[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
Most mutattak meg a ruszkik hogy igen is terjeszkedni akarnak es a eddigi nyugati vonyekolas nem volt hiaba. Bizony senki aki hataros veluk nem lehet biztonsagban, meg a balti nato tagok sem.

Egy kis szakadar teruletert, ami igy is az oveke volt, most adtak egy hatalmas ongolt maguknak. Az amcsi alig varta.
meg a balfasz europaiak is, akik eddig inkabb uzletelni akartak a ruszkikal mind szankciosdit jatszani komolyan veszik majd ezt.

mostmar nincs visszaut, atleptek a rubikont. Lesz nyilt haboru vagy nem, mindegy mostmar.
Igy van, Eu elbukik. Remelem most nem allnak meg a ruszkik Berlin utan, csak Brusszelig mennek. A francik epp ki akarnak maradni a xarbol, a lengyelek ellensegesek, a nemetek gyarmat, a tobbi meg semmi.
 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Egyetértek, ez egy nagyon fontos kérdés, mert valóban ezt is értheti ez alatt. Ez alapján nem véletlenül nem kértünk NATO csapatokat, mert nemsokára jön a bécsi döntés, csak most nem Schiklgrubertól, hanem Putyin keze által? Ezáltal is megosztandó a szövetséget...
Eddig szerintem én voltam a leglenézőbb ezzel kapcsolatban aki határrendezést emlegetett, de ma, Putyin beszéde és a jelenlegi helyzet után... eléggé kinyílt Pandóra szelencéje...
Pandora szelencéje már nyitva volt,legalább Koszovó óta.A törökök észak-szíriai mókái megugye hasonlók,megugye a Krím.Ez a beszéd csak a kukorékoló kakas a virradáshoz,nem a virradás a kukorékoló kakashoz.Egy folyamat eredménye.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Nem a nyugat hibaja h jelcint meg lehetett venni fel uveg vodkaert.
Gondolom abban sem részesek, hogy a multi és inter cégeik kizsákmányolták Oroszországot az 1990-es években, és minden szempontból úgy bántak az oroszokkal, mint a kivert kutyával... Gondolom a Közel-Kelet és Észak-Afrika "tavaszosításában" sem hibásak. Gondolom abban sem hibásak, hogy Kína így feljött, hiszen nem ők helyezgették ki a gyártósoraikat oda az 1990-es évektől a profitmaximalizálás okán. Gondolom ők szentek, és semmiben sem hibásak. Csodálkozunk az ok-okozat törvényszerűségén kedves "altx"? :) Amúgy szólhatnál ezeknek a felsőbbrendű jóságoknak, hogy legalább lapozzanak fel egy két földrajz és történelem könyvet, mert jól láthatólag nem az erősségük eme két nemes tudomány. ;)
 

KZoli83

Member
2022. február 20.
36
99
18
Viszonylag új vagyok itt, a konfliktussal kapcsolatosan a flightradaron kezdtem el böngészni az ukrán/lengyel légteret. Tudtok olyan topikot ajánlani, ahol a ezek részletesebben át vannak csámcsogva, hogy ez-meg-ez a gép vajon melyik alakulathoz tartozik és mi a feladata?
abf68e58011a652c4b6b022041dcdb3d.png
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 2361

Guest
Ukrán légtér elég szépen kezd kiürülni.
Meg gondolom felforosodnak a telefon drotok a nagyhatalmak elnokeinek az irodajaban.

engem mostmar nem a ruszki lepes erdekel, az tiszta sor.
Engem a nato es az amcsi erdekel.

lehet nem is lesz semmi nagyobb osszecsapas, ruszki szo nelkul elkapja a szakikat a nyugat meg elkezdi majd taposni valaszkent erre az egeszre a ruszki baratokat.
venecuela, sziria stb.. varhatjak a cirkuszt...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 774
113
Meg gondolom felforosodnak a telefon drotok a nagyhatalmak elnokeinek az irodajaban.

engem mostmar nem a ruszki lepes erdekel, az tiszta sor.
Engem a nato es az amcsi erdekel.

lehet nem is lesz semmi nagyobb osszecsapas, ruszki szo nelkul elkapja a szakikat a nyugat meg elkezdi majd taposni valaszkent erre az egeszre a ruszki baratokat.
venecuela, sziria stb.. varhatjak a cirkuszt...
Ez egy nagyon optimista forgatókönyv. Persze Európa érdeke ez lenne.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 829
113
Viszonylag új vagyok itt, a konfliktussal kapcsolatosan a flightradaron kezdtem el böngészni az ukrán/lengyel légteret. Tudtok olyan topikot ajánlani, ahol a ezek részletesebben át vannak csámcsogva, hogy ez-meg-ez a gép vajon melyik alakulathoz tartozik és mi a feladata?
abf68e58011a652c4b6b022041dcdb3d.png
A típusok topikjait a fórum általános repülési témái közt találod.
pl. https://forum.htka.hu/threads/bell-boeing-v-22-osprey.554/page-11#post-1059212

Van, ahol nagyon komoly tudás lett felhalmozva, máshol max. linkek és képek, ez teljesen változó.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Gondolom abban sem részesek, hogy a multi és inter cégeik kizsákmányolták Oroszországot az 1990-es években, és minden szempontból úgy bántak az oroszokkal, mint a kivert kutyával... Gondolom a Közel-Kelet és Észak-Afrika "tavaszosításában" sem hibásak. Gondolom abban sem hibásak, hogy Kína így feljött, hiszen nem ők helyezgették ki a gyártósoraikat oda az 1990-es évektől a profitmaximalizálás okán. Gondolom ők szentek, és semmiben sem hibásak. Csodálkozunk az ok-okozat törvényszerűségén kedves "altx"? :) Amúgy szólhatnál ezeknek a felsőbbrendű jóságoknak, hogy legalább lapozzanak fel egy két földrajz és történelem könyvet, mert jól láthatólag nem az erősségük eme két nemes tudomány. ;)
Ufff...na erre majd holnap valaszolok. Megyek inkabb aludni.
dolgozni is kell holnap.

nem fogom tobbe nezni egesz este a hireket. Nem egyszer volt mar felhajtas es a vegen nem lett semmi komolyabb, en meg madnap alig eltem.

lofaszt a politukusoknak is meg az ujsagiroknak is. Fontosabb a pihenes mint a hulyeseguk