[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Teljesen hülye vagy? o_O
Ebből látszik, hogy a te legbelső mozgatórugód egyedül a bosszú!
..
Ők meg úgy vannak vele tudod, hogy szeretnék biztonságban tudni a városaikat, meg a fővárosukat, ahol ~12 millió ember él!
Eszem megáll!
..
Mexikót beléptetni a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetébe szerinted eltűrhető volna az Egyesült Államok részéről?!:eek:
Gondolkodj már b@szod!
..
NATO_vs_CSTO_II.png
Rossz a kép. Svédország, Finnország, Ausztria nem kék. Írország sem. Szar a wiki, bocs.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
A légvédelem tudhat reagálni, ha nem 5 perce van, hanem mondjuk 20. És nem is egészséges, mert ha kurva kevés az időd, akkor lehet biztosra mész és indítod a sajátjaidat a másikra, de ha van fél órád, akkor meg jobban megnézed, és lehet rájössz, hogy az nem egy ICBM visszatérő robbanófejei, hanem csak Musk megint felfosott az égre egy halom mini műholdat.
Százas, ezres nagyságrendben indított rakéták ellen semmit nem ér a legjobb légvédelem se. Tök mindegy, hogy Ukrajnából vagy Nyugat-Európából indultak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Figyelj már Mili.
Mit mondanak a csillagok? Lesz nukleáris háború vagy sem?
Mars január 25-én lép a Bak jegyébe! Ez nem csak azt jelenti, hogy a "Bak-analógia", "Bak-mintázat" lesz az, ahol erőszakosságra, valamilyen formában fokozottan számíthatunk majd harcra, hanem eleve a harcias, marsi indulatok előtérbe kerülését is jelzi.
..
Ugyanis Mars egyetlen jegyben van erőben (amellett, hogy Kos az otthona), ez pedig a Bak. Izrael és Svájc is militarista állam, Bak mintázatot követ mindkettő, a zsidók, helvétek is!
..
(Érdekes lesz még a bankrendszer, pénzpiacok, mert az is Bak! Vérengzés a parketten? Kifejtem majd esetleg egy másik topikban...)
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and kriss02

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
? Nem az ukrán nemzetiségűekről írtam, hanem az oroszokról. Nem értem mi a cáfolat abban hogy az ukrán meg kimegy tiltakozni? Ő megteheti, bár nem feltétlen okos dolog ez sem.
Miért nem? Miért nem mehetne ki a hazájáért és a földjéért tiltakozni? Ki a francnak képzeli magát az Orosz Föderáció és Putyin (meg a többi) Őszintén?
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Százas, ezres nagyságrendben indított rakéták ellen semmit nem ér a legjobb légvédelem se. Tök mindegy, hogy Ukrajnából vagy Nyugat-Európából indultak.
Tényleg tök mindegy. Ahogy felrepül az első, már indítják a másik oldalról. Onnantól kezdve meg kva mindegy minden is. Max a boomereken meg B52-en akik szolgálnak még éldegélnek pár órát.
 
  • Tetszik
Reactions: theo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 680
113
Többek közt. Csakhát aláírták, ezt ajánlják, így már elvárás! Mármint egyelőre, aztán jog lesz belőle és kötelezettségszegés is, ha nem úgy cselekszünk.

Sajat tapasztalat a mai naprol. Kassan toltottem az ejszakat, reggel megyek a szalloda parkolojaba a kocsimhoz, egyszer csak korbevesz 4 emberke es koveteli (nem ker, kovetel!), hogy adjam nekik a telefonom, mert hivni akarnak es ok ukran menekultek! Persze csilivili uj Mercedesszel voltak, mind a negyen 25-35 ev kozottiek volttak saccra, persze az osszes ferfi. Nagy nehezen sikerult szabadulnom, mentem reggelizni a szalloda ettermebe. Kb 15 perccel utannam besorjazott 10-15 ukran (persze csak katonakoteles ferfi) es nekialltak a svedasztalt lepakolni, szinten azzal a felkialtassal, hogy az nekik jar, mert ukran menekultek. Szegeny pincerek semmit sem tudtak kezdeni veluk, en is felalltam es kicsekkoltam a szallobol.

Hihetetlen arrogans, ontelt, pimasz banda. Ez kell meg ide az EU-ba.
Ezek ilyenek, tapasztaltuk mar sokan ebben az orszagban. Ilyen arra a neplelek, most mar erted hogy miert viselkednek a politikusaik is ugy ahogy. A Szovjetunioban elkenyeztettek oket, vagy ezek mindig ilyenek voltak passz...
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Tényleg tök mindegy. Ahogy felrepül az első, már indítják a másik oldalról. Onnantól kezdve meg kva mindegy minden is. Max a boomereken meg B52-en akik szolgálnak még éldegélnek pár órát.

Ezért hatalmas hazugság ez az "egyre közelebb kúszik a NATO=baj van" narratíva.

Oroszország el tudná pusztítani az USA-t úgy, hogy Mexikó meg Kanada nem orosz csatlós állam orosz katonai támaszpontokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Ha jól tudom, az orosz birodalom területén és a világtengereken szétszórt nukleáris csapásmérő erők bármikor tömeges ellen csapást tudnak indítani egy váratlan nyugati atomtámadás esetén, induljon az "bármilyen közelről is". Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy az Franciaország vagy Ukrajna területéről startolnak a rakéták, pláne tök mindegy, hogy Lengyelország vagy Nyugat-Ukrajna a helyszín...

A kubai rakétaválság idején még valóban szempont volt, hogy "toljuk minél közelebb a várfalhoz az ágyukat", de ez a modern időkben már jelentőségét vesztette.
History_of_NATO_enlargement.svg

Ukrajna tagságával bevitték volna a NATO-t a ruszkik hasa alá mélyen! Ráadásul egy majd' egynegyed Oroszország lakosságú ország által!
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
? Nem az ukrán nemzetiségűekről írtam, hanem az oroszokról. Nem értem mi a cáfolat abban hogy az ukrán meg kimegy tiltakozni? Ő megteheti, bár nem feltétlen okos dolog ez sem.
az, hogy ez kevert lakossagu varos volt mindig is. tehat oroszok is lehettek koztuk.

csupan emiatt tettem be.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Ne nekem tegyél szemrehányást, hogy nem olyannal vonulnak, ez nem kívánságműsor.
Meg hát te sztárolod a ezeket a orosz tankokat, hogy hát mennyire csodafegyver, aztán a félisten ukránok meg kilövik.

Tudod, hogy szarok, de jó színben tünteted fel azokat, csak, hogy aztán az azokat kilövő ukránokat még jobban tudjad.
???
Sztárolja a f@szom, T-72-vel vonulni 2022-ben max. a múzeumba kéne, különösen egy olyan seregnek, amelyik a top ligába szeretné pozícionálni saját magát.

De nem sokra tartom az újabbakat se. A kései M1A1/2 Abrams illetve Leopard 2 tömege nagyságrendileg 65-70t, az oroszoknál értelmezhető mennyiségben jelen lévő T-72/80/90 meg a 40-45t kategóriába esik, kisebbrészt azért, mert a méretük is kisebb, de nagyobbrészt inkább azért, mert egyszerűen kevés bennük az anyag , magyarul nincs rajtuk annyi páncél, ami megfogná azt, ami előbb-utóbb, de valahogy mindig becsattan.
Ráadásul az egységnyi tömegre eső motorteljesítményük (kW/t) is szarabb.
Az egyetlen dolog, amibenaz orosz tankok jobbnak tűnnek, az az, hogy a nyugati tankok 120mm-es lövege helyett egy 125mm-essel vannak ellátva, bár ez a megnövelt átmérő sem igazán kompenzálja a nyugati tankok páncélzattöbbletét.
 
  • Vicces
Reactions: papajoe