[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Sajnos kínai térképet nem találtam, érjétek be egy orosszal:

FUAk6wk.png
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Amit én láttam ábrát abban az orosz gáz mennyisége a harmadára fog csökkenni, azzal számolnak nyugaton, de a kiváltása megint érdekes, láttunk már 2015-ben donyecki szenet amerikai hajóba rakodva...
Meg orosz gázzal kikötő hajót Bostonban....

Illetve évekig nézhettük azt is, hogy az ukránok az oroszoktól vesznek szenet tavaly őszig/télig.
A szükség nagy úr. Előbb-utóbb az EU-nak újra kell gondolnia a szankciós politikát, mert minél tovább gyújt be a szankcióvonatba, úgy akasztja a saját fejlődését is és úgy veszíthet teret a világban. Mert összességében ugyan lehet, hogy csak a 5-6% az orosz rész az EU kereskedelmében, de nem bangladesi pólók jönnek abban a pár %-ban.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 415
113

mai, márc 4-i adás, 10:30-tól hallani hangfelvételt a beszédről, magyarul beszélt

adás elején kijevi tudósítás is van
apró poén a tudósítás végén, valami apró részlet - talán csak hadgyakorlatról - ahol egyik jármű nekikoccol a másiknak, 4:15-től :)
Belehallgattam. Igen magyarul beszélt, de nem magyar anyanyelvű. Ők kevésbé tudják érzékelni egy nyelv finom árnyalatait. De, szerintem, mivel ez zártkörű rendezvény volt, erőteljesebb fellépést engedett meg magának. Fontos az is, hogy ki a közönség. Szerintem ukránokat támogató, és inkább ellenzéki emberekből álló hallgatósága lehetett. Mindenesetre nagyon hisztérikus hangnemben nyilvánult meg, nem tudott uralkodni magán. Ez egy diplomata részéről nem túl előnyös tulajdonság.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Ennek van egy elég egyszerű megoldása. Ha nem tetszik, ne olvasd. Nem kötelező. Össze lehet szedni magadnak is az információkat.
Mert eddig a picsogáson kívül sokat nem tettél hozzá.

De érdekes, hogy ez mindig így szokott lenni. Az picsog a legjobban a vélt oroszpártiságról, aki lópikulát sem csinál, mert ahhoz nincs képessége, csak a topicromboláshoz. De még azt se veszi észre, hogy az információk legalább 70%-a ukrán, 20% orosz.

Elvileg itt kéne összegyűlnie az infóknak. Jó is lenne. Csak kár hogy fideszes oldalt csináltatok belőle. És hogy az üzemeltetők hagyták-támogatták ezt. Így állandóan mérgezi a hozzászólásokat a ner propaganda. Gyanítom sok értelmes embert el is kergettetek ezzel. Hát ez van, a turáni átok tort ül, mint mindig.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Értem, hogy a "hangulat a tetőfokára hág", de nem lehetne pihentetni ezt a propagandázást meg vajdázást egyebeket? Legalább itt? Tudom mások is csinálják - kicsit nekik is szól. Jelen esetben nem érdekel kinek van igaza.

Köszönöm szépen.
Még egyet is értek. De meddig kell elfogadnom azt, hogy érvek nélkül propagandázás megy? Igazából természetesen túlreagáltam, de már unom
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
De akkor pl. repteret, kisebb települést el tud foglalni, úgy, hogy belátható időn belül vanak a szárazföldi erők? Mert ez volt a "hangosan gondolkodásom" lényege, kérdése.
El tud foglalni egy országot is, csak vagy nagyon pici ország kell, vagy nagyon sok VDV hadosztály. A VDV gépesített alegységei pont ugyanarra valók mint a legi mozgékonyságú Stryker alegységek.
 
W

Wilson

Guest
Azért még szerintem mindig kérdés, hogy mennyire sietős a körülkerítése a fővárosnak és mit értünk elhúzódó háborún? Mert pár hét, pár hónap azért nagyon nem az (egy ekkora méretű és fejlettségű ország esetében).
Putyinnak szerintem az eredeti elképzelés szerint már egy 2 hetes háború is elhúzódó háborúnak számított.Szerintem az eredeti elképzelés és feltételezés az volt, hogy az orosz invázió megindulása után gyakorlatilag összeomlik az ukrán államszervezet és az ukrán kormány,az első napon azt közölte az orosz hadvezetés, hogy öt nap alatt akarják elérni a kitűzött céljukat és elfoglalni Kijevet, nos ez eddig nagyon nem jött be.
 
  • Hűha
Reactions: Centquri prime

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Arra lennék kíváncsi, hogy a Taganrognál látott S-500-asok mit fognak célba venni.
Valamiért kiálltak a garázsból.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Putyinnak szerintem az eredeti elképzelés szerint már egy 2 hetes háború is elhúzódó háborúnak számított.Szerintem az eredeti elképzelés és feltételezés az volt, hogy az orosz invázió megindulása után gyakorlatilag összeomlik az ukrán államszervezet és az ukrán kormány,az első napon azt közölte az orosz hadvezetés, hogy öt nap alatt akarják elérni a kitűzött céljukat és elfoglalni Kijevet, nos ez eddig nagyon nem jött be.
Hát igen.
Putyinnak innen már nincs hátraarc.
Nem tudom mit terveznek, de biztos mehet most a válságkezelés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Úgy hogy a körülzárt nagyvárosokkal ellentétben ezen a vonalon az oroszok nem akarnak tökölni , mivel a fő céljuk a lehető leghamarabb körülkeríteni, elfoglalni Kijevet,mivel egy elhúzódó háborút Putyin nem engedhet meg magának, és Kijev elfoglalásával úgy gondolja gyorsan le tudja zárni a háborút.Ezért próbálják szinte menetből elfoglalni ezt a várost és ezt a vonalat, amit nem értek, hogy a korábbi sikertelen kísérletek ellenére még mindig a relatíve könnyű egységekkel próbálkoznak ...
Most sem értem, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy az ellenséget nem lehet csak manőverekkel legyőzni, meg is kell ütközni velük és ha egy városban védekezik akkor egy várost kell elfoglalni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elhagyott ukrán T-64VB.

"Народная милиция ДНР захватила четыре абсолютно неповреждённых танка 53 омбр ВСУ, брошенных своими экипажами. Необходимо отметить, что часть танков была оснащена минными тралами, что свидетельствует о подготовке ВСУ наступления против Донецкой Народной Республики, сорванное своевременными действиями ДНР и Российской Федерации."

fordítóval:
"A DPR népi milíciája elfoglalta az Ukrán Fegyveres Erők 53. Ombre négy, teljesen ép tankját, amelyeket legénységeik elhagytak. Meg kell jegyezni, hogy a harckocsik egy része aknavetővel volt felszerelve, ami az Ukrán Fegyveres Erők Donyecki Népköztársaság elleni offenzívájának előkészítését jelzi, amit a DPR és az Orosz Föderáció időbeni intézkedései meghiúsítottak."

Tegnapi esti hír, de még nem láttam.
yixBgALdPRA.jpg

6vSVc-HRLbU.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elvileg itt kéne összegyűlnie az infóknak. Jó is lenne. Csak kár hogy fideszes oldalt csináltatok belőle. És hogy az üzemeltetők hagyták-támogatták ezt. Így állandóan mérgezi a hozzászólásokat a ner propaganda. Gyanítom sok értelmes embert el is kergettetek ezzel. Hát ez van, a turáni átok tort ül, mint mindig.

Ezen könnyen tudok segíteni.

Jó hírolvasást a továbbiakban.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Belehallgattam. Igen magyarul beszélt, de nem magyar anyanyelvű. Ők kevésbé tudják érzékelni egy nyelv finom árnyalatait. De, szerintem, mivel ez zártkörű rendezvény volt, erőteljesebb fellépést engedett meg magának. Fontos az is, hogy ki a közönség. Szerintem ukránokat támogató, és inkább ellenzéki emberekből álló hallgatósága lehetett. Mindenesetre nagyon hisztérikus hangnemben nyilvánult meg, nem tudott uralkodni magán. Ez egy diplomata részéről nem túl előnyös tulajdonság.

444.hu és a NYT volt jelen, ha jól emlékszem, Telex -en olvastam. Na most az van, hogy Ő egy diplomata. Újságíróknak nyilatkozik. Ami tudhatóan széles közönség előtt jelenik meg. Ez kb. megengedhetetlen.

Azt a részét is megértem, ha "idegállapotba vót". Ugyanakkor ilyenkor nem nyilatkozunk - majd akkor, ha összeszedte magát kicsit. Itt azért ne felejtsük el, országát illetve annak véleményét is képviseli.

Érdekes elgondolás a külföldi profi kommunikációs szakember gárda dolog. Lehet van is benne valami. Ugyanakkor ukrán érdeket nézve kontraproduktív. A nyugati oldalt is csak annyiban "befolyásolta" amennyi a nyugati agenda -ban eleve benne volt (azaz kb. semennyire). Most ilyen szomszédos országok tekintetében - különösen Oroszország felé pedig kifejezetten káros is volt.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Elvileg itt kéne összegyűlnie az infóknak. Jó is lenne. Csak kár hogy fideszes oldalt csináltatok belőle. És hogy az üzemeltetők hagyták-támogatták ezt. Így állandóan mérgezi a hozzászólásokat a ner propaganda. Gyanítom sok értelmes embert el is kergettetek ezzel. Hát ez van, a turáni átok tort ül, mint mindig.

Nézd a propagandázás meg a belpol sárdobálás mintha jól azonosíthatóan néhány embertől jönne. Mi lenne, ha mondjuk egy rövid ideig befejeznétek egy kicsit és lássuk mástól lenne-e ilyen? Gyanítom eltűnne 100% -ban ... Ugyanakkor lehet nincs igazam - javaslom próbáljuk ki.