[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Nem a területvédelmi egységek nem élő pajzsként vannak alkalmazva azok felfegyverzett civilek akik kaptak valamilyen kiképzést, pl a napokban amikor Buchában az ukrán hadsereg egyesített különleges erői megsemmisítették a városba behatoló orosz oszlopot a harcban részt vettek a helyi területvédelmi erők kiválogatott tagjai is.
Én konkrétan a civileket meg civil infrastruktúrát látom, hogy pajzsnak használják.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
1965: Vietnámban is ez volt a mondás az amerikai seregben az első hónapokban, aztán...
1979: Afganisztánban is ez volt a mondás a szovjet seregben az első hónapokban, aztán...
2001: Afganisztánban is ez volt a mondás az amerikai seregben az első hónapokban, aztán...
2003: Irakban is ez volt a mondás az amerikai seregben az első hónapokban, aztán...
Aztán mindenhol le lett mészárolva több millió civil....
2 világhatalom meg becsődölt.
Aztán szépen hazament mindenki, a veteránokat meg kivágták drogozni az utcára.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Képzeld el a japán kézen lévő kicsi, szigetet a csendes óceánon, amit kikerül az amerikai flotta és nem bánja. Mert az ott lévő Japán helyőrség akcióképtelen. Mert csak ott van. de nincs egy hadihajó sem a szigetnél. A helyőrség meg úgyis éhen hal majd. Elég ha 20 év múlva lerakja valami dzsungelharcos japán, utolsóként a fegyvert.
Akkor most képzeld el, hogy 16 flottahordozó, 30 csatahajóval, és a szükséges és arányos kísérőhajókkal ott parkol Washington mellett...
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 120
7 035
113
Kub-Buk SA 8 indítók elég mobilok hogy bárhova elhelyezzék-rejtsék őket!Nem beszélve a rengeteg stinterről igaz az nagyrészt "csak"a helikopterekre veszélyes meg az alacsonytámadókra!

Vannak az ukránoknak TOR-jaik is (Wikipedia ezt írja: 6 were spotted at 2018 Independence Day Parade). Meg vannak Tunguzka-ik is (elvileg 70 db volt 2012-ben).
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Nyilván ott voltál és hallottad.....
Én nem tudom bazmeg, csak akkor állíthat bárki bármit ha akkor és ott jelen volt?
Mert emlékiratok meg könyvek ugye nincsenek.
Történelem sincs.
Ilyen alapon honfoglalás se volt, meg 56 se. De a második világháborút se a szövetségesek nyerték.
"Ott voltál? Nem? Hát akkor vót vagy nem vót!? Na ugye!"
 
W

Wilson

Guest
Nagyon jó...humanitárius segítség nyújtás közben? bár nem tudjuk mi történt, de gondolom nem ostorral hajtotta ki a többségében orosz lakosságot. Nem csoda, hogy a Sparta bepipult, és ismerve a profizmusukat, eltökéltségüket, és gondolom a haragot ami felgyült Motorola, Givi, és Alekszandr Zaharcsenko halála után... nem irígylem aki eléjük kerül. Max a kiskatonákat. Azov, Ajdar, sztem kap most...és megértem, ennyi év tehetetlenség után :( Nagyon sajnálom :(
Nem tudni mi történt azért az oroszoknak sem kell a szomszédba menni,ha tények torzitasarol van szó....
Az a környék ahol meghalt, nagyon kemény ....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Nem a területvédelmi egységek nem élő pajzsként vannak alkalmazva azok felfegyverzett civilek akik kaptak valamilyen kiképzést, pl a napokban amikor Buchában az ukrán hadsereg egyesített különleges erői megsemmisítették a városba behatoló orosz oszlopot a harcban részt vettek a helyi területvédelmi erők kiválogatott tagjai is.
ez nagyon jó szöveg volt ám.Különösen az tetszett:hogy az ukrán hadsereg egyesitett különleges eröi.Ez már önmagában is mindent vitt volna.De kiegészitve azzal hogy a helyi területvédelmi erök kiválogatott tagjai,igy ebben a formában már tarolt.És te ezeket a szövegeket bárhol is jelennek meg nyeled befelé.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Aztán mindenhol le lett mészárolva több millió civil....
2 világhatalom meg becsődölt.
Aztán szépen hazament mindenki, a veteránokat meg kivágták drogozni az utcára.
Na látod most is ez lesz.
Sokba fog fájni ez a kaland az oroszoknak. Az ukránoknak főleg. Mondjuk másoknak is. Kár volt belekezdeni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 911
113
"Náftáli Bennett izraeli miniszterelnök és kísérete békeközvetítői szándékkal már a kora reggeli órákban Moszkvába repült, ám Vlagyimir Putyin csak a késő délutáni órákban fogadta őket a Kremlben. Bennett már az orosz-ukrán háború kitörésének kezdete óta állandó kapcsolatban van Vlagyimir Putyinnal és Volodimir Zelenszkijjel, s ma a szombati utazási tilalmat megszegve Moszkvába utazott, hogy közelebb hozza egymáshoz a harcban álló felek álláspontját
..
Bennett társaságában fordítói minőségben az orosz fővárosba érkezett még Zeév Elkin lakásügyi miniszter, Éjál Hulátá, a Nemzetbiztonsági Törzs vezetője, Simrit Méír, a kormányfő politikai tanácsadója és és Mátán Szidi, a szóvivője."
Úristen! Azok a kommentek a cikk alatt. Nagyon elengedték magokat az atyafiak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 801
86 536
113
Hagyjuk az ukrán agitpropot. Látom, hogy itt-ott vannak taktikai sikereik, lelőnek egy-két repülőt, kilőnet pár ezt azt. Viszont még egy komoly ütközetről sem olvastam, ahol megfutamították volna az oroszokat. Az oroszok úgy tűnik, hogy a problémáik ellenére nyomúlnak előre.
Viszont ez a konvoj????
Rejtély....
Minden háborúnak vannak rejtélyei, de a várakozás sokszor megmagyarázható.
Azért itt az ukránok beszíták 18+
Vsz ezért maradt meg a civileknél a net, és ezért nincs telója a ruszkiknak. Az egyik látja a pusztítást, a másik nem vagy kevésbé gyorsan jut el hozzá, max. a zsákmányolt mobilokon át ...
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Én nem tudom bazmeg, csak akkor állíthat bárki bármit ha akkor és ott jelen volt?
Mert emlékiratok meg könyvek ugye nincsenek.
Történelem sincs.
Ilyen alapon honfoglalás se volt, meg 56 se. De a második világháborút se a szövetségesek nyerték.
"Ott voltál? Nem? Hát akkor vót vagy nem vót!? Na ugye!"
Higgadjál már le kicsi fiam nehogy agyvérzést kapj.Próbáltam rávilágitani hogy ontjátok az értéktelen hozzászólásokat és hülyeségeket a topicra.Nem sikerült de semmi baj.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 777
113
Szu-34-ből kettő is pottyanhatott, mert ha ez is az, akkor ez nem a 24-es számú ami a városba zuhant.
FNF59PCXwAEiI9A

FNF59HMXoAgTwJS
Szu-34-ből kettő is pottyanhatott, mert ha ez is az, akkor ez nem a 24-es számú ami a városba zuhant.
FNF59PCXwAEiI9A

FNF59HMXoAgTwJS
A fulketeto az Szu 30 volt a varosban, a farka a varosban pedig ennek a gepnek a mintaja:

FNFaYB-WQAA19vz

Viszont nekem ez a ket fenti kep fotoshopnak tunik. A lelott mil meg megjobban. Lattam par meglott milt, egy se ilyen volt, a fust plane gyanus, na meg hogy szetrobbant... azert a mi 24 csaladot repulo tanknak is hivjak, nem veletlenul.
 
W

Wilson

Guest
Én konkrétan a civileket meg civil infrastruktúrát látom, hogy pajzsnak használják.
Van ahol igen és van ahol nem, azért az orosz légierő és tüzérség is lövi a civil infrastruktúrát, legutóbb egy hőerőművet bombázták le egy ukrán városban pedig az erőmű területén nem voltak ukrán csapatok és ezt az oroszok is elismerték....
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 398
113
2003 ban nem vontak össze nagyobb haderőt mint az oroszok most!Különbség "csak"annyi hogy ők már akkor is 90 százalékban precíziós fegyvereket,drónokat,awacs stb használtak!Ráadásul szaddam bukásáig nagyrészt felszabadítóként fogadták őket!Ők ott "rontották"el hogy teljesen "lefejezték"az irányító elitet és "demokráciát"akartak teremteni ott ahol semmi "igény" rá!
Az ukrán hadsereg messze képzettebb mint az iraki és a két haderő technológiai színvonala közt sem 40 év van...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 801
86 536
113
Eddig én nem látom ,hogy ez bekövetkezne az ukránok számára ez élet-halál harc, a világ jobban járt volna ha Putyin öt nap alatt lenyomja az ukránokat, de ez egyrészt nem kívánságműsor másrészt az ukránok oroszlánként harcolnak a szülőföldjükért, amely előtt emelem a kalapom, nagyott nőttek a szememben...
Semmit se változtak a civilek ártatlan lemészárlása kapcsán. "Remek" srácok!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
Na látod most is ez lesz.
Sokba fog fájni ez a kaland az oroszoknak. Az uktánoknak főleg. Mondjuk másoknak is. Kár volt belekezdeni.
Ahhoz képest hogy üzleti szférában vagy nem nagyon látsz előre.....
"Mocskos Ruszkik!"......
Az euro-forint meg 38x-en van, a gyárak állnak le, akadozik a bankszektor szolgáltatása.....
Stuttgart, Göppingen, Brema ,stb már leállt.....
Jó lesz ez mindenkinek.....
Nem megbeszélni kell,nem, hanem arcoskodni, amperkodni, megalázni....
Szerintem lassan jöhetsz befelé Te is, igaz itt nem lesz 7 számjegyű fizu, céges autó igen, BTR 80.....