[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Bár Oroszország nem csatlakozott a kazettás lőszerek tilalmáról szóló egyezményhez, ezek emberi településeken történő felhasználása "alkalmatlanságuk" miatt háborús bűnnek tekinthető.

Már ne haragudj de ez így nem teljesen igaz.
Úgy pontos, hogy katonai célpontok ellen szabad bevetni.
Sajnos mint láthatjuk a katonai célpontok, műveletek helyszíne többségében lakott 'emberi' településeken zajlik. Attól még katonai célpontok vannak ezekkel támadva.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 899
113
Hát mert nem találtak elég üzem anyagot. Tudod adott egy ország ami majdhogynem világ első a kőolaj származékok bányászatában. És van ez az ország annyira hülye hogy tartály autókat nem gyárt sőt úgy megy harcolni hogy közbe építik a csővezetéket amin majd a nafta jön ha már tartály ótó nix, nyetu. Ezért nem jutt kellő mennyiségű üzemanyag a hadseregének
Hol nem talaltak eleg uzemanyagot?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
nem véleményeztem. kérdést tettem fel.
am azt nem olvastam most sehol, h kitüntették volna
Igen, elnézést. Hősi halottuknak tartják, nem egyértelmű, hogy kitüntették, posztumusz előléptették. A hivatalos csatornájukon kitüntetéssel szerepeltetik a nevüket, innen jött szerintem. -Bár sokat nem változtat, egy árulót sem szoktak ilyen szervezetnél annak tartani -szerintem.

Screenshot_4-6.png
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 633
113
Igen, elnézést. Hősi halottuknak tartják, nem egyértelmű, hogy kitüntették, posztumusz előléptették. A hivatalos csatornájukon kitüntetéssel szerepeltetik a nevüket, innen jött szerintem. -Bár sokat nem változtat, egy árulót sem szoktak ilyen szervezetnél annak tartani -szerintem.

Screenshot_4-6.png
De most akkor az öltönyös volt a kém? A kiborg nem? akkó mééé írják h 3 kém, azt felteszik a fotóját...vagy én vok hülye, vagy ők, vagy vki biztos az :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 127
28 756
113
.
.
Csak tipp de szerintem úgy akarhatott békét, hogy enged az oroszoknak, pl lemond a Krimről és hasonlók. Ezt meg az ukrán vezetés egyelőre nem akarja, mert ennyire még nem lettek a csatatéren megverve. Azt se zárom ki, hogy tényleg kémkedett, jelentett az oroszoknak, hogy azok felkészülhessenek előre a várható ukrán tárgyalási stratégiára.
Jó, de akkor miért hős a hadügyminisztérium szerint?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Bennem felmerült, hogy szándékosan nem zárják a nyugati határt. A humanitárius folyosókon a civilek el tudják, hagyni az ostromolt városokat, ahogy az oroszok elkezdeni elindulni nyugatra, nagyon sokan fognak továbbállni a környező országokba. Egyes becslések szerint Ukrajna lakossága eleve már csak 30 millió körül lehet. Az elmúlt napokban további egymillió ember lelépett. Egy esetleges megszállónak az az érdeke, hogy az ellenállásra, partizán harcra képes rétegek minél nagyobb számban lépjenek le. Most a férfiak előtt a határ zárva, többségben a nők jönnek gyerekekkel..nyilván az ottragadt férfiak a család után akarnak menni. Valamint sokan megállnak Ukrajna határain belül, mert reménykednek a csodában. Simán benne van a pakliban, hogy 5-6 millió ukrán elmenekül, pont a fiatal életerős réteg a gyerekekkel. Jó páran meg is fognak halni sajnos. Kegyetlenül hangzik de ezután az oroszok újra oszthatják a javakat. Föld, vállalatok, ingatlanok stb. Ezzel enyhíthetik a belső lázongást is. Oroszoknak az az érdeke minél többen hagyják el az országot, lehetőleg ne maradjanak csak az öregek, ezután a felszabaduló javakat orosz lakosságnak át lehet passzolni, ezzel javítva számukra az etnikai arányokat. Benne van a pakliban, hogy Ukrajna egy 20 milliós ország lesz csupán. Nem tudom volt-e olyan a világtörténelembe, hogy 10 év alatt egy ország populációja a felére csökkent...

Az orosz gondolkodással erősen szembe megy de az egyik legnagyobb érték gazdaságilag is az ember. Pont a fiatalabb dolgozó réteg. Aki dolgozik a földeken akár generációk óta, aki a sor mellett áll és a jól képzett mérnök réteg. Ez a réteg a GDP alapja és nagyon sokszor, jellemzően nem potolhatóak.


Külön "érdekes", hogy mindha Oroszok nem is megszállni akarnák az országot hanem lerombolni. Ha lebombázzák europa egyik legnagyobb műtrágya előállítóját azt már nincs kinek kiosztani. Nem fog Oroszoknak GDPt előállítani. De ott a yuzhmash amit nanyon rosszul él meg mindenki akinek az űrkutatás/ipar fontos. Szétbombázták. Nem is a GDP miatt hanem, hogy ott olyan szakik dolgoztak most is, olyan kh tudás volt amire döglödő orosz űriparon is segíthetett volna. És sorolni lehet. :(
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113


nyugati jogvédők sírnak

mert amcsiknak fehérfoszfort lehet
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Meg tudja valaki mondani, hogy a pontonos (PMP?) Kamazokon, amik a linkek egyikén is látszónak azok a gerendák, fatörzsek mi célt szolgálnak? Plusz védelem a motorblokknak, a benn ülőknek, azt talán még értem, végül is kézifegyverek, ilyesmi ellen biztosan jó, de a bukókeret-szerűen felhelyezett fatörzseket nem tudom hova tenni.
"Kissé" posztapokaliptikus a látvány...
Na itt, ezekre gondolok, főleg a 2. kép:
Lehet hülyeséget mondok de szerintemeginkább álcázáshoz lehet jó, meg talán termikus védelem? Nem hiszem, hogy mondjuk egy akből kilőtt lőszert megfog, viszont egy álcahálót könnyebben rá lehet dobni, plusz valamennyire alapból "töri" a jármű körvonalát, csökkent látási viszonyok között pedig simán lehet, hogy a fa alakját ki eszed, de a mögötte lévő sötétzöld alakot nem. Mondjuk a V betű elég árulkodó... De majd valaki okosabb kijavít
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hamis? o_O
Eléggé annak tűnik. kezdve azzal, hogy már a helikopter festése is elég fura, aztán a következő, hogy ezek nem szoktak egyedül repkedni, de ami nekem a legfurcsább hogy egy Mi-24 ami épp a sérülésállóságáról olyan híres, gyakorlatilag úgy lobban lángra mint egy benzineskanna és úgy zuhan le mint egy kődarab. És utána jön még az is, hogy a videóban látottak abszolút nem passzolnak a fotókon látott helyszínnel. A videón egy szántóföld széli bokros-fás területre zuhan és minden lángba borul, a fotókon meg egy zöld mezőn látható egy roncs amin nem látszik hogy kigyulladt volna.
De tessék itt van nagyobb méretben a videó, nézegessétek Ti is!
mellé itt egy orosz légierős festés, vessétek össze :
rf-91232-russian-federation-air-force-mil-mi-24_PlanespottersNet_1003927_52847f2ba6_o.jpg
 
W

Wilson

Guest
Már ne haragudj de ez így nem teljesen igaz.
Úgy pontos, hogy katonai célpontok ellen szabad bevetni.
Sajnos mint láthatjuk a katonai célpontok, műveletek helyszíne többségében lakott 'emberi' településeken zajlik. Attól még katonai célpontok vannak ezekkel támadva.
Vagy nem, a harkovi lakóovezet elleni orosz támadás után kiderült sem kritikus infrastruktúra sem ukrán katonai egységek nem voltak a területen....
 
  • Tetszik
Reactions: omae