[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Interaktív térkép melyet finn műkedvelők frissítenek. Finnül nem értőknek is értékes lehet, ez talán az eseményeket legpontosabban követő térkép amit eddig láttam.
878461abc44a260b16f3bcc6ce8626ee.jpg
https://www.scribblemaps.com/maps/view/The-War-in-Ukraine/091194
Finnül nem értőknek ott van angolul is :D
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Hagyd már ezt a hulladék szöveget ez nem az amerikai Biztpol topik miért akarod ignorálni a tényeket vagy szerinted egy orosz turista csoport akciózik Ukrajnában...Ha figyeltél volna és nem csak az indulat beszélne belőled akkor láthattad volna, hogy leírtam számtalanszor mindenki ossza el legalább kettővel az ukrán híreket, és azt is leírtam, hogy még annyi haszna is van közzétenni a ezeket az ukrán jelentéseket mert az abban szereplő helységnevekre bárki ratud keresni a neten a közösségi oldalakon.Binden pedig olyan amilyen szerintem sem kéne elnokoskodnie már, de ettől ők még az Orosz hadsereg harcol Ukrajnában és nem az amerikai....
Most tetted a hülyét vagy mi bajod van? Biden nem is az amerikaiakról beszélt ukrán propagandista. Én arról tettem be egy hírt, hogy ez a félkegyelmű mit mondott Kijev kapcsán. Te meg hetet-havat összehordtál reagálásként. Mi köze van Kijevhez az irániaknak? Ő hozta összefüggésbe a kettőt. Erre válaszolj ne nyomd az ukrán lózungokat! Engem nem hatsz meg a hülyeségeiddel. Elszaldt veled a paci. Kiestél a szerepedből ukrán propagandista. :) Nyomass még egy kis ukrán sci-fit! Biden, Zelenszkij, von der Leyen, Trus. Komoly egy csapat van az ukrán oldalon.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 829
86 704
113
Sok hülyeséget szoktál mondani, de most beletrafáltál :) Erről már könyv is van:


Egyébként az igaz, hogy nyugatról is jön a fekália. De amikor a törökök szállták meg Magyarországot, akkor alapvetően csak rosszat kaptunk. Amikor Oroszország, akkor is csak rosszat kaptunk. Amikor az osztrákok, akkor legalább kulturális-tudományos-gazdasági szinten volt fejlődés is. Tehát annyira azért nem lehet egyenlőségjelet rakni közéjük.
Kulturális? Mesélj! Kötelező német nyelv?
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
335
3 733
93
Sziasztok!

Kárpátaljai magyarként írok, így van egy kis rálátásom az ottani társadalmi realitásokra.
Én még kaptam pofont az utcán mert magyarul beszéltem. De ezt felejtsük is el, nem akarom hogy a régi sérelmek beszéljenek belőlem.
Az elmúlt 8 évben a kisebbségeket ellehetetlenítették. Sok mindent elmond, hogy a "demokratikusa" megválasztott kormány első lépése a hírhedt nyelvtörvény volt. Nem a gazdasági bajokkal foglalkoztak, nem a romokban lévő egészségüggyel ( a kórházakban eddig sem volt sem vér, sem gyógyszer, sem tisztaság, sem semmi ), hanem egyből nekimentek a kisebbségnek. Ezen a szélsőséges erők felbátorodtak. Égtek emlékművek, fenyegették a magyarokat, rágyújtották Odesszában a közösségi házat az oroszokra, nők, gyermekek égtek el elevenen. Azóta a helyzet csak romlott.
Most megérkeztek a "menekültek", a nők és a gyerekek átjutottak a határon, a férfiak maradtak Kárpátalján, isznak, balhéznak, aki nem ukránul beszél abba belekötnek.
Sokat lehetne itt írni, de majd megtanulja mindenki később a saját bőrén is, milyen az ukrán sovinizmus.
Azt kell mondjam, hogy apaként a szívem szakad meg a gyerekekért, akik most a konfliktus zónában vannak. Sajnálom a becsületes ukrán embereket, de az ukrán államiságot és országot nem. Az orosz inváziót nem tartom törvényesnek, de kétség kívül jogos...
Bár az írásom elsőre OFF-nak tűnik, úgy gondolom, az ottani viszonyok ismerete elengedhetetlen a véleményformáláshoz, és az események megértéséhez.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 817
48 383
113
Lehet diplomáciai maszatolás, mint a tegnapi Kamala nyilatkozat.
Kb. ennyire érdekli őket a konfliktus. Európa elkúrta az állva tapsolással, meg hogy fullba tolta a kretént, most már egye meg, ők arcvesztés nélkül megpróbálnak kifarolni mielőtt felpörög a nagy sárkány a hátukban.
Én már alig várom, hogy Kína tengeri blokád alá vonja Tajvant.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A te szövegid elég hulladék szövegek. Látom szívbaj nélkül linkeled a marahságokat. Téged aztán nem hat meg, ha 1 percen belül jön a cáfolat. Gondolom a cél az, hogy aki random beleolvas a fórumba abban megmaradjon a sok ökörség, amit közzéteszel.
Az a cél, hogy friss hírek legyenek. Az első napokban én is próbálkoztam, és pontosan látom, mennyire iszonyatosan nehéz bármit is leellenőrizni.
Ennek ellenére itt ha követed a topikot hamarabb tudsz meg minden elérheő hírt, mint bármelyik sajtótermékből, legyen az angol, vagy arab, a magyar sajtó meg szerintem olvas minket, és a neki tetsző hszeket összeollózva rakja ki a híreit. 1-2 napos késéssel.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 604
48 015
113
Ennyi időt hatalomban töltetve mindenképp kihívás megőrizni az ember józan eszét. Valószínűleg az is nehezíti a tisztán látását, hogy senki sem akarhat rossz híreket közölni neki, meg eleve nincs aki szembe merne vele menni bármilyen témában. Így viszont az ember mindenhonnan csak visszaigazolást kap és ez nagyon veszélyes lehet.

Ha láttad az előre felvett orosz szinjátékot az invázió előtt akkor szerintem azok az arcok sok mindent elárulnak ezzel kapcsolatban....
Én nem láttam, de azt gondolom, hogy egy ilyen döntést meghozni iszonyú teher. Nyilván ezt az arckifejezések tükrözték. Az lett volna a furcsa, ha nevetgélnek, mosolyognak. Ezek nem szocio-, illetve pszichopaták. Szerintem látszik Putyinon is, hogy nincs "jókedvében". Rengeteg információt nem tudunk a döntés hátteréről, és ezt nem is kötik az orrunkra. Gondolj arra, hogy ma is vitatkoznak a tudósok azon, miért mentek ki a mongolok Magyarországról anno a tatárjárás idején.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 414
79 425
113

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Az a cél, hogy friss hírek legyenek. Az első napokban én is próbálkoztam, és pontosan látom, mennyire iszonyatosan nehéz bármit is leellenőrizni.
Ennek ellenére itt ha követed a topikot hamarabb tudsz meg minden elérheő hírt, mint bármelyik sajtótermékből, legyen az angol, vagy arab, a magyar sajtó meg szerintem olvas minket, és a neki tetsző hszeket összeollózva rakja ki a híreit. 1-2 napos késéssel.
Ezek nem is hírek. Ez egy az egyben az ukrán hülyeségek orrba-szájjba nyomatása. Én is elolvasom, mert nyilván kevés a hír. Csak ugye emögé bújik ez az ember. Hogy ő információt közvetít. Közben meg nettó ukrán sci-fit. Igen egyetértek veled. Ezért nem is szóltam neki eddig. De gondoltam tudatosítottam benne, hogy attól még elég nyilvánvaló mit művel. Erre besértődik. :) Bocs', ha fenntartásokkal kezelem a sok hazugságot, amit tőle olvastam hírként beidézve! Viszont egy Biden kapcsán engem kezdett ekézni az ukrán propgandista. Azért vegyen már vissza!
 
W

Wilson

Guest
Most tetted a hülyét vagy mi bajod van? Biden nem is az amerikaiakról beszélt ukrán propagandista. Én arról tettem be egy hírt, hogy ez a félkegyelmű mit mondott Kijev kapcsán. Te meg hetet-havat összehordtál reagálásként. Mi köze van Kijevhez az irániaknak? Ő hozta összefüggésbe a kettőt. Erre válaszolj ne nyomd az ukrán lózungokat! Engem nem hatsz meg a hülyeségeiddel. Elszaldt veled a paci. Kiestél a szerepedből ukrán propagandista. :) Nyomass még egy kis ukrán sci-fit!
Na figyelj csak, én megadtam neked tiszteletet de úgy látom nálad kiverte a kultúra a biztosítékot, ha nem vagy képes normális hangnemben vitázni velem, akkor feleslegesen pazarlod az időt a velem való szájkaratéra mert csaplak ignora.

Ami pedig Bindent illeti leírtam neked mit gondolok róla, szerintem nem való neki már az elnökösködés ez az iráni elszólás is ezt bizonyítja.
(leírom neked érthetően),simán el tudom képzelni ,hogy Binden egy demens öregember, csakhogy az a nagy különbség, hogy Bindennek nincs és nem is lehet abszolút hatalma az USA és az amerikai haderő felett ellentétben Putyinnal, tehát lehet, hogy sokszor azt sem tudja, hogy hol van de az irracionális döntéseit nem fogja végrehajtani az amerikai kormányzat hadvezetés...

UI: A személyeskedéssel nálam nem érsz el semmit mert nem megyek bele semmilyen személyeskedő kocsmai stílusú vitába, ha tudsz normális hangnemben vitázni velem akkor nagyon szívesen vitázok veled, ha nem akkor ignora teszlek, nem miattad hanem miattam, és ez nem fenyegetés hanem csak szimplán egy közlés ami a te időded és energiádat is megspórolja.......
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 360
14 176
113
Orosz légtérellenőrző és vadászok közti rádióforgalmazás.

Nem katonai pilóta vagyok, de szerintem ez hamisítvány.
  • Az egy dolog, hogy talán elfogják és feltörik a nagymagasságú kommunikációt - de mi a túrónak tennék közzé, hogy megtették? Kussban kéne maradni és hallgatózni nagy örömmel.
  • Ez most vadászirányító? Nem sok gép tartozik alá, és nincs annyi A-50, hogy a gépek ennyire megoszoljanak közöttük.
  • De a legfontosabb.... mi a fasz ez a rengeteg duma??? Ennyit pofáztatni harci zónában pilótákat - ennyi idő alatt azok a gépek megtettek jó sok kilométert, és rádiókommunikáció közben arra figyelsz, nem nagyon másra. Egy egyszemélyes gép pilótáját rendesen leköti - civilben nem pofázunk ennyit, elvakkantja az ATC mit akar a lehető legrövidebben aztán fordul vissza a dolgához.
Szerintem ez legalábbis kamu.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szintlépés hazaárulásban. Csokis süti:


Kezdjük az ő kecójában - gáz/fűtés OFF. Aztán számoljon be a parlamentben a tapasztalatairól ... Még az is lehet tényleg t#k jó dolog ... :)
 
W

Wilson

Guest
A te szövegid elég hulladék szövegek. Látom szívbaj nélkül linkeled a marhaságokat. Téged aztán nem hat meg, ha 1 percen belül jön a cáfolat. Gondolom a cél az, hogy aki random beleolvas a fórumba abban megmaradjon a sok ökörség, amit közzéteszel. Komolyan felütök valami 3. világháborús sci-fi könyvet és elkezdek idézni belőle. Úgyis nemrég olvastam valami novellát, mindjárt elkezdem beidézni részletenként. Ha Iránról szól, akkor Iránról. Mit számít!? :) Kb annyi értéke lenne, mint az általad idehányt ukrán propagandának.
Ez aztán egy építő jellegű hozzászólás volt, köszönöm, hogy tagitottad a horizontomat az emberi természettel kapcsolatban....
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 635
18 937
113
Sziasztok!

Kárpátaljai magyarként írok, így van egy kis rálátásom az ottani társadalmi realitásokra.
Én még kaptam pofont az utcán mert magyarul beszéltem. De ezt felejtsük is el, nem akarom hogy a régi sérelmek beszéljenek belőlem.
Az elmúlt 8 évben a kisebbségeket ellehetetlenítették. Sok mindent elmond, hogy a "demokratikusa" megválasztott kormány első lépése a hírhedt nyelvtörvény volt. Nem a gazdasági bajokkal foglalkoztak, nem a romokban lévő egészségüggyel ( a kórházakban eddig sem volt sem vér, sem gyógyszer, sem tisztaság, sem semmi ), hanem egyből nekimentek a kisebbségnek. Ezen a szélsőséges erők felbátorodtak. Égtek emlékművek, fenyegették a magyarokat, rágyújtották Odesszában a közösségi házat az oroszokra, nők, gyermekek égtek el elevenen. Azóta a helyzet csak romlott.
Most megérkeztek a "menekültek", a nők és a gyerekek átjutottak a határon, a férfiak maradtak Kárpátalján, isznak, balhéznak, aki nem ukránul beszél abba belekötnek.
Sokat lehetne itt írni, de majd megtanulja mindenki később a saját bőrén is, milyen az ukrán sovinizmus.
Azt kell mondjam, hogy apaként a szívem szakad meg a gyerekekért, akik most a konfliktus zónában vannak. Sajnálom a becsületes ukrán embereket, de az ukrán államiságot és országot nem. Az orosz inváziót nem tartom törvényesnek, de kétség kívül jogos...
Bár az írásom elsőre OFF-nak tűnik, úgy gondolom, az ottani viszonyok ismerete elengedhetetlen a véleményformáláshoz, és az események megértéséhez.
Isten hozott köztünk, köszönjük, hogy leírtad a véleményedet mert igazán reálisan csak az ott élők látják a dolgokat!