[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ha ez igaz, komoly balhé lehet...
http://www.turnerradionetwork.com/news/340-pat
Hordozók nem haladhatnak át a Boszporuszon. Ráadásul nem is vallana sok észre.
Mondjuk az önmagáért beszél, hogy ilyen orbitális baromságok is vannak benne: "The George H.W. Bush is carrying 90 aircraft including helicopters of various types, and several squadron's of <b>F-22 Raptors</b>, the most advanced combat aircraft in the world."
 
Úgy gondolom ez itt a lényeg, erre ment ki a játék és végre ki is mondták az eu-ban.(természetesen szigorúan eu-s piacnak, nem orosznak mint eddig) Az eu-ban túltermelés van,el kell adniuk a teletömött raktárakból a termékeket. Különben beüt a válság és a csőd. Természetesen mivel kapitalizmus, nincs olyan hogy ma annyit termelek mint tegnap. Ma többet kell mert paz több profit.
Úgy érezzük, hogy Ukrajnának egy piacnak kell maradnia. Ha Ukrajna felbomlik, ez hátrányos lesz a piac számára" - mondta Oettinger.
 
Van a TRN-es cikkben egy másik érdekes állítás, miszerint

but the U.S. is also deploying another weapons system, which has been successfully tested, which can knock the S-400 out of action.

Erről lehet többet tudni, hogy mi ez, hol tesztelték?
 
Bekérette az orosz nagykövetet?
Van arca. Látszik, hogy nem sok rossz hírű környéken fordult meg a talpraesett politikus úr. Ugyan is ott, ha valakit verbálisan fenyegetsz és utasítani próbálsz, akkor azonnal elhangzik a másik oldalról az automatikus válasz:
-Különben?
Azért ha az orosz követ visszakérdezett, akkor meg néztem volna Zsoltika arcán a színek változásait!
Miért mindig barmok irányítják az országot?
 
<blockquote rel="grofbejczy">Ha tényleg azt hiszed hogy az oroszok mellé nem állna senki akkor
tévedsz! A NATO is és a tagállamok külön-külön is tudják ha most itt elkezdődik a hadüzenetek küldése az nagyban hasonlíttani fog az I. illetve a II. vh-ra. Mit gondolsz kína hagyná hogy amcsik futkossanak az északi határuk mentén?! Vagy esetleg irán nem lépne be egy ilyen háborúba ha már annyira fegyverkezik?! Esetleg észak-korea kimaradna a buliból!? itt ettől félnek a nyugatiak! meg akarják őrizni a "boldog békeéveket"!
Persze ez csak az én véleményem!
Egyezzünk ki annyiban, hogy nem fogok veled vitatkozni, mert nincs meg az ehhez szükséges szakirányú végzettségem. :)
Természetesen nem vitatom, hogy lehet véleményed és másokkal is megoszthatod, de ahhoz ragaszkodom, hogy az én szerény álláspontom szerint a hülyeség nem lesz attól elfogadhatóbb, hogy véleménynek nevezik.</blockquote>

Engem viszont érdekelne a véleményed a helyzetről! Te mit gondolsz a válság globális vonatkozásairól?
 
Dudi:

Nekem akartál válaszolni,csak előtte ksspsta írt, ez zavarhatott be.

Na,hogy mindenkinek világos legyen. A katona nem a pénzért katona, -véleményem szerint- erős elhatározás kell hozzá,hiszen 80 és 150 ezer forint közti fizetés nem olyan vonzó, ráadásul jó néhány helyen, elég körülményes a helyzet. A másik, ha emlékszünk még,mivel is mentek ki a tűzszerészeink? Ja igen, ponyvás g mercikkel... Hát gratula. Szóval arra próbáltam utalni,hogy ez nem a francia idegenlégió, itt a hazaszeretet és a tenni akarás erősen benne van a katonákban,hogy kibírják a körülményeket.



A bekéretés kapcsán, én nem tudtam eldönteni,hogy most hülye ez? Eddig békésen voltunk és most bele kell tényleg avatkozni a ruszkik ellen, de... ki tudja mi hangzott el? Lehet,hogy éppen az történt,hogy behívták a nagykövetet, aztán megbeszélték,hogy ez a hivatalos álláspont miatt kell, de amúgy kiállunk és helyeseljük a hozzáállásukat, csak éppen kampányidőszak van... remélem megértik kedves kollégák.... meg esetleg, ha feltételül lehetne szabni,hogy 1 kis autonómiát a kárpátaljai magyaroknak...



Szóval nem lehet senki sem biztos benne :)))
 
pela3

Nagyon tévedsz!A válság óta egyre több olyan van aki csakis a pénzért katona(egyszerűen nem talál máshol munkát ennie meg kell).
De a 80-150-ben is tévedsz mert egy közkatona 67700-at keres havonta(ebben nincs benne semmilyen + úgy mint gyakorlatos pótlék,túlóra,szolgálat utáni pótlék,utazási költségtérítés,Erzsébet utalvány)150-et meg kb a zászlósok visznek haza.
 
pela3

Ez erősen személyfüggő de a 150 az nagyon sok,az max 5 gyerekkel megy.
 
Az úgy kemény....

Viszont remélem,hogy nem olyanok az említett emberek,hogy szétszaladnának..
 
Volt gáz nincs gáz. Akkor most gáz lesz? Megérdemeljük? Majd talán kapünk gázt brüsszeltől.
„Tulajdonképpen már aláírásra kész a Kínába irányuló gázszállításról szóló szerződés. A szerződést 310 évre írjuk alá. Arra számítunk, hogy már az idén sor kerülhet az aláírásra. A kínai gázexport volumene a szerződés értelmében eredetileg 38 milliárd körmétert tesz majd ki” – mondta Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnökkel rendezett találkozóján Miller.