[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Én eredeti foglalkozásomat tekintve középiskolai magyarszakos tanár voltam. De ebből a beszédből csak foszlányok kerültek elém. Így nehéz egy szöveget elemezni. A másik nehézsége, hogy nem derült ki számomra, milyen nyelven beszélt. Feltételezem hogy ukránul, és ez már fordítás. A fordítás mindig egy kicsit ferdítés is. Mindenesetre azt vélem, hogy érzelmileg túlfűtött, kicsit hisztérikus, színpadias beszéd volt, nem a diplomácia szabályai szerinti megnyilvánulás. Érdekes módon a berlini nagykövetük is hasonló stílusban nyilvánult meg, elképzelhető, hogy ez a fellépés a diplomácia terén összehangolt volt. És Zelenszkij , meg néhány minisztere is ugyanezt a hangot ütötte meg a nyilatkozataiban. Egy kicsit a zsaroló, az áldozat és a hibáztató keverékét adják elő, nem vagyok benne biztos, sőt, abban vagyok biztos, hogy mögöttük egy profi kommunikációs stáb lehet, ami nem ukrán. Elég hatékony módszer újabb segítség kihúzására. De, hogy ez mire lesz elég?


mai, márc 4-i adás, 10:30-tól hallani hangfelvételt a beszédről, magyarul beszélt

adás elején kijevi tudósítás is van
apró poén a tudósítás végén, valami apró részlet - talán csak hadgyakorlatról - ahol egyik jármű nekikoccol a másiknak, 4:15-től :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ez az oldal épp nem haditechnikai, de van az is és jó. Valóban vannak orosz fanok, de vannak nyugati fanok is. Egyik 19, a másik egy hilyán 20. Kérlek benneteket, hogy a világnézeti külömbséget ne itt rendezzétek le.

Nem fanokról írtam.

Lehet nem tűnt fel de ez a hely évek óta jórészt vagy ld feljebb a rendezzétek le. Ha tetszik a lekles hülyék vagy fizetett Orosz agitproposok egyik gyüjtőhelye.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 420
113
Nem,csak az idióta hazug propiterjesztő marhák nem képesek felfogni a valóságot.Tedd meg azt a szivességet,hogy nem olvasod,amit irok.Úgy sincs eszed,hogy felfogd-ha volt is valaha,már rég kimosta a vajda propija.
Ezt a hangnemet mellőzzük. Én is van, amikor bepöccenek egy-egy értetlenkedőre, számolok háromig, és kitörlöm, amit addig írtam. Az ukrán és orosz és USA, és NATO (Kinek hogy tetszik.) háború miatt ne ugorjunk már egymásnak. Ne érjen már mindig utol bennünket a "magyar átok".
 
W

Wilson

Guest
Sanszos, bár erre még azt mondom, ha a külföldi zsoldosra van pénz és egészségügy/oktatásra nincs már évtizedek óta, akkor valami nagyon rossz irányban áll..



Látszik, hogy az ukránoknak volt oroszbarát meg nyugatbarát vezetése, csak éppen ukránbarát vezetésük sem..
Az önkénteseket a most rájuk öntött külföldi elsősorban EU-s és amcsi pénzből fizetik....
 
W

Wilson

Guest
Nem fanokról írtam.

Lehet nem tűnt fel de ez a hely évek óta jórészt vagy ld feljebb a rendezzétek le. Ha tetszik a lekles hülyék vagy fizetett Orosz agitproposok egyik gyüjtőhelye.
Szerintem ne általánosíts, vannak bőven olyanok is akiket, tartozik egyik táborhoz sem...
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Igen, ez így van. De nem csak a városokban. Pl. repertekért is nagyon sokszor törtek előre; a Voznenszk repérért/lőszerraktárért is, most is kb. 50 km-re vannak onnan; mint ha lett volna már egy sikertelen támadási kísérlet is. Ilyen célpontra, helyzetre nem lenne alkalmas a légidesszant egység, a városi harc helyett?
Az orosz VDV az NATO terminológia szerint félig könnyű lövész és félig pedig közepes lövész, mert vannak gépesített alegységei is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Azt a nagyvárosoknál csinálják pl Harkov, Mariupol körülkerítik felderítik a védők állásait és felszerelésének a helyét majd jön a tüzérség és a légierő és a megpuhítás majd azt követően a városi harc.Bucha egy 28000 ezer fős kisváros az ukrán védők nagyon makacsul tartják a Bucha Irpin vonalat amely kulcsfontosságú Kijev ÉNY-l történő bekerítésének megakadályozásában, az orosz haderő szinte a hadműveletek kezdete óta megpróbálja áttörni, de eddig nem jártak sikerrel, mondjuk az is igaz, hogy a legutóbbi ütközetben az ukrán különleges erőkkel találták szembe magukat akik tökig voltak pakolva ATGM-l.
Ezt nem értem hogy jön ide.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az orosz VDV az NATO terminológia szerint félig könnyű lövész és félig pedig közepes lövész, mert vannak gépesített alegységei is.
De akkor pl. repteret, kisebb települést el tud foglalni, úgy, hogy belátható időn belül vanak a szárazföldi erők? Mert ez volt a "hangosan gondolkodásom" lényege, kérdése.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 210
29 258
113
ÉÁ1 most is nyitva van. Németek alapjában az Orosz gázra építettek a leválás egy több éves folyamat lesz.

Van ahol ez már elindult. Balti országok éven belűl leállnak az Orosz gázimportal, Lengyelek ha jól emlékszem 2023at célozták meg. Ezek a folyamatok már korábban elindultak, németben csak most fognak.

Külön gáz az Oroszoknak, hogy az egyik új nagy beszállító az USA lesz. Amit ők elbuknak a legnagyobb rivális megkapja.
Öööö. Az USA vesz orosz gázt, majd továbbpasszolja. Ez valakinek megéri, de az nem Európa.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
ÉÁ1 most is nyitva van. Németek alapjában az Orosz gázra építettek a leválás egy több éves folyamat lesz.

Van ahol ez már elindult. Balti országok éven belűl leállnak az Orosz gázimportal, Lengyelek ha jól emlékszem 2023at célozták meg. Ezek a folyamatok már korábban elindultak, németben csak most fognak.

Külön gáz az Oroszoknak, hogy az egyik új nagy beszállító az USA lesz. Amit ők elbuknak a legnagyobb rivális megkapja.

Amit én láttam ábrát abban az orosz gáz mennyisége a harmadára fog csökkenni, azzal számolnak nyugaton, de a kiváltása megint érdekes, láttunk már 2015-ben donyecki szenet amerikai hajóba rakodva...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 420
113

mai, márc 4-i adás, 10:30-tól hallani hangfelvételt a beszédről, magyarul beszélt

adás elején kijevi tudósítás is van
apró poén a tudósítás végén, valami apró részlet - talán csak hadgyakorlatról - ahol egyik jármű nekikoccol a másiknak, 4:15-től :)
Én olvastam róla cikket, nem hallottam. Ilyenkor kérdés, hogy mennyire tud magyarul. Egyáltalán, ő írta-e a beszédet. ? Volt írott változata vagy szabadon rögtönzött? Mindenesetre nekem feltűnt, hogy több ukrán politikus ugyanabban a stílusban és tartalmi elemekkel szólal meg. Ez nem lehet véletlen, emögött profi kommunikációs szakemberek állhatnak egy összehangolt kommunikációs stratégiával. Azt például láttam, hogy Zelenszkij papírból beszélt. Azt nem tudom, hogy minden alkalommal így volt-e, de egyre konkrétan emlékszem.
 
W

Wilson

Guest
Ezt nem értem hogy jön ide.
Úgy hogy a körülzárt nagyvárosokkal ellentétben ezen a vonalon az oroszok nem akarnak tökölni , mivel a fő céljuk a lehető leghamarabb körülkeríteni, elfoglalni Kijevet,mivel egy elhúzódó háborút Putyin nem engedhet meg magának, és Kijev elfoglalásával úgy gondolja gyorsan le tudja zárni a háborút.Ezért próbálják szinte menetből elfoglalni ezt a várost és ezt a vonalat, amit nem értek, hogy a korábbi sikertelen kísérletek ellenére még mindig a relatíve könnyű egységekkel próbálkoznak ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and theo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem fanokról írtam.

Lehet nem tűnt fel de ez a hely évek óta jórészt vagy ld feljebb a rendezzétek le. Ha tetszik a lekles hülyék vagy fizetett Orosz agitproposok egyik gyüjtőhelye.
Ennek van egy elég egyszerű megoldása. Ha nem tetszik, ne olvasd. Nem kötelező. Össze lehet szedni magadnak is az információkat.
Mert eddig a picsogáson kívül sokat nem tettél hozzá.

De érdekes, hogy ez mindig így szokott lenni. Az picsog a legjobban a vélt oroszpártiságról, aki lópikulát sem csinál, mert ahhoz nincs képessége, csak a topicromboláshoz. De még azt se veszi észre, hogy az információk legalább 70%-a ukrán, 20% orosz.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Van (kell/kellene lennie) minden ország villamosenergia-ipari rendszerirányítójának egy tartalék (spare) irányítóközpontjának, ahonnan katasztrófa esetén tovább tudják végezni a feladataikat. ENTSO-E az európai szervezet, amely szabályozza a működést. Mondjuk az ukránok nem tagok.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 775
9 205
113

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Nem,csak az idióta hazug propiterjesztő marhák nem képesek felfogni a valóságot.Tedd meg azt a szivességet,hogy nem olvasod,amit irok.Úgy sincs eszed,hogy felfogd-ha volt is valaha,már rég kimosta a vajda propija.
Olyan jó hogy rád soha, semmiféle propaganda nem hat. Azért csak állsz te is valamelyik oldalon. A vajda oldalán nem, akkor csak a másik lehet az. De mi lehet az oka ennek az állandó vajdazasnak, NERezesnek? Az életeddel lehet valami bajod! Kamionsofőr? Ezt is meg kell valakinek csinálni!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Úgy hogy a körülzárt nagyvárosokkal ellentétben ezen a vonalon az oroszok nem akarnak tökölni , mivel a fő céljuk a lehető leghamarabb körülkeríteni, elfoglalni Kijevet,mivel egy elhúzódó háborút Putyin nem engedhet meg magának, és Kijev elfoglalásával úgy gondolja gyorsan le tudja zárni a háborút.Ezért próbálják szinte menetből elfoglalni ezt a várost és ezt a vonalat, amit nem értek, hogy a korábbi sikertelen kísérletek ellenére még mindig a relatíve könnyű egységekkel próbálkoznak ...
Azért még szerintem mindig kérdés, hogy mennyire sietős a körülkerítése a fővárosnak és mit értünk elhúzódó háborún? Mert pár hét, pár hónap azért nagyon nem az (egy ekkora méretű és fejlettségű ország esetében).