[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
6371c0b-e7f2973fbc9be05824d344b460ffbd98-w640.png

VLAGYIMIR PUTYIN, FOTÓ A KP.RU-RÓL
Az orosz megszállók megpróbálnak mélyen benyomulni Ukrajnába, de Kijev különösen fontos város számukra. Az oroszoknak azonban nem sikerül bevenniük az ukrán fővárost, sőt, folyamatos behatolásaik ellenére sem sikerül bekeríteniük.

Forrás: CBS News, Forbes és BBC, amerikai védelmi és hírszerzési tisztviselőkre hivatkozva, akik a legfrissebb adatokat március 14-én adták meg.

Részletek: Az Orosz Föderáció csapatai nem mondanak le arról, hogy egyszerre több irányból közelítsék meg Kijevet, valószínűleg megpróbálják bekeríteni a várost. Erőik azonban megrekedtek, és napok óta nem jártak sikerrel.

A nagy létszám ellenére a Kijev melletti orosz erők továbbra is könnyű célpontot jelentenek az ukrán védők számára.

A Pentagon az orosz hadsereg kudarcainak okaként az ukrán csapatok kemény ellenállását említi Putyin megszállóival szemben.

Az amerikai hírszerzés szerint közel három hét telt el az ukrajnai invázió napja óta, és eddig Oroszország még csak a közelébe sem jutott annak, amit eredetileg remélt.

A CIA többször hangoztatott állítása szerint Vlagyimir Putyin arra számított, hogy "két napon belül elfoglalja Kijevet".

Amerikai tisztviselők viszont úgy becsülik, hogy az ukránok az aktív harcok kezdete óta már 5000-9000 katonát likvidáltak az agresszor országból (a megöltekről van szó) a területükön. A sebesültek és a hadifoglyok számáról még nem hoztak nyilvánosságra adatokat; valószínű, hogy a számok tisztázása még folyamatban van.

A Pentagon megismételte, hogy a Kreml eddig a felsorakoztatott erők 100%-t (mintegy 150 000 katonát) vetette be, hogy a lehető legrövidebb időn belül lerohanja Ukrajnát és elfoglalja annak teljes területét.

 
W

Wilson

Guest
Azt hiszed ettől nincsenek durvább felvételek ?A mai donyecki belövésről is van több.Majd eljut a twittere meg az indexre(+stb.) három nap múlva...
Furának találom,hogy ezt mondod mert a donyecki ukrán támadásról raktam be ma egy orosz híradást amely tele van az utcán fekvő halott civilek fényképeivel, úgyhogy azt gondolom, hogy tisztában vagyok azzal, hogy vannak durvább felvételek.......
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Na. Eddig vártam...
Valaki találkozott már a drágalátos fősodratúban a donyeczki terrortámadással ???

Én csak a Blikkben találtam egy, a
valóságot elferdített cikkre:

"Legkevesebb húsz ember életét vesztette és 26 megsebesült Donyeck belvárosában egy lelőtt, Tocska-U típusú ukrán rakéta szilánkjainak becsapódása következtében - jelentette be Gyenyisz Pusilin, a donyecki "népköztársaság" vezetője hétfőn az orosz médiának nyilatkozva."


Van bőr a pofájukon, de tényleg.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Na. Eddig vártam...
Valaki találkozott már a drágalátos fősodratúban a donyeczki terrortámadással ???

Én csak a Blikkben találtam egy, a
valóságot elferdített cikkre:

"Legkevesebb húsz ember életét vesztette és 26 megsebesült Donyeck belvárosában egy lelőtt, Tocska-U típusú ukrán rakéta szilánkjainak becsapódása következtében - jelentette be Gyenyisz Pusilin, a donyecki "népköztársaság" vezetője hétfőn az orosz médiának nyilatkozva."


Van bőr a pofájukon, de tényleg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Na. Eddig vártam...
Valaki találkozott már a drágalátos fősodratúban a donyeczki terrortámadással ???

Én csak a Blikkben találtam egy, a
valóságot elferdített cikkre:

"Legkevesebb húsz ember életét vesztette és 26 megsebesült Donyeck belvárosában egy lelőtt, Tocska-U típusú ukrán rakéta szilánkjainak becsapódása következtében - jelentette be Gyenyisz Pusilin, a donyecki "népköztársaság" vezetője hétfőn az orosz médiának nyilatkozva."


Van bőr a pofájukon, de tényleg.

Euronews leközölte, de ott is úgy kommentálják, hogy felek egymásra mutogatnak. Mint ha tényleg megfordulna fejükben, hogy oroszok lövik donyecki civiliket.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Hirtelen szembe jött a valóság. :)

A francia Mickael Ukrajnába ment harcolni Oroszország ellen, most menekül.

A Lviv megyei jarovivi katonai létesítményben volt, amit orosz légicsapás ért.

Azt mondja a videóban:

„Itt a bázist most semmisítették meg, mi most elmegyünk. A halottak között vannak a barátaim is, úgyhogy menekülünk innen. (KIÁLT...)

A bázis elpusztult. Össze kell szednem magam. Itt a lerombolt bázis, és ott is bombáztak. Most is. Nos, az emberek azt mondják, hogy ez nem igaz."

"A bázisunkat, ahol katonai szerződést kötöttünk Ukrajnával, épp most rombolták le. Több tucatnyian voltunk, csak mi maradtunk. Több száz amerikai katona volt azon a bázison.

Száz százalék, hogy valaki információkat adott a bázisunkról."
Ha aláírt és ért a fegyver "forgatáshoz" akkor majd kap a dzsúzába valami "dili bogyót" és egyböl visszajön a harci kedve.
 
  • Vicces
Reactions: Renitens

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
roaf.ro

Press release​

Regarding the information circulated in the press, which accredits the idea that the aircraft that crashed in the two aviation events of 02.03.2022 "were shot down by a battery of S-300 surface-to-air missiles", we make the following clarifications:

The statement is completely false. The "information" referred to is nothing more than misinformation from the Russian online media and has nothing to do with actual facts or events. The Ministry of National Defense communicated with maximum transparency the information regarding the two accidents. By order of the Minister of National Defense, a technical investigation commission was appointed to investigate the circumstances of these plane crashes. At the same time, according to the procedures, the Military Prosecutor's Office was notified and the training flights with these types of aircraft were stopped, until the completion of the specialized investigation. Please note that following the verifications carried out so far by the competent commission of inquiry,

Tehát a román 21-est nem lelőtték.
Amikor lezuhant (itt tudtam meg frissen pedig napi szinten szemlézgetem a romulánokat), majd befostam,hogy az oláhok miatt tör ki a 3. vhb. de szerencsére az történt, amire utána gondoltam, hogy egyszerűen azért zuhant le...mert felszállt!!! Szegény pilóta mielőtt beszállhatott abba a gépbe...inkább jobban foshatott attól az ócskavastól mintha ténylegesen oroszok ellen küldték volna (akkor legalább lett volna indoka hogy katapultáljon).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Miért erőlködnenek vele? Ők úgy állítják be a dolgot, hogy mindent megtesznek a a civilek evakuálásáért,hiszem ők is egyetértenek a humanitárius folyosók létrehozásában, aztán a tűzszünetet megsértve néhány lövedéket lő a tüzérség a humanitárius folyosó közelében és már le is van fujva az evakuálását, és utána már lehet is kommunikálni , hogy a nácik nem engedik evakuálni a civileket, amit ismételten elmondok, hogy simán kinézem az azovosokból....
Ukránok ma először fogadtak el a 11 orosz felajánlott humanitárius folyosőból 3-at. Eddig mindegyik orosz felajánlást elutasítottak. Tehát nem az oroszok akadályozták a civilek evakuálását.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 381
113
„Intenzív”, hétórás találkozón vett részt az amerikai és a kínai kormány képviselője Rómában – közölte a Reuters amerikai forrásra hivatkozva. A tárgyalásoknak nem volt konkrét eredménye, de több téma is szóba került.

Jake Sullivan, az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója Jang-Ji Csivel, a kínai kormányzat képviselőjével tárgyalt, a megbeszélésen szóba került Észak-Korea kérdése, illetve az amerikai fél mély aggodalmát fejezte ki Kína szerepe miatt az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban.

A Reuters forrása azt is kiemelte, hogy a hosszasan előkészített találkozó célja nem konkrét előrelépés, hanem a nyílt párbeszéd volt, ami megvalósult.

(portfolio)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 381
113
Az ENSZ főtitkára szerint a "lehetőségek között van" az atomháború
„Az orosz nukleáris erők készültségi szintjének emelése hátborzongató fejlemény” – mondta Guterres hétfőn újságíróknak.
„A nukleáris konfliktus lehetősége, amely egykor elképzelhetetlen volt, most ismét a lehetséges eshetőségek közé került”-fogalmazott.
Guterres az ukrajnai konfliktus diplomáciai megoldására szólított fel, mielőtt az atomháború lehetősége tovább fokozódna.
„Itt az ideje, hogy véget vessünk az ukrajnai népet gyötrő borzalmaknak, valamint a diplomácia és a béke útjára lépjünk” – mondta Guterres. „A békére irányuló felhívásokat meg kell hallgatni. Ennek a tragédiának véget kell vetni”-jelentette ki.

(PestiSrácok)
 
W

Wilson

Guest
Ukránok ma először fogadtak 11 orosz felajánlott humanitárius folyosőból 3-at. Eddig mindegyik orosz felajánlást elutasítottak. Tehát nem az oroszok akadályozták a civilek evakuálását.
Igen, ez azért érdekes, mert tudtommal eddig is elfogadták a humanitárius folyosókat az ukránok sokszor beraktam az ukrán médiában erről szóló híreket konkrétan feltüntetve az időpontot és az útvonalat,ismételten hozzátéve azt amit már annyiszor elmondtam, hogy simán kinézem az Azovosokból, hogy akadályozzák az evakuációt...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 381
113
Oroszország élelmiszersegélyt kér Kínától
Oroszország katonai és pénzügyi segítséget is kért Kínától az ukrajnai konfliktusban.
Az Oroszország által kért segítség között voltak előre csomagolt, nem romlandó katonai élelmiszerkészletek is, amelyeket az Egyesült Államokban "étkezésre kész élelmiszer"-ként ismernek, két, az ügyet jól ismerő forrás szerint.
A kérelem aláhúzza azokat az alapvető logisztikai kihívásokat, amelyek katonai elemzők és tisztviselők szerint akadályozták az orosz előrehaladást Ukrajnában. Ezekből kiderül, hogy a fronton harcoló egységek rendszeresen elszakadnak az utánpótlásukat biztosító konvojoktól, a hírszerzés szerint ennek következménye, hogy az invázió előrehaladtával az orosz katonák gyakran élelmiszerboltokba törnek be élelmiszerboltokba, így kiegészítve hiányos elkátmányukat.
Az egyik forrás azt sugallta, hogy az élelmiszersegély olyan kérés lehet, amelyet Kína hajlandó lenne teljesíteni, mert ezzel nem nyújtana az ország támadó jellegű segítséget, amelyet a nyugat provokatívnak tartana.
Emellett az Egyesült Államok olyan információkkal is rendelkezik, amelyek arra utalnak, hogy Kína nyitottságot mutatott arra, hogy Oroszországnak katonai és pénzügyi segítséget nyújtson az Ukrajna elleni háború részeként – mondta egy nyugati tisztviselő és egy amerikai diplomata a CNN-nek.
 
W

Wilson

Guest

Pentagon: az oroszok csapása a javorivi kísérleti helyszínre nem fogja megzavarni az Ukrajnának nyújtott védelmi támogatást....​

2022. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ, 23:50

Az Egyesült Államok nem tekinti a javorivi gyakorlótér elleni orosz támadást az Ukrajnának nyújtott védelmi támogatás megtámadására irányuló kísérletnek.

Ezt John Kirby, a Pentagon szóvivője mondta hétfőn - a CNN-k

Kirby hozzátette, hogy a gyakorlótér nem tartozik azon útvonalak közé, amelyeken keresztül az Egyesült Államok biztonsági segítséget nyújt Ukrajnának.

"Nem fogok arról beszélni, hogy, hogyan keressük továbbra is a módját annak, hogy segítsünk Ukrajnának megvédeni magát. Továbbra is annyi biztonsági segítséget fogunk nyújtani az ukránoknak, amennyit csak tudunk, a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban. És ennek sokféle módja van" - tette hozzá Kirby.

Boris Johnson brit miniszterelnök szóvivője hétfőn azt mondta, hogy a lengyel határ közelében lévő ukrán támaszpontra mért orosz rakétacsapások mélyen aggasztóak, de nem fogják megakadályozni Londont abban, hogy továbbra is védelmi fegyvereket szállítson Ukrajnának.

Emlékeztetünk arra, hogy a lengyel határtól 20 kilométerre fekvő, Lemberg megyében található javorivi gyakorlótér megtámadása következtében 35 ember meghalt és több mint 130 megsebesült.

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby