[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 075
83 381
113
nem tudom, vasárnap használtam először, de szerintem ha listázod a ruszofil kifejezést, nem kkor kiderül, hogy mégsem én ruszofileztem a legtöbbet.

én a ruszofilset használom. :D

amúgy ez meg mennyire igaz:


már csak hungarofileknek kellene lennünk itthon.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
nem tudom, vasárnap használtam először, de szerintem ha listázod a ruszofil kifejezést, nem kkor kiderül, hogy mégsem én ruszofileztem a legtöbbet.

én a ruszofilset használom. :D

amúgy ez meg mennyire igaz:


már csak hungarofileknek kellene lennünk itthon.
arra Te már találtál magyarázatot, hogy a népnemzeti jobbosok mi a rákért az oroszok seggében vannak?
Logikailag /1848, 1945-89, 1956/ pont az ellenkező oldalon kéne lenniük, nem?
Ha csak nem azért, mert bonsaiduce átmosta az agyukat a nagy oroszbarisággal? :D
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 767
113
Ezt mondd el azoknak is, akiknek a családtagjait a brüsszeli metrón tépte szét a bomba.
Az ukránok csinálták?

Tudod amikor én 2008-ban Angliában dolgoztam, bementem egy 12 évfolyamos suliba, hogy beiratkozzak egy szakképzésre. Pont ilyen project-hét szerűség volt a diákoknak. Tudod mi volt a 3-4. osztályosoknál a tematikus anyag? Az LMBTQ. Már 14 éve!
Menekülj onnét!!! Én keressek neked helyet???

 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Kb. 2 napja volt róla, meg társáról fénykép valamelyik repülőtéren imádkozva. Megérkeztek, hogy a banderistákkal és neonácikkal karöltve harcoljon. Kicsit furcsa, de hát ha neki ez így jó. Kicsit talán hiányos a felszerelése, a póttárakat is szatyorban hordhatja...
"Shalom Kyiv!"
odsbo36g1cl81.jpg
Talán nem az ukik mellett harcolnak?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Orosz "ellenőrző pont" Nova Kakhovkában.
Azért nem egy nagy ellenállás van ellenük, látható, hogy egy sima BTR, meg pár katona; az emberek meg jönnek-mennek.
gbgBGWtVn1GNr98EyYSChfvg0m-NNpgRB0qjXtnmTK8.jpg


Itt pedig élő videón követhető, ha valakit orosz ellenőrzőpont mindennapjai érdekli. :)
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 693
8 720
113
Nem, semmi ilyesmi nem történt...
Az odesszai oroszok megfolytották magukat, halálra erőszakolták magukat, aztán magukra gyújtották az épületet, majd tömegtüntetéseket tartottak az orosz nyelv betiltásáért...
Szerinted hányan fognak meghalni ebben a háborúban? Szerintem simán meg lehet a tízezres nagyságrend. Az orosz politika csak azt eredményezte, hogy még többen haltak meg. Az orosz bombák se válogatnak, abba ugyanúgy belehalnak az orosz civilek is.

Tényleg szomorú az odesszai eset, de csúsztatsz, ha ezt akarod általánosnak beállítani. Ez egy rövid időszakban volt amikor instabilitás volt egész Ukrajnában, azóta a helyzet konszolidálódott.

Én tényleg attól félek amúgy hogy Putyin is úgy gondolkodik mint ti. Legalábbis a retorikája ugyanez, csak remélem mögötte a gondolatok nem, mert akkor még sokkal több ember fog meghalni. Az ukrán nép nem akar "felszabadulni" és olyan helyzetbe kerülni mint a belaruszok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 075
83 381
113
Olvasd el te h, ne röhögj rajta automatikusan!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Talán nem az ukik mellett harcolnak?
Mivel az AZOV, az Aidar, a Dnyepr is az ukrán hadsereg része... egy soviniszta kormány irányítása alatt - így a nácik mellett is. Az ukrán emberek ellen nem nagyon akarnak az oroszok harcolni, mint már ez többször ki lett tárgyalva. De nyilván, ki, hogy gondolja, ezért is írtam, hogy ha neki így jó, akkor neki így jó.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
686
2 715
93
Ti tényleg nem értitek, hogy a krím elcsatolásával és a kelet ukrajnai háborúval teljesen a nyugat felé lökték az oroszok az ukránokat? Ti tényleg azt hittétek hogy az cia és a nácik átvették a hatalmat és elnyomják az oroszbarát lakosságot? Most meg csodálkoztok hogy nem virágcsokorral várják az orosz katonákat...

Pont Magyarországról mondod hogy milyen a nyugat bábjának lenni? A kormányunk az elmúlt 12 évben pont teljesen szembe ment a nyugattal. Most is csak a saját jól felfogott érdeke miatt váltott putyin ellenes retorikára, meg valószínűleg az is fájhatott orbánnak, hogy putyin erről biztos nem szólt neki. Ha szólt volna akkor az orbán putyin tárgyalásról nem békemisszióként beszélt volna a fideszes média...
Figyelj rám jóember! Legyen úgy, ahogy akarod! Putyin egy sátán fattya! Egy agresszor bolond Néró (és amit még akarsz), ja és ORbán is!

Na, most, hogy igazad lett és te vagy a Jani a fórumon áruld már el:
  • szerinted leállítja Putyin a seregeit és visszavonulót fúj?
  • ha nem állítja le, van esély arra, hogy lenyomják az ukránok a ruszkikat?
  • ha nincs esély rá, akkor mi a f*szt számít, hogy ki a főgonosz és miért hozakodsz elő vele állandóan, hogy aztán oldalakon keresztül menjen a gittrágás mindkét oldalon?!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 628
113
arra Te már találtál magyarázatot, hogy a népnemzeti jobbosok mi a rákért az oroszok seggében vannak?
Logikailag /1848, 1945-89, 1956/ pont az ellenkező oldalon kéne lenniük, nem?
Ha csak nem azért, mert bonsaiduce átmosta az agyukat a nagy oroszbarisággal? :D
Mondjuk amikor azt látom, h Hóman Bálint náci, a horikeri tetkós háborús bűnösök meg "elitalakulat" akkor ez már csekélység, megvonom a vállamat.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 693
8 720
113
Figyelj rám jóember! Legyen úgy, ahogy akarod! Putyin egy sátán fattya! Egy agresszor bolond Néró (és amit még akarsz), ja és ORbán is!

Na, most, hogy igazad lett és te vagy a Jani a fórumon áruld már el:
  • szerinted leállítja Putyin a seregeit és visszavonulót fúj?
  • ha nem állítja le, van esély arra, hogy lenyomják az ukránok a ruszkikat?
  • ha nincs esély rá, akkor mi a f*szt számít, hogy ki a főgonosz és miért hozakodsz elő vele állandóan, hogy aztán oldalakon keresztül menjen a gittrágás mindkét oldalon?!
1. Nem én hozakodok elő a témával!
2. Ha már erről szól a társalgás (amit nem egyedül csinálok), akkor miért csak nem szólsz be?
 
W

Wilson

Guest
Csak rá kell nézni Európa térképre és látni lehet, hogy ki fenyeget ki. Abban azért megegyezhetünk, hogy Ukrajna USA. és a nyugat előretolt bástyája lett a Majdani cirkusz után. Gondolom te sem örülnél ha a buckalakók a spájzodban randalíroznának. Bidéék mennyire lennének boldogok ha sz Otoszok az Irániak, Észak-koreaiak a Mexikói-öbölben hadgyakorlatoznának?
Nézd én az invázió előtt számtalanszor leírtam, hogy szerintem egyértelmű, hogy Putyinnak jogosak az érvek, de ezzel az invázióval csak azt éri el amitől a legjobban félt..
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 628
113
nem tudom, vasárnap használtam először, de szerintem ha listázod a ruszofil kifejezést, nem kkor kiderül, hogy mégsem én ruszofileztem a legtöbbet.

én a ruszofilset használom. :D

amúgy ez meg mennyire igaz:


már csak hungarofileknek kellene lennünk itthon.
És a ruszofils-t hogyan kell ejteni? Milyen nyelven van?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
mind1 is. az atomerőmű akkor is too much.
De legalább a kutya cuki a videón.
Ezzel egyet értek. Nem ott kellett volna amperkodni. Ahogy Csernobilben meg tudták oldani a közös biztonságiellenőrzést, így itt is talán az lett volna a leg-életszerűbb.
Minden onnani videón van egy kutya, és szerintem mindig más.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 481
113
Mariupol közelében lelőtték az ukrán fegyveres erők helikopterét. A helikopter Mariupolból követte.
A DPR hírszerzése szerint a katasztrófa helyszínének tanulmányozása során megállapították, hogy az Azov zászlóalj négy tisztje volt a fedélzeten.

Az egyik telefonban megtalálták ezt a beszélgetést (angol nyelvü)