[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Az elsőben résztvevők voltak, volt valami két portugál hadosztály a Nyugati fronton

Igen, ezt benéztem, viszont az anyaország érintetlen maradt. Talán félreértettem a forrásom, köszi a javítást!

Az első világháborúban 2. Vilmos német császár, miután USA a Lousitania elsüllyesztése után figyelmeztette, hogy eddig és ne tovább 6 hónapig visszatartotta a tengeralattjáróit és a genfi egyezménynek megfelelően jártak el (felszólították a civil hajókat megadásra, időt hagytak a menekülésre stb.). Majd végtelen bölcsességében úgy döntött elég volt, ismét indulhat a kötetlen vadászat. Rögtön elsőként sikerült elsüllyeszteni egy portugál személyszállító kompot Írország partjainál, úgyhogy másnap Portugália hadat is üzent...

2. világháborús Portugál részvétel szerintem nincs benne a tankönyveikben, ugyanis német bombázók használták a szigeteiken található reptereket az Atlanti csatában míg USA nem kezdett el nyomást gyakorolni rájuk.

Németországban mi lesz a gyárakkal az olcsó orosz gáz nélkül???

Tegnap óta ömlik az orosz gáz Németországba Lengyelországon keresztül... Szerinted?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
ha lenne esze a magyar vezetesnek akkor befogadnank mi is annyi fiatal embert amennyit csak tudunk. jo pr es ezek tanult emberek, programozok, orvosok es fiatalok. a lengyelek is csak nyernek ezzel. persze ukrajna veszit. de oket szerintem most be kell fogadnunk. a nagyon nacik, akik akar a magyarokat bantottak, azok nem a menekultek kozott lesznek.
A férfiakat csak az első nap engedték át ... még ..., azóta szerintem nem nagyon. De ha indiai ukrajnában tanuló diákokra vársz, hajrá, abból jött pár.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
680
2 083
93
Az első világháborúban 2. Vilmos német császár, miután USA a Lousitania elsüllyesztése után figyelmeztette, hogy eddig és ne tovább 6 hónapig visszatartotta a tengeralattjáróit és a genfi egyezménynek megfelelően jártak el (felszólították a civil hajókat megadásra, időt hagytak a menekülésre stb.). Majd végtelen bölcsességében úgy döntött elég volt, ismét indulhat a kötetlen vadászat. Rögtön elsőként sikerült elsüllyeszteni egy portugál személyszállító kompot Írország partjainál, úgyhogy másnap Portugália hadat is üzent...

2. világháborús Portugál részvétel szerintem nincs benne a tankönyveikben, ugyanis német bombázók használták a szigeteiken található reptereket az Atlanti csatában míg USA nem kezdett el nyomást gyakorolni rájuk.



Tegnap óta ömlik az orosz gáz Németországba Lengyelországon keresztül... Szerinted?
Köszi a javítást!
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Közben megjegyezném, hogy ma gyakorlatilag több nagyváros,köztük Kiev került gyűrűbe....
Ez a hadműveletek 4-ik napja.
Ukrán manőver erőkről, vagy esetleges gyűrűtörésre gyülekező kötelekekről nem láttam infót....
Akkor sem a tervek szerint alakulnak a dolgok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Közben megjegyezném, hogy ma gyakorlatilag több nagyváros,köztük Kiev került gyűrűbe....
Ez a hadműveletek 4-ik napja.
Ukrán manőver erőkről, vagy esetleges gyűrűtörésre gyülekező kötelekekről nem láttam infót....
Ők mindenhol csak "győznek", és mellé mindenhol ölik az oroszokat. Mondjuk nem írták, hogy a War Thunderben vagy a World of Tanksben, esetleg valamelyik stupid fpsben, de majd csak megtudjuk.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A történet úgy néz ki, hogy a lengyelek olyan mélyen dugták fel az amerikaiak seggébe a fejüket, hogy kb bármit elnéznek az ukránoknak, mert az ukrán vezetés is az USA előretolt alakulata. Azt is elnézik nekik, hogy például tele van banderistákkal, nácikkal az ukrán haderő. Sztyepan Bandera, akinek a "szellemi örököseinek" tartja magának a jelenlegi hatalom.
Sztyepan Bandera csapatai mészároltak le válogatás nélkül 100 000 lengyelt az 1940-es években, a Volhiniai területen. Az oroszoknak nem felejtik el az NKVD által Katyn-ban megölt 20 000 lengyelt. Az ukránok által megölt 100 000-en meg lazán továbblépnek.
A lengyelek egyébként filmet is csináltak arról a mészárlásról, de sokkal kevésbé divat emlegetni, mint Katyn-t.
Épp ezért indult a lengyel film a következő idézettel: " A volinyi(Volhínia) mészárlás lengyel áldozatai kétszer haltak meg. Először amikor megölték őket, másodszor amikor elhallgatták ezt"

Szvsz. a nácik számlájára írják. Ennyire egyszerű.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Azt sehogy. Ukrajnát.
Jaj, bocsánat, csak utána kerestem, hogy igaz-e, rosszat másoltam ki.

French foreign ministry asks French nationals to leave Russia immediately​


US tells nationals to consider leaving Russia immediately​

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
És Porsheval megy háborúzni...... nem véletlen,hogy sokan nem hisznek (köztük én is) ennek a felvételnek.
Él, vagy nem él, a mai csecsen hadoszlopos pajtizós videókon nem olyannak tűntek, mintha a hordó aljáról kaparták volna fel a szakállasokat.
Nekem eddig ők tűnnek a legmeggyőzőbb erőnek orosz oldalon. Rendezettek, fegyelmezettek.
Egyébként az a Cayenne valami zsákmányolt holminak tűnik a hiányzó rendszám meg úgy az egész miliő miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Zelenszkijnek mennyi atomja is van? Segitek mert nem biztos hogy tudod: 0

És pontosan ugyanennyi lett volna neki 10 év múlva is.

A Zelenszkíj-atomot állva tapsolta az Eu-vezetés, itt is/Yt-is megvan, rá tudsz keresni.

...ja és beígérte a "piszkos-atomot" Oroszországnak, ha nem hagyja Ukrajnát oroszokat mészárolni.
...amit szélsőségeseken keresztül beígért minden nemzetiségnek, minden lakosnak aki nem kb. 50 éve létező ukrán nyelv(járás)t beszéli.

...na ezután a Zelenszkíj nyilatkozat után volt kb. 12 óra csend az orosz diplomáciában, majd az addigi hadgyakorlatról visszatérő --majdnem-- online videók megszűntek.

Másnap megindultak az oroszok, és azóta "Velünk élő történelem..." sajnos.

Köszönjük Egyesült Államok és --"tökös/bevállalós" Európa...


..."kicsit"nézz utána, nehéz sajnos tisztán látni a mesterségesen generált --nyugati-- média-füstben/-zajban, de enélkül nem látod a valódi érdekekt, a "történetben".


.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ó, te kis putyinbérenc, most megvagy! Szerinted Berlin, Párizs, London, Nyújork és Loszandzselesz szar hely, ahova nem érdemes menni - és ahol a rasszista lakók nem fogadják be a hős szabadságharcosokat? Ezt marhára gondold át - és kérj azonnal bocsánatot! :D
nem arrol van szo, hogy nem lehet Londonba menni, te jo eg, nem erre gondoltam. Gondolj bele : beteg az edesanyad, a rokonod, nincsen semmi penzed, nem beszelsz nyelveket, nem jarnak a vonatok, nincs benzined, kicsi gyerekeid vannak, szar az autod, lonek odakint, nem szamitottal ra hogy igy eldurvul a helyzet es a bankbol nem tudod kivenni a penzedet es nem tudsz tankolni, es ha kilepsz az utcara besoroznak, a feleseged holnap utan fog szulni, a fiadat elvittek katonanak es nem akarod itthagyni az unokakat, egyebkent a 18-40 kozottieket nem engedik at az utlezarasoknal sem, nem putyinberenc vagyok, basszus, hanem van ilyen szitu hogy nem tudsz elindulni, mert mar nem megy vonat, vagy csak nem biztonsagos. Budapest ostromanal is miert volt annyi civil, mert ket hadsereg kozott telen nagyon nem kiraly otlet elindulni. A ferfiak mar nem mehetnek a nok meg menjenek egyedul. jo hagyjuk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Mindenkinek felhívom a figyelmet erre az ukrán érdekességre, úgy látszik az ukrán propagandagépezet kitalált egy hős ukrán pilótát az ukrán népnek, ő volt az aki a (repszimes videóban) lelőtte az ukránok szerint a Szu-35-t.....azóta rohamosan nő a légi győzelmei száma....:)

A legendás "Kijev szelleme" már 10 ellenséges repülőgépet lőtt le​

ROMAN PETRENKO – 2022. FEBRUÁR 27., VASÁRNAP, 19:37

ae44211-------2.jpg


A biztonsági szolgálat tájékoztatása szerint a legendás ukrán pilóta, akit "Kijev szellemének" becéztek, már 10 orosz repülőgépet lőtt le.

Forrás : Security Service

Szó szerint : "Kijev szellemének" hívják, bár ő védi biztonságunkat, mint egy igazi angyal.
Az égi csatákban az ukrán pilóta már 10 repülőgépet lőtt le a betolakodókból."


A jövő héten megdönti az izraeli top sugárhajtású ász rekordját ha így folytatja. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
:(
Russian state TV: “Our submarines alone can launch more than 500 nuclear warheads, which guarantees the destruction of the US and NATO for good measure. The principle is: why do we need the world if Russia won’t be in it?”