[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Itt már látszik, hogy benyomta a légnyomás az ablakot, csak be van fóliázva. Ettől még mindig "fura" az egész...
Hát nem tudom, a legelső képen, még teljesen épp volt az ablak. (tegnap)
Nekem az se nagyon stimmel, ami bent van, a téglák nem szétrepültek, hanem, mint amikor egy falat döntesz, oda szóródtak.
A békebeli bútor tudom hogy ellenálló, de nem borul el, nem sérül.
Ilyen erőhatás mellett, mondjuk furcsa.
Ha meg felrobbant a gránát, akkor semminek nem kellett volna éppen maradni. Nem?

Eleve egy ilyen fal minimum 60-80 éves, a kötőanyag mára homokká vált, mint az egészben leesett vakolatdarab kötése, a falnak is darabokban kellene lennie, e helyett csak a csapadék víz és szigetelés hiánya miatt a csomópontban szétnyíló fal látható + a lyuk.

Ne érts félre nekem aztán nincs problémám azzal, ha oda lőttek és lebuknak, de ez nem becsapódásnak tűnik.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nem tudok oroszol, csak bedobtam a gugliba.
Ez általános mozgósítást jelent? :eek:
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem tudok oroszol, csak bedobtam a gugliba.
Ez általános mozgósítást jelent? :eek:
Censor. NO
⚡️ Putin signed a decree on conscription of Russian citizens from the reserve for military training

"In 2022, I will call up the citizens of the Russian Federation who are in reserve for military training in the Armed Forces of the Russian Federation, the troops of the National Guard of the Russian Federation, state security and the Federal Security Service," the decree said on Friday. in the evening.

The Government and the executive bodies of the constituent entities of the Russian Federation are instructed to ensure the implementation of measures related to the call of citizens of the Russian Federation who are in reserve to hold military meetings and to hold these meetings.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: cirqle and theo

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 703
113
Azért nem lehet nem észrevenni a párhuzamot azzal kapcsolatban, hogy eddig a Nyugati nagyhatalmak elsősorban az USA riogatott az orosz invázióval amely az USA szerint bármelyik pillanatban bekövetkezhet, és amiről az Orosz kormányzat elmondta, hogy esze ágában sincs megtámadni az Ukrajnztél.át, most pedig a DPR vezetői már napok óta azt mondják, hogy bármikor bekövetkezhet egy Ukrán támadás, (és ugye ma megkezdték a civilek evakuálását) miközben az Ukrán vezetés azt állítja ők nem akarnak inváziót indítani a szakik ellen és nem ők adták a tűzparancsot....
Pont most akartam én is ezt megírni! :) Megelőztél.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and kaktusz

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 973
113
Censor. NO
⚡️ Putin signed a decree on conscription of Russian citizens from the reserve for military training

"In 2022, I will call up the citizens of the Russian Federation who are in reserve for military training in the Armed Forces of the Russian Federation, the troops of the National Guard of the Russian Federation, state security and the Federal Security Service," the decree said on Friday. in the evening.

The Government and the executive bodies of the constituent entities of the Russian Federation are instructed to ensure the implementation of measures related to the call of citizens of the Russian Federation who are in reserve to hold military meetings and to hold these meetings.
Ez mi a bánat? Mozgosítanak?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Hát de minek?! Ott van a határon 130 ezer orosz katona! Nem elég? Vagy itt valami nagyobb bulira készülnek?! o_O
Olvasd el ma mégegyszer a levelet a hivatalos orosz álláspontról, amit az amerikai nagykövetnek adtak át. Abból elég egyértelmű, hogy akármi mehet helyzet van. Nem kap garanciát, hogy Ukrajnát nem veszik fel. Ukrajna vissza akarja kapni a Krímet. Ha NATO tag lesz, akkor végképp vissza fogja akarni kapni. Ez részükről kizárt. Meg kell szüntetniük Ukrajnát, hogy ez a fenyegetés megszűnjön, vagy teljesen jelentéktelenné kell tenniük. Még mielőtt tagok lesznek. Nyugodtan lehet örömködni ha nem lesz igazam, én is örülni fogok.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Hát de minek?! Ott van a határon 130 ezer orosz katona! Nem elég? Vagy itt valami nagyobb bulira készülnek?! o_O
Nem azt írta itt valaki nemrég, hogy az a 130000 kevés lesz Ukrajna megszállásához?
Most ez komoly ami ott történik? Ez valahogy már nem nagyon fér bele a csak gyakorlatozunk, de igazából nyomást gyakorlunk keretébe.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and theo
W

Wilson

Guest
Tartalékosokat behívják, a vonatkozó szervek tartsanak eligazítást nekik. - bár ez a "who are in reserve for military training" lehet nem csak a tartalékosokat fedi, hanem mindenkit aki behívható, látni kéne az eredetit...
Szerintem ez nem mozgósítás, nálunk is volt ilyen még a 80-as években, még gyerek voltam amikor az édesapámat behívták tartalékosként....
 
W

Wilson

Guest
Aki az eligazítást tartja, csak az tudja, hogy ez mi.
Így hirtelen nem tudom utána kell nézzek annak, hogy Oroszországban hogyan működik a tartalékos rendszer, de nekem az rémlik, hogy időről időre eligazítást/"mozgósítást" tartanak a tartalékosok számára.....