[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Az első napon volt hir ukrán hadoszlopok tüzérséggel,légierővel való megsemmisitéséről.Konvencionális gépesitett manőverezőharcban az ukránoknak nincs esélyük az orosz fölénnyel szemben.A főerők keleten vannak,lassan bezárul körülöttük a gyűrű.De lassan.Vagyis komoly ellenállás lehet ott.De kevés az értékelhető infó.Az orosz hadműveleti érdek a minnél gyorsabb katlanba zárás,elvileg.
Szerintem ez a háború is jol mutatja,hogy a tüzérségi és légifölény teljesen alárendelt szerepbe kényszeriti az ellen gépesitett erejét.Lényegtelen,milyen korszerű hk és GyHJ alkotja az állományt,ha nincs megbizható légoltalom,ha a tüzérségi párbajt elveszti,azok onnantól kezdve csak célpontok.
Ukránoknak nincs is nagyon más vállasztásuk,mint a gerillaharc,és a városokban való elsáncolás.Nyilt manőverező harcban az orosz tüzérség egyszerűen elsöpri őket.Viszont ha hosszabb távon kitartanak igy,az oroszok egy felörlő háborúba kerülnek,amit se anyagilg,se társadalmilag nem engedhetnek meg maguknak.
Majd meglátjuk,mi lesz.De ha ez lesz,az csúnya lesz.

Szerintem inkább csak túl nagy az ország és túl hosszú a célpontok listája a RuAf számára.
  • SEAD/DEAD megy folyamtosan, az első órákban nyilván ez volt a döntő feladat - de mivel a szárazföldiek is indultak, az ő direkt supportjukra alig maradt kapacitás. Még mindíg van radaros légvédelem itt-ott, így a gépek egy része erre van lekötve
  • A vadászerők szintén adják a CAP-et, mert az ukriknak van hová széttelepülni (szükségrepterek, van soktucatnyi) de ugye baromi nagy területen, ami sok gép megint.
  • Az A-50U nem egy E-3, igen szar platform ahhoz képest, na így nehezebb a légi helyzetképet átlátni nekik. Nem csoda az ukrán drónok tudnak operálni helyenként.
  • Folyamatos lehet a BM indítókra a vadászat is, mert az ukrik egyetlen eszköze, amivel válaszcsapásra képesek orosz területre (mint látható volt). Szóval azzal is foglalkozni kell.
  • És ott van a sokezer stratégiai fix cél, ami lehet egy földig érő lista...
Na most ezek mellett a CAS adása szerintem alig fér bele nekik, főleg, hogy a szárazföldi erőik elvileg minimum pariban vannak. Én legalábbis ebben látom a szárazföldi előrehaladás probvlemaitkáját. A légierőnek alig van kapacitása segíteni őket.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Gondolom, hogy most már mindenki arra játszik, hogy ha sikerül bedönteni az orosz gazdaságot, akkor szabadrablással annyi orosz gázhoz, olajhoz, aranyhoz, munkaerőhöz fog hozzájutni olcsón, amennyihez csak akar.
A Nyugat régi vágya teljesül.
Szerintem, ennyire nem okos a nyugati politikai elit, hogy ilyen messzire előre gondolkozzanak.
Ha az elmúlt pár évtizedet vesszük, nem úgy tűnik, hogy volt tervük mondjuk Irak 2003-as lerohanása utánra. Vagy arra, mit kezdjenek Afganisztánnal. Vagy mi lesz az arab tavasz után. Vagy Maliban. Vagy Líbiában. Ha volt is valami, akkor jól elcseszték, mert mindenhol csak káosz lett.

Viszont ez a szélbalos hópihe dolog kifulladhat. Senkit sem fog érdekelni a nyavalygásuk, ha az a fősodratú politikai duma, hogy készüljünk a háborúra, mert itt a zorosz a nyakunkon.
Persze, ez csak egy vélemény.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Tisztelt Ügyfeleink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Magyar Nemzeti Bank pénztári és könyvelési bankszünnap elrendeléséről döntött Bankunkra vonatkozólag, melynek eredményeképpen 2022. február 28. 0 órától 2022. március 1. 24 óráig új deviza vagy forint átutalási megbízás beadására nincs mód, továbbá pénztári műveletekre sincs lehetőség a bankfiókokban. A megjelölt időpontot megelőzően a bankszünnap időszakára eső értéknappal benyújtott, még nem könyvelt átutalási megbízások teljesítése a bankszünnap időszaka alatt nem történik meg.
Az érintett szolgáltatások és csatornák: Sberbank Online Banking, Sberbank Business Online, Sberbank Telebank, és bankfióki papír alapú megbízások.

A fentiek nem érintik a fenti időpontot megelőzően benyújtott rendszeres átutalási megbízások és csoportos beszedési megbízások valamint a bankkártyával kezdeményezett fizetési műveletek teljesítését.

Szíves megértésüket köszönjük.

Tisztelettel,
Sberbank Magyarország Zrt.


Még hó elején kivettem mindent pénzt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
A kínai vétó elmaradása sztem komoly pofon volt Kínától. Mégdurvább portfoliorol: "Kína szilárdan hisz abban, hogy minden ország szuverenitását és területi integritását tiszteletben kell tartani és meg kell védeni, és komolyan be kell tartani az ENSZ Alapokmány céljait és elveit. Kína ezen álláspontja következetes és egyértelmű, és ugyanúgy vonatkozik az ukrán kérdésre is”
Elöbbi max semlegesség. Ami nem sok. Utobbi meg egyértelmű.
A dolog engem is meglepett én simán azt hittem vétóznak és kuss lesz.

A portfolio kb folyamatosan hazudik, ukrán propagandát tol. A kínai ENSZ nyilatkozat rohadtul nem ez, hanem egy Oroszoknak lényeges kedvezőbb változatot.


Azt mondja a mandarin hogy el kell fogadni OO védelmi igényeit, Ukrajna szuverinitását és hogy Ukrajnának ‘hídnak’ és nem előretolt támaszpontnak kell lennie kelet és nyugat között.

Magyarán Kína a helyzet stabilizálását kívánja az orosz követelések elfogadása mentén.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Egy orosz barát kormányhoz az kell ,hogy Oroszország gazdaságilag tartsa fennt Ukrajnát...A nyugati szanciók hátterében erre befizettek....

Nem kell oda barát kormány, csak hogy aláírjonak egy papírist a mindenkori semlegességről.

Magyarország is aláírt egy hasonlót 100 éve és ott sem szerették egymást a kormányok.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Jogos, arra, hogy Putyin ma orosz Defcon 1-t kezdett "játszani" az orosz nukleáris csapásmérő erővel.....
Hát, több dolog:
  • Putyin elképesztően kiszámíthatatlanná vált, ezt szerintem mindenki látja. Én azok között vagyok, akik úgy gondolták, az ukrán háború is full irracionális döntés, mégis meglépte.
  • Reménykedem ettől függetlenül benne, hogy ez a lépés csak "izmozás" a nyugat felé, hogy tartsák észben: Oroszország atomhatalom és ne helyezzenek ki rájuk további szankciókat.
  • Abban is reménykedem, hogy ez (még) nem Defcon 1, hanem Defcon 3-4, több forrásból ezt olvastam. Van még mozgástér?
  • De hogy meddig megy el, ha úgy érzi, hogy tényleg sarokba szorították? Erről lövésem sincs. 3 hete azt mondtam volna, hogy ez az egész csak ijetsztegés, de ma már nem merek semmi jósolni. Reméljük a legjobbakat.

Nagyon remélem, hogy a mai béketárgyaláson születik valami kompromisszum, bár nem sok esélyt látok rá.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ja, csak éppenséggel 20x annyi atomfegyverrel rendelkeznek (a kínaiban nincs tartalék MADre) + az asványi kincsekkel. És baromora kell Kínának az északi biztonság, ha megindul a Csendesen.
Kényszer mindkettőnek, de win-win.
Az együttműködés reális. De hogy Putyin elviselje a kínai dominanciát vagy a kínaiak az oroszt? Ezt nem tudom elképzelni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Gondolom, hogy most már mindenki arra játszik, hogy ha sikerül bedönteni az orosz gazdaságot, akkor szabadrablással annyi orosz gázhoz, olajhoz, aranyhoz, munkaerőhöz fog hozzájutni olcsón, amennyihez csak akar.
A Nyugat régi vágya teljesül.

Azert cumi van am ezen az oldalon is.
Plusz meg korlatozni akarjak az orosz olaj es gazvasarlasokat.
Nesze neked deli aramlat.
Nezni fogunk itt az Eu - ban mint hal a szatyorban. Nem tudjak kivaltani sem a gazt sem az olajat az Eu-ban. Plane hogy Kina befejelte hogy nem vesz orosz olajat. A nincset is jobb aron eladjak nekik az arabok mint nekunk.
 
W

Wilson

Guest
Egyetértek veled ebben.

1, Valóban, ezt a háborút nem Ukrajna és nem Oroszország robbantotta ki. Hanem Washington. Tudatosan úgy építette fel, hogy Európa letérdeljen és Oroszországot is elvágja a fejlődéstől. És itt nem csak GDP-t értek fejlődésben. A megugró világpiaci földgáz ára sok mindenre elég lesz, sok mindenre nem. De ezt rövid távú előnynek érzem én is. A szén és a koksz ára soha nem megy fölé egy kocsinak, "amit készítünk belőle". És egyszerűen technológiai fejlődésben is lemaradás lesz valószínűleg. És igen, erre ment ki a játék. (Viszont biztonságpolitikailag egy olyan helyzet elé állították, amit már nem lehetett felvállalni a szeressük egymást gyerekek és a gazdasági fejlődés hajhászása érdekében.)

2, Nekem középiskolából egy mondat nagyon megmaradt. Krími háború. Az egyik orosz író úgy foglalta össze Szevasztopol vesztes csatáját, hogy technológiailag vitathatatlanul fölényben volt Anglia, de az orosz ember tudott minden korban éhezni.
Szerintem ez a pont az, amit egy jenkinek hiába erőlködsz, nem fogsz tudni elmagyarázni. Hogy amikor egy orosz üzletember azt mondja, hogy ma ha akarom, az újszülött gyerekemnek is veszek márkás kocsit, mert van pénzem. De amikor kommunizmus volt, tiszteltek.

Szóval ezért mondtam, hogy 2030 környékére fixen be van kódolva a jelenlegi helyzetbe, hogy most teljesen átértékelődik Európa biztonságpolitikája, ami új rendszer '8 évig marad fenn', és körülbelül egy évtized múlva megint átértékelődik. Két scenárió, hogy a '90-es évekhez hasonlóan megint hátrálni kezd és az fog eredményes lenni, aki ráérez. Ha azt mondtam, hogy most nem fogja hagyni, hogy Moldova vagy Finnország belépjen a NATO-ba, ez életveszélyes kérdés, akkor 2030-nál ha lesz egy sikeres KKE átfegyverzési program és egy román, akkor lehet inkább leválasztja az orosz területet és bekebelezi, de hagyni fogja utána a román nyelvterületeket egyesülni Romániával. Mert 2030 körül lesz egy fordulat. És most a legvalószínűbb forgatókönyv Kis-Ukrajna, de kérek 10 évet és akkor beszéljük át Kárpátalján az életkörülményeket! Van 10 évünk, hogy megbeszéljük a lengyelekkel, hogy mit szeretnénk csinálni Kis-Ukrajnával.
A második scenárió, hogy az USA úgy ítéli meg, hogy teljesen be tudja törni hűbéresnek és szüksége is van rá Kína ellen. Aki Putyin után követelni fogja Szibériát. Aki gőzerővel szintén fegyverkezik és messze több pénze van rá, mint Oroszországnak. (És nem kell elmondanod, hogy atomhatalmak, a T-72 kielégíti a minimum igényeket, AKKOR MÁR NEM FOGJA.) Lényegében berántja Washington frontországnak, és én át fogom megint olvasni az 1984-et.

Apropó! Kárpátalja!

Eddig én úgy látom, hogy bejöttek a tippjeim, de elkaptam pár aggasztó mondatot a mi érdekszféránkkal kapcsolatban. Van esetleg valakinek személyes ismerőse, aki utána tudna-e járni a pletykának, hogy az elmenekülő magyarok házait vásárolják felfelé potom pénzért? Félek nagyon, hogy megint az történik mint a Vajdaságban és az Azovnak most van pénze a háborúból és egyszerűen beköltözteti az embereit a megmaradt egyetlen kisebbséghez. @Green Leader ha már gazdasági lap vagytok, nincs kedved utána szimatolni ennek?
Ha vaklárma, akkor elnézést kérek, de néhány utalásból tegnap erre következtettem. És ez nagyon nem lenne szerencsés nekünk.
De Putyinnak nem volt kötelező támadnia, biztos vagyok benne, hogy amikor Washingtonban meglátták az orosz inváziórol készült felvételeket öromtancot lejtettek, hiszen ez volt a cél, gyakorlatilag Washington legjobb ügynöke Vlagyimir Vlagyimirovics volt.......
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A portfolio kb folyamatosan hazudik, ukrán propagandát tol. A kínai ENSZ nyilatkozat rohadtul nem ez, hanem egy Oroszoknak lényeges kedvezőbb változatot.


Azt mondja a mandarin hogy el kell fogadni OO védelmi igényeit, Ukrajna szuverinitását és hogy Ukrajnának ‘hídnak’ és nem előretolt támaszpontnak kell lennie kelet és nyugat között.

Magyarán Kína a helyzet stabilizálását kívánja az orosz követelések elfogadása mentén.
Én úgy látom, hogy ez színház, az oroszok lenyelik Ukrajnát, vagy a nagyobbik részét.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
mi van a bojarokkal? Fridmanal meg a masikkal? csak nem szervezkednek?

Erre gondolsz?

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az orosz veszteségekről és az ezzel kapcsolatos orosz hivatalos kommunikációról....

Mivel ugye. tegnapig az orosz védelmi minisztérium szerint egyetlen orosz katona sem halt meg az ukrajnai harcokban az oroszok elindítottak egy honlapot ahol az elesett orosz katonákat próbálták feltüntetni, összegezni, nos ezt a honlapot az orosz kormányzat szinte azonnal leállította...

Van egy hivatalos menete katonák halottnak nyilvánításának ami nem két nap, mai napig vannak eltűntként nyilvántartott 2. világháborús katonák...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 181
93
Egy orosz barát kormányhoz az kell ,hogy Oroszország gazdaságilag tartsa fennt Ukrajnát...A nyugati szanciók hátterében erre befizettek....
Igen, ezért kíméltek az első napokban minden infrastruktúrát, de még a hadsereget is. Hogy a következő bábkormánynak legyen miből hoznia a jelenlegi színvonalat.