[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 446
93
Kínáról nem írtál. Őket hol látod mindebben? Tajvan behúzása heteken-hónapokon belül? Oroszok hátbaszúrása? Orosz-kínai szövetség az USA ellen?
(illetve mindenkitől bocs az offért, de gondoltam elalvás előtt már kimaxolom az apokaliptikus gondolatokat :) )
Habarovszkból bevagonírozná szerinted a technikát, ha nem lenne megegyezés a kínaiakkal?

Olimpiai előtt ki lettek kiáltva revizionista hatalmaknak, mert meg merik kérdőjelezni az USA egyeduralmát.

Yan Xuetong, dean of the school of international relations at Tsinghua University in Beijing (Xi’s alma mater), writes that “China believes that its rise to great-power status entitles it to a new role in world affairs — one that cannot be reconciled with unquestioned US dominance.”

Kína úgy gondolja, hogy a nagyhatalmi státusza feljogosítja egy olyan új világpolitikai szerep betöltésére, ami nem egyeztethető össze az USA megkérőjelezhetetlen dominanciájával.

Én az amerikaiak helyében már most elkezdeném elvinni az amerikai tehcnikát tajvanról. Tajvan szerintem nem háborúval lesz elfoglalva, hanem puccs, vagy sima balra áttal. Hány alvó ügynöke lehet kínának ott, akik ma még élik az életüket, dolgoznak, közben meg csak a jelre várnak?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Most kapott valami elég nagyot.
Nem hiszem el, hogy ilyen baromságot csinálnak.

Nikolpolnál vam egy mérő, ha elkezd emelkedni, akkor lehet gondolkozni. Jelenleg 113
A kamera mintha a NY-K irányú bevezető út vonalán lenne elhelyezve. Az RPG indítás ehhez képest kicsit Dél felé ment.
A blokkok meg Északra vannak a kamerától.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A kamera mintha a NY-K irányú bevezető út vonalán lenne elhelyezve. Az RPG indítás ehhez képest kicsit Dél felé ment.
A blokkok meg Északra vannak a kamerától.
Elforditották a kamerát, láttad?
Ég az erőmű!
Nem tudom melyik épület.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
A kamera a parkolótól nyugatra lévő vékony É-D-i épület tetején van.
A nagy (égő) irodaépület a parkolótól délre.
https://goo.gl/maps/RFq7kxB6F1SbKhQb9
Csináltam képet főnök! :)
wIzhxgU.jpg

Elég hevesnek tűnő harc előzte meg az épülettüzet. Szerintem az volt a terv, hogy jól oldalbakapják a támadókat.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Most újabb harc alakult ki hátrébb, a bekötőúton.

Nekem úgy tűnt, hogy a városból kijöttek a tűzoltók, kb. az erőmű kapujáig, majd pár perccel később hazamentek. Gondolom az oroszok hazaküldték őket, mondván nincs itt semmi látnivaló, csak némi tűzharc...
A tűz amúgy nem nagy, sőt, mintha inkább csökkenne a kiterjedése, füstje.
 
  • Tetszik
Reactions: Ursula and cirqle