[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 119
88 232
113
Az már látszik az eddig történtekből, hogy a takaréklángon működtetett (a legtöbb ilyen) európai NATO haderők még az USA nélkül is igen hatékonyan működnének az orosz hadsereg ellen egy védekező háborúban. A lengyel fronton például totálisan esélytelenek lennének.
1. az oroszok nem vetettek be kb. semmit, de már első nap Kijevben voltak.
2. A tartalékolt erők vsz a nyugati lépésekre várnak.
3. A légierő korlátozottan működik.
4. Kímélik a lakosságot amennyire lehet.

De lehetne ezt máshogy is!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 361
113
Az ukrán elnök belengette 2 nappal a támadás előtt. Szerintem pont ezért indultak meg az oroszok!

Nem inkább csak arról beszélt, hogy kár hogy lemondtak az atomról? Egyébként Krím elcsatolása utána akár még érthető is lenne az igény. De amúgy akkor sem engednék. Az atomklubba belépni elég nehéz. Sehol sem komálják a bővülést. Pláne nem az ingatag politikájú, korrupt országokkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 615
94 105
113
Nem hinném, hogy feladták volna ilyen hamar. Lehet stratégiát váltanak, vagy az is lehet, hogy félnek az utcai harcoktól. Mondjuk az elég véres áldozatokkal fog járni.
Éjjel kemény utcai harcok voltak. Most kvázi nyugalom és eltűntek, ha átmenetileg is, az oroszok. Persze ezek ukrán hirek. De mivel orosz forrás nincs, erdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Reggel fölkeltem, hogy elolvassam, mi történt az éjszaka.
Elolvasstam 30-40 oldalt, és megtudtam, hogy nem tudunk semmit. Csak egy rakás grafomán egész éjjel írta az agymenését.
Szét kéne választani ezt a fórumot egy hír szekcióra és egy komment szekcióra.
A hír szekcióból minden kommentárt automatikusan törölni.
Ez biztpol pöcegödör. Aki ide beszagol, orosz szarszagot fog érezni.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
En arra jutottam a netes hirkavalkadban hogy csak azt hiszem mar el amit latom hogy kilottek, de az is lehet ukran vagy orosz. Semmi informacio nem jon az oroszoktol. De szerintem Twitter, Google, Fb, stb tiltja is. Ami jon az ukran, azt meg ugy csavarjak ahogy akarjak.
Kozben fb tiltja az orosz allam hirdeteseket, komoly.
Az oroszoknál nincs is FB, úgy tudom ott be van tiltva. Van saját orosz rendszerük, de oda meg más nem tud csatlakozni. De kövezzetek meg ha rosszul emlékszem.
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 833
113
A csecsenek Kijevbe mennek netan?

Lehet, de ez egyben ez hatalmas taktikai hiba is lehet. Mert ha azok ott elkezdik a mészárlást, az azért ki fog menni a nagyvilágba. Én Putyin helyében nem hoztam volna európai hadszíntérre őket. Szíriában ok. a kutyát se érdekli kit és mennyit vágnak ott le. Itt ebből nagy baj lehet.
 
W

Wilson

Guest
Igen, ez is lehetséges, de amit eddig csináltak, abban is sok a hiba. Még boki is írta itt első este, hogy nem tetszik neki, ami addig, ahogy történt, katonai szempontból.
Én egyedül a hostomeli reptér elleni első orosz támadást érzem kudarcosnak, a többi orosz hadmozdulattal kapcsolatban nem tudni, hogy mi szerepel az orosz hadműveleti tervekben, amúgy az első nap végén az orosz hadvezetés azt közölte, hogy az első nap a hadműveleti tervekben szereplő célok első napra eső részét 70%-t teljesítették...
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nem inkább csak arról beszélt, hogy kár hogy lemondtak az atomról? Egyébként Krím elcsatolása utána akár még érthető is lenne az igény. De amúgy akkor sem engednék. Az atomklubba belépni elég nehéz. Sehol sem komálják a bővülést. Pláne nem az ingatag politikájú, korrupt országokkal.
Technikailag is lehetetlen. Ukrajnának nincs atomipara. Ugyanúgy csak a két vége van meg nekik, mint pl nekünk. Van uránbányájuk, és van atomerőművük.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Zelenszki legutóbbi, egy órával ezelőtti tweetje:
"It is a crucial moment to close the long-standing discussion once and for all and decide on Ukraine's membership in the #EU. Discussed with @eucopresident further effective assistance and the heroic struggle of Ukrainians for their free future."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 399
68 943
113
Éjszaka, éjfél után még elég heves harcok voltak. Valamikor aludni is kell a katonának is. :)
De egyébként mindenhol csak pár éjszakai hír van fent.
Szerintem nagyreszt az ukranok lottek sajat magukat. Teljes az anarchia, minden bokorban oroszt latnak. Este bevodkazott a nep es szetrambozta magat. Most felkelt a nap alszanak az ejjeli harcosok.
Na az orosz meg bekuldte volna a valtast.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113