[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 199
12 460
113
FLfaKYOXsAI_VlN


tegnap találtam nem tudom melyik változat:)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Valaki tudná az ukrán londoni nagykövet interjújának szó szerinti átiratát linkelni?
Tudom, hogy azóta a kijevi KM már kiadott egy nyilatkozatot, hogy csak kiragadták a szavait a szövegkörnyezetből. Azért nem zörög haraszt, kb most jönnek rá, hogy az USA teljes mellszélességgel támogatja őket az oroszok elleni újabb háborúért cserébe. Washington kész az utolsó ukrán katonájáig harcolni az oroszok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Berakom a cáfolatot.


Ukrajnában nincs napirenden a NATO tagság iránti kérelem alkotmányból való törlése. Ezt annak kapcsán hangsúlyozták, hogy az ukrán kormány Nagy-Britaniába delegált nagykövete a BBC-nek adott interjújában arról beszélt, hogy az országa kész kompromisszumot kötni ez ügyben, "ha a helyzet megkívánja".
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
"12 batallions in Russian-occupied Moldova"

Mivan?
Elvileg van cirka 500 fő orosz békefenntartó és 1000 orosz katona, akik egy orosz lőszerraktárat őriznek.


 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
"Biden népszerűsége a béka segge alatt, közelegnek a köztes választások, Huntert se nagyon lehet megmenteni, így nagy valószínűséggel elképesztő bukta lesz a demokratáknak. Erre mi történik? Ott van Boris. Totál megszívta a partyzást. Erre felold minden intézkedést, és beáll a háború bullshit mögé."
.
.
A nagy áldozatokkal járó, mégis bebukott iraki, afgán és sziriai kalandok után nem gondolnám, hogy az amerikai vagy a brexittel küszködő angol közvélemény máris újra háborúzni akarna, ezúttal Ukrajnáért. A többség a covid maszktól szeretne végre megszabadulni, és elkerülni, hogy az árak tovább emelkedjenek az egekbe.
.
Szerintem ezt a háborús hangulatot az oroszok keltik, sőt ők küldhetnek dezinformációs üzeneteket az USA-nak, aki persze menetrendszerűen be is jelentik, hogy menten itt a háború. Az oroszok csapatokat vonnak össze, állandó hadgyakorlatokba kezdtek, még szinte a bontóban álló hajókat is a Fekete tengerre küldték, stb, stb, de szerintem nem háborúzni akarnak ők, hanem az erő szándékát felmutatva tárgyalóasztalhoz kényszeriteni a nyugatot, hogy a Krimet legalizálják, illetve hogy a mostanra szerintem már Putyin számára is kellemetlen Kelet Ukrajnai "köztársaságok" témáját lezárhassa, valami megállapodással.
(Szerintem amikor a DNR és LNR téma indult, a Krimhez hasonló gyors, eredményes elszakitást remélt Putyin, nem pedig sokéves patthelyzet állóháborút)
Szerintem Putyin is tudja, hogy az afgán háborús kudarc az amerikai közvélemény háborús támogatását erősen lenyomta, ezért az időzités.
.
Szerintem az oroszok a deal érdekében Izrael Sziria felőli biztonságának a garantálást adhatnák, illetve hozzájárulást az iráni atomprogram elleni izraeli esetleges légitámadásokhoz.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
"Biden népszerűsége a béka segge alatt, közelegnek a köztes választások, Huntert se nagyon lehet megmenteni, így nagy valószínűséggel elképesztő bukta lesz a demokratáknak. Erre mi történik? Ott van Boris. Totál megszívta a partyzást. Erre felold minden intézkedést, és beáll a háború bullshit mögé."
.
.
A nagy áldozatokkal járó, mégis bebukott iraki, afgán és sziriai kalandok után nem gondolnám, hogy az amerikai vagy a brexittel küszködő angol közvélemény máris újra háborúzni akarna, ezúttal Ukrajnáért. A többség a covid maszktól szeretne végre megszabadulni, és elkerülni, hogy az árak tovább emelkedjenek az egekbe.
.
Szerintem ezt a háborús hangulatot az oroszok keltik, sőt ők küldhetnek dezinformációs üzeneteket az USA-nak, aki persze menetrendszerűen be is jelentik, hogy menten itt a háború. Az oroszok csapatokat vonnak össze, állandó hadgyakorlatokba kezdtek, még szinte a bontóban álló hajókat is a Fekete tengerre küldték, stb, stb, de szerintem nem háborúzni akarnak ők, hanem az erő szándékát felmutatva tárgyalóasztalhoz kényszeriteni a nyugatot, hogy a Krimet legalizálják, illetve hogy a mostanra szerintem már Putyin számára is kellemetlen Kelet Ukrajnai "köztársaságok" témáját lezárhassa, valami megállapodással.
(Szerintem amikor a DNR és LNR téma indult, a Krimhez hasonló gyors, eredményes elszakitást remélt Putyin, nem pedig sokéves patthelyzet állóháborút)
Szerintem Putyin is tudja, hogy az afgán háborús kudarc az amerikai közvélemény háborús támogatását erősen lenyomta, ezért az időzités.
.
Szerintem az oroszok a deal érdekében Izrael Sziria felőli biztonságának a garantálást adhatnák, illetve hozzájárulást az iráni atomprogram elleni izraeli esetleges légitámadásokhoz.
Bidennek is jól jön a figyelemelterelés. Nem akar senki háborút, bevált recept a belpolitikai feszültséget valami mondvacsinált külpolitikai konfliktusra tereléssel oldani. Tisztára a "farok csóválja", ahogy itt mások is rávilágítottak az analógiára a filmmel. Belpolitikai válságokat látunk és nagy szájkaratézást. Csak arra kell vigyázni, hogy senki ne legyen lyan hülye, hogy komolyan vegye (a választópolgárokon kívül)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Valaki tudná az ukrán londoni nagykövet interjújának szó szerinti átiratát linkelni?
Tudom, hogy azóta a kijevi KM már kiadott egy nyilatkozatot, hogy csak kiragadták a szavait a szövegkörnyezetből. Azért nem zörög haraszt, kb most jönnek rá, hogy az USA teljes mellszélességgel támogatja őket az oroszok elleni újabb háborúért cserébe. Washington kész az utolsó ukrán katonájáig harcolni az oroszok ellen.
Átiratot sajnos nem találtam, de itt van maga a beszélgetés
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Bidennek is jól jön a figyelemelterelés.
.
.
Ebben teljesen egyetértünk, figyelemelterelés neki is jól jönne.
Csak én azt mondom, hogy most fél évvel a nagy afganisztáni pofáraesés után, pont egy újabb háborúval nem nagyon tudna hatékonyan figyelemelterelni, mert erre most az amerikai közvélemény nem igazán lenne vevő.
A covid után áremelkedési spirálban az átlag amerikai valószinűleg gazdaságélénkitő lépéseket látna szivesen, és nem olyan dolgot, amitől a már amúgy is magas energiárak felmennek még 10x magasságba.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
a Honvédelmi Minisztérium rendelkezik kimenekítési tervvel, ám úgy tűnik, ez elsősorban a magyar állampolgárok, illetve adott esetben más, szintén külföldi állampolgárok kimenekítésére vonatkozik. Ennél többet nem közölt a minisztérium, így arra a kérdésre sem reagált külön, hogy Magyarország kapott-e hivatalos megkeresést Izraeltől az állampolgárai magyar segítséggel történő kimentésére. Ukrajnában akár tízezer fölötti is lehet az izraeli állampolgárok száma, a zsidó államba való kivándorlásra pedig jóval több, 100-200 ezer ember lehet jogosult a származása alapján.

A kárpátaljai magyarok pontos lélekszáma sem ismert – talán még eléri a 150 ezret, habár az országban uralkodó gazdasági kilátástalanság és a kisebbségellenes ukrán nacionalizmus tombolása miatt jelentős fogyás történhetett az elmúlt években. Az ő sorsukat is alapjaiban befolyásolná a konfliktus háborúvá terebélyesedése, ám a területen őshonos magyarok esetében nyilván nem az a megoldás, hogy Magyarország kimenekítse őket arról a földről, ahol mindig is éltek.

 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Volodimir Zelenszkij elnök közben videoüzenetben fordult az ukránokhoz, amelyben bejelentette, hogy február 16-át az egység napjának nyilvánította.
Az általa kiadott rendelet szerint ezen a napon minden településen ki kell tűzni Ukrajna állami zászlóját a házakra, 10 órakor el kell énekelni az ukrán himnuszt, az ország külképviseletein pedig imázsépítő rendezvényeket kell tartani az összefogás és Ukrajna támogatásának kifejezésre juttatása céljából.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 621
113
"ezen a napon minden településen ki kell tűzni Ukrajna állami zászlóját a házakra, 10 órakor el kell énekelni az ukrán himnuszt..." Ha tényleg megy a medve, akkor kb. utoljára... Aztán kitűzik az orosz zászlókat is és eléneklik az orosz himnuszt. Nem kell sokat gondolkodni, még emlékeznek rá... :D