[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Elvileg Jacenyuk marad a miniszterelnök:
http://en.ria.ru/world/20140526/190140663/Yatsenyuk-to-Retain-His-Post-as-Prime-Minister--Ukraines.html

Igen, Jacenjuk marad az ideiglenes kormányfo, Klicsko a kijevi polgármester -amerikai jováhagyással. Azt azért tudni kell, hogy a háttérben az USA irányítja, hogy ki milyen poszton legyen Ukrajnában. Klicsko-t nem akarták, azért lépett vissza Porosenko javára, Timosenko-t sem akarták -nem is fogadták volna az USA-ban(azért le is mondta akkoriban az útját) Klicsko-nak jutott a polgármesteri szék. Juliskának meg semmi.....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Porosenko győzelmét ünnepli. Jóllehet a KVB-nak június 4-ig van ideje a szavazatok összeszámlálására, a jelöltnek már így is minden világos. Az ukrán és a nyugati média kezdettől fogva őt nevezte Ukrajna elnöki posztja fő várományosának. Barack Obama pedig sietett bejelenteni, hogy jól fog tudni együtt dolgozni az új kollegával.
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_05_26/Ukrajnaban-uj-hatalom-jott-letre-Vajon-mennyire-legitim-5137/

Kozben Lavrov:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_26/Lavrov-Moszkva-tiszteli-az-ukrajnai-elnokvalasztas-eredmenyeit-0822/
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Harcok törtek ki Donyecki nemzetközi reptéren, levegőben Mig-29, Szu-25, Mi-24.... Bombázás folyamatban....
6856514.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
A donyecki reptér bombázásárol, harcokrol videok, képek
http://lifenews.ru/news/133879

Szemtanuk szerint az onvédelmi erok lelottek egy ukrán helikptert.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Az antifasiszták likvidálták az ogyesszai mészárlás egyik résztvevojét- Nyikolaj Volkovot, az ukrán neonácik egyik vezetojét.
m688549.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ypnu0vteNto
Csak így tovább....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Donyeck
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fchsv1-9eA4
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Md28ZARB8iA
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nincs, és soha nem is lesz olyan demokratikus ország mely a Krím elrablását elismerné...!!!
Szia sondor
Melyik elrablásra gondolsz? Arra, amikor Hruscsov "rabolta el" és adta Ukrajnának, vagy a tavaszi "népszavazásos elrablásra"? Miért gondolod, hogy egy kommunista diktátornak több joga van határokat húzogatni/módosítani (mert ezek szerint Te ezt a jogot tekinted elsődlegesnek!), mint az adott területen élő lakosságnak?!
Ez nem költői kérdés részemről, hanem tényleg kíváncsi vagyok a magyarázatra!
Üdv ML
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
</blockquote>

hogy te majd megmondod melyik a demokratikus és melyik nem, az alapján, hogy megfelel-e a te saját szubjektív értékrendednek vagy sem.

Rögtön elmagyarázom neked, hogy milyen egy igazi demokratikus, liberális, antirasszista, toleráns állam mert magyar polgárként ezt nem tudhatod.
Magyarország cirka ezer éves állam volt, ezen belül kilencszáz éve katolikus keresztény amikor Németországot egyesítették. Százötven éve ott egyik faluból a másikba menet útlevelet kellet vinned ha át akartál kelni a faluhatáron. Ha éppen nem háborúztak egymással a falvak!
Az angol flotta szétlőtte a kínai kikötőt százötven éve amikor a kábítószer kereskedőik hajóit nem hagyták kikötni.
Ugyanebben az időben az angol rabszolga kereskedők fegyveresen lerohanták az afrikai falvakat elhurcolva a lakosságot eladták egy másik demokratikus államban.
Ebben a másik demokratikus államban néhány évtizede rágyújtották a koszos niggerekre a várost ha nem viselkedtek tisztes polgárként. Az antirasszizmus jegyében természetesen.
Itt a múlt héten még lerúgták a niggert ha megpróbált felszállni a kizárólag fehéreknek fenntartott buszra.
Franciaországban némely vallás képviselői nem viselhetnek a vallási előírásaiknak megfelelő ruházatot.
Magyarországon meg majd ötszáz éve hirdették ki a vallásszabadságot.

Megértetted végre, hogy ki és milyen alapon akar minket demokráciára tanítani??????????
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Russians Vacation In Crimea: Expectations And Reality
http://www.youtube.com/watch?v=got88x5TkCg

Perszeeee "vakációzók", én meg most jöttem le a falvédőről mi?! Ezek nagy része Szpecmázos meg zsódos, akik majd a Krímen keresztül szivárognak be ukrán területekre!!

Kijev - Hogyan hatástalanítsunk elektronikus toborzó hirdetőtáblát
http://www.youtube.com/watch?v=gppUE_QUpo0

Én ezek szerint barlangban élek, mert még ilyet nem láttam. Komolyan vannak már ilyen kivetítők? Nem photoshop ez véletlenül? :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Az antifasiszták likvidálták az ogyesszai mészárlás egyik résztvevojét- Nyikolaj Volkovot, az ukrán neonácik egyik vezetojét.
m688549.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ypnu0vteNto
Csak így tovább....

Egyetértek, nem kár az ilyenekért. Mondjuk a molotovos lányokat egy picit sajnálom, de basszus azért valaki 14-16 (20 évesen meg pláne) annyi iq-val rendelkezhetne, hogy a molotov koktél fegyver, más emberek életét pedig nem oltjuk ki, vagy nem játszunk vele.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Perszeeee "vakációzók", én meg most jöttem le a falvédőről mi?! Ezek nagy része Szpecmázos meg zsódos, akik majd a Krímen keresztül szivárognak be ukrán területekre!!
Szerintem egyszerűbb az orosz vagy fehérorosz határon beszivárogni, a krími részt biztosan jobban figyelik és kisebb is a szakasz.

Én ezek szerint barlangban élek, mert még ilyet nem láttam. Komolyan vannak már ilyen kivetítők? Nem photoshop ez véletlenül? :)
Budapesten is van százszámra ilyen, lehet ha nem oszlopon van hanem valaminek a falán de ugyanaz. Nálunk pl a kórház tetjén (jól látható hely a központban) van egy ilyen, pedig kisváros.
Ami viszont nem jött át, hogy ezzel mégis hogyan toboroznak. Ami a videón látható: <i>van egy kisebbségi komplexusos magasabb rangú katona aki fekvőtámasszal szopatja az újoncot.</i> Ok ez még belefér gondolja az ember, na de nézzük tovább. <i>Motozópózba állítás és elkezdi a seggét meg a farkát fogdosni</i> Szerencsére ennél a pontnál kitépték a kábelt és a valószínűleg kőkemény buziszexbe átcsapó toborzóvideó további képeit mát nem láttuk. Valaki magyarázza el, hogy ezzel mégis hogyan lehet toborozni, mert ezután - ha lettek volna is katonai ambícióim - még a toborzó irodák környékét is elkerülném.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote>Perszeeee "vakációzók", én meg most jöttem le a falvédőről mi?! Ezek nagy része Szpecmázos meg zsódos, akik majd a Krímen keresztül szivárognak be ukrán területekre!!
Szerintem egyszerűbb az orosz vagy fehérorosz határon beszivárogni, a krími részt biztosan jobban figyelik és kisebb is a szakasz.

Én ezek szerint barlangban élek, mert még ilyet nem láttam. Komolyan vannak már ilyen kivetítők? Nem photoshop ez véletlenül? :)
Budapesten is van százszámra ilyen, lehet ha nem oszlopon van hanem valaminek a falán de ugyanaz. Nálunk pl a kórház tetjén (jól látható hely a központban) van egy ilyen, pedig kisváros.
Ami viszont nem jött át, hogy ezzel mégis hogyan toboroznak. Ami a videón látható: <i>van egy kisebbségi komplexusos magasabb rangú katona aki fekvőtámasszal szopatja az újoncot.</i> Ok ez még belefér gondolja az ember, na de nézzük tovább. <i>Motozópózba állítás és elkezdi a seggét meg a farkát fogdosni</i> Szerencsére ennél a pontnál kitépték a kábelt és a valószínűleg kőkemény buziszexbe átcsapó toborzóvideó további képeit mát nem láttuk. Valaki magyarázza el, hogy ezzel mégis hogyan lehet toborozni, mert ezután - ha lettek volna is katonai ambícióim - még a toborzó irodák környékét is elkerülném.</blockquote>


Igaz és én is gondoltam erre, csak gyanús volt a sok testes, kopasz napszemüveges úr. A videón látható nő/nők csak álcák, ivánék az új babuska kamót tesztelik, a képek alapján jobban rejt mint a multicam :D.


Nekem az oszlop kavart be. Azért nem vagyok lemaradva a technikával, de valahogy ez kimaradt, vagy szimplán nem figyeltem.
Na ez meg a másik!! Azt se felejtsd ki, hogy ostorozás is van a végén, így tényleg nagyon meleg a helyzet.
Én is információt kérnék a szituációról, ha netalán megvan a videó valahol a neten, akkor belinkelést is kérek! Na persze nem félreérteni, nem azért érdekel mert gerjednék az ilyen kék osztrigás dolgokra. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mondjuk a molotovos lányokat egy picit sajnálom, de basszus azért valaki 14-16 (20 évesen meg pláne) annyi iq-val rendelkezhetne, hogy a molotov koktél fegyver, más emberek életét pedig nem oltjuk ki, vagy nem játszunk vele.
Mit lattak a TVben? majdanon toltik, es dobalgatjak...de baja nem sok mindenkinek lesz. Ez egy elrettento fegyver.... Es mint tudjuk nem azert haltak meg. A hullakat gyujtottak fol. Szoval nem a lanyok tehetnek rola. nem ok a gyilkosok. Ok a balekok. Sajnalom oket. Megtevesztett bolondok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Na ez meg a másik!! Azt se felejtsd ki, hogy ostorozás is van a végén, így tényleg nagyon meleg a helyzet. Én is információt kérnék a szituációról, ha netalán megvan a videó valahol a neten, akkor belinkelést is kérek!
Óóóóóóigen, az ostorozást hogyan is felejthettem ki?! Lehetőleg 18+ -os felratot is tegyetek melléje, ha meglesz a videó.
Röhögtünk az ukrán sorozottakon, hogy eszméletlenre itták magukat a sorozáson, de ha ez vár rájuk akkor nem is csoda, hogy kell a bátorságra meg a felejtésre valami módszer, pl tömény alkohol nagy mennyiségben.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Mondjuk a molotovos lányokat egy picit sajnálom, de basszus azért valaki 14-16 (20 évesen meg pláne) annyi iq-val rendelkezhetne, hogy a molotov koktél fegyver, más emberek életét pedig nem oltjuk ki, vagy nem játszunk vele.
Mit lattak a TVben? majdanon toltik, es dobalgatjak...de baja nem sok mindenkinek lesz. Ez egy elrettento fegyver.... Es mint tudjuk nem azert haltak meg. A hullakat gyujtottak fol. Szoval nem a lanyok tehetnek rola. nem ok a gyilkosok. Ok a balekok. Sajnalom oket. Megtevesztett bolondok.

</blockquote>

Pedig úgy tudtam, hogy ők is felelősek mások haláláért. Mindegy a lényeg az, hogy ott se kellene lenniük a kölyköknek ilyen szituációban, bármennyire is jó egy kicsit a "bajt keverni". Mondjuk azért ha már hagyja magát az ember és még legbelül vágyik is az ilyenre, akkor utána vállalni kellene a felelősséget is. Persze azt már sokan nem merik, csak a zúzásban kemények.