[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
A térképet látom nem vettétek észre, amit belinkeltem a 4036. oldalon. Éppen orosz vadászgépek kóstolgatták Gotland szigetét. Innen az ötlet és a megérzés.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
1 Ukrajnába a fegyverszállítmányok Moldován át mennek, sokkal valószínűbb, hogy arrafele bővítik a műveletet.
2 Putyin azon dolgozik, hogy a legatyásodott seregét ráncbaszedje és valós frontvonalat megjárt, tűzkeresztségesn átesett tömeghadsereget hozzon létre, valószínűleg rotálni fogják a kiskatonákat Ukrajnában és moldovában.
3 és akkor jön valami cifra, ha már elég emelt morálú, puskaport szagolt katonájuk lesz. Szerintem Ukrajna az ő kis Spanyolországuk, azzal a különbséggel, hogy nem csak szabadcsapatokkal vesznek részt, hanem a reguláris hadsereg kap éles harci tapasztalatot. Ukrajnai bulit ők két hétre saccolták. Szerintem lesz az 3-4 is. Amikor ezt befejzik lesz szájkarate, meg egy kis szusszanás, azán belecsapnak a lecsóba... ha nem balfaszkodnak el valamit akkor ekkor indulhatnak tovább.... szerintem ...

Szerintem Ukrajna több HÓNAP lesz. Még a háborús szakasza is több hónap, utána pedig jön a közös ukrán-orosz ("szovjet") közigazgatás kiépítése és az ellenállók összegyűjtögetése. Az pedig 2-3 év.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 633
9 181
113

Még a héten bevezethetik a hadiállapotott Oroszországban​

Oroszország március 4-én hadiállapot bevezetését tervezi – írja az Unian Olekszij Danyilovra, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkárára hivatkozva.

Ha ez igaz, akkor valóban tiszta hülyék voltak és ezzel 2 hetet veszítettek, minimum.

Mi értelme lenne hadiállapot bevezetésének? Ráadásul ezzel csak jobban felfújják az ügyet, rosszabbnak állítják be a helyzetüket. Propaganda szempontból elég rossz.
 
  • Vicces
Reactions: Raszputyin

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 453
10 349
113
Egyébként látta ma valaki Zelenzkijt? Nem az hogy hiányzik, csak ma még nem láttam tőle semmi okosságot, még a végén azt feltételezném hogy nincs a helyén.

A hadi állapotot meg már rég ki kellet volna hirdetni, nem kell ebbe sokat belelátni szerintem, de a hálózat feje jól levágható ezáltal, mert mennek a börtönbe a nagyokosok akik háború közben a sajátjai ellen beszélnek, lázítanak. Azt megértem ha nem ért valaki egyet a háborúval, de hogy belső lázítással az ellenségnek dolgozzon....
Na meg kellesz a tartalékos állomány mert nyugat Ukrajna ellen, meg a megszállás és a takarítás idejére ez a 200 ezer katona édes kevés lesz, még akkor is ha tegyük fel van jó pár millió ukrán/orosz aki együtt működik majd az oroszokkal. Nem lesz kis ukrajna, akkor semmi értelme nem volt az egésznek, szisztematikusan ki fogják a véleményem szerint pucolni az országot, akkor meg annyira sietni se kell, jöjjön csak ki a fényre az összes ellenálló. Na meg aki nyugatra megy azzal se lesz már gondjuk. Mert éppenséggel lehetett volna egy nyugati támadási irány, na de minek ? Hogy bent ragadjon a sok éhes szájú nagyon ukrán?
De persze az oroszok elképzeléséiben én már nem igazodok el.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Mit tudunk Mariupol ostromáról? Csecsenek?
Mit tudunk a kijevi konvojról?
Mit tudunk a Vozneszenksz-i barikádról?
Shyrokyne-t és Volnovakhat elfoglalta a DPR, északon még lehet pár falu a teljes elzárásig, oroszok haladékot adtak a civilek/külföldiek kimenekítésére de az azov szemétkedik.

Új info nincs a másik kettőről, az oroszok a nagyobb barikádoknál könnygránátoznak, kaját visznek stb, a kijevi konvoj megakadt éheznek stb nagyban álhír szvsz
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ukrajnának most felesleges megszállniuk minden egyes m2-ét, mert reményt kell hagyniuk a Nyugat számára,
hogy az ne tudja eldönteni
, hogy a kis értékű Baltikumot védje-e inkább, vagy a nagy értékű Ukrajnát.

Egy frászt. OK, értem hogy várod már a Szu 2.0 -t, de ne menjünk már át "wishful thinking" -be. Ez nem egy "étlap", ahonnan Putyó csipeget ...

Meg különben is úgy értettem korábban a jóslataidat, hogy az USA is benne lenne a buliban és kvázi átengedi a régiót. Hát ez most nagyon nagyon nem úgy néz ki. Egyelőre az a program fut, hogy háború Európában ... Egyáltalán nem látom, hogy ettől el szeretnének térni ...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 633
9 181
113
Kiszivárgott néhány érdekes információ:

Miért támadta meg Ukrajnát Putyin?

Oroszország december óta kap információkat arról, hogy a NATO 4 katonai dandárt (2 szárazföldi, 1 tengeri, 1 légi) telepít Ukrajna területére. Sőt, a légi dandár, képes nukleáris robbanófejeket is szállítani. A NATO 2022 nyarán az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülésén akarta kérni a csapatok telepítését. Aztán nagy valószínűséggel az év végére konfliktust provokáltak volna, és teljes körű hadműveleteket indítottak volna az oroszok ellen.

(Fordítóval)
Csak ma vált lehetővé a hírszerzés adatok közzététele. adatok az LPR és a DPR területén a lakosság megsemmisítésével járó, hazaáruló sztrájkot követő provokáció előkészítéséről.
Putyin megelőzte Ukrajnát és a NATO-t, és valójában több százezer életet mentett meg a köztársaságokban.
Egy nappal a háború kezdete előtt sorsdöntő döntések születtek az orosz ajkú lakosság kiirtására Donbászban.

Az Ukrán Hadsereg (AFU) a nemzeti zászlóaljak vezetésével hadművelet megkezdésére készült a Donbászban 22.02.25-én.
Vlagyimir Putyin szó szerint egy nappal megelőzte Kijev és a Nyugat terveit, ami lehetővé tette a stratégiai kezdeményezés megragadását.

Körülbelül egy héttel az orosz különleges hadművelet kezdete előtt Eduard Basurin beszámolt az ukrán fegyveres erők által elfogott Donbász elleni támadásról készült térképről.
Ott egyértelműen ki volt írva, hogy mikor adják le a nagy hatótávolságú tüzérségi csapásokat, mikor adják le az MLRS-t, mikor a légiközlekedést, majd az operatív taktikai csoport (OTG), illetve „északi”, „déli” és „keleti” csapásokat.

Az OTG "Vosztok"-nak Donyeck és Luganszk feldarabolásán kellett volna fellépnie.
Három napot kaptak, hogy elérjék a határt, és az OTG "YUG" az "Aidarovtsy-val" együtt jár el, amely a terv szerint egy különítmény szerepét töltötte volna be.
Északon, ahol Luhanszkban az ukrán fegyveres erőknek a "jobboldali szektor" leple alatt kellett volna működniük, a Donyecktől délre fekvő Komszomolszk régióban kellett volna találkozniuk, és elvágniuk az LDNR-t az orosz határtól.
Két napon belül a tervek szerint megkezdik a "teljes tisztulást".
Ráadásul Donyeck, Luganszk és több más város ebben a szakaszban nem az elfoglalást tervezte, hanem egyszerűen körülvették és elzárták, vagyis a települések teljes blokádját tervezték a „teljes megtisztítás” előtt.

Meggyőződésünk, hogy ezt a tervet a NATO kurátoraival közösen dolgozták ki, mert az amerikaiak korábban mintegy 5 ezer katonájukat átvitték Lengyelországba, plusz ott volt a lengyel hadsereg is - a terv szerint a mi kalinyingrádi csoportosulásunkat blokkolni kellett volna, hogy ebben az esetben ne tudjon előrenyomulni a támadott délkeleti területre. Ukrajna.

A második csoport a Stryker brigád (páncélozott járművek) ezer katonája Romániában. Ez a csoportosulás blokád alá vette Transznisztriát, hogy az ott állomásozó békefenntartók ne tudjanak előrenyomulni a délen keresztül Odesszába.

Mindez egyetlen akciósorozat volt, amelyeknek február 24-ről 25-re virradó éjszaka kellett kezdődniük.
Valójában az ukrán fegyveres erők akciói már csak egy nappal előrébb jártak.
Miért ilyen hisztisek? Mivel minden készen állt a terület elfoglalására, majd egy nappal korábban az LPR és a DPR egységei az RF fegyveres erők támogatásával kezdtek aktívan tevékenykedni.

Mindenekelőtt repülőtereket és kifutópályákat támadtak meg úgy, hogy az Egyesült Államokból és más országokból származó fegyverekkel nem lehetett repülőgépeket szállítani, letiltották a parancsnoki állomásokat, a légvédelmi rendszereket, a radarállomásokat, a légelhárító rakétaosztályokat stb.
„Az LDNR népi milíciája tüzérsége és nagy pontosságú fegyvereink támogatásával offenzívát indított a Vosztok csoport ellen.

Azért ekkora kamut ne már...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Mit tudunk Mariupol ostromáról? Csecsenek?
Az RT beszélt az egyik orosz tiszttel, aki egy ukrajnai különleges műveletben vesz részt:
„Déli irányban "kétszázasok" nélkül haladunk előre. Szinte az egész partot megtisztították. A csecsenek itt vannak velünk – mindegyik udvarias, boldog, hogy Oroszországért harcolnak. A nácik teljes költséget viselhetnek.
A tengerparton így járunk: a tengerészgyalogosok körülveszik a települést, a csecsenek bejönnek takarítani, a nemzetőrség(Rosgvardija) fedezi őket.
Nagyon sok elfogott ukrán van. A teherautók éjjel-nappal közlekednek. Aki megadja magát, azt felpakolják a buszokra és a szűrőtelepekre viszik. A különleges müvelet után hazaengedik a foglyokat. Akiket csatákban fognak el – a bíróságokon keresztül. Nincsenek nácik – mind 200-as
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Sparta


FM4dxEaXIAAXy7w
FM4dxT9X0Asbtg5
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Egy frászt. OK, értem hogy várod már a Szu 2.0 -t, de ne menjünk már át "wishful thinking" -be. Ez nem egy "étlap", ahonnan Putyó csipeget ...

Meg különben is úgy értettem korábban a jóslataidat, hogy az USA is benne lenne a buliban és kvázi átengedi a régiót. Hát ez most nagyon nagyon nem úgy néz ki. Egyelőre az a program fut, hogy háború Európában ... Egyáltalán nem látom, hogy ettől el szeretnének térni ...

"Meg különben is úgy értettem korábban a jóslataidat, hogy az USA is benne lenne a buliban és kvázi átengedi a régiót."

Akkor semmit nem értettél meg belőle. Milliószor írtam le, hogy az, hogy USA-Oroszo. paktum van, az nem jelenti azt, hogy nem lesz háború. Az USA a háború által adja át a régiót Oroszo.-nak!
Leírtam nagyon sokszor azt is, hogy a háborút az USA pont azzal a céllal provokálja ki Európában, hogy a régiót átadhassa Oo.-nak.

Azt is leírtam, hogy az USA a régiót "csak úgy" - értsd békésen - nem adhatja át a Oo.-nak, mert

1) a régió nem az USA-é (nem adhatod oda azt, ami nem a tiéd! - jogilag)
2) EU/NATO szövetségesek mit szólnának egy ilyen amerikai lépéshez
3) Oroszo. lakossága is sértőnek találná, hogy az USA "jótékonyságból" vessen nekik oda területeket - ehelyett sokkal szebb egy újabb győztes Nagy Honvédő Háború élménye (orosz szemszögből), amelyet majd évtizedekig ünnepelhetnek
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Tényleg az ISIS még nem akar csatlakozni az ukikhoz?
Az egyetlen nagyhatalom, ami tényleg megritkította őket, azok a ruszkik voltak. Ideje a bosszúnak.

(Annyira szép lenne az Azov és az ISIS szent szövetsége, a finanszírozó USA-val. )
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Az orosz nemzeti bank vagyonát, tartalékát a FED zárolta. X mennyi maradt meg de nem lehet túl sok. Majd államosítja Oroszo a lakossági megtakarításokat ha kifogynak.
Az a bödületes zárolt vagyon meg Jó lesz háborús kártérítésre Ukránoknak. :p:p:p:p

Svájc, Ciprus.... volt az orosz oligarchák kedvenc pénzgyüjtő helye, ott az lett zárolva.
Varj meg 2-3 napot, nem lehet valamit zarolni ami zarolhatalan.:) Az egy szam egy rendszerben. Ha zaroljak nem ismerik el a rendszer letezeset. Ez ujabb problemakat vet fel. A szo szoros ertelemben hadonasznak, kapkodnak, tehetelensegukben.