És most ezzel mit ért el, még Putyin kutyájának a kutyaeledelét is megszankciózzák, az lehet, hogy egy ideig megvannak a tartalékai az orosz államnak és utána mi lesz Kína jelenleg még kevés,hogy ellensúlyozza ezeket a szankciókat,(ráadásul jelentős mértékben Kinatol függeni szerintem nem szerencsés) és most nem arról van szó, hogy Natasha nem tud Monacoban shopingolni.És ezzel a szerintem teljesen felesleges katonai támadással csak azt érte el, hogy még jobban konzerválni fogja az orosz gazdaság problémáit.És ezek csak a gazdasági hatások, a geopolitikai és egyéb aspektusokrol még nem is beszéltünk.....
Egyetértek veled ebben.
1, Valóban, ezt a háborút nem Ukrajna és nem Oroszország robbantotta ki. Hanem Washington. Tudatosan úgy építette fel, hogy Európa letérdeljen és Oroszországot is elvágja a fejlődéstől. És itt nem csak GDP-t értek fejlődésben. A megugró világpiaci földgáz ára sok mindenre elég lesz, sok mindenre nem. De ezt rövid távú előnynek érzem én is. A szén és a koksz ára soha nem megy fölé egy kocsinak, "amit készítünk belőle". És egyszerűen technológiai fejlődésben is lemaradás lesz valószínűleg. És igen, erre ment ki a játék. (Viszont biztonságpolitikailag egy olyan helyzet elé állították, amit már nem lehetett felvállalni a szeressük egymást gyerekek és a gazdasági fejlődés hajhászása érdekében.)
2, Nekem középiskolából egy mondat nagyon megmaradt. Krími háború. Az egyik orosz író úgy foglalta össze Szevasztopol vesztes csatáját, hogy technológiailag vitathatatlanul fölényben volt Anglia, de az orosz ember tudott minden korban éhezni.
Szerintem ez a pont az, amit egy jenkinek hiába erőlködsz, nem fogsz tudni elmagyarázni. Hogy amikor egy orosz üzletember azt mondja, hogy ma ha akarom, az újszülött gyerekemnek is veszek márkás kocsit, mert van pénzem. De amikor kommunizmus volt, tiszteltek.
Szóval ezért mondtam, hogy 2030 környékére fixen be van kódolva a jelenlegi helyzetbe, hogy most teljesen átértékelődik Európa biztonságpolitikája, ami új rendszer '8 évig marad fenn', és körülbelül egy évtized múlva megint átértékelődik. Két scenárió, hogy a '90-es évekhez hasonlóan megint hátrálni kezd és az fog eredményes lenni, aki ráérez. Ha azt mondtam, hogy most nem fogja hagyni, hogy Moldova vagy Finnország belépjen a NATO-ba, ez életveszélyes kérdés, akkor 2030-nál ha lesz egy sikeres KKE átfegyverzési program és egy román, akkor lehet inkább leválasztja az orosz területet és bekebelezi, de hagyni fogja utána a román nyelvterületeket egyesülni Romániával. Mert 2030 körül lesz egy fordulat. És most a legvalószínűbb forgatókönyv Kis-Ukrajna, de kérek 10 évet és akkor beszéljük át Kárpátalján az életkörülményeket! Van 10 évünk, hogy megbeszéljük a lengyelekkel, hogy mit szeretnénk csinálni Kis-Ukrajnával.
A második scenárió, hogy az USA úgy ítéli meg, hogy teljesen be tudja törni hűbéresnek és szüksége is van rá Kína ellen. Aki Putyin után követelni fogja Szibériát. Aki gőzerővel szintén fegyverkezik és messze több pénze van rá, mint Oroszországnak. (És nem kell elmondanod, hogy atomhatalmak, a T-72 kielégíti a minimum igényeket, AKKOR MÁR NEM FOGJA.) Lényegében berántja Washington frontországnak, és én át fogom megint olvasni az 1984-et.
Apropó! Kárpátalja!
Eddig én úgy látom, hogy bejöttek a tippjeim, de elkaptam pár aggasztó mondatot a mi érdekszféránkkal kapcsolatban. Van esetleg valakinek személyes ismerőse, aki utána tudna-e járni a pletykának, hogy az elmenekülő magyarok házait vásárolják felfelé potom pénzért? Félek nagyon, hogy megint az történik mint a Vajdaságban és az Azovnak most van pénze a háborúból és egyszerűen beköltözteti az embereit a megmaradt egyetlen kisebbséghez.
@Green Leader ha már gazdasági lap vagytok, nincs kedved utána szimatolni ennek?
Ha vaklárma, akkor elnézést kérek, de néhány utalásból tegnap erre következtettem. És ez nagyon nem lenne szerencsés nekünk.