[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Nem biztos hogy olyan jó dolog az a városi harc, főleg a felfegyverzett civilek ismeretében. Jelenleg minden adott a városi gerillaharchoz. Ha létre is hoznak az oroszok egy bábkormányt akkor se fognak behódolni annak az ukránok, valós támogatottsága nem lenne annak a kormánynak. Azaz marad az ellenállás, amit ugye fel kell számolni, félmillió négyzetkilométeren 40 millió ember között.
Szerintem ezért érkeznek a csecsenek... majd ők elvégzik a piszkos munkát
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 534
8 939
113
Nem kell. :) De egyébként kb. 21-től reggel 7-8-9-ig nem sok minden szokott történni. Azt le lehetne itt is követni hamar, ha nem akkor bújnának elő a shitposterek. :) :p
De a hvg is szerinted honnan tájékozódik?

Például a helyszínről jelentkezik be rendszeresen a riporterük:

 
  • Tetszik
Reactions: endre

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Azért az komoly lenne ha az oroszok nem tudnának atütő sikert elerni, sőt jelentős veszteségeket szenvednének el. Olyanokat ami már meghátrálasra kényszeritené őket. Az ukránok eddig sem kis arca óriásit nőne.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 621
55 385
113
Igen, az RT-n volt hír, többször felhívták rá a figyelmet, a nyugat agyonhallgatta, fake newsnek nevezte, amikor ismerőseimnek küldtem, annyi válasz volt, hogy RT, fake news, meg különben is oroszok, megérdemelték.

Ezek után a válaszok után, amiket elvileg értelmiségi szabadgondolkodó pacifista emberek mondtak, azt kell mondjam, hogy nagyon csalódtam bennük, és a képmutatásukban. Nem csak az ukránok, de sajnos még akár magyarok, meg az összes nyugati is megérdemelheti ennyi erővel orosz szemszögből, és ez a diskurzus hiánya nem sok jóra fog vezetni.

Min lepődtök meg? 24/24 megy a totális agymosás. Csak egy vélemény van minden médiában. Kivétel pár kisebb "alternativ" média, amelyeknek azért kicsi az elterjedtségük és az msm által összeesküvéselméletet terjesztőnek vannak lebélyegezve.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 984
18 549
113
Nem tudjuk mi a pontos hadműveleti célja az orosz hadvezetésnek, én azt látom, hogy még az ukrán katonai célpontokat is a légvédelmi rakéta rendszereket és radarokat kivéve (érthető módon),csak a lehető legszükségesebb mértékben iktatták ki és rongálták meg , a városi harcokat szintén érthető módon elkerülik a polgári infrastruktúrát gyakorlatilag nem támadják, nekem az az érzésem, hogy az a célja Putyinnak, úgy nyomja le a Nyugat és az ukránok torkán a feltételeit, hogy minél kevesebb károkat okozzon Ukrajnában, hogy aztán ez mennyire fog sikerülni neki az majd kiderül, hiszen azt sem tudjuk mik is azok a feltételek...

Igen, ez is lehetséges, de amit eddig csináltak, abban is sok a hiba. Még boki is írta itt első este, hogy nem tetszik neki, ami addig, ahogy történt, katonai szempontból.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 057
92 112
113
Ez egyertelmű orosz eredmény. Ez az első jelentős lakossággal rendelkező központ, amelyet sikerült elfoglalnia az orosz csapatoknak a háború kirobbanása óta

Orosz védelmi minisztérium szerint csapataik elfoglalták Melitopol városát

Orosz katonák elfoglalták Melitopol városát – közölte az Interfax és a Szputnyik orosz hírügynökség az ország védelmi minisztériumára hivatkozva.

Melitopol Ukrajna déli részén, Zaporizzsja régióban fekszik. Közepes méretű városról van szó, ami egy kulcsfontosságú ukrán kikötőhöz, Mariupolhoz van közel. Szombaton az éjszaka folyamán a brit védelmi minisztérium már adott arról hírt, hogy a város közelében az oroszok kétéltű hadviselésbe kezdtek, feltehetőleg repülőkkel megpakolt hajókkal kötöttek ki.


Viszont ez 1 város. Kijev, Harkov, Szumi (már 2-3 napja kemény utcsi harcok vannak, de ellenáll. ), Mariupol, de még Herszon is, ahol egy kimoly utánpótlás konvojt ledaráltak az oroszok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 035
66 522
113
Lassan nem vagyok ebben biztos.
En arra jutottam a netes hirkavalkadban hogy csak azt hiszem mar el amit latom hogy kilottek, de az is lehet ukran vagy orosz. Semmi informacio nem jon az oroszoktol. De szerintem Twitter, Google, Fb, stb tiltja is. Ami jon az ukran, azt meg ugy csavarjak ahogy akarjak.
Kozben fb tiltja az orosz allam hirdeteseket, komoly.
 
W

Wilson

Guest
Van már fénykép a "lelőtt" orosz Il-76-os(ok)ról? Ha nincs. akkor ez is csak propaganda volt!
még nincs hiába zongorázom végig a különböző közösségi oldalakat a közelben lévő ukrán helység nevekkel semmi, de ha igaz, hogy az orosz ejtőernyősök elfoglalták azt a repülőteret akkor lehet egy ideig nem is lesz már persze ha tényleg lelőttek őket....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 290
84 388
113
Az már látszik az eddig történtekből, hogy a takaréklángon működtetett (a legtöbb ilyen) európai NATO haderők még az USA nélkül is igen hatékonyan működnének az orosz hadsereg ellen egy védekező háborúban. A lengyel fronton például totálisan esélytelenek lennének.
1. az oroszok nem vetettek be kb. semmit, de már első nap Kijevben voltak.
2. A tartalékolt erők vsz a nyugati lépésekre várnak.
3. A légierő korlátozottan működik.
4. Kímélik a lakosságot amennyire lehet.

De lehetne ezt máshogy is!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 534
8 939
113
Az ukrán elnök belengette 2 nappal a támadás előtt. Szerintem pont ezért indultak meg az oroszok!

Nem inkább csak arról beszélt, hogy kár hogy lemondtak az atomról? Egyébként Krím elcsatolása utána akár még érthető is lenne az igény. De amúgy akkor sem engednék. Az atomklubba belépni elég nehéz. Sehol sem komálják a bővülést. Pláne nem az ingatag politikájú, korrupt országokkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 057
92 112
113
Nem hinném, hogy feladták volna ilyen hamar. Lehet stratégiát váltanak, vagy az is lehet, hogy félnek az utcai harcoktól. Mondjuk az elég véres áldozatokkal fog járni.
Éjjel kemény utcai harcok voltak. Most kvázi nyugalom és eltűntek, ha átmenetileg is, az oroszok. Persze ezek ukrán hirek. De mivel orosz forrás nincs, erdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Reggel fölkeltem, hogy elolvassam, mi történt az éjszaka.
Elolvasstam 30-40 oldalt, és megtudtam, hogy nem tudunk semmit. Csak egy rakás grafomán egész éjjel írta az agymenését.
Szét kéne választani ezt a fórumot egy hír szekcióra és egy komment szekcióra.
A hír szekcióból minden kommentárt automatikusan törölni.
Ez biztpol pöcegödör. Aki ide beszagol, orosz szarszagot fog érezni.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
En arra jutottam a netes hirkavalkadban hogy csak azt hiszem mar el amit latom hogy kilottek, de az is lehet ukran vagy orosz. Semmi informacio nem jon az oroszoktol. De szerintem Twitter, Google, Fb, stb tiltja is. Ami jon az ukran, azt meg ugy csavarjak ahogy akarjak.
Kozben fb tiltja az orosz allam hirdeteseket, komoly.
Az oroszoknál nincs is FB, úgy tudom ott be van tiltva. Van saját orosz rendszerük, de oda meg más nem tud csatlakozni. De kövezzetek meg ha rosszul emlékszem.
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 984
18 549
113
A csecsenek Kijevbe mennek netan?

Lehet, de ez egyben ez hatalmas taktikai hiba is lehet. Mert ha azok ott elkezdik a mészárlást, az azért ki fog menni a nagyvilágba. Én Putyin helyében nem hoztam volna európai hadszíntérre őket. Szíriában ok. a kutyát se érdekli kit és mennyit vágnak ott le. Itt ebből nagy baj lehet.