[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113

Ukrajna pozíciókért küzd Gostomelben: harc folyik​

MAZURENKO ALENA – 2022. FEBRUÁR 24., CSÜTÖRTÖK, 22:07

Ukrajna védelmezői orosz ejtőernyősök ellen harcolnak állásokért az "Antonov" Állami Vállalat nemzetközi repülőterén Gosztomelben, amely kevesebb mint 10 km-re található Kijevtől.

Forrás: Ukrainska Pravda beszélgetőpartnerei a csatatér közelében

Részletek: A helyiek azt mondják, hogy Antonov közelében 3-4 percenként többször hallatszik robbanás.

A szemtanúk a város feletti izzásról beszélnek.

Az emberek a biztonság kedvéért a pincékben bújnak el.

Az Alkotmánybíróság elnöki képviselője, Fjodor Veniszlavszkij az Ukrajna 24 adásában azt mondta, hogy az ukrán védők kiszorították az ellenséget és előnyösebb pozíciókat foglaltak el, de a kiélezett harc még mindig tart.

Venislavsky hírszerzési adatokra hivatkozott.

Anna Malyar védelmi miniszter-helyettes elmondta, hogy az ukrán fegyveres erők nem engedték meg Oroszországnak, hogy csapatokat partra szálljon Gostomelben.

Jelenleg csata folyik az ellenség előretolt csoportjával.

Háttér:

  • Február 24-én 19:00 órától az orosz megszállók átvették az irányítást a Kijevtől kevesebb mint 10 km-re található gosztomeli Antonov nemzetközi repülőtér felett.

  • Kijevi idő szerint 18 óra körül az oknyomozó újságírók nemzetközi csoportjának vezetője, Kristo Grozev közölte, hogy 18 orosz Il-76-os katonai szállító repülőgép repül Pszkovból Kijev irányába .

  • Február 24-én a nap eleje óta a megszállók helikopterekről lőnek . Két orosz helikopter lelőtte a fegyveres erők egységeit. Amerikai újságírók később arról számoltak be , hogy az orosz megszállók elfoglalták a repülőtér kifutóját.

  • Az orosz hadsereg átvette az irányítást a csernobili atomerőmű felett. Egy nukleáris hulladéktároló létesítmény veszélyben van.
már kétszer foglalták el, szerintem egy óra sem, és jönnek a VDV-s hadifoglyok képei...
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Eddig érdekesen alakul.Azt hittem északon fognak jobban haladni az oroszok, gondolván, hogy az ukránok úgyis a Krímre meg Kelet-Ukrajnára figyelnek.Ehhez képest északon picit lassabban haladnak (de mondjuk haladnak), eközben délen már Odesszánál lövöldöznek, Melitopolt bevették, Mariupol felé mennek és lassan elérik Zaporizzsját. Ami amúgy légvonalban van 200 kilométerre a Krímtől. Durva.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
W

Wilson

Guest

A Kreml új támadási hullámot készít, beleértve az ejtőernyősöket is - Reznikov​

KATERINA TISHCHENKO – 2022. FEBRUÁR 24., CSÜTÖRTÖK, 22:19

eb3b1f3-reznikov-mil.jpg


ALEXEY REZNIKOV, A HONVÉDELMI MINISZTÉRIUM FOTÓJA
Olekszij Reznyikov védelmi miniszter szerint az orosz csapatok új támadási hullámra készülnek, beleértve a légi támadást is, de az ukrán hadsereg készen áll erre.
Forrás : Reznikov a Facebookon
Szó szerint : "A Kreml a támadások új hullámát készíti elő, beleértve a légi támadást is. De a hadseregünk készen áll arra, hogy megbirkózzon vele."
Részletek : Reznikov megjegyezte, hogy a fővárostól északra fekvő Lugansk és Sumy régiókban továbbra is heves harcok folynak. Nehéz helyzet az ország déli részén.

"Az ellenség azonban nem számított ekkora ellenállásra. Harkov közelében megállították. Bezárásra kényszerítették, és keleten számos területen visszaszorították. Az orosz megszállók már megadják magukat" - emlékeztetett a miniszter.
Azt is megjegyezte, hogy a világ szankciókat kezd bevezetni, Oroszországban pedig háborúellenes tüntetések kezdődtek.
„Holnap az oroszok tudni fogják Putyin őrületének árát” – írta Reznikov.

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Pedig milyen boldogok voltak, hogy olcsón tudtak hajtóműveket szerezni az ukránoktól....

Amúgy én nem hiszek abban, hogy a törökök túl nagyot buktak volna Ukrajnán.

@Vlad talán tud pontos infókat.

Én csak találgatok, de náluk az A Terv az volt, hogy becsődöl az egész és a beszállítókat olcsón felvásárolják. Most megkérdezném, hogy volt-e B Terv mára, hogy a tervrajzokat felpakolják a repülőre és a know-how fontosabb embereit. És első körben odahaza elkezdhetik kiépíteni a technológiát.

Amit elkezdek az ukiknak gyártani, arra gondolom kaptak nyugati hitelből előleget. Csak be kell fejezni és eldönteni, hogy a hadsereg átveszi vagy valakinek eladják.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Amúgy én nem hiszek abban, hogy a törökök túl nagyot buktak volna Ukrajnán.

@Vlad talán tud pontos infókat.

Én csak találgatok, de náluk az A Terv az volt, hogy becsődöl az egész és a beszállítókat olcsón felvásárolják. Most megkérdezném, hogy volt-e B Terv mára, hogy a tervrajzokat felpakolják a repülőre és a know-how fontosabb embereit. És első körben odahaza elkezdhetik kiépíteni a technológiát.

Amit elkezdek az ukiknak gyártani, arra gondolom kaptak nyugati hitelből előleget. Csak be kell fejezni és eldönteni, hogy a hadsereg átveszi vagy valakinek eladják.
Jelenleg szerintem még nem, csak később indult volna be a kooperáció az Ukránokkal....
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 075
24 390
113
Az indexen van a hirfolyamban, hogy beszéltek egy magyar kamionossal aki fehéroroszországban van éppen. Többek közt ezt mondta nekik :
"
Azt nem tudta egyértelműen megállapítani, hogy belarusz vagy orosz járművek lehettek-e, mivel ezek meglehetősen egyformák az egykori szovjet utódállamokban.

ARRA A KÉRDÉSRE, HOGY LÁTOTT-E Z BETŰT FELFESTVE VALAMELYIK KAMIONRA, AZT FELELTE, HOGY NEM, DE OLYAT IGEN, AMIRE V BETŰT FESTETTEK.
"
A lelőtt Alligatoron is" V" van ha jól emlékszem
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 201
67 699
113
Most néztem egy riport részletet, Hubert Védrine ex Francia külügyminiszterrel. Azt mondta hogy a 2022 es Putyin a "'nyugat" kreálmánya, egy korábban a pábeszédekre nyitott államfönek mára nem maradt választása és sosem szabadott volna ennek megtörténnie.
Na akkor nem csak en gondolom igy.
Most olvasom a 168 oran vagy min hogy az a tucat helikopter ott a viz felett jelzofenyeket kapcsolt mikor meglattak az ukran raketat... o_O
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 164
113
Amúgy én nem hiszek abban, hogy a törökök túl nagyot buktak volna Ukrajnán.

@Vlad talán tud pontos infókat.

Én csak találgatok, de náluk az A Terv az volt, hogy becsődöl az egész és a beszállítókat olcsón felvásárolják. Most megkérdezném, hogy volt-e B Terv mára, hogy a tervrajzokat felpakolják a repülőre és a know-how fontosabb embereit. És első körben odahaza elkezdhetik kiépíteni a technológiát.

Amit elkezdek az ukiknak gyártani, arra gondolom kaptak nyugati hitelből előleget. Csak be kell fejezni és eldönteni, hogy a hadsereg átveszi vagy valakinek eladják.
Már vannak alternatív motorok az Akıncı számára. A T929-es motorját Törökországban gyártották volna, de egyelőre nem tudom megjósolni, mi történhet.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Venom85