[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Szerintem elég pontatlan ez a komment.
Kínának nem érdeke Oo.-ot szívatni. Ez csak a nyugatiak vágyálma. Össze fognak állni és gazdaságilag kooperálni fognak. Miért is lenne érdeke Kínának Oo-ot megalázni? Eddig is az orosztól kapott a repülő ipara olyan dolgokat, amik nekik nem voltak. És cserében adott olyan dolgot (chipet) mai a muszkának nem volt. Na meg nyersanyagot korlátlanul és jó áron - ezzel biztosítva a saját ipara működését, szemben NyEU-val, aki éppen most kezdi magát szívatni.
Ez ezután sem lesz másként.
Ha esetleg Kína valami oknál fogva borítaná a jó kapcsolatokat mit nyerne? Hogy az orosz bosszúból elzárná az olcsó nyersanyag forrást előle? Ezzel mit kezdene? Hozná a bizonytalan tengeri útvonalakon (amit az USA, sec-perc blokád alá vonna) az olajat és egyéb nyersanyagot? Vagy a nyugat legnagyobb örömére nekimenne egy atomhatalomnak?
Kína számára egyik sem jó opció. A legjobb, ha szorosabbra zárja a kapcsolatait az oroszokkal és ezzel bevédi saját seggét a nyugati - esetleges - szankciók ellen. Amíg Oo. mellette van, addig őt az USA nem tudja eredményesen szankciózni, kicsinálni. A teljes ázsiai piacra nyitott. Neki jó egy ilyen állapot.
Ne feledjük, hogy az egész ami most van nem szól másról mint Kínáról. Kína kicsinálásához előbb Oo.-ot kell pacifikálni.
A fenti kommentel ellentétben, ezt nem fogja Kína hagyni.

Kína nem önzetlen nagytesó a ruszkiknak, ha tehetné, már menne is Szibériába, a történelmi jogon...
Egyszerűen, ha Oo. pária/lator állam státuszba kerül, akkor ők is távolságot fognak tőle tartani, persze az árnyékban üzletelve, ahogy Iránnal és Észak-Koreával is teszik. De hivatalosan Peking is betartja az ezen országok elleni nemzetközi szankciókat. Arról meg szó sem lehet, hogy a legjobb technikát megkapják hivatalosan. Legfeljebb alkatrészenként, hogy hivatalosan tagadhassák és "csempészekre" fogják.
 
W

Wilson

Guest
Kína nem önzetlen nagytesó a ruszkiknak, ha tehetné, már menne is Szibériába, a történelmi jogon...
Egyszerűen, ha Oo. pária/lator állam státuszba kerül, akkor ők is távolságot fognak tőle tartani, persze az árnyékban üzletelve, ahogy Iránnal és Észak-Koreával is teszik. De hivatalosan Peking is betartja az ezen országok elleni nemzetközi szankciókat. Arról meg szó sem lehet, hogy a legjobb technikát megkapják hivatalosan. Legfeljebb alkatrészenként, hogy hivatalosan tagadhassák és "csempészekre" fogják.
Kína szerintem árgus szemmel figyeli, hogy mennyire enged az USA Oroszország követeléseinek, és ebből folyamatosan vonják le a következtetéseket Tajvan "státuszának mielőbbi rendezése" szempontjából....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113

"...a Magyar Honvédség csapatait mozgósítja a keleti országrészbe"​



a nemzetbiztonsági kabinet reggeli ülésén Orbán Viktor miniszterelnöktől a Honvédelmi Minisztérium azt a feladatot kapta: meg kell akadályozni, hogy Magyarország területére fegyveres csoportosulás tudjon bejönni, az ország területén manővereket hajtsanak végre.

Hangsúlyozta: Magyarországon az embereknek nem kell félniük, de körültekintőnek kell lenni, a Magyar Honvédségnek minden eshetőségre fel kell készülnie.

A határokon menekültek érkezésére, továbbá humanitárius feladatokra is fel kell készülniük a katonáknak – ismertette a feladatokat Benkő Tibor.

„A Magyar Honvédség feladata kettős: egyik, humanitárius feladatok biztosítása és segítése, a másik pedig, hogy Magyarország határának a lezárása, és annak biztosítása, hogy Magyarországra ne tudjon fegyveres csoportosulás bejönni. Ennek érdekében elrendeltem azt, hogy Magyarország keleti térségében végre kell hajtani megfelelő létszámú, megfelelő felszereltségű katonai erők telepítését. Vagyis a határt meg kell erősíteni”
– mondta a honvédelmi miniszter.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Kína szerintem árgus szemmel figyeli, hogy mennyire enged az USA Oroszország követeléseinek, és ebből folyamatosan vonják le a következtetéseket Tajvan "státuszának mielőbbi rendezése" szempontjából....

Tajvan "státuszának rendezése" szerintem nem vitás, hogy azonnali háború lenne az USA-val.
Ukrajna esetében az USA célja a napnál világosabb: készek átengedni Ukrajna kétharmadát is akár az oroszoknak, ha Lemberg székhellyel maradhat egy amerikai bábállam. Ezzel a hídfőállás megmarad, az EU és Oroszország gazdasági együttműködése közé tartósan éket verhetnek. A nagykövetség átköltöztetése óta (és hogy Zelenszkijt is felszólították, hogy meneküljön Lembergbe) ez szerintem nyilvánvaló. Az oroszokkal talán le is beszélték a leendő határvonalat...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 459
113
Nem tiszta hogy a most ellenőrzött területeket ismerték el vagy a teljes megyéket, ha a teljes megyéket akarják akkor hogyan tudnák elfoglalni "invázió" nélkül? Ultimátumot adnak az ukránoknak hogy hagyják el a területet és ha nem teszik akkor szeparatista gyalogsággal masszív orosz tüzérségi/légi támogatással megpróbálnák elfoglalni?
Az LNR/DNR által kikiálltott Népköztársaságok (2015-ben) határait ismerik el az oroszok, nem a két megye határát.

W_vDC28poQo.jpg
 
W

Wilson

Guest
Tajvan "státuszának rendezése" szerintem nem vitás, hogy azonnali háború lenne az USA-val.
Ukrajna esetében az USA célja a napnál világosabb: készek átengedni Ukrajna kétharmadát is akár az oroszoknak, ha Lemberg székhellyel maradhat egy amerikai bábállam. Ezzel a hídfőállás megmarad, az EU és Oroszország gazdasági együttműködése közé tartósan éket verhetnek. A nagykövetség átköltöztetése óta (és hogy Zelenszkijt is felszólították, hogy meneküljön Lembergbe) ez szerintem nyilvánvaló. Az oroszokkal talán le is beszélték a leendő határvonalat...
Szerintem meg többek között Tajvan miatt sem engedhetnek az oroszoknak....
 
W

Wilson

Guest
Kenya nagykövete is beszólt.
I

Időzitésed tökéletes.

Scholz úr most nyilatkozott, hogy NS2, kuka.

Innentől, a mellett, hogy mivel szeretnének fűteni, Von Der Leyen "mindent megvizsgáltam" kisasszony megoldja.

Már csak az lenne a kérdésem, ha tovább görgetjük a xarcunamit, mivel fog menni a kecskeméti és győri gyáraik végterméke?
Dmitrij Medvegyev, az Orosz Biztonsági Tanács alelnöke kommentálta Olaf Scholz német kancellár döntését az Északi Áramlat 2 gázvezeték tanúsításának leállításáról.

"Nos, üdvözöljük az új világban, ahol az európaiak hamarosan 2000 eurót fognak fizetni ezer köbméter gázért" - írta Dmitrij Medvegyev Twitter-oldalán .

Mint azt a kp.ru oldal korábban megírta , Olaf Scholz közölte, hogy a közeljövőben leállítják az Északi Áramlat 2 gázvezeték tanúsítását. Szerinte a német gazdasági minisztérium már megfelelő utasításokat adott.

https://www.kp.ru/online/news/4639988/
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Az mond valamit hogy felszabadító szovjet hadsereg...??Meg 1956 ellenforradalom...??Ezek nyirták ki Nagy Imrét! Miért nem költözöl inkább innen a gulágra?

Nagy Imre pedig a cárt... ha igaz. :)
(egyébként Nagy Imrét Kádárék ítélték el és végezték ki... a szovjetek csak elrabolták. Most sem tudni, hogy szovjet utasítás volt-e a kivégzése, vagy csak Kádár félt tőle.)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Nagy Imre pedig a cárt... ha igaz. :)
(egyébként Nagy Imrét Kádárék ítélték el és végezték ki... a szovjetek csak elrabolták. Most sem tudni, hogy szovjet utasítás volt-e a kivégzése, vagy csak Kádár félt tőle.)
Tehát ha jól értem akkor szerinted Kádárék nem szovjet parancsra végezték ki...?Értelek..! Ezek a hazudozások amit itt lenyomtok elég vicces! Apuci párttitkár volt?
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Szerintem meg többek között Tajvan miatt sem engedhetnek az oroszoknak....

Itt off, de Tajvan gyakorlatilag 17 évig volt ténylegesen Kína fennhatósága alatt. Ha csak nem tekintjük Kína képviselőjének a jelenleg Tajvanon székelő Kínai Köztársaságot is.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Egyelőre csak az eszelős akar oda csapatokat küldeni ...
Nagyon le becsülöd az EU-t.. Én már látom ahogy az LMBTQ zászló alatt gyülekeznek a tangabugyis vérszomjas szabad csapatok hogy induljanak a nagy bevetésre.. :D
Álló "szuronyokkal"... :D Ha azokat meglátják rohamozni,az oroszok mindent hátra hagyva menekülnek majd. :hadonaszos::D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Tehát ha jól értem akkor szerinted Kádárék nem szovjet parancsra végezték ki...?Értelek..! Ezek a hazudozások amit itt lenyomtok elég vicces! Apuci párttitkár volt?

Nem tudjuk, hogy volt-e ilyen parancs, lehet hogy volt. De Kádár a halála előtt sem ismerte be. Nem, éppenséggel senki sem volt párttag a családból, ismerek viszont volt marxizmus-leninizmus oktatót, aki most nagy nyugatseggnyaló...