[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Miért menne ukrán katona orosz földre? Szándékos provokáció? Valahogy be kell rántani az oroszokat egy háborúba?
Én nagyon óvatos vagyok a donbaszi hírekkel jöjjenek azok bármilyen oldalról is,mivel ezerrel megy mind a két oldalon a dezinformáció.

De szerintem jelenleg az a helyzet, hogy azzal, hogy Oroszország elismerte a szakik függetlenségét Ukrajna szerintem ezekre a területekre keresztet vethet, mivel szerintem viharos gyorsasággal egy sor megállapodást fognak kötni Oroszországgal amelyek között nyilván katonai megállapodások is lesznek, magyarul ha a szakikat az Ukrán hadsereg megtámadja akkor a katonai megállapodásoknak megfelelően az orosz hadsereg megvédi a szakikat.
És nagy eséllyel az orosz hadsereg egy olyan haderőt fog a szakik területén állomásoztatni, amely bármely ukrán támadást vissza tud verni.....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 305
113
a németeket nem igazán értem, nekik több vesztenivalójuk van
egyrészt a gázkitettségük miatt, másrészt ott van a mercedes a daimler-kamaz meg egy halom más befektetésük az oroszoknál
talán azzal függhet össze hogy a Scholz most kezdi a ciklusát, a Macron meg most fejezi be de szeretne újrázni
valamint a fransziák nincsenek katonailag megszállva, hetvenvalahány éve...
A fansziak amugy vannak megszallva, a nemetek meg az Usa gyarmata jelenleg. Meg ez az unio is minek van mar...
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Én nagyon óvatos vagyok a donbaszi hírekkel jöjjenek azok bármilyen oldalról is,mivel ezerrel megy mind a két oldalon a dezinformáció.

De szerintem jelenleg az a helyzet, hogy azzal, hogy Oroszország elismerte a szakik függetlenségét Ukrajna szerintem ezekre a területekre keresztet vethet, mivel szerintem viharos gyorsasággal egy sor megállapodást fognak kötni Oroszországgal amelyek között nyilván katonai megállapodások is lesznek, magyarul ha a szakikat az Ukrán hadsereg megtámadja akkor a katonai megállapodásoknak megfelelően az orosz hadsereg megvédi a szakikat.
És nagy eséllyel az orosz hadsereg egy olyan haderőt fog a szakik területén állomásoztatni, amely bármely ukrán támadást vissza tud verni.....
Ézzel mit nyer Oroszország, azon kívül, hogy rövid távon elkerüli a teljes arcvesztést?
A szankciókat megkapják ugyan úgy, az ukrán, ez után borítékolhatóan NATO határ pedig egy méterrel sem kerül távolabb Moszkvától.
Ha csak a tűzszüneti helyzetet akarnák visszaállítani, megint "megverethetnék" a szakadárokkal/szakadárként az ukránokat.

Attól tartok, ha megindulnak, nem fognak a két régió határán megállni, csak egy kávészünetre, amíg kitalálják milyen okkal menjenek kicsit tovább.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 508
113
Komolyan van élő ember, aki ezt az állítólagos ukrán 2 BMP-s bohóckodást el is hiszi?
Teljesen mindegy, hogy ki, mit hisz, nem ez a fontos. Valakinek a BMP járműveit kilőtték, van fogoly, lehet, hogy mutatni fogják, de azt is megkérdőjelezik, (megkérdőjelezed), úgy, hogy azt gondolsz, amit akarsz, senkit sem fog meghatni.
Most lehet, hogy meg fognak kövezni egyesek és a fejüket fogják fogni, de nekem az a véleményem kezd kialakulni, hogy ez Lengyel-Orosz párbaj. Miért is?
1. Zbigniew Brzezinski volt a valamikori kitalálója az ukrán projektnek és Ő, lengyel származású, orosz gyűlölő.
2. Az USA-ban elég nagy háttere van a lengyeleknek, sok mindent el tudnak érni, Biden mögött vajon kik állnak?
3. Ukrajnában rengeteg lengyel él, szerintem főleg belőlük van a sok szélsőséges, orosz gyűlölő, akik (pl. Azov) katonailag is veszélyesek.
4. Főleg őket támogatja Lengyelország.
5. Lengyelország revanst akar venni az oroszokon, bármibe is kerül.
6. Fehéroroszországot is főleg Ők kóstolgatták.
7. Az EU-t is fel tudják használni a céljaikhoz.
Szerintem, van még pár dolog, amit fel lehetne sorolni
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Ézzel mit nyer Oroszország, azon kívül, hogy rövid távon elkerüli a teljes arcvesztést?
A szankciókat megkapják ugyan úgy, az ukrán, ez után borítékolhatóan NATO határ pedig egy méterrel sem kerül távolabb Moszkvától.
Ha csak a tűzszüneti helyzetet akarnák visszaállítani, megint "megverethetnék" a szakadárokkal/szakadárként az ukránokat.

Attól tartok, ha megindulnak, nem fognak a két régió határán megállni, csak egy kávészünetre, amíg kitalálják milyen okkal menjenek kicsit tovább.

Visszaállítják az 1945-ös határokat.
 
W

Wilson

Guest
Ézzel mit nyer Oroszország, azon kívül, hogy rövid távon elkerüli a teljes arcvesztést?
A szankciókat megkapják ugyan úgy, az ukrán, ez után borítékolhatóan NATO határ pedig egy méterrel sem kerül távolabb Moszkvától.
Ha csak a tűzszüneti helyzetet akarnák visszaállítani, megint "megverethetnék" a szakadárokkal/szakadárként az ukránokat.

Attól tartok, ha megindulnak, nem fognak a két régió határán megállni, csak egy kávészünetre, amíg kitalálják milyen okkal menjenek kicsit tovább.
Ezzel azt éri el,hogy ha van olyan hülye az ukrán vezetés, hogy neki zavarja az ukrán hadsereget a szakiknak akkor az oroszok szerint teljesen jogszerűen fogják megvédi a szakadárokat, és egyben mérnek vereséget az ukrán hadseregre......
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Teljesen mindegy, hogy ki, mit hisz, nem ez a fontos. Valakinek a BMP járműveit kilőtték, van fogoly
Legfőképp odaparkoltak 2 BMP-t és felgyújtották, majd rámondták hogy ezek ukrán BMPk, hogy az otthoni társadalomnak beadhassák hogy az ukránok provokáltak.
Modern gleiwitzi incidenst / Mainila ágyúzását látunk.