[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
eKijevet is lőtték, lakóház is sérült.
86bek3jx7wj81.jpg


Ez minek az alkatrésze?
do5m9z4kbwj81.jpg


lxwvpz4kbwj81.jpg


Kalibr-NK robotrepülő maradványa
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
De ők legalább megpróbálták. Orbán Macron-nal egy szinten tárgyalt.
Na persze tudom, hogy ez nem igaz, hiszen köze nem volt a két tárgyalásnak egymáshoz.
De mégis, Orbán próbálta kiépíteni a híd szerepét.
Az ellenérdekeltek csak az átjáróházig jutnak el fejben.

Igazad van, és nagy érdemük, hogy megpróbálták. Helyes volt, amit tettek! De

Nekem viszont majd kiesett a szemem attól tegnap, amit az orosz támadás után írtak a Mandiner-es szerzők:

RAJCSÁNYI GELLÉRT:

Oroszország háborús agresszor, pont


BENCSIK GÁBOR:

Nincs mit magyarázni: Oroszország agresszor


Ebből viszont az következik, hogy tényleg komolyan elhitték, hogy ők hozhatják össze a világbékét, mégpedig olyan tárgyalásokkal, amelyek Oroszország biztonsági igényeire semmiféle megoldást nem jelentettek volna. Magyarán ők is altatni próbálták a medvét, aztán rögtön 1956-ot kiáltottak ők is, miután az odacsapott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Zelenszkij, de kb. azokról beszélt, hogy tárgyalási alku pozíció lehet, amiről meg az oroszok (tehát Putyin) meg tegnap este már mondták hogy lehet tárgyalni!


Közelednek az álláspontjaik! Ennek örülnék a legjobban, ha sikerülne kiegyezni szépen, mondjuk az előtt hogy elkezdenék teliverni az oroszok a nagyobb ukrán városokat, tömegesen lemészárolni a sebtében kiosztott AK-kal felszerelt fiatalokat, meg mindenféle képzetlen volksturm jellegű civilt!
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Szerintem valami légiszállítású dandár/ezred jármüvestül, támogató fegyverekkél, némi ellátmánnyal. @boki talán jobban tudja a vdv alakulatok felépítését
Egy kissé régebbi forrás szerint egy légideszant hadosztály elszállításához 600 Il-76 bevetés szükséges, amelyből csupán 40 az élőerő, 110 a BMD-k, és 450 az egyéb járművek célba juttatására szolgál
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 359
113
Igazad van, és nagy érdemük, hogy megpróbálták. Helyes volt, amit tettek! De

Nekem viszont majd kiesett a szemem attól tegnap, amit az orosz támadás után írtak a Mandiner-es szerzők:

RAJCSÁNYI GELLÉRT:

Oroszország háborús agresszor, pont


BENCSIK GÁBOR:

Nincs mit magyarázni: Oroszország agresszor


Ebből viszont az következik, hogy tényleg komolyan elhitték, hogy ők hozhatják össze a világbékét, mégpedig olyan tárgyalásokkal, amelyek Oroszország biztonsági igényeire semmiféle megoldást nem jelentettek volna. Magyarán ők is altatni próbálták a medvét, aztán rögtön 1956-ot kiáltottak ők is, miután az odacsapott.
Nem hittek komolyan abban, hogy fullos háború lesz Ukrajna ellen. Annyiban bíztak és szerintem a többség itt is így volt vele, hogy DNR-LNR, és nyugi lesz. Azt, hogy ilyen mértékű lerohanás lesz, szerintem az ukránok se hitték el.


Ennek ellenére, ameddig Biden az elnök, azért az amerikaiakat se fogják szeretni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 359
113
Zelenszkij, de kb. azokról beszélt, hogy tárgyalási alku pozíció lehet, amiről meg az oroszok (tehát Putyin) meg tegnap este már mondták hogy lehet tárgyalni!


Közelednek az álláspontjaik! Ennek örülnék a legjobban, ha sikerülne kiegyezni szépen, mondjuk az előtt hogy elkezdenék teliverni az oroszok a nagyobb ukrán városokat, tömegesen lemészárolni a sebtében kiosztott AK-kal felszerelt fiatalokat, meg mindenféle képzetlen volksturm jellegű civilt!
De én Putyinról írtam, hogy nem akar. Hitlerrel se tárgyalt senki ...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
őszíntén, ez kezd nagyon unalmas lenni. Nem tudtam, hogy CSAK A 100%-ig nyugati vélemény elfogadható. Mondom ezt úgy, hogy szerintem sincs semmi köze az ukrán atomblöffnek az egészhez.
Ha te magad is elismered hogy egy irgalmatlan nagy f@szságot láttunk itt eldurantani, akkor miről beszélünk? De egyedül csak én tettem szóvá - a BOHÓC!
Mennyivel jobb a helyzet, ha nyugati véleményt hallasz (mondjuk pont nem tőlem) és f@szságnak gondolod? Vagy ha egy ilyen elvakult pro orosz marhaságot, - amiről te magad elismered, hogy diliházi marhaság - és kussolsz? (a kussolsz ezesetben ritka túlkapás a részemről, de a szó pontosan leírja a szituációt)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Orosz csapatok jelentek meg a Kijevtől 25-30 kilométerre nyugatra fekvő Vorzel faluban.....

data=IXHHOUTICqcBHzciqCMRS5bGI0OpyYlshIvjjcT3RJVzXBYQlzqr58H5vZeWuyKan6AoPhxbnU9S2vzDAgUJu3uxgvMRNe2WiSq6qv-LZy6F3XdSp5_rZnFCiP_fRQ8H3kaSIEWHoWMdm0WyztDjqJ6DAyLb1fEpHAPaYtdbPcm3AgQ3k1Br3pMySxfQ_1t2TW1zQw,rpf2CCSqan-363hSAoLfGnf_fwRjilTM6wBm_5owTFajPgpIiqdUDm1SBnKOhV6wIMDyfS7ie1pR6NRb6q62Qit1ZgoX62T2aKTu5m_-_-NB42I6fNRrz94fAKsf3Xoio-H1IIByrgh-2myY1xZEEaF3vmxYsL1AQOhBD3O0rU5fND8bzi3OALv7bBozeErCu6kSIqbefj5CFHFb6HhOqEmZMrGDLXRh8trv2BqoUgpr8BY9tBFb72OfU5WzvCgAbrtBf4yCsWH4F3nEpnxkicOcPcnHfSdhbTedzf0UoLmuxyTek4ROULK45_OQHW3r8lZZB4r1t5Ap5Sm4KM-00ColqX89PmhPpUaa02ml-h9V-wTWGp2Y49gw1zPiP9aHx37sKg


Úgy tűnik, hogy egy orosz "partraszálló" csapat a Popelnyánszki járás Pavlovka faluja közelében, Szolgálat (SES) néhány órával ezelőtt számolt be.

Colonelcassad

Pavlovka ....

Már volt. :p:)
Sőt helikopterek is újra megjelentek a reptérnél. Állítólag.
A Kijevbe reggelizni betérő oroszokat pedig felszámolták, ha minden igaz.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Nem hittek komolyan abban, hogy fullos háború lesz Ukrajna ellen. Annyiban bíztak és szerintem a többség itt is így volt vele, hogy DNR-LNR, és nyugi lesz. Arra, hogy ilyen mértékű lerohanás lesz, szerintem az ukránok se hitték el.


Ennek ellenére, ameddig Biden az elnök, azért az amerikaiakat se fogják szeretni.

A fullos háborúban kevesen hittek. A Fidesz viszont abban hitt, hogy Nyugatos (!) pártként élvezheti békében az előnyét az EU-nak és a NATO-nak, miközben Oroszországtól is szerez forrásokat. A hosszú asztal már Putyin részéről próbálta éreztetni Orbánnal és Macron-nal is, hogy tárgyalunk, de ellenségek vagyunk - hiszen ellenséges katonai szövetség (a NATO) tagjai voltak a tárgyaló felek. Magyarán Putyint már nem érdekelte "a rizsa", a tények érdekelték: Magyarország a NATO tagja, amely Oroszo. ellensége.
A Fidesz ezt, az orosz medvét a barátság illúziójával hitegető állapotot próbálta fenntartani egy olyan békét "kényszerítve" Oroszo.-ra, amely nem oldotta volna meg Oroszo. biztonsági igényeit, és most csalódott, hogy a "medve" a realitásokat nézi, és odacsapott. Ezért van a Mandiner-es hiszti. (Mert az odacsapásból lejött nekik, hogy Oroszo.-nak kevés lesz az, hogy Magyarország NATO-tagként szereti őket.)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 365
63 024
113
Aztán van itt még valami, de ez már közel szürreális:
Az oroszok erővel mutatják meg Ukrajnának, hogy nem számíthatnak segítségre.

Mintha megtámadnánk valakit az utcán és miközben mutatjuk az illetőnek a mellettünk elhaladók közönyét, azt bizonygatnánk nekik az ütlegelés közben: látod, én legalább törődöm veled!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ha te magad is elismered hogy egy irgalmatlan nagy f@szságot láttunk itt eldurantani, akkor miről beszélünk? De egyedül csak én tettem szóvá - a BOHÓC!
Mennyivel jobb a helyzet, ha nyugati véleményt hallasz (mondjuk pont nem tőlem) és f@szságnak gondolod? Vagy ha egy ilyen elvakult pro orosz marhaságot, - amiről te magad elismered, hogy diliházi marhaság - és kussolsz? (a kussolsz ezesetben ritka túlkapás a részemről, de a szó pontosan leírja a szituációt)
Ha mindig leírnám akár a nyugati, akár a keleti propiról amit gondolok, akkor felvennének r2-D2-nek, mert kb minden ki lenne sípolva belőle egy boldogabb kor filmeiben.
Most maradjunk annyiban, hogy amíg orosz és ukrán katonák halálhírére valaki imádom reakciót rak be, addig szerintem nyugodtan lehet ártalmatlan hülyeségeket is leírni a fórumon. Mindkét oldalnak.
Márpedig tegnap este pont ezen elszomorodva fejeztem be a hírek beidézgetését. Basszus már, itt nem kecskeszexualizáló békés lefejezők vannak likvidálva, hanem szerencsétlen kiskatonák, akik feladatteljesítés közben a saját népük védelmében életüket áldozták. Hősi halottak. Basszus még !!!Haynau!!! is katonai tiszteletadás mellett tedeumos misével temettete el a honvédeket is. Most meg valaki azon örömködik, hogy lelőtték a gaz oroszt/ukránt, a nem kívánt törlendő.
Tessék, most én is kihisztiztem magam.