[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Pedig azok, hiszen minimum a kozépso esetében senki se tudhassa, mit érthet ezalat egy putyinféle zavarodot ember. Az utolsó napok besólásai alapján éz úgy kb bármit jelethet, amit pont akar, hogy jelentsen ...
Azov mínusz, a demilitarizálás tág fogalom, jó lenne tudni mit is ért alatta....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
  • denacifikálás alatt mit értenek?
  • keleti régiókkal mi lesz?

AZOV, Jobbszektor és hasonszőrűek "pénz/paripa/fegyver" -el történő ellátásának megszüntetése. Szervezetek betiltása. Esetleg háborús bűnösök közül néhány felelősségre vonása. Az már nagyon esetleges, hogy a mostani politikai vezetés is "kuka" és új választások - de ez már az én belegondolásom.

Keleti régiókról nem volt szó az eredeti forrás szerint sem. Persze a valóságban lehet, hogy volt. Sok minden egyéb sem volt írva - ezek gondolom ilyen elvi minimumok - a részletek később is kidolgozásra kerülhetnek, ha van rá valódi akarat. Itt sok minden lehet (ez is saját feltételezés lesz), de akár egy demilitarizált és denacifikált (ez most a hírből) Ukrajnában elméletileg akár maradhatnának is - mondjuk egy igen komoly autonómiával. Mint pl. Csecsenföld Oroszországban - még lenne is némi távoli párhuzam ...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
275041266_10221790473890826_2692265352309999270_n.jpg
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Az Egyesült Államok légiereje most Ukrajna felett magasan repülő repülőgépekre támaszkodik, mint például az U-2 kémrepülőgép, amely képes elkerülni a legtöbb légelhárító rakétát és drónt, mert „egy kicsit nagyobb a kockázattűrés”.
ami mivel mit!? Ez már Hurscsov idejében sem jött össze...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 031
18 688
113

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 330
113

Buchai történet lényege egy sikeres csőbe húzás. Csatákat lehet nyerni de a háborúhoz ez kevés lesz.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Nem értem, minek/kinek szól az utolsó mondatod, de hagyjuk is azt.
Én úgy tudom, az oroszok jó része leginkább indifferens a témában.
A woke (/világvárosi) emberek jobban ki vannak érzékenyítve, nyilván nekik szúrja a szemüket az aggresszió, ők más országot képzelnek el maguk köré. De ahogy a legtöbb országban, ők azért jutnak szóhoz, mert hangosak és egyáltalán hangot akarnak adni a "progresszív" elveiknek.
Vidéken szerintem beleszarnak ebbe az egészbe, többnyire. A katonaságnak mindenesetre bőven van nimbusza az oroszoknál.
mivel oroszban sok a nagyváros (milliós városok már világvárosnak számítanak) ezért bőven fontos ott IS, mit gondol a patrícius. na meg a kurva orosz gdp egy nem jelentéktelen része azokban termelődik.
Nem vagyok semmilyen *fil/*fób.
Családi érintettség okán (félig orosz vagyok) jobban húzok az oroszokhoz, de én ott a SZU idejében jártam utoljára, gyerekként. A kinti rokonsággal csak közvetett kapcsolatban vagyok, sajnos.
De nem szurkolok, hogy most akkor feltétlenül annektáljanak ezt vagy azt. Az igazságtalanságot, az emberi szenvedést nem szeretem látni, semmilyen oldalról sem. Mérhetetlenül felbasz viszont, amikor már páréves távlatban is a "világ" elfelejt olyan tragédiákat, mint ami történt a szakadár államok oroszaival 2014 után. És úgy tesznek, mintha ez nem történt volna meg, mintha Putyin egyszerűen csak vérszemet kapott volna és az elmúlt 8 év vergődése igazából semmis.
persze, ez nyilvánvaló, hogy jó pár itteni oroszfan emiatt is oroszfan, kb. 4-5 fórumtársról sejtem (boki az egyik, h jól veszem ki az állandó többesszámából, de még szerintem van érintettsége jurgenbauernek, meg annak Centquri-nak is) hogy származási érintettség okán nyomatják az orosz narratívát, de elsősorban nem rátok bélyegezema fil-billogot, hanem azokra, akik a nemzeti-jobber vonalon elhelyezkedve nyomatják ezt.

értem, hogy Putyesz a megtestesült antiwoke, és kezeli a belső társadalmi kilengéseket mindenfajta szélsőséges liberalizmus megfogásával (bár mondjuk a minden hétvégén nyugati zenére bebaszunk krokodilos vodkától típusú életvitel pont hogy szembemegy ezzel, de ez tipikus civilizációs probléma, mindenhol megvan, nem az egyén politikai beállítódásától függ), de nem valami Messiás, nem Oroszország fogja megoldani az Anti-Trianon-tézist (38-as döntés), sem egyetlen más nagyhatalom, ezt Magyarországnak kell megoldania.
Ez pedig lehet, hogy drasztikus lesz, de leírom: az ukrán kormánynak el kell párolognia, vagy önszántából, vagy más módon.
Egyáltalán nem védik a népüket, belekergették szerencsétleneket egy olyan zsákutcába, amiből nagyon nehezen lehet majd visszajönni. Eladtak nekik egy olyan jövőképet a nyugatiasodással, ami teljesen irreális volt, ráadásul egy hatalmas célkeresztet festettek az összes szerencsétlen ukrán lakosra.
Ez kizárólag az ukrán kormány felelőssége.
Hogy az orosz csapatok mennyire tudják megkímélni a népet, az meg az orosz vezérkar felelőssége.
a mindenkori ukrán kormány 2014 óta szart bele a magyar kisebbség problémáiba, leginkább azért, mert azt hitték, majd papa Joe mindent megold (Biden már korábban is ott sertepertélt az ország körül), és én emiatt is kurvára remélem, hogy elpárolog belőlük a gőg eztán (kevés esély van rá amúgy, de pl. EU-s tagsággal több), de akkor is, az utóbbi százötven év orosz támadásai miatt inkább most őket tekintem a kisebbik rossznak.

és az oroszokat pedig a nagyobbnak.

nem a Nyugat, hanem Magyarország szempontjából.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 499
10 595
113
Rohogni fogsz, de meg fogja kapni, nagyon ugy erzem... Aztan lesz nekunk jaj.

A cegem mar presszional, hogy segitsem az ukranokat *(akarmit is jelent ez) bizonyos osszeg rendszeres levonasaval a berembol. Ezeknek elmentek otthonrol, komolyan mondom.
Hova megy pontosan a gyűjtött összeg, lehet tudni?