[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 099
2 882
113
Szemmel láthatóan meglepte az orosz hadvezetést az "ukrán"drónok lopakodó csapásmérő képességei...2020 októberében a lesajnálás,szánalom és beképzeltség finom elegye jellemezte az orosz katonai szakértők véleményét az örmény légvédelem harcával,a rázuduló török drónok ellen...Talán az elmúlt 2 évben elemezhették volna hibáinkat,hogy ne saját vérükkel tanulják meg a leckét.Arra már nem is mernék gondolni,hogy esetleg megkérdezték volna a túlélt nagy tapasztalatú EW vagy légvédelmi katonáinkat a tapasztalataikról.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem maszkalnak egyedul termeszetesen harcjarmuvek. Ezek konvolyokban tobbedmagukkal mennek. Ha lerohad a kezelo szemelyzet megy tovabb. A hatramaradt jarmuveket nem pusztitjak el mert jelenti azt hogy ellenseges sereg szerzi meg. Az hogy civilek vagy par ukran katona ott filmez egy sarba ragadt jarmuvet, nem jelenti azt hogy hasznalni is fogjak majd.

Rossz az orosz magyar fordító? Újabban nem tökéletes a magyarod.

Elmúlt pár oldalon volt elhagyott Pantsir meg T72B3/T90?
A pantsirnál vmi fegyveres van. Gondolom realizálta, hogy ehez nem elég képzett akkor meg had égjen. A T72B3 (vagy T90 már nem emlékszem)nál rendersek voltak a döntést újból meghagyták a megtalálónak. Nem biztos tönkrevágják azonnal beröffentették, indultak simán elhet használatba tudják venni. Megfelelően használva egy T72B3/T90 nagyon szépet arathat.

Szóval igencsak rendesek az oroszok.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 929
17 028
113
Kanalas Mariska imigyen riposztol. Az ész megáll! :)

Ismét megszólalt az USA alelnöke.

A The Morning Hustle nevű műsorban kérdezték Harrist az orosz-ukrán háborúról.

Riporter: "Mi folyik Ukrajnában?"

Kamala:

„Ukrajna egy európai ország. Egy másik ország, Oroszország mellett fekszik. Oroszország nagyobb ország. Oroszország úgy döntött, hogy megtámadja egy kisebb országot, Ukrajnát, így ez alapvetően helytelen."
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Ha nincs kitárazás és vége a bulinak, akkor pl a beszélgető topikban vagy a Társadalmi folyamatok címűben?
Szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha vége ennek. Most semmire nem tudok koncentrálni, csak arra, hogy megússza ezt a világ. Mármint a háborút, és főleg az atomot. Egyébként katonafeleségként két évet éltem még akkor Leningrádban, valamennyi tapasztalatom van a Szovjetunióról és az orosz emberekről.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 493
7 500
113
Miket mondott?
---
"Lukasenka, Fehéroroszország elnöke egy olyan Ukrajna-térkép előtt tartott ma előadást, amely négy részre van osztva. Önmagában már ez is érdekes, viszont úgy néz ki, több, még egyelőre csak tervezett orosz hadművelet is látható rajta."
hogy a civilizált részek (dnyeperen túl minden plusz dél odesszával fel transznyitriáig) majd kinépszavazhatják magukat ukrajnából banderisztánt meg megkapja európa legyen vele boldog
asszem
 
W

Wilson

Guest
Szemmel láthatóan meglepte az orosz hadvezetést az "ukrán"drónok lopakodó csapásmérő képességei...2020 októberében a lesajnálás,szánalom és beképzeltség finom elegye jellemezte az orosz katonai szakértők véleményét az örmény légvédelem harcával,a rázuduló török drónok ellen...Talán az elmúlt 2 évben elemezhették volna hibáinkat,hogy ne saját vérükkel tanulják meg a leckét.Arra már nem is mernék gondolni,hogy esetleg megkérdezték volna a túlélt nagy tapasztalatú EW vagy légvédelmi katonáinkat a tapasztalataikról.
Nem szabad még szerintem pár ukrán drónos videóból messzemenő következtetéseket levonni,a légteret mára már az orosz légierő uralja, és szó sincs a török drónok az örmény-azeri háborúhoz mérhető szerepére ebben a konfliktusban....
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Egyik barátom munkatársnője a következőt rakta ki.

FB_IMG_1646163629831.jpg


Kárpátaljáról költözött át már jóval régebben. Az ott maradt családjával rendszeresen tartja a kapcsolatot. Tudom, hogy volt ma is már téma a beregszászi tv műsora meg hogy letiltották az internetről. Csak hát valakinek a személyes életén keresztül azért mégis átérezhetőbb, hogy mennyire fel vannak háborodva.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Valami harcászatban járatos elmondhatná nekem azt, hogy az miért van amikor mutatják az éjjeli támadásokat Kievben vagy máshol(rakéta, bombázás, stb.) minden úgy ki van világítva mint nálunk a körút Karácsonykor. Ez valami új módi? Nekem azt mesélték, hogy 44.-ben amikor voltak a légitámadások, hol amerikai, hol a ruszki (mert már akkor is két oldalról szoptattak minket) akkor a lesötétített szobában a gyertyát sem lehetett felgyújtani. Tudom én a modern technika meg a falon is átlátnak, de nem könnyebb a célt úgy megtalálni ha világít a város mint a 80 éves öregember szülinapi tortája? Vagy ennyire nem értek hozzá?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 668
25 456
113
A bolond nyugatiak azzal hogy beengedik felfegyverezve az állampolgáraikat azt fogják elérni hogy az oroszok besokallnak és beküldik a légierőt aztán lehet sírni a civilek miatt csesszék meg.
Az a civil aki fegyvert fog az már nem civil hanem partizán, azok innentől mentesülnek a civil megnevezés alól. Kvázi katonák lesznek civil ruhában.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 797
21 355
113
Egyik barátom munkatársnője a következőt rakta ki.

FB_IMG_1646163629831.jpg


Kárpátaljáról költözött át már jóval régebben. Az ott maradt családjával rendszeresen tartja a kapcsolatot. Tudom, hogy volt ma is már téma a beregszászi tv műsora meg hogy letiltották az internetről. Csak hát valakinek a személyes életén keresztül azért mégis átérezhetőbb, hogy mennyire fel vannak háborodva.
És -nem vitatva, h az ukránok sem angyalok- ettől még meg kell támadni egy másik országot? Nemár.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 111
81 188
113
Valami harcászatban járatos elmondhatná nekem azt, hogy az miért van amikor mutatják az éjjeli támadásokat Kievben vagy máshol(rakéta, bombázás, stb.) minden úgy ki van világítva mint nálunk a körút Karácsonykor. Ez valami új módi? Nekem azt mesélték, hogy 44.-ben amikor voltak a légitámadások, hol amerikai, hol a ruszki (mert már akkor is két oldalról szoptattak minket) akkor a lesötétített szobában a gyertyát sem lehetett felgyújtani. Tudom én a modern technika meg a falon is átlátnak, de nem könnyebb a célt úgy megtalálni ha világít a város mint a 80 éves öregember szülinapi tortája? Vagy ennyire nem értek hozzá?
Nem hiszem, hogy meginult a konkrét ostrom, ez az oka, hogy fényben úszik a város. Hogy elsötétítés miért nincs?
Mert különösebben légitámadások sem érik a várost.