[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az a baj ezzel a pocsolgetessel amit irtal, hogy ha igy nem megy akkor be fognak durvulni nagyon. Mara azzal az erovel ami nekik van es az umrannak nincs, a legifolenyt le kell nekik rendezni mindenkepp. Kalibr, Iskander szinten hiaba van raktaron ha nincs hasznalatban tomegesen. Ha nem hasznalja, minek raktaron tartani?
Az imperialisták támadása esetére.
Ezek a legújabb légvédelem kijátszására vannak. Ilyen az ukriknak nincs. Ide a Tocska meg a Luna is jó.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 405
63 448
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
3-2-1: Indul a párhuzamos univerzum építés. (A Marvel ennek láttán már leadta a szerelést)
Azt látom, hogy a delíriumos oroszhype és cirill sci-fi kapott egy irgalmatlan nagy pofont az általános támadás megindítása miatt.
Egy kicsit pihegett, majd talpraállt, és újult erővel hódít. Mindenkitől megtudtuk a támadás kapcsán, hogy "nem gondoltuk volna", meg hogy "ez váratlan volt". Most meg nekiálltatok gyártani az újabb vadabbnál vadabb dolgokat.
Ismeritek a bohóc kikészítős meme-t. Ne akarjátok, hogy berakjam ide a biztpol topicba! :)
A bohóc - mint tudjuk - én vagyok, szóval ne tessék már elvenni a "kenyerem"! :hadonaszos:
őszíntén, ez kezd nagyon unalmas lenni. Nem tudtam, hogy CSAK A 100%-ig nyugati vélemény elfogadható. Mondom ezt úgy, hogy szerintem sincs semmi köze az ukrán atomblöffnek az egészhez.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 228
113
Lehet, hogy már két orosz teherautó Kijev szélső kerületében van?
"Russian troops seized 2 trucks of Ukrainian military and entered Kyiv"

Reggeliznek?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 405
63 448
113
a Fidesz csalódott abban, hogy nem sikerült nekik összehozni a világbékét, pedig milyen jól mutatott volna, ha Orbán és Szíjjártó békéltették volna meg egymással az USA-t és Oroszo.-ot
De ők legalább megpróbálták. Orbán Macron-nal egy szinten tárgyalt.
Na persze tudom, hogy ez nem igaz, hiszen köze nem volt a két tárgyalásnak egymáshoz.
De mégis, Orbán próbálta kiépíteni a híd szerepét.
Az ellenérdekeltek csak az átjáróházig jutnak el fejben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 754
113
eKijevet is lőtték, lakóház is sérült.
86bek3jx7wj81.jpg


Ez minek az alkatrésze?
do5m9z4kbwj81.jpg


lxwvpz4kbwj81.jpg


Kalibr-NK robotrepülő maradványa
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
De ők legalább megpróbálták. Orbán Macron-nal egy szinten tárgyalt.
Na persze tudom, hogy ez nem igaz, hiszen köze nem volt a két tárgyalásnak egymáshoz.
De mégis, Orbán próbálta kiépíteni a híd szerepét.
Az ellenérdekeltek csak az átjáróházig jutnak el fejben.

Igazad van, és nagy érdemük, hogy megpróbálták. Helyes volt, amit tettek! De

Nekem viszont majd kiesett a szemem attól tegnap, amit az orosz támadás után írtak a Mandiner-es szerzők:

RAJCSÁNYI GELLÉRT:

Oroszország háborús agresszor, pont


BENCSIK GÁBOR:

Nincs mit magyarázni: Oroszország agresszor


Ebből viszont az következik, hogy tényleg komolyan elhitték, hogy ők hozhatják össze a világbékét, mégpedig olyan tárgyalásokkal, amelyek Oroszország biztonsági igényeire semmiféle megoldást nem jelentettek volna. Magyarán ők is altatni próbálták a medvét, aztán rögtön 1956-ot kiáltottak ők is, miután az odacsapott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 184
113
Zelenszkij, de kb. azokról beszélt, hogy tárgyalási alku pozíció lehet, amiről meg az oroszok (tehát Putyin) meg tegnap este már mondták hogy lehet tárgyalni!


Közelednek az álláspontjaik! Ennek örülnék a legjobban, ha sikerülne kiegyezni szépen, mondjuk az előtt hogy elkezdenék teliverni az oroszok a nagyobb ukrán városokat, tömegesen lemészárolni a sebtében kiosztott AK-kal felszerelt fiatalokat, meg mindenféle képzetlen volksturm jellegű civilt!
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Szerintem valami légiszállítású dandár/ezred jármüvestül, támogató fegyverekkél, némi ellátmánnyal. @boki talán jobban tudja a vdv alakulatok felépítését
Egy kissé régebbi forrás szerint egy légideszant hadosztály elszállításához 600 Il-76 bevetés szükséges, amelyből csupán 40 az élőerő, 110 a BMD-k, és 450 az egyéb járművek célba juttatására szolgál
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 320
113
Igazad van, és nagy érdemük, hogy megpróbálták. Helyes volt, amit tettek! De

Nekem viszont majd kiesett a szemem attól tegnap, amit az orosz támadás után írtak a Mandiner-es szerzők:

RAJCSÁNYI GELLÉRT:

Oroszország háborús agresszor, pont


BENCSIK GÁBOR:

Nincs mit magyarázni: Oroszország agresszor


Ebből viszont az következik, hogy tényleg komolyan elhitték, hogy ők hozhatják össze a világbékét, mégpedig olyan tárgyalásokkal, amelyek Oroszország biztonsági igényeire semmiféle megoldást nem jelentettek volna. Magyarán ők is altatni próbálták a medvét, aztán rögtön 1956-ot kiáltottak ők is, miután az odacsapott.
Nem hittek komolyan abban, hogy fullos háború lesz Ukrajna ellen. Annyiban bíztak és szerintem a többség itt is így volt vele, hogy DNR-LNR, és nyugi lesz. Azt, hogy ilyen mértékű lerohanás lesz, szerintem az ukránok se hitték el.


Ennek ellenére, ameddig Biden az elnök, azért az amerikaiakat se fogják szeretni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 320
113
Zelenszkij, de kb. azokról beszélt, hogy tárgyalási alku pozíció lehet, amiről meg az oroszok (tehát Putyin) meg tegnap este már mondták hogy lehet tárgyalni!


Közelednek az álláspontjaik! Ennek örülnék a legjobban, ha sikerülne kiegyezni szépen, mondjuk az előtt hogy elkezdenék teliverni az oroszok a nagyobb ukrán városokat, tömegesen lemészárolni a sebtében kiosztott AK-kal felszerelt fiatalokat, meg mindenféle képzetlen volksturm jellegű civilt!
De én Putyinról írtam, hogy nem akar. Hitlerrel se tárgyalt senki ...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
őszíntén, ez kezd nagyon unalmas lenni. Nem tudtam, hogy CSAK A 100%-ig nyugati vélemény elfogadható. Mondom ezt úgy, hogy szerintem sincs semmi köze az ukrán atomblöffnek az egészhez.
Ha te magad is elismered hogy egy irgalmatlan nagy f@szságot láttunk itt eldurantani, akkor miről beszélünk? De egyedül csak én tettem szóvá - a BOHÓC!
Mennyivel jobb a helyzet, ha nyugati véleményt hallasz (mondjuk pont nem tőlem) és f@szságnak gondolod? Vagy ha egy ilyen elvakult pro orosz marhaságot, - amiről te magad elismered, hogy diliházi marhaság - és kussolsz? (a kussolsz ezesetben ritka túlkapás a részemről, de a szó pontosan leírja a szituációt)