[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 381
63 163
113
Forte 11 és Forte 12. 12 a Jake12 Rivet Joint-ot váltotta pár órája.

Ezt komolyan felhozod és egy lapon említed az oroszok donbasszal kapcsolatos belföldi és külföldi propagandakampányaival kapcsolatban? :confused:
Igen, mert tény. A NATO-csatlakozásunk egy elhibázott lépés volt, ahogy az is, hogy 1990-ben nem szűnt meg a NATO maga és nem jött létre egy önálló európai védelmi szövetség.
Amúgy ebből is látszik, hogy a jelen konfliktusban is a pro-NATO érvelés az valójában pro-USA érvelés, Európa valódi érdekei ellenében.
Ebben a relációban indifferens, hogy mit akar Moszkva, addig, amíg Európa a saját önálló akarata helyett csak az USA-ét szolgálja ki.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 381
63 163
113
Teljesen mindegy, hogy ki, mit gondol az orosz propagandáról. Maga az orosz propaganda is lényegtelen. Az csak a látványpékség. Ahogy a Nyugat mostani szankciói is.
A lényeg a háború, a fizikai harcok, a területszerzés és az érdekérvényesítés.
Az oroszok most fizikailag kalapálják a maguk javára a helyzetet, ez akár tetszik nekünk, akár nem.
És ez akár sikerül, akár nem, a Nyugat egy leszálló kurzuson van, nem tehet már semmit.
Ezt a kijelentést felesleges oroszpártinak, russzofilnek, vagy bárakárminek titulálni, mert totál mindegy, hogy milyen jelzővel illetünk egy tényt. Attól az még tény marad és jól elvan nélkülünk is.

Oroszország nem azért építi vissza a cári birodalmat, mert erős, hanem mert nincs, aki megakadályozza.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ugyanezen tweetek alatt:

2015.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2016.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2017.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2018.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2019.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2020.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2021.
Russia: "Minsk II"
France/Germany: "What?"
2022.
Russia: "Donbass Recognition"
France/Germany: "Minsk II"
Russia: "What?"
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113

Összerakva a mai nap híreit, elképzelhető hogy ma éjjel elkezdődik. Aztán látunk mindent, ami a világháborúban megtörtént arrafelé. A keleti háborús barbarizmus minden formája elő fog jönni, két egymást gyűlölő ellenség harcában. A balkáni háború jutott eszembe, ahogy ott a népírtás, foglyok kivégzése, teljesen bevett gyakorlat volt a 90-es években. Itt is lesz ilyen, ebben biztos vagyok.
Két verzió lehet persze. Az egyik, amit felvázoltam, elkeseredett ukrán ellenállással és harccal. A másik ,hogy az ukrán felső katonai vezetést már megvették kilóra és ha megindulnak az oroszok, nem lesz ellenállás, leteszik a fegyvert. Bármi lesz is, nekünk ebből sok hasznunk nem lesz. Kárunk annál több, a végén. Kárpátalja visszatér történet szerintem inkább illúzió, mint valóság. Még az ukrán állam megszűnése esetén is. Egyrészt, szerintem az oroszok nem adják, de ha adják, akkor meg a szövetségeseink hördülnek fel, hogy el nem szabad fogadni. Ugyanakkor ideárad rengeteg menekült. Akik jobb esetben tovább állnak, vagy beállnak a hazai multikhoz dolgozni, mert munkaerőhiány van itthon, nagyon is. Rosszabb esetben, lődörögnek csak azokban a táborokban, ahol elhelyezik őket és nem tudják mit csináljanak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 424
113
Mondjuk konteózni lehet. Feltételezve azt, (nem biztos) hogy a várható támadás egy rezsimváltásra irányul teljes Ukrajnában, illetve bizonyos területek "népszavazásos" elcsatolására.

Miért lenne kizárva, hogy amikor a civil áldozatokról megjelennek tömegével a képek-videók, az oroszok meg már jól bent vannak Ukrajnában, kihirdetnek egy NATO no fly zone-t észak-nyugat Ukrajna felett. Menekültek védelme, meg a többi sallang.

Miért ne lehetne az ország felosztása, pl. csak hallgatólagosan, ráutalóan lejátszva az USA-val? Mondjuk egy korlátozott területű no fly zone alkalmazásával, aminek a vonalán megállnak az oroszok.
Putyinnak rémélom lenne a nyugati részek megszállása, ezek nélkül ráadásul valószínűbb, hogy el lehet játszani olyan "demokratikus" választásokat, ahol oroszbarát kormány nyer.

Akkora arcvesztést az USA sem engedhet meg magának szerintem, hogy teljesen elengedi Ukrajnát és lényegében semmit nem tesz.
Nekik megmentővé kell válniuk így és a palagázzal is.

Mégegyszer, ez csak konteózgatás.
Délszláv válság, dayton-i béke, satöbbi satöbbi
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Összerakva a mai nap híreit, elképzelhető hogy ma éjjel elkezdődik. Aztán látunk mindent, ami a világháborúban megtörtént arrafelé. A keleti háborús barbarizmus minden formája elő fog jönni, két egymást gyűlölő ellenség harcában. A balkáni háború jutott eszembe, ahogy ott a népírtás, foglyok kivégzése, teljesen bevett gyakorlat volt a 90-es években. Itt is lesz ilyen, ebben biztos vagyok.
Két verzió lehet persze. Az egyik, amit felvázoltam, elkeseredett ukrán ellenállással és harccal. A másik ,hogy az ukrán felső katonai vezetést már megvették kilóra és ha megindulnak az oroszok, nem lesz ellenállás, leteszik a fegyvert. Bármi lesz is, nekünk ebből sok hasznunk nem lesz. Kárunk annál több, a végén. Kárpátalja visszatér történet szerintem inkább illúzió, mint valóság. Még az ukrán állam megszűnése esetén is. Egyrészt, szerintem az oroszok nem adják, de ha adják, akkor meg a szövetségeseink hördülnek fel, hogy el nem szabad fogadni. Ugyanakkor ideárad rengeteg menekült. Akik jobb esetben tovább állnak, vagy beállnak a hazai multikhoz dolgozni, mert munkaerőhiány van itthon, nagyon is. Rosszabb esetben, lődörögnek csak azokban a táborokban, ahol elhelyezik őket és nem tudják mit csináljanak.
A Kárpátalja sztori realitás. Ukrajna szétesése esetén. a NATO-nak kulcsfontosságú, hogy minimum a hegyvonulat túlfelén tartsa az oroszokat. Persze ez csak végső eset. Inkább minél több területet kívánnak megtartani. De nekünk készen kell állni, hogy a NATO égisze alatt bevegyük magunkat a Hágók "védelmére". Ha Ukrajna kinyiffan akkor is kell minimum 2 nap az orosz seregnek mire megérkeznek a kárpátokig, ha 1 puskalövés se állja utukat. Addig ha NATO zászló alatt megyünk ellenállás nélkül el lehet érni a hágókat. (Magyar zászlóra lenne pár azovos vagy egyéb marha aki rálőne, de NATO zászlóra nem). Közben meg le lehet adni a drótot Putyin és Biden felé is kinek kinek a megfelelő szöveggel és tálalásban, a megfelelő időpontban.
És nem idecsatolni Kárpátalját hanem kikiáltani függetlennek koszovó mintára így leszereled a román és a szlovák vinnyogást is. Plána ha Joe bácsi is szól nekik, hogy "pofa alapállásba".
Az egész kivitelezhető, csak okosan kell tálalni. A kulcs az időzítés és a jó marketing.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Hipokácia mentesen:
Sajnálom és szomorú vagyok, hogy ide fajult dolog, de benne volt a pakliban... Miután megkaptam néhány embertől már a "putyinimádó", "ruszkibérenc" jelzőt, szeretném kfiejteni, hogy azok félreértelmezik a véleményeimet és a gondolkodásmódomat: én a folyamatok hátteréről, az ok-okozati összefüggésekről, stb. beszélek, törekedve a tárgyilagosságra, objektívitásra, racionálitásra és realitásra, megismerve a világ működésesét. Szerintem mindenkinek le kéne vonnia a tanúlságokat, és törekedni egy jobb világ létrehozására, mert ha így maradunk, és nem változunk, rossz világ lesz a jövőben... Én nem gyűlölők senkit sem. Nem kívánom semmilyen ártatlan halálát, és sajnálom az egyszerű ártatlan embereket, akik esetleg meghalnak majd (remélem minél kevesebben). Ennyit szerettem volna. :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 804
113
Hipokácia mentesen:
Sajnálom és szomorú vagyok, hogy ide fajult dolog, de benne volt a pakliban... Miután megkaptam néhány embertől már a "putyinimádó", "ruszkibérenc" jelzőt, szeretném kfiejteni, hogy azok félreértelmezik a véleményeimet és a gondolkodásmódomat: én a folyamatok hátteréről, az ok-okozati összefüggésekről, stb. beszélek, törekedve a tárgyilagosságra, objektívitásra, racionálitásra és realitásra, megismerve a világ működésesét. Szerintem mindenkinek le kéne vonnia a tanúlságokat, és törekedni egy jobb világ létrehozására, mert ha így maradunk, és nem változunk, rossz világ lesz a jövőben... Én nem gyűlölők senkit sem. Nem kívánom semmilyen ártatlan halálát, és sajnálom az egyszerű ártatlan embereket, akik esetleg meghalnak majd (remélem minél kevesebben). Ennyit szerettem volna. :)
Vannak, akik érzelmi alapon politizálnak, és vannak akik inkább objektíven próbálnak értékelni.
Rám is aggattak már nácitól kommunistáig mindenféle jelzőt, mert az objektivitás mindig sérti valamely oldal rajongóit.
Nem új dolog, nem kell magadra venni :)
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A Kárpátalja sztori realitás. Ukrajna szétesése esetén.
Annyi jól kaptunk történelmünk során a Lajtántúlról, hogy előbb kérnék hivatalosan az oroszoktól, a Szlovákiának átadását és az ottani magyarság kitelepítését mint, hogy megforduljon a fejükben, egyszer hozzánk tartozott.

Kárpátalja egy relációban lehet csak érdekes, el lehet-e érni, hogy független államként létezzen, majd utána az ott élők akarata és a kormányok befolyása dönt.
Más út lehetetlen.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 402
67 558
113
Bréking: Berlinben és Párizsban bevetették a csodafegyvert, amely a terroristák ellen is mindig bevált
Forrás: https://kuruc.info/r/4/240177/

Svájcnak már megint több esze van: nem vezet be szankciókat Oroszország ellen
Forrás: https://kuruc.info/r/4/240178/

Az Európai Unió célzott szankciós csomagot fogadott el válaszul arra, hogy Oroszország elismerte a két délkelet-ukrajnai szakadár terület, Donyeck és Luhanszk függetlenségét, és csapatokat küld a térségbe - közölte az uniós tanács szerdán.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/240176/