[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Lezuhant 2000 méterről, pont akkor amikor egy orosz katonai konvojt filmezett a határnál. Mert lelőtték. Nem ez az első EBESZ UAV amit lelőnek, többet is lelőttek már korábban.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Lezuhant 2000 méterről, pont akkor amikor egy orosz katonai konvojt filmezett a határnál. Mert lelőtték. Nem ez az első EBESZ UAV amit lelőnek, többet is lelőttek már korábban.


Azokra is ilyen hiteles bizonyítékod van? :D
Leírhatod még egy párszor, hogy lelőtték, akkor sem lőtték le.Legalábbis NINCS ERRE SEMMI BIZONYÍTÉK!Majd ha lesz, akkor írd be, mert akkor igaz is lesz.Most csak egy hazugság.

Nekem is volt egy drónom, ami lezuhant a szomszéd kertjében.Mindjárt átmegyek és egy lapáttal szétverem a fejét, mert biztosan ő szedte le.Majd mondom neki, hogy ezt egy EBESZ híreket ÁTszerkesztő békegalamb is helyeselné.Biztosan nem lesz majd mérges.

A drónok folyamatosan hullanak lefelé maguktól is(pl:műszaki hiba).Feleslegesen kombinálsz össze-vissza.Még az EBESZ sem merte azt mondani, hogy az oroszok lelőtték, mert bizonyíték nélkül ezt nehezen is állíthatnák.
Ha a drón éppen az oroszokat figyelte meg, akkor látta volna azt is ahogyan lelövik(emlékszel még a grúz drónra amit egy MiG-29 szedett le?).Amennyiben nem látta ezt, akkor mégis milyen megfigyelést végzett?Csak pont azt nem látta, amit kellett volna?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A korábban lelőtt EBESZ drónokat is mindig akkor szedték le amikor meglátott valamit, fegyvereket és katonákat akiknek nem lett volna szabad ott lenniük. Olyan is volt amit kézifegyverrel lőttek le, olyan is volt amit zavaróberendezéssel. Az EW alkalmazás is lelövésnek számít, nem golyót vagy rakétát lő hanem rádióhullámokat, de ha azzal szedik le az is lelövés.

Én azt mondom lelőtték. Te azt mondod véletlenül pont akkor zuhant le magától amikor felfedezte a határon átlépő katonai konvojt. Szerintem nem magától zuhant le véletlenül pont akkor amikor az ukrán határt megsértő orosz katonai konvojt látott.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nem veszed észre, hogy többet ártasz az egész ügynek amit védeni próbálsz, mint amennyit használsz?
Nincs még eleged belőle, hogy széttrollkodsz mindent, ami az EU-val és Ukrajnával kapcsolatos?
Folyamatosan terelsz, ferdítesz, hazudsz és az alteregóidon kívül már az egész fórum undorodik tőled.
Gyerekes, papagáj stílusban írogatsz évek óta napi szinten hosszú órákat, és még mindig nem derült ki mi a célod. Lehet pont az oroszok szekerét tolod, annyira primitív amit művelsz.
Valószínűleg már te magad is belehülyültél ebbe, de mégiscsak ez a világnak az egyetlen szeglete ahonnan nem hajtottak még el a bús francba, Pista. Ősz fejjel ilyen pojácát csinálni magadból, nem semmi.

A korábban lelőtt EBESZ drónokat is mindig akkor szedték le amikor meglátott valamit, fegyvereket és katonákat akiknek nem lett volna szabad ott lenniük. Olyan is volt amit kézifegyverrel lőttek le, olyan is volt amit zavaróberendezéssel. Az EW alkalmazás is lelövésnek számít, nem golyót vagy rakétát lő hanem rádióhullámokat, de ha azzal szedik le az is lelövés.

Én azt mondom lelőtték. Te azt mondod véletlenül pont akkor zuhant le magától amikor felfedezte a határon átlépő katonai konvojt. Szerintem nem magától zuhant le véletlenül pont akkor amikor az ukrán határt megsértő orosz katonai konvojt látott.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
A korábban lelőtt EBESZ drónokat is mindig akkor szedték le amikor meglátott valamit, fegyvereket és katonákat akiknek nem lett volna szabad ott lenniük. Olyan is volt amit kézifegyverrel lőttek le, olyan is volt amit zavaróberendezéssel. Az EW alkalmazás is lelövésnek számít, nem golyót vagy rakétát lő hanem rádióhullámokat, de ha azzal szedik le az is lelövés.

Én azt mondom lelőtték. Te azt mondod véletlenül pont akkor zuhant le magától amikor felfedezte a határon átlépő katonai konvojt. Szerintem nem magától zuhant le véletlenül pont akkor amikor az ukrán határt megsértő orosz katonai konvojt látott.
Szláva Kamulippo! Tankoltak abba drónba rendesen? :)
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A korábban lelőtt EBESZ drónokat is mindig akkor szedték le amikor meglátott valamit, fegyvereket és katonákat akiknek nem lett volna szabad ott lenniük. Olyan is volt amit kézifegyverrel lőttek le, olyan is volt amit zavaróberendezéssel. Az EW alkalmazás is lelövésnek számít, nem golyót vagy rakétát lő hanem rádióhullámokat, de ha azzal szedik le az is lelövés.

Én azt mondom lelőtték. Te azt mondod véletlenül pont akkor zuhant le magától amikor felfedezte a határon átlépő katonai konvojt. Szerintem nem magától zuhant le véletlenül pont akkor amikor az ukrán határt megsértő orosz katonai konvojt látott.

Ezzel még mindig az a gond, hogy Te beraktál egy EBESZ-hírt, hogy eltűnt egy drónjuk.Te meg azt hazudtad mellé, hogy lelőtték.
Ezt hírhamisításnak hívják.Olyat állítottál, ami nem volt odaírva.
Te nem azt írtad, hogy szerinted lelőtték, hanem tényként kijelentetted az EBESZ-re hivatkozva, miközben az EBESZ semmi ilyesmit nem állított.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ezzel még mindig az a gond, hogy Te beraktál egy EBESZ-hírt, hogy eltűnt egy drónjuk.Te meg azt hazudtad mellé, hogy lelőtték.
Ezt hírhamisításnak hívják.Olyat állítottál, ami nem volt odaírva.
Te nem azt írtad, hogy szerinted lelőtték, hanem tényként kijelentetted az EBESZ-re hivatkozva, miközben az EBESZ semmi ilyesmit nem állított.
Az EBESZ világosan fogalmazott: a drónjuk egy orosz katonai konvojt látott megsérteni Ukrajna határát és ekkor elveszítették a drónt. Én is világosan fogalmaztam: azt a drónt lelőtték. Nem véletlenül zuhant le magától pont akkor amikor egy határsértő katonai konvojt filmezett, hanem lelőtték. Az EBESZ fogalmazhat diplomatikusan, hogy elvesztették a kapcsolatot mikor az orosz konvojt figyelték, de én úgy mondom, hogy lelőtték.

És nem is csak az EBESZ drónjának a lelövése terheli Putyin számláját, hanem az is amit látott a drón amíg fent volt. Annak, hogy Oroszország továbbra is katonai konvojokat mozgat Ukrajna területére az lesz a következménye, hogy januártól újabb 6 hónapig maradnak a szankciók.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 066
113
uli a hírek azt is írják, hogy egy szűk nacionalista réteg Ukrajnában átvéve az irányítást külföldi segítséggel vezetéssel saját testvéreik ellen harcolnak.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and jimkirk

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 279
113
Az EBESZ világosan fogalmazott: a drónjuk egy orosz katonai konvojt látott megsérteni Ukrajna határát és ekkor elveszítették a drónt. Én is világosan fogalmaztam: azt a drónt lelőtték. Nem véletlenül zuhant le magától pont akkor amikor egy határsértő katonai konvojt filmezett, hanem lelőtték. Az EBESZ fogalmazhat diplomatikusan, hogy elvesztették a kapcsolatot mikor az orosz konvojt figyelték, de én úgy mondom, hogy lelőtték.

És nem is csak az EBESZ drónjának a lelövése terheli Putyin számláját, hanem az is amit látott a drón amíg fent volt. Annak, hogy Oroszország továbbra is katonai konvojokat mozgat Ukrajna területére az lesz a következménye, hogy januártól újabb 6 hónapig maradnak a szankciók.


attól hogy Te Úgy Mondod .. attól még csak Te mondod úgy .. ahogyan a többiek is írták,addig csak fikció :D

hiszen rajtad kívül senki (EBESZ) nem beszél a lelövésről,csak az elveszítéséről a drónnak ,és mivel Te nem vagy jelen a helyszínen .. onnantól csak egy fikció az amit állítasz.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
T

Törölt tag 1526

Guest
Oroszország határsértő katonai konvojokat mozgat és közben potyognak az EBESZ drónok. Ezek a tények.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 013
113
[QUOTE="ulippo, post: 500897, member: 1526" Nem véletlenül zuhant le magától pont akkor amikor egy határsértő katonai konvojt filmezett, hanem lelőtték.


Jóhogy lelőtték,mit kuksizik befelé Oo-ba?!


Annak, hogy Oroszország továbbra is katonai konvojokat mozgat Ukrajna területére az lesz a következménye, hogy januártól újabb 6 hónapig maradnak a szankciók.[/QUOTE]


Hja,fel is riad Vova éjszakánként,hogy bakker,a szankciók...:D
Oo per pillanat az egyik legstabilabb ország gazdaságilag,nem látszik egyenlőre,hogy kifogyna alóluk a gáz,vagy az olaj,vagy már nem lenne termőföldjük,államadósságuk minimális,aranytartalékuk bőséges,előbb zakózik el a az usa,és csatolt részei,mint ők.
Putyin óta olyan növekedési pályán vannak,ami nyugaton csak háborúk előtt jellemző,ezek meg jönnek fel, mint a talajvíz.
No,ebbe a kézbe martatok bele agysebészek,ha jól emlékszem cirka 3x annyit adott volna Moszkva a majdan előtti csődkor,mint az eu,meg át ütemezhettétek volna a gáz lopások miatti adósságot is,erre elkezdtetek Orosz civileket bombázni,gyilkolgatni,gratulálok,jó döntés volt,most eszitek,amit főztetek.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Oroszország határsértő katonai konvojokat mozgat és közben potyognak az EBESZ drónok. Ezek a tények.

De te a köztes részt kitöltötted egy csak és kizárólag általad kreált hazugsággal.A lényeg még mindig ezen van.A tény az, amit az EBESZ mondott: elveszett egy drón.
Ennyi.Nem kell és nem lehet tovább színezni a történetet.

Amúgy az sem egyértelmű, hogy átlépték-e a határt.Haladtak A-irányból B-irányba egy úton.Pont.A magyar katonák is fel-le autókáznak a déli határon, de ez még nem jelenti azt, hogy át is mennek a határ másik oldalára vagy éppen onnan jönnek.Ezt a részét már nem is feszegetem a dolognak, pedig ezt is te színezted ki.Az EBESZ sem így fogalmazott.
Te viszont akkor is hazudtál a lelövéssel kapcsolatban, csak lusta vagy beismerni.Nem először színezel ki EBESZ-híreket és sajnos nem is utoljára.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
A tények magukért beszélnek és a bizonyítékok is.
Te kis statisztikai adat Nitsche világnézetében, ez a rakás szar kép mire bizonyíték.
Mutasd már be egy bíróságon! Még a portán se engednek be vele.
Az már bántó, hogy ilyen hülyének nézel mindenkit.
JELENTKEZZEN AZ, AKI SZERINT EZEN A KÉPEN EGYÉRTELMŰEN KATONAI TEHERAUTÓK LÉPIK ÁT A HATÁRT ÉS NEM ELHULLÓTT KUKORICÁT TALLÓZ A HELYI LAKATOS CSALÁD!
BARÁTOM, HOGY NEKED MEKKORA SZEMED VAN, CSAK ÍGY FELISMERED EGY RAKÁS PACÁROL AZ IKER 23 MILIS.
Ezek a hülye kínaiak meg elbontottak egy hegyet, az ütődött amik meg fellőttek pár műholdat a világűr tanulmányozása végett, pedig te feleannyiért is kikukkolnál az űrbe.
Te, kis Solyómszempó


DpTWzCtX4AIsJ5y.jpg

DpTWzCuX4AEOXPU.jpg
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
A korábban lelőtt EBESZ drónokat is mindig akkor szedték le amikor meglátott valamit, fegyvereket és katonákat akiknek nem lett volna szabad ott lenniük. Olyan is volt amit kézifegyverrel lőttek le, olyan is volt amit zavaróberendezéssel. Az EW alkalmazás is lelövésnek számít, nem golyót vagy rakétát lő hanem rádióhullámokat, de ha azzal szedik le az is lelövés.

Én azt mondom lelőtték. Te azt mondod véletlenül pont akkor zuhant le magától amikor felfedezte a határon átlépő katonai konvojt. Szerintem nem magától zuhant le véletlenül pont akkor amikor az ukrán határt megsértő orosz katonai konvojt látott.
Értem én Sólyomszempó, hogy nem értesz ehhez sem.
Honnan tudják az oroszok, hogy meglátta őket?
Veszik a kommunikációs adatait?
Akkor már benne vannak a rendszerében és akkor kétirányusíthatják az egészet és földhözcsapaják a gépet, nem kell lelőliük.
Vagy olyan sólyomszemek mint te és 2000 méterről felnézett Vitya.
-Nézd már Szása, az az optika épp ránk néz. Basszus, ez a gyári szám alapján az optika és az alaplap együtteseként pont lát minket, mert képes rá.
Egyre siralmasabb vagy ó Andersen mester