket arra képeztek ki, hogy diverzáns cselekményeket hajtsanak végre Ukrajnában.
Állítólag az SZBU a luhaszni reptér 2014-es elfoglalásáról készült videofelvétellel bizonyítani tudja a zsoldoshadsereg jelenlétét a konfliktusövezetben. Két hete Igor Huszkov, az ukrán titkosszolgálat apparátusának vezetője azt nyilatkozta, hogy az egységnek több mint kétezer tagja lehet."