[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igazán diplomatikus fenyegetés volt...

Mennyire aktuális sorok !

MIT NEM BESZÉL AZ A NÉMET...


Mit nem beszél az a német,
Az istennyila ütné meg!
Azt követeli a svábság:
Fizessük az adósságát.


Ha csináltad, fizesd is ki,
Ha a nyelved öltöd is ki,
Ha meggebedsz is beléje,
Ebugatta himpellére!...


Ha pediglen nem fizetünk,
Aszondja, hogy jaj minekünk,
Háborút küld a magyarra,
Országunkat elfoglalja.


Foglalod a kurvanyádat,
De nem ám a mi hazánkat!...
Hadat nekünk ők izennek,
Kik egy nyúlra heten mennek.


Lassan, német, húzd meg magad,
Könnyen emberedre akadsz;
Ha el nem férsz a bőrödbe',
Majd kihúzunk mi belőle!


Itt voltatok csókolózni,
Mostan jöttök hadakozni?
Jól van hát, jól van, jőjetek,
Majd elválik, ki bánja meg.


Azt a jó tanácsot adom,
Jőjetek nagy falábakon,
Hogy hosszúkat léphessetek,
Mert megkergetünk bennetek.


Fegyverre nem is méltatunk,
Mint a kutyát, kibotozunk,
Ugy kiverünk, jobban se' kell,
Még a pipánk sem alszik el!


Pest, 1848. május
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Áruld már el mi az isten ez a csecsen-ezés? Miért keresgéli mindenki őket?

Komolyan, ma ilyen szájbarágós, pedagógiai napot kell tartani? :)
Ment pár ezer csecsen Grozníjból. Meg vannak csecsenek a hadseregnél is.
Sokan azt gondolták, hogy tutizicher, hogy Mariupolba mennek egy kis denacifikálásra; csakhogy eddig -legalábbis én nem emlékszem- nemigen tűntek fel, ellenben a szakikkal.
És ugye máshol tűntek fel, illetve más egységekben is vannak; így mindenki mindenhol vizionálja őket.
A dolog pikantériája, hogy a csecsenek egy kis része az ukránokkal van összeborulva történelmi okokból kifolyólag és egy kisebb alakulat.
A csecsenek katonai nimbusza pedig egyrészt történelmi, de újabb korban is építették hírnevüket a csecsen háborúk során, illetve utána igen jelentős gerillaharcot folytattak. De megfordultak a szíriai fronton is mindkét oldalon. Kb. az a mentalitásuk, hírük, mint az OMM-ben volt a bosnyákoknak.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ha teljesen elfelejtenénk az "Eu/Nato a javunkat akarja, akarjuk mi is hogy jó legyen nekik" dolgot, és csak a mi magyar érdekeinket néznénk, ahogy a nagyok és még elég sokan teszik, akkor arra jutok, hogy:

Van két háborúzó ország:

Ország A
  • Rossz kapcsolat a múltban
  • Semleges kapcsolat a jelenben
  • Jó gazdasági kapcsolat

Ország B
  • Semleges kapcsolat a múltban*
  • Rossz kapcsolat a jelenben
  • Elhanyagolható gazdasági kapcsolat

*jóindulattal

Akkor miért kék-sárga a fél ország profilképe? Jaaa, hogy más ország hype-ját lovagoljuk érdekeink ellenére?
Az egyéni félelmek, attitűdök, horoszkópok most nem játszanak a válaszadásnál :)
Bennem az a kérdés merült fel, hogy A ország megtámadja B-t, egyik se NATO tag, akkor a NATO mi a fszt keres a konfliktusban?
Unió hasonlóképpen.

Van ENSZ. Lehet, hogy bohóc szervezet, de elvileg erre van.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113
Rakétadarabot fotóztak Zelenszkij állami rezidenciájának kertjében

Zelenszkij szóvivője posztolta a Facebookra az alábbi képeket, melyeken Zelenszkij állami dácsájának, „második otthonának” a kertje látszik, benne valószínűsíthetően egy rakétának a maradványaival. A szóvivő szerint Zelenszkij azzal kommentálta a képeket, hogy „Mellé”.

Nem rossz kégli.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1711

Guest
Bennem az a kérdés merült fel, hogy A ország megtámadja B-t, egyik se NATO tag, akkor a NATO mi a fszt keres a konfliktusban?
Unió hasonlóképpen.

Van ENSZ. Lehet, hogy bohóc szervezet, de elvileg erre van.

NATO teszi a dolgát, csapatokat telepít a határára, meg őrjáratozik.

Közben a vezetői fogják a fejüket, hogy a sok debil vezető pozicióban lévő civil mit művel Európában.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Még a háború előestéjén írtam, hogy Zelenszkij el fog tűnni, vagy Putyin állítja bíróság elé, vagy kivégzi, minden más esetben egy szép tengerparton fogja a koktélját szürcsölgetni, mint a volt afgán elnök, aki két perc alatt került le a nyilvánosságról.
Nemrég volt az afgán balhé, ma 100-ból 99 ember, azt se tudja mi volt elötte, ez lesz vele is.
Használják ameddig kell aztán kuka. Ha ott marad Kijevben, akkor vállalja amit csinált és akkor marad becsülete, ellenben élete nem.

Amikor ki akarták menekíteni (US háború elindulásakor 48-72ht adott míg Kijev elesik) megadta a választ.

Zelenskyy mostanra egyértelműen Ukrajna nemzeti hősévé vált. Plussz én azt nem tudom 2022 elött nemzet volt e Ukrajna, de 2022re azzá vált.


Oroszok nagyon vékony jégen egyensúlyoznak. Ebből baromi könnyen az lesz, hogy megkapják a 2.Afganisztánukat. Elfoglalni el lehet. Megtartani nem.
 
W

Wilson

Guest
Örülök, hogy tisztában vagy ennek a háborúnak az okaival, körülményeivel. És természetesen úgy ítéled meg Putyint,ahogy te látod. De ne menjen már félre az érvelésed. Én nem ebbe kívánok beleszólni. Annyit állítottam, hogy ízléstelen dolgokba ne álljunk bele, mert az pedig arról árulkodik, aki ezt megteszi. És ez nem intelligens dolog. Ennyi.

Erre írtam azt ,hogy ízlések és pofonok, van aki ízléstelennek tartja van aki viccesnek
 
  • Tetszik
Reactions: hózentróger

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
714
2 811
93
Komolyan, ma ilyen szájbarágós, pedagógiai napot kell tartani? :)
Ment pár ezer csecsen Grozníjból. Meg vannak csecsenek a hadseregnél is.
Sokan azt gondolták, hogy tutizicher, hogy Mariupolba mennek egy kis denacifikálásra; csakhogy eddig -legalábbis én nem emlékszem- nemigen tűntek fel, ellenben a szakikkal.
És ugye máshol tűntek fel, illetve más egységekben is vannak; így mindenki mindenhol vizionálja őket.
A dolog pikantériája, hogy a csecsenek egy kis része az ukránokkal van összeborulva történelmi okokból kifolyólag és egy kisebb alakulat.
A csecsenek katonai nimbusza pedig egyrészt történelmi, de újabb korban is építették hírnevüket a csecsen háborúk során, illetve utána igen jelentős gerillaharcot folytattak. De megfordultak a szíriai fronton is mindkét oldalon. Kb. az a mentalitásuk, hírük, mint az OMM-ben volt a bosnyákoknak.
Ezeket tudtam... szóval maradjunk annyiban, hogy akkor nem értem. :confused: Azt hittem van valami különlegességük, vagy valami revans, vagy ilyesmi.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 659
113
Komolyan, ma ilyen szájbarágós, pedagógiai napot kell tartani? :)
Ment pár ezer csecsen Grozníjból. Meg vannak csecsenek a hadseregnél is.
Sokan azt gondolták, hogy tutizicher, hogy Mariupolba mennek egy kis denacifikálásra; csakhogy eddig -legalábbis én nem emlékszem- nemigen tűntek fel, ellenben a szakikkal.
És ugye máshol tűntek fel, illetve más egységekben is vannak; így mindenki mindenhol vizionálja őket.
A dolog pikantériája, hogy a csecsenek egy kis része az ukránokkal van összeborulva történelmi okokból kifolyólag és egy kisebb alakulat.
A csecsenek katonai nimbusza pedig egyrészt történelmi, de újabb korban is építették hírnevüket a csecsen háborúk során, illetve utána igen jelentős gerillaharcot folytattak. De megfordultak a szíriai fronton is mindkét oldalon. Kb. az a mentalitásuk, hírük, mint az OMM-ben volt a bosnyákoknak.
Valóban....
Ami keleten a Csecsen, az nyugaton kb a Ghurka.
Harcra tenyésztett népcsoport.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 602
113
- Meg vannak győződve arról, hogy Oroszország most olyasmit vív Ukrajnában, mint a Nagy Honvédő Háború. Ez az első. És a második dolog... és nagyon világossá tették számomra... nem igazán törődnek a következményekkel. És még ennél is több, üdvözölik ezt.

Megkérdeztem, nem félnek-e attól, hogy Oroszországot mindentől elzárják, és visszajönnek azok az idők, amikor országuknak nincs kapcsolata a külvilággal... De nem, ez nem zavarja őket. Ellenkezőleg. Még örülnek is ennek.
Megmondtam hogy bepoccennek nem pedig tavaszoznak... Ott a tavaszozas nem divat, nyeltek amugyis eleget. A vilag + 50%-a meg nyugisan el van veluk. Sok kormany latja mi folyik most, az el nem kotelezettek kozul, na ezutan biztos ovatosabbak lesznek es kivaltjak ha tudjak, ahogy tudjak a nyugati termekeket.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 527
113
Péntek délután kemény szavakkal fordult a magyar nép felé Ljubov Nepop, Ukrajna budapesti nagykövete egy zárt körű budapesti konferencián, amelyet a Political Capital szervezett.
Nem azért, de a gonosz oroszok hagyják, h a Zemberek a téren a himnuszukat énekeljék. A jóságos ukránok ezt nem hagyták a kárpátaljai magyaroknak.