[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Ez fenyegetés?

És megint ott tartunk, hogy befogadjuk őket, enni adunk, szállást adunk....Ők fenyegetnek Kárpátalján minket... meg most a nagykövet is?
Hosszú évekig küldtünk nekik mindent, gyógyszert, enni, katonai segítséget is, itt nyaraltak az ukrán gyerekek a Balatonnál, a Honvéd kórházban ápolták az uki sebesülteket, kaptak lélegeztető gépet, mentek ki orvosok.... erre ők adtak nyelvtörvényt...

És most ez szuka van megsértődve, hogy az ő háborújukba mi nem akarunk beszállni? Meg egyébként senki a NATO-ból... ahogy ma Soltenberg is kifejtette....
Akik menekülnek, meg ez a nő nem ugyanaz a kávéház okyan mintga MZP nyilatkozataiért Orbánnak kellene helytállni.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Az a baj ezzel az egésszel, hogy egy forrásból látjuk a háborút.
Ott van pl a reggeli ukrán ellentámadás. Az al dzsazirán nem találtam róla hírt, bár lehet volt. Ott arról beszélnek, hogy az oroszok folytatják minden fronton a támadást.
Van kinn tudósítójuk.
De közben az orosz oldalakat, amiket néztem lelőtték.
Próbálkoztam összefoglalóval, egyet elküldtem a vezetésnek is, de az összecsapott volt. Azóta meg egyszerűen akkora a szarvihar, hogy semmi sem biztos.
Viszont minden szakértő aki elérhető (majdnem minden) csak az ukrán hírek alapján mond ítéletet.
De az ukrán hírek annyira nem tudomok. Mármint nem az egyértelmű képek és videók. De az kb 1%. A maradék: elfogott Grad, betöltött rakétákkal. Ukrán katonák örömködnek. De basszus, az orosz grad?
Körbevideózott elfogott orosz technika katonák nélkül. Ez biztos nem valami civil, amiből hőseposz lesz?
És hozzá az egyértelműen kamu képek dögivel. A 2014ben vótmár, a máshonnan vett, a rossz évszakos, a rámontázsolt stb.
Így kb lehetetlen bármit is mondani.
Pl csaták Kiev körül, megállt konvoj, az ukránok tartják magukat. Közben minuszos hírként: az oroszok bejelentették, humanitárius folyosó Kijevnek, aki akar mehet. Mit tudunk róla? Biztos nem arról van szó, hogy ezért álltak meg, és kétségbeesett ukrán ellentámadások próbálják őket kilökni onnan?
Vagy Harkov, minden nap mutogatjuk, hogy az oroszokat visszavertük. De egyálltalán támadtak? Vagy csak egy rajtaütés egy orosz járőrön?
Én nem tudom. Azt tudom csak, hogy ami azt mutatná, hogy az oroszok szopnak, az mindenhol premier planba megy. Mint most a tartalékosok felmerése. Az meg, hogy Oo bejelentette, hogy hadiállapotot vezet be, nos arról áll néma csend...
A "tartalékosok felmérése" hír inkább azt igazolja, hogy a ruszkik nem sietnek/kapkodnak (április 20!).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 291
113
Nem lehetne a topicba büntetendő oknak felvenni a KEGYELETSÉRTÉST? Ami kizárást vagy legalább is büntetést vonna maga után?
Gondolom nem lehet pld. kifejezetten rasszista v. antiszemita kommenteket sem írni? Mindegy, hogy melyik hadsereg elhunytairól van szó.
Porgesd tovabb, ne inditsd el, a posztolo meg tegyen egy 18+ jelzest es kesz. En meg szoktam nezni, csak hogy lassam es emlekezzek ra idonkent hogy mivel jar a haboru...
Ez igazi, nem az X box.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az ukrán nagykövetassziny nagyon kedves....

Ukrajna budapesti nagykövete a magyaroknak: Stratégiai nyugalmatok csak a sírban lesz

Ő mindig is ilyen kedves volt. Hogy fog hiányozni....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 743
113
Ez lepottyant. Következőt!
b9v98nrfkcl81.jpg
Mi ez? Hol ?Mikor? Stb?
Csak idecseszni egy értelmezhetetlen képet, az nem túlsâgosan informativ!
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 185
113

Ez a háború egyrészt az ukrán nacionalizmust erősíti. Másrészt a környező népekben megerősíti az oroszellenességet és a nyugat felé löki őket. Azaz bőven vannak kontraproduktív hatásai is, még ha a háborút meg is nyeri Oroszország.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Péntek délután kemény szavakkal fordult a magyar nép felé Ljubov Nepop, Ukrajna budapesti nagykövete egy zárt körű budapesti konferencián, amelyet a Political Capital szervezett.
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby