[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
már a közös európai hadsereg is haldoklik a pénz miatt, szerinted itt ez jobban menne? meg nem azért, de a románokkal nem szívesen lennék egy katonai szövetségben úgy, hogy nincs ott Amerika :D

Nem európai hadseregre gondoltam, azért írtam valami V4 féle kisebb szerveződést. A románokat meg nem mondtam, hogy vegyük be, ők úgyis kiszállnának első adandó alkalommal. ;)

Szerintem a legnagyobb hiba lenne. Némileg ellensúly az EU ellenében. Valamint visszatartó erő a szomszédainkat illetően is.

Lassan az összes szomszédunk NATO-tag és ahogy a törökök meg a görögök egymás ellen fegyverkeznek, úgy ez más tagok között is előfordulhat. Nem látom benne azt a nagy visszatartóerőt, mint amivel a 90-es években kampányoltak a NATO mellett. Ugyanolyan ökörségnek tartom mint azt, hogy az EU-val eljön az Európai Egyesült Államok meg a multikulti világbéke.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
én az összes, az ukrán támadásra kijelölt egységet számoltam 190-nek, ahogy azt nyugati intelligenciák harsogják. tehát ennyiből meríthet ehhez a kalandhoz Ptyes.
Szerintem az LDPR és a belorusz erőkkel együtt bőven többen vannak, mint 190ezren.
Az a furcsa, hogy nem csak technikában, de számban sem azt a szintet küldték be, amit elvártunk volna egy Ukrajna méretű ország elfoglalására. Miközben azért az ukránoknak már a zsák alján kell keresgélni. Előbb utóbb az ukránoknál elő fog jönni a harctéri kifáradás, de nem nagyon lesz friss erő, amivel leválthatná a terhelt csapatokat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
Hát igen, de azért egy közel keleti félig vademberekből álló fegyveres erő, ami nem hadsereg, azért nem mérhető egy európai reguláris haderővel. Ez az amerikai hadseregre is igaz. Himbilimbi ellenfelek ellen nekik is megy a háborúsdi, már ha a megszállás nem is annyira, de legyőzik gyorsan az ellenséges erőket.
De van nekik A- csapatuk is.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A másik undorító dolog, amit most Nyikita Mazepinnel csinálnak. Ki fogják vágni az F1-ből mert orosz nemzetiságű. Az apja pedig Dmitrij Mazepin, az UralKali műtrágyagyár tulajdonosa, a Haas F1 csapat főszponzora. Ma már levették a szponzori feliratokat, és burkoltan utaltak arra is, hogy a mai volt a srác utolsó F1-es tesztje. Egyébként több éves szerződéssel rendelkezett.

Mazepin már tavaly sem oroszként versenyzett, mert ugye a WADA büntetése, tiltása miatt nem lehetett orosz színekben.Már tavaly le akarták szedetni az orosz színeket a WADA-ra hivatkozva.Végül maradt, de most elvileg a szankciók miatt nem fog tudni fizetni az apja, ezért a Haas kiteszi majd. De ez lehet, hogy a Haas végét is jelenti, mert 5-6 év alatt nem sikerült értelmes szponzort találniuk.

De legalább végigtérdelték a világot és felszivárványozták a kocsikat, mert ugye azt úgy kell. De legalább az lett a világbajnok, aki nem térdelt ;)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
Szerintem az LDPR és a belorusz erőkkel együtt bőven többen vannak, mint 190ezren.
Az a furcsa, hogy nem csak technikában, de számban sem azt a szintet küldték be, amit elvártunk volna egy Ukrajna méretű ország elfoglalására. Miközben azért az ukránoknak már a zsák alján kell keresgélni. Előbb utóbb az ukránoknál elő fog jönni a harctéri kifáradás, de nem nagyon lesz friss erő, amivel leválthatná a terhelt csapatokat.

Ukrán foglyokat még nem is nagyon láttunk. Feltételezve hogy több a veszteségük mint az oroszoknak, akkor is bőven van még katonájuk. Ráadásul a területek nagy része is a kezükben van még, tehát intakt erőik is lehetnek még sok helyen. Az biztos hogy az oroszok tudnak bőven erősíteni és a végén felülkerekedni. Azt még nem tudjuk, ez mikor következik be. Igazi helységharc még csak most kezdődik Kijevben. Lehet már holnap. Viszont ha nem adják meg magukat az ukránok, akkor el fog húzódni és itt az oroszok sem ússzák meg az eddigi 2800 halottal. Mondjuk ez a szám is durva, 2 harcnap után.
 
W

Wilson

Guest
Ha igaz a story. Az ukránok hazudozâsban és fake news terjesztèsben vilâgelsök.
A srácról igazovænyképet hoztak. A pârocska pedig selfizett. Óriâsi különbség.
Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy elhiszi-e, de én csak egyetlen ilyen történettel találkoztam, és nem hiszem, hogy azt lehetne mondani, hogy tömegével gyártanak kitalált ukrán hősöket a médiának.Nem azt mondtam, hogy párocska máris ukrán nemzeti hős, hanem azt, hogy mert még esetleg nem harcoltak, egy kép alapján nem mondjunk felettük ítéletet ..
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 811
86 573
113
Én mélységesen elítélem az orosz hadműveleteket, de ez totál elmebetegség. Mi a francot tehet egy orosz művész arról, hogy az országa milyen politikát folytat? Ha egyetért a háborúval, akkor már nem olyan jó karmester? Ha meg elítéli, akkor meg jobban tud vezényelni? Tulajdonképpen kinek mi köze hozzá, hogy mit gondol magánemberként? Azért szerződést bontanak vele, mert orosz? Ez nem megkülönböztetés? Tiszta elmebaj...
Na ez a kulturális diktatúra, ami a full wokeon agyament nyugat tol.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 811
86 573
113

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113