Minden tiszteletem az egyesek által Thrawnként tisztelt Putyiné, mert nagyon beérett mindez, és bejelentette előre, hogy mit fog csinálni, de pont az történt amire számított, hogy nyugat most is úgy veszi Oroszországot, mint a kutyát a karaván mellett.
Amivel viszont a ruszofilek nem számolnak:
Az infrastruktúra üzemeltetése a néhai keleti blokk és SZU államaiban ma már nyugati technológiával történik, a sokat hangoztatott érv, hogy nem minden a számítógép itt pont nem fog helyt, mert már "gonosz" nyugati számítógépek vezérlik a távközlési infrastruktúrát (telefon internet, média) a városi tömeg és egyéni közlekedési rendszereket (érzékelők, lámpák, kamerák, tömegközlekedés), a szennyvíztisztítótelepeket, az ivóvizet biztosító hálózatot, és akkor nem beszéltünk az üzemek termelésirányításáról.
Amit most bejelentett Putyin és amit senki nem vesz komolyan, ezért realisztikusan ezen infrastruktúra lecserélése előtt volt eljátszható.
Ma ezek az infrastruktúrák, ha katonailag el is foglalják őket, feltételezhetően sosem lesz igazán az irányításuk alatt és a szankciók miatt karban tartani sem tudják őket bármilyen meghibásodás esetén, célpontok kibertámadásoknak, lletve potenciális természetszerű meghibásodások várhatóak idővel, mivel az alkatrészek kifogynak illetve ma már van ahol nem is tartanak, mert van egy "hot spare" és amazonról 1 nap alatt itt van pót-hot spare...
Az infrastruktúra óhatatlanul lerongyolódik alattuk ha bemennek valahova, azaz pont az fog történni mindenhol, mint amit panaszol Ukrajnával kapcsolatban, hogy a szovjet infrastruktúra legatyásodott.... hát mert nem akarnak tőlük alkatrészt venni, nyugati technológiai váltás zajlik, és bármelyik már átállított terület katonai elfoglalása esetén ugyanez a folyamat fog visszafele eljátszódni. Az orosz ipar milyen gyorsan tudná a teljes infrastruktúrát átállítani "keleti" technológiára? Nem számosítható, mivel még a szövetségi rendszere sem állt fenn, de a fő probléma ezzel, hogy úgy tűnik Kína nem állt mellé.
Mindez ugyebár akkor lesz érdekes, ha az oroszok nem állnának meg Luhanszk/Donyeck határánál...
Az oroszoknál odahaza is nyugati infrastruktúra van lényegében.
Sőt, az orosz hazai rendszerek közelebb állnak az EU-hoz, mint a brit, vagy az amerikai.
Az IT feletti tényleges uralom meg azé, akinél ott van a Big Money.
A Big Money jelenlegi székhelye - fogalmazzunk egy olcsó közhellyel - New York.
Most még.
De odaát is változóban a demográfia, változik a társadalmi potenciál és tör fel a destruktív woke-ideológia, mint a talajvíz.
Olyan jövőkép romboló hatása van ennek, hogy előbb, vagy utóbb székhelyt kell váltani.
A XX. század az USA évszázada volt. Normandiánál odatették magukat és ezzel mind a mai napig tart az európai partraszállásuk.
A szovjetek is megtették a maguk hasonló lépését, azonos hazai társadalmi és demográfiai potenciállal, de messze rosszabb hazai infrastruktúrával.
És egy olyan gazdasági modellel, ami a Big Money nélkül össze kellett, hogy dőljön.
Harminc évvel ezelőtt az USA volt az abszolút győztese a helyzetnek.
Nem tapsolták el a pénzt ÉS jó volt a hazai társadalmi potenciál is.
Oroszország egy hatalmas ország, elképesztően szerény gazdasággal. A demográfiai mutatók is rosszak. Viszont az eladósodottság alacsony, a növekedésnek megvan a maga tere.
A szomszédja Kína és az EU.
Az EU gazdasági potenciálja szűkül. A társadalmi potenciál, a hozzáadott érték, az autonomitás, a kezdeményezőkészség meredeken zuhan.
Az oroszokkal szembeni szankciók kontraproduktívak.
Az orosz politika célja, hogy látványosan elszigetelje magát ettől a zuhanástól, mégpedig az erő demonstrálásával. Meg kell mutatni a Big Money-nak, hogy nem csak egy hatalmas, befektetésre váró terület, ami csak lerabolandó, hanem önálló, kezdeményezőkész birodalom is egyben.
Ebben az esetben, ha az oroszok ismét meglépik a maguk Normandiáját, fel tudnak mutatni egy stabil erőképet ÉS közben a Nyugat megindul lefelé, kialakul az a potenciálkülönbség, ami a Big Money-t áthívja New York-ból Moszkvába, vagy Szentpétervárra.
Ez nem most fog egyből megtörténni, de a csúnya és gonosz kapitalizmus játékszabályait úgy hívják: imperializmus.
A Nagy Pénz pedig csak az erő oldalán érzi magát biztonságban.
Én nem mondom biztosra, hogy ez Putyinéknak össze fog jönni, de most állnak hozzá talán a legközelebb.