[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A verzió: nincs más és mindent bevetnek (szerintem ez naivitás)
B verzió: a legszarabbakat tolják előre, hogy gyűjtsék be az ATGM-ket (igen ember nem feltétlenül számít) és tuti ez az utolsó háborúja a T-72-nek, közben tesztelik is azokat. és használóikat. És a nyugati ATGM/MANPADS ajándékok is végesek...
Nem úgy néz ki, hogy végesek lennének, épp most jelentették be az amcsik és a britek,hogy új szállítmányokat küldenek az Ukránoknak, és már 17000 ATGM-t kaptak...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
ok, értem.. tudom...
De ennél 2 fokkal is lehetett volna hatásosabb a "speciális katonai művelet".
De egy biztos nem látjuk a teljes képet.
én egy hónapot várok, 03.22.. utána világmegváltó következtetésekkel állok elő. :)
275624317_509212823895634_6565031623681736651_n.jpg
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 866
113
@Green Leader te vagy ma a hirugyeletes?Mert ha igen és ezt még nem közöltétek le ma akkor ezt ajánlom a figyelmedbe , nem nagyon láttam még ilyen felvételt az Ukrán-orosz háborúból...
Mert valószínűleg ez az első. Hiányoltam a nagy meneteket, a szánalmas "kilőttem a nyugatról kapott segílykerakettával egy kamazt" videókból meg az jött le, hogy csak a csipkelődés megy, frontális támadásban iszkiri és bekempeljük a városokat.

Ettől függetlenül az orosz hülyeségek valósak...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ismét befolyásolsz, és sületlenségeket jelentesz ki tényként.
Úgy hogy tudod a valóságot.
Nem orosz, hanem milicista, Te magad linkelted ma hogy mozgásban vannak az LDNR csapatok.
Folytassuk ahol tegnap abbahagytuk, vagy maradsz a tényszerű tájékoztatásnál?
Vagy kérlek jelöld meg melyik orosz egység gépét láthatjuk, forrással.
Csak mert DNR jelzéses.
Előre is köszönöm.
A miliknek jobb fegyvereik vannak. Eddig az egyetlen T-90es kép a háborúból egy dombbaszó tank volt. Piros csíkkal.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Ismét befolyásolsz, és sületlenségeket jelentesz ki tényként.
Úgy hogy tudod a valóságot.
Nem orosz, hanem milicista, Te magad linkelted ma hogy mozgásban vannak az LDNR csapatok.
Folytassuk ahol tegnap abbahagytuk, vagy maradsz a tényszerű tájékoztatásnál?
Vagy kérlek jelöld meg melyik orosz egység gépét láthatjuk, forrással.
Csak mert DNR jelzéses.
Előre is köszönöm.
Ha megnézed a mondat végén az írásjelet akkor rájössz, hogy az nem kijelentés volt hanem kérdés, ennek fényében mit is jelentettem én ki?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
És miért a régebbi népszámlálásra hivatkozol az újabb helyett? Egyébként sem a régebbi, sem az újabb népszámlálás nem jogosítja fel Putyint egy invázióra.

Különben sem lehet az ukrajnai embereket ilyen egyértelműen csoportokba osztani, nagy részük ukrán-orosz akit nem lehet ketté szakítani, de még az oroszok nagy része is Ukrajnához lojális.

Mondom, ez a propaganda vezetett ahhoz az illúzióhoz, hogy ez a támadás egy gyors virágszirmokkal borított diadalmenet lesz, de az élet nem igazolta ezt a hamis elképzelést.
Mert az újabbat az ukrik nem tették közzé. De te közzé teheted.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Az orosz deszantosok egy különleges katonai művelet során haladnak előre Ukrajnában.


 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
De akkor mit állítunk hogy az orosz legmodernebb MBT-je a T80?
Tragikus állapotot tükrözne.
Azt hiszem 130 mindenféle T-90ese van az orosz hadseregnek. 160ra van még szerződés. Ebből idénre 30. Azt írta a zújság, 20 db legújabb 90est vittek a határra a háború előtt. Ebből egyről volt fénykép.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Nem kapott a hadsereg T-90est. Verték az asztalt, hogy nekik nem kell T-72es, de csak B3ast kaptak T-90es helyett. És ez legalább 5 éve volt.

E szerint minimum 750 és 1000 között van a T90 klf variánsok száma amik szolgálatban vannak.
És ez a cikk nem feltétlenül a legfrissebb.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

E szerint minimum 750 és 1000 között van a T90 klf variánsok száma amik szolgálatban vannak.
És ez a cikk nem feltétlenül a legfrissebb.
Tessék??
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
A tüzérség munkája egy felderítő drón kamerájából.

A DPR NM orosz és szakadár tüzérsége csapást mér az ukrán hadsereg állásaira.

A videót Mariupol környékén és külvárosában forgatták.