[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Viszont azon meglepődtem, hogy mennyire erősnek gondoltuk sokan Oroszországot és most ez nem látszik... viszont úgy tűnik, hogy Ukrajnát pedig nagyon alábecsültük.
Oroszország most is erős, de az orosz haderő a rendelkezésre álló erőforrásait nem megfelelő hatékonysággal és átgondoltsággal használja föl.
Illetve a háborút előkészítő tábornokok/katonai tanácsadók teljesen tévesen mérték fel az ukrán nép várható reakcióját.
Már akció orosz elnevezése is arra utal, hogy nem egy full-kontakt öszecsapással számoltak a tervezésnél.

Egyesek ezt azzal magyarázzák, hogy a bevonulás egy hirtelen elhatározásból indult, de szerintem ez nem valószínű, mert bazi sok cuccot meg embert vittek oda tokkal-vonóval a határra, illetve több nagyméretű tábori kórházat is telepítettek, ami hadgyakorlatokhoz mondhatni overkill. Továbbá a háború előtt kábé egy héttel már látványosan megindult a lakosság felkészítése, hangulatba hozása az orosz médiában az "ukrán provokációkra" való hivatkozással.

Legalábbis szerintem.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem tudom Kivülröl. Csak arra akartam râmutatni, hogy az Ukrajna ellen felvonultatott orosz erö csak töredèke annak, amit az amik felâllitottak Irak ellen. A végeredmény mégsem kétsèges.

2003ban az amik vesztesége: 172fő volt. Egyértelműen fő prioritás volt a minnél kissebb veszteség.
Oroszoknál én erre semmi priot nem látok.
Az egyik államnak számít az állampolgárjainak az élete. Hogy az anyák ne nyomorodjanak bele abba, hogy elvesztik a fiukat. Az Oroszok szarnak erre. Sokat elmond a két államról ezen hozzáállás.

Nem töredéke, kb uannyi. Mindezt úgy, hogy az Iraki hadsereg minimum duplája volt az Ukránnak.
Ukránoknak én adok pár % esélyt. Azért mert oroszok csinálják a konvojosdi féle csodákat. Ukránok akárhogy megfelelő helyen tűz alatt tudnák tartani a konvoj kb közepét irtózatos logisztikai szarban lennének. Most arról nem mondok semmit, hogy mennyire béna kacsák. Meg hogy mennyire demoralizáló ez az egész főleg, hogy egyértelmű a kiskatonák számára is, hogy ennyire dilettánsak a vezetők. De az hogy Ukrán testvér (ozé új agitpropban orosz)ok ellen akarják bevetni őket. Meg, hogy 72hja ott ülsz és k* hideg van. Menni se akarsz járjon aza motor menjen a fűtés legalább. Az se baj, ha kifogy az üzemanyag.

Tökéletesen megértem ha Putyin örjöng. Túl van szteroidozva az amúgy is könnyen kiválthat dührohamokat, agresszivitást.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

Fordítóval​

Az Egyesült Államok kész folytatni Ukrajna védelmi támogatását – Blinken​


2022.03.05 22:55



Dmytro Kuleba ukrán külügyminiszter Anthony Blinken amerikai külügyminiszterrel tárgyalt Ukrajna és Lengyelország határán.

Erről a külügyminisztérium számolt be a Facebookon – írja az Ukrinform.

Az ukrán diplomácia vezetője ukrán részről, amerikai kollégája Lengyelországból érkezett a tárgyalás helyszínére.

Az amerikai külügyminiszter csodálatát fejezte ki az ukrán nép – köztük Zelenszkij elnök, Ukrajna Fegyveres Erői és államunk összes védelmi erője – tevékenysége iránt, amely hatékonyan veri vissza az orosz agressziót.

A beszélgetés kiemelt témái az Oroszország elleni további fájdalmas szankciók, Ukrajna védelmét szolgáló további fegyverek szállítása, Oroszország elszigetelése a világtól az államunk elleni agresszió miatt voltak.
„Ukrajna meg fogja nyerni ezt a háborút, mert az ukránok felkeltek a népháborúba a földjükért, és az igazság a mi oldalunkon van. A kérdés a győzelem ára. Ha a partnerek továbbra is határozottan lépnek fel, növelik az Oroszországra nehezedő gazdasági és politikai nyomást, ellátják a szükséges fegyverekkel, akkor Ukrajna számára alacsonyabb lesz az ár. Sok életet fog megmenteni” – mondta Kuleba.


A miniszter köszönetét fejezte ki az Egyesült Államok és partnerei által az orosz invázió tíz napja alatt Ukrajna védelmében tett példátlan és gyors lépésekért, beleértve a fegyverek biztosítását: Biztosítani kell, hogy Ukrajna megkapja a védelemhez szükséges összes fegyvert."


A felek megvitatták Ukrajna védelmi képességeinek sürgős megerősítését, különösen az égbolt védelmét az orosz repülőgépek és rakéták ellen, amelyek városok és civilek lakónegyedeit bombázzák. Kuleba és Anthony további lépésekről állapodott meg Ukrajna védelmének megerősítésére Oroszország barbár légi akcióival szemben.


A külügyminiszterek megvitatták az Oroszországgal szembeni szankciók hatékonyságának biztosítását és a kijátszásuk lehetséges módjainak lezárását.


Az államtitkár megerősítette, hogy az Egyesült Államok készen áll a védelmi támogatásának folytatására Ukrajnának, és fontolgatja védelmi képességeinek további erősítését. Felhívta a figyelmet az Ukrajna támogatásának a világon soha nem látott globális támogatási hullámára.


„Putyin több szempontból is szörnyű, szörnyű hibát követett el. Úgy vélte, Ukrajna nem létezik független államként. Ma az ukrán nép nap mint nap az ellenkezőjét bizonyítja. Az ukránok ereje, elszántsága és elszántsága az Egyesült Államok és a világ támogatásával végül győzni fog. Ezt egyenesen mondom. Egyetértek Kuleba miniszterrel abban, hogy a kérdés a győzelem ára. Az Egyesült Államok eltökélt szándéka, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető legkisebb legyen” – mondta Blinken.


Mint arról beszámoltunk, Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én bejelentette az ukrajnai invázió kezdetét. Az orosz csapatok ágyúzzák és megsemmisítik az infrastruktúrát, tömegesen ágyúzzák az ukrán városok lakónegyedeit tüzérséggel, több rakétavetővel és ballisztikus rakétákkal.


Ukrajnában hadiállapotot vezettek be, és általános mozgósítást hirdettek.


Ukrajna hivatalosan is keresetet nyújtott be az Orosz Föderáció ellen az ENSZ Hágai Nemzetközi Bíróságán.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 943
113
Viszont ha a mai nap ilyen jól fotódokumentált, akkor adja magát a kérdés, hogy miért nincsenek fotók a háború kezdetetétől lelőtt nagyjából 40 orosz repülőgép és 40 orosz helikopter kb. kétharmadáról. Vagy a legalább pilótákról.

Csak mert ez a 40+40 gép volt a hivatalos az ukrán állítás tegnappal bezárólag. Élek a gyanúval hogy egy jelentős részük kamu.
Mondjuk ettől függetlenül azért ez jelentős veszteség még így is.
Kiváncsi lennék a bevetésszámra.

ez magyarázom már az első naptól én is
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 251
29 518
113

Agyonlőtték az ukránok hazaárulás miatt a békedelegációjuk egyik tagját​


Na, jobban megnezve a kepet, tisztan latszik, hogy valoban arulo volt. Nezzetek meg, O volt egyedul oltonyben a kuldottsegbol. Nem csoda, hogy agyonlottek. Egy ilyen embert, aki rendesen feloltozik a targyalashoz, ccc...

20220305denis-kireyev-belarus-russia-ukraine.jpg


https://www.origo.hu/itthon/2022030...as-miatt-a-bekedelegaciojuk-egyik-tagjat.html
A mellette lévő is. Ő lesz a következő?
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Ha ez igaz akkor megvan az anomália a Szu-34 vezérsíkkal és a Szu-27 kabinnal (2. nap lekaptak egy sajátot az ukrik Kijev felett).
NVM, most néztem, hogy 2019-es hír...
Bocs ezt benéztem. A mai lelövéseket taglaló cikk szövegében volt egy link, azt hittem ez a magyarázat az elmúlt napokban talál Szu-34 darabokra, a dátumot meg nem néztem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 566
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
2003ban az amik vesztesége: 172fő volt. Egyértelműen fő prioritás volt a minnél kissebb veszteség.
Oroszoknál én erre semmi priot nem látok.
Az egyik államnak számít az állampolgárjainak az élete. Hogy az anyák ne nyomorodjanak bele abba, hogy elvesztik a fiukat. Az Oroszok szarnak erre. Sokat elmond a két államról ezen hozzáállás.
2003-ban mindet szőnyegbombáztak a levegőből, nem volt ott szempont semmilyen infrastruktúra vagy élet megmentése. Ukrajnában meg épp hogy nem akarják lenullázni az országot meg a lakosságot, nem Groznijt akarják újra eljátszani.
 

velizar

Member
2015. június 11.
38
41
18
Az nem jelent semmit, hogy megsértették a svéd légteret, főleg nem ,hogy mekkora kapacitása van az orosz légierőnek, hiszen azok az orosz gépek az orosz légteret védő vadászgépek voltak....
tök jó, hogy a svéd légtér mellett akkora a fölös kapacitás, hogy simán bereptetnek egy négygépes köteléket, ahol meg éles a helyzet, ott meg ezek szerint nincs akkora kapacitás, amekkora kellene.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 365
12 834
113

Megfosztják a magyar kettős állampolgárokat ukrán tisztségeiktől

Komoly csapást jelent a kárpátaljai magyarságra az a csütörtökön kihirdetett elnöki rendelet, amely megtilt mindennemű hivatalviselést Ukrajnában a kettős állampolgárok számára.
SEM PÁRTOK TAGJAI, SEM ÁLLAMI VÁLLALATOK VEZETŐI NEM LEHETNEK AMELLETT, HOGY ÁLLAMI ÉS ÖNKORMÁNYZATI POZÍCIÓIKRÓL IS LE KELL MONDANIUK.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön bejelentett rendelete értelmében két hónapon belül felmérik a kettős állampolgárok számát, majd a felmérés elemzését követően hat hónap áll rendelkezésre a kettős állampolgárok állami és politikai szerepvállalását tiltó tervezetek benyújtására – írta meg a Telex a kárpátalja.ma hírére hivatkozva.
Az elnöki rendelet indoklása szerint arra törekednek, hogy megakadályozzák a kettős állampolgárokat az Ukrajna belügyeibe való beavatkozási szándékukban, ezzel védve az állam függetlenségét, szuverenitását és területi egységét.
2+6 hónap - remélem ez idő alatt véget ér ez az ámokfutás.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Én jobban elismerem azt, ha valaki reálisan felméri az erejét, viszonyrendszerét, és ezzel a belátással cselekszik. És nem teszi kockára emberek életét, környezete épségét. Így is van sok olyan hatás, ami előre nem látható. De ami látható. Én életpárti vagyok. Aki szegény, az még lehet gazdag, de a halottnak erre semmi esélye.
Én ezzel egyet is értek maximálisan. Egy szóval sem mondtam, hogy helyesnek tartom, amit tesznek. Csak elismerem, hogy nem egy olyan beszari társaság, mint ahogy ezt sokan itt láttatni akarják.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
2003ban az amik vesztesége: 172fő volt. Egyértelműen fő prioritás volt a minnél kissebb veszteség.
Oroszoknál én erre semmi priot nem látok.
Az egyik államnak számít az állampolgárjainak az élete. Hogy az anyák ne nyomorodjanak bele abba, hogy elvesztik a fiukat. Az Oroszok szarnak erre. Sokat elmond a két államról ezen hozzáállás.
Na jó azért ne mosdassuk az amerikaiakat se. Ha nem akarják, hogy meghaljanak a fiaik, akkor Irak helyett menjenek Idahoba, háború helyett gyakorlatozni.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
Hamis? o_O