[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 267
13 907
113
Sziasztok. A mai nap ismét eseménydús volt.

A megszállók 5 gépét sikerült lelőnöm. 2 Su-35-öst rakétákkal, 2 Su-30-ast gépágyúval semlegesítettem. Miután kifogytam a lőszerből még sikerült egy Su-57-et megsemmisíteni ökleléssel.

Az én gépem is megsérült, a zuhanó géppel megcéloztam a megszállók konvoját és katapultáltam. A gép egy parancsnoki járművet talált el amiben 1 tábornok és 3 ezredes tartózkodott.

A különleges erők kimentettek és már úton vagyok az Európából kapott új szolgálati gépemhez. Folytatás következik, drukkoljatok nekem. Dicsőség a hősöknek!

Kijev Szelleme

R.c40dd9391c849ed91e10dd7dbc57a814
Hát mit mondjak, Gripen mellet a Mig-29 is megy neked :cool: :

Hol van még az Amerika Kapitány és Otto von Stierlitz?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
Ó hogy van pofája!


Főleg ezek után


 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ursula "Der Führer" Leyen-nek?
Most adott a kis horogkeresztes állatkáinak egy raklap atgm-et, és MANPADS-ot....
Remélem a Gáspárunk figyel.....
Picit több szvasztika, és rúnák...Führer Leyen úgy megpakol minket apróssággal hogy marad suska direktben 2 század E-s Griffre....
mi bajod a horogkeresztekkel? :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Alexander90

New Member
2022. március 1.
1
2
3
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) nyomozást indított egy YouTube-on közzétett felhívás miatt, amelyben egy illető az orosz vezetéshez fordult azzal a kéréssel, hogy indítson tüzérségi csapásokat a kárpátaljai védelmi létesítményekre.

Megállapítást nyert, hogy egy ukrán állampolgár védelmi jelentőségű objektumok földrajzi koordinátáit rögzítette és a YouTube-on terjesztette.



Lehet, hogy magyar volt a srác? :)

Magyar. Ismerem személyesen, teljesen zakkant. Magyarországon több mint 10 ezer feljelentés van ellene, mert azt posztolta youtube-on, hogy a cigányok miatt tört ki a koronavírus járvány.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) nyomozást indított egy YouTube-on közzétett felhívás miatt, amelyben egy illető az orosz vezetéshez fordult azzal a kéréssel, hogy indítson tüzérségi csapásokat a kárpátaljai védelmi létesítményekre.

Megállapítást nyert, hogy egy ukrán állampolgár védelmi jelentőségű objektumok földrajzi koordinátáit rögzítette és a YouTube-on terjesztette.



Lehet, hogy magyar volt a srác? :)

Mondjuk nem mintha az oroszok nem tudnák, hogy hol vannak katonai létesítmények Kárpátalján.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
nem értem .. addig rendben van hogy ha lerobban/elakad akkor a személyzet nem akar ott maradni,de miért nem teszik használhatatlanná ezeket a cuccokat ?
Én is ezt a kérdést tettem fel, megdöbbentő... Úgy tűnik, a kezelőszemélyzet tojik az egészre. Csak egy kérdés, ha ilyen sok elhagytatott orosz jármű van, és a kezelőszemélyzetük ha egyszer előkerül, akkor mi vár rájuk? Mert nekem ez dezertálásnak tűnik... Börtönt kapnak vagy mi?
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 527
44 345
113
Én is ezt a kérdést tettem fel, megdöbbentő... Úgy tűnik, a kezelőszemélyzet tojik az egészre. Csak egy kérdés, ha ilyen sok elhagytatott orosz jármű van, és a kezelőszemélyzetük ha egyszer előkerül, akkor mi vár rájuk? Mert nekem ez dezertálásnak tűnik... Börtönt kapnak vagy mi?
Kérdés belül hogy néz ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
Orosz hadifoglyok. (Elavult) felszerelésük alapján nekem tartalékosoknak tűnnek...
Ez egy probléma....
Nem tudjuk megkülönböztetni az LDNR csapatokat az oroszoktól.
Eddig a nagyobb intenzitású harcok keleten voltak.
Azok hasonlítanak a videón szereplő személyekhez aki a milíciákban harcolnak.
Nem mellesleg ha a kiindulási pozíciókat veszem alapul, az volt 3000km....ergó ha ezt a vonalat kiegyenesítem, és elhelyezem rajta az ukrán győzelmi jelentéseket, hallótávolságra....
Akkor az inváziós haderő +50%-a még fegyverropogást sem hallott a távolból....
Nem mellesleg tegnap már ágyúzták Zsitomírt....
Szóval érdekes ez na...
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Nem dőlt le, de szerintem az antennák elég komolyan megsérülhettek.

TV-n is közvetítették. De volt azon a tornyon cellaállomás is szerintem.
nem hiszem, ez régebbi toronynak tűnik, mint a lakitelki, ahol maga a szerkezet az adó. ezen csak tv és rádió ment. max mikrohullámú vészadásokra való antennák voltak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 108
28 689
113
"Néhány francia miniszter ma azt mondta, hogy gazdasági háborút hirdettek ellenünk. Vigyázzanak a beszédükre, uraim! És ne felejtsék el, hogy a gazdasági háborúk az emberiség történelmében gyakran váltak valódi háborúkká."
És Medvegyev a liberális galamb a szilovik héják között. (Mondjuk Medvegyev is keményebb annál, mint ami a nyugati sajtója volt, de mindegy.) Szal képzeljük hozzá, Rogozin meg Sz. Ivanov típusú emberek mit gondolnak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 108
28 689
113
Most már "megéri" meghalni ukrajnáért.
15 millió grn-t (kb 150 millió forintot) fizetnek a meghalt ukrán katonák családjának.
Ahogy az öngyilkos pakesztin terroristák családja is kap pár tízezer eurót a Hamasztól.
Ennyi pénzt egy átlag ukrán életében nem keres összesen (sőt, még egy magyar sem!).
Nem csodalkozom, ha ott is egy halálkultusz alakul ki, mint a muszlimoknál.

Egy nagyon aljas, sátáni hatalom áll a bohóc mögött.

És ki fogja kifizetni?