[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Semleges a viszonyom mindkét félhez, de hány orosz videót tudsz ahol ukrán katonák vannak kiterítve mint a döglött kutya, mert én eddig csak ukrán oldalról láttam hogy semmit se szent nekik, még a Kadirov csecsen állatjai se posztoltak semmi ilyet, pedig belőlük bőven kinézi az ember.
Igen, a csecsenek látványosan nem csinálnak semmit. Szerintem kerülik a harcolt, mert ez nem az ő háborújuk.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ez mikor kerül elő?:
19033086-1.jpg
.
Már előkerült sokminden! :) 2017. Donyeck, katonai parádé, klasszik BM-13 Katyusa:
.
.
 
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: BJani and theo

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
Semleges a viszonyom mindkét félhez, de hány orosz videót tudsz ahol ukrán katonák vannak kiterítve mint a döglött kutya, mert én eddig csak ukrán oldalról láttam hogy semmit se szent nekik, még a Kadirov csecsen állatjai se posztoltak semmi ilyet, pedig belőlük bőven kinézi az ember.
picit mozgasd meg a szürke kis agysejteket ( by Poirot ) és rá fogsz jönni, hogy miért nincsenek orosz videók .... csak segítek picit : nem azért mert nincsenek ukrán áldozatok .... :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
most megkapta Putyin :D

Az orosz hatóságoknak véget kell vetniük a szabadságjogok, köztük a véleménynyilvánítás és a gyülekezés szabadsága példátlan elnyomásának Oroszországban – jelentette ki Dunja Mijatovic, az Európa Tanács (ET) emberi jogi biztosa.

vége mindennek :D

ATOMOT NEKIK !!! :D :D :D

Viccet félretéve valami nímand orosz adminisztrátorral visszaküldeném a feladónak ugyanezt csak az 'orosz' és 'Oroszország' szövegrészt EU -ra cserélném. Király trollkodás lenne ...
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113
Lehet lemaradtál róla de volt egy kis ömlengése hogy az ukrán faj kulturálisan és genetikailag is alávaló és ő már csak tudja mert a kijevi egyetem nemzetközi kapcsolatok osztályán végzett és bla bla bla. Nehogy azt hidd hogy különb az Azovosoknál.
Pontatlan vagy. Az Ukrajnán belüli területeket, azok mentalitásbeli különbségeit vázolta fel, és valóban állította helytelenül, hogy az egyes ukrán területek között szellemi nívóban is van különbség. És genetikai különbségek is vannak, ami biztosan így van. Egyébként más is volt itt, aki szintén emlegetett ilyesmit egész Ukrajnával kapcsolatban. Akkor nem náciztál le senkit. Jó lenne ezt a hülyeséget abbahagyni, hogy ki propagandista és ki nem. A médiumok nem csupán hírt terjesztenek, hanem véleményt is formálnak. Egy fórum is ilyen. Nincs független, tárgyilagos média és portál. Az ember mindig véleményt is formál, ez már az ősembernél is így volt. Ítélünk a saját jól felfogott érdekünkben. Azt sem mondta, hogy végzett, csak azt, hogy ott tanult. Egyébként lehet, hogy végzett, de nem állította ezt.
"dolgozni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen,
ugy érdemes."
 
W

Wilson

Guest
Kicsit bővebben.....

Az RF fegyveres erői behatoltak Izyumba....​

3046975_900.jpg


Este érkeztek a jelentések, hogy erőink kiütötték az AFU-t Izyumból (bár a jelentések szerint a város déli részein még mindig van némi ellenállás), ahol a 81. AFU dandár egy része védekezett a városban, amely visszavonult a városból, és most tüzérséggel és aknavetőkkel fedezi azt. Az AFU állásait aktívan fedezte a légierő. Izyum döntő fontosságú az AFU donbászi csoportosulásának egész északi része számára.
A Harkiv-Izyum autópályát elvágták (most a végekkel együtt). Izyum ellenőrzése megteremti az előfeltételeket egy északnyugatról Szlavjanszk elleni támadáshoz.
Ezenkívül Izyum ellenőrzésével lehetőség nyílik Pavlograd és Barvenkovo előrenyomulására, a Donyeck-Pavlograd autópálya további elvágásával, amelynek ellenőrzése a donbászi AFU-erők teljes operatív bekerítéséhez vezet. Dél felől a melitopoli csoportosulás csapatai a Pavlograd-Donyeck autópálya felé nyomulnak, miután már megközelítették Huliaypil-t és megkezdték annak keleti megkerülését. Donyeck és Horlivka egyelőre továbbra is sztoikusan tűri a heves ágyúzást, és várja, hogy az RF fegyveres erőinek kalapácsa lecsapjon az AFU csoportosulásra.

És igen, Izyum az a város, ahonnan a donbásszi ATO indult. Nyolc évvel később a háború visszatért oda, ahol az ATO katonai szakasza kezdődött.
A nyilak a diagramon opcionálisak, a katlan például Pokrovszk közelében zárható.

Colonelcassad
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ez mind igaz, hisz ezt tapasztaljuk. Azonban már vagy 80 éve kimódolták és többnyire sikeresen alkalmazták a páncélos fegyvernem harcászatát. Mind az ellenséges tankelhárító körletek felszámolásának fogásait, mind a körvédőképes állások kialakításnak szabályait, a lerobbant, kilőtt technikák mentését a harctérről, az utánpótlási vonalak biztosítását, az ott közlekedő ellátó oszlopok védelmét. .... és ezek egyik legjobb művelői, a világháború végére, pont a szovjetek voltak. csak alkalmazni és ahol kell, frissíteni kellene a tudásanyagot. No meg alkalmazni tudni .... Igaz ilyen szintű harcászatra, a háború óta, nem volt szükség, így most vérrel írják a tankönyvet ....
Szerintem nincs a ruszkiknak elég emberük ahhoz amit kitűztek maguknak, ezért is olyan könnyű a zavarosban halászni az ukránoknak. De dudinak van igaza, majd ha megéljük a háború végét akkor levonhatjuk a konzekvenciákat.
 
  • Tetszik
Reactions: AchtungPanzer

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 722
93
Végig görgettem a tegnap esti óta vagy 50 oldalt de igazából semmit mondó hablatyolás az egész ! Gyakorlatilag nulla információ Orosz oldalról -csak a hivatalos - , töménytelen faszság az Ukrán oldalról . Putyin hülye az Oroszok bebukták és éljen a dicső Ukrajna és csodálatos népe ! Azt hiszem azt az időt amit erre fecséreltem az elmúlt napokban a jövőben hasznosabban fogom tölteni . Majd ha lesz érdemi infó és eredmény akkor majd áldozok esment az időmből erre a topicra is !
Úgy látszik én okosabb voltam, mindig csak az utolsó oldalt olvasom el és így is elég jól képben vagyok az eseményekkel. ;-)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Semleges a viszonyom mindkét félhez, de hány orosz videót tudsz ahol ukrán katonák vannak kiterítve mint a döglött kutya, mert én eddig csak ukrán oldalról láttam hogy semmit se szent nekik, még a Kadirov csecsen állatjai se posztoltak semmi ilyet, pedig belőlük bőven kinézi az ember.
Mert ők az agresszorok!
Akik szerették volna megnyerni a kettős identitásúak jóindulatát.
A tamadok idegenben vannak, a helyiek nyilván a betolakodók holtestét filmezik, nem a saját katonáikét.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
A tárgyalásoktól való elvárásaink nem váltak valóra - Medinsky
"Hosszasan vitattuk a humanitárius folyosók problémáját. Az ukrán erők a helyszínen nem teljesítik a parancsukat. Feltettük a kérdést a vezetésnek. Reméljük, hogy holnaptól a folyosók is működnek. Az orosz küldöttség tárgyalásra hozott dokumentumtervezeteket, nem írták alá. Sajnos a tárgyalásoktól való elvárásaink nem teljesültek, de a folyamat folytatódni fog"
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113
Mondom hogy naiv vagy, ez nem arról szól hogy ezek nem kedvelik egymást, ezeknek érdekük hogy fölöttünk viaskodjanak. Mi nem csak részesei vagyunk ennek de az is amiért küzdenek.
Soha semmiben nem osztottam az álláspontodat, de ebben az egyben igen. A küzdelem Európáért megy!