[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113

Kezdenek gyanakodni az amerikaiak?
Csak én emlékszem, hogy a téli olimpia elején bejelentette Putyin és Hszi Csin-ping, hogy szövetséget kötnek az USA és a NATO ellenében?
A cikket én is olvastam. Úgy tűnik, hogy érlelődik a szankciós terv Kína ellen is. Most is Európát akarják belerángatni ebbe. Én - visszaemlékezve a Moszkva által levezényelt diplomáciai folyamatba-, biztos vagyok abban, hogy mielőtt megindította Putyin az ukránok ellen a támadást, egyeztetett fontosabb partnereivel. Pontosan kellett tudnia, hogy ezzel nagy követ dob a vízbe, és erős hullámokat gerjeszt a háborúval. Nem tudjuk miért, de most látta elérkezettnek az időt ehhez a lépéshez. Talán egyszer megtudjuk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Itt egy brit fickó elmélkedik, hogy is van a könnyű zsoldosélet.... ( facebook )

"Jason Haigh a brit hadsereg egykori katonája volt, aki rögtön az ukrán háború kitörésekor elhatározta, hogy önkéntesként segíti Ukrajnát, majd meg is valósította álmát. De a kaland nem úgy sült el, ahogy tervezte.
Jasont rögtön bevetették a hosztomeli reptérért folyó harcokban, ahol ledöbbent az orosz tűzerőtől. A támadó ejtőernyősöket vadászbombázók és helikopterek is támogatták. "Sosem találkoztam még ekkora tűzerővel. Irak és Afganisztán teljesen más volt. Az orosz egy modern, konvencionális hadsereg." (Hát igen, ez van, ha az ellenség is képes visszalőni).
Az angol az erdőbe vonult vissza társaival, majd elkeveredett tőlük (van az úgy, hogy néhány katona túl messzire keveredik a harctól... ezt hívják menekülésnek). Utána jött az újabb meglepetés, mikor az ukrán biztonsági egységek szabotőrnek nézték, és elfogták a gyanús külföldit. Ő próbálta elmagyarázni angolul, mit is keres ott, de a jelek szerint az ukránoknak nem volt erőssége az angoltudás. Ők inkább ököllel beszélgettek, kegyetlenül össze is verték a britet, dőlt a vér mindenéből. Végül elvették a telefonját, amiből meggyőződtek, hogy tényleg nem orosz, és csak ekkor engedték el.
Jasonnak viszont pont elég volt ennyi élmény az országból, így beállt a több százezernyi menekült közé, és a lengyel határon keresztül elhagyta Ukrajnát.
"Nem azért mentem oda, hogy meghaljak. Még más feladatom is van az életben." (Hát erre mondjuk akkor is lehetett volna gondolni, mielőtt háborúba mentél...)"

275674317_503955617834391_3370730728338881416_n.jpg



Kis leckét, hogy milyen volt amikor a kedves brittek építették a birodalmukat, és most Jason te voltál a kellemetlen oldalon. ;)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
A cikket én is olvastam. Úgy tűnik, hogy érlelődik a szankciós terv Kína ellen is. Most is Európát akarják belerángatni ebbe. Én - visszaemlékezve a Moszkva által levezényelt diplomáciai folyamatba-, biztos vagyok abban, hogy mielőtt megindította Putyin az ukránok ellen a támadást, egyeztetett fontosabb partnereivel. Pontosan kellett tudnia, hogy ezzel nagy követ dob a vízbe, és erős hullámokat gerjeszt a háborúval. Nem tudjuk miért, de most látta elérkezettnek az időt ehhez a lépéshez. Talán egyszer megtudjuk.
Namost. Ha a nyugat az oroszok után összekülönbözik Kínával is, azzal beleszarnak a ventillátorba erősen. Az már nem tudom jó lesz-e bárkinek ezen a bolygón...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
"Az ukrán fővárosba, Kijevbe látogat kedden Mateusz Morawiecki lengyel, Petr Fiala cseh és Janez Jansa szlovén kormányfő, valamint Jaroslaw Kaczynski lengyel miniszterelnök-helyettes, hogy találkozzon Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és Denisz Smihal kormányfővel - közölte a varsói kormányfői hivatal.

A közlemény szerint a politikusok az Európai Tanács nevében indulnak Kijevbe, az útról előzőleg Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével, valamint Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével egyeztettek, a nemzetközi szervezetek, ezen belül az ENSZ révén pedig tájékoztatták róla a nemzetközi társadalmat.

A látogatás célja, hogy megerősítsék az Európai Unió "egyértelmű támogatását Ukrajna szuverenitása és függetlensége számára", valamint bemutassák az ukrán államnak és társadalomnak szánt széleskörű támogatási csomagot - írták."

Ezért miért kell Kijevbe menni. Zelenszkij nem tudja, hogy az EU támogatja? A támogatási csomagot meg küldeni kell, nem bemutatni. Háborús övezetbe menni államfőknek több, mint felelőtlenség!


Ilyen kétségbeesett húzást röviddel a "végső győzelem" előtt szoktak csinálni!!!

Szerintem az utolsó pillanatban bejelentik, hogy a "gonosz-orosz" nem hagyja beutazni a kamikáze-miniszter-elnököket, ezért az önfeláldozó Elenszkíj --csakis Ukrajna megmentése érdekében-- kénytelen volt Lengyelországba utazni órákkal (de inkább szerintem hetekkel) ezelőtt.

Média-kommunikációs szempontból zseniális, eddig is tudtak az amcsik meglepetést okozni, de ez --sajnos-- egész jó...

...és, fegyveres erők mozgatása nélkül is ezzel a bejelentéssel zavart tudnak kelteni az orosz politikai és katona vezetés között!!!

Erre valamit "dobnia kellene" egy hasonlóan ötletes választ Putyinnak!

Mindez szerintem egyébként azt jelzi, hogy az összeomlás közel --Mariupol, stb,...-- és ilyen "vad" dolgokkal lehet már csak a morált fenntartani!!!

Csodálom, hogy azt a miniszterelnök fedő-foglakozású gumi-gerinces hazaárulót még nem puccsolták meg!


.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 371
113
"A Russian Army (D-30 artillery) position that had been left intact, with ready shells piled up, guns not set up, and captured by the Ukrainian Army in the Mykolaiv region of southern Ukraine, left the day before, photos on March 15th, 2022."

Nekem mondjuk tökre nem egy helyszínen készült képeknek tűnnek. Egyiken zöld a természet, a másikon nem. Egyiken tök sáros a közelebbi löveg kereke, és a távolabbi is sarasabb, még a másikon meg még alig poros. Persze, lehet teljesen véletlen is.

894a8uotzhn81.jpg


5zlzluotzhn81.jpg

awzm9votzhn81.jpg
Ez vicces hogy a legtöbb ilyen jelentésről van ellentétes verzió is, itt ukránnak írják

 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113

Kezdenek gyanakodni az amerikaiak?
Csak én emlékszem, hogy a téli olimpia elején bejelentette Putyin és Hszi Csin-ping, hogy szövetséget kötnek az USA és a NATO ellenében?
USA kezd arra gyanakodni, amit csinált. :)
Összehozta az ellenfeleit.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113

Zelenszkij üzent az Ukrajnában meggyilkolt amerikai újságíró családjának​


A helyszínen életét vesztő haditudósító családjának az ukrán elnök üzent a twitter-oldalán.

„Őszinte részvétemet fejezem ki Brent Renaud családjának, aki életét vesztette, miközben dokumentálta Oroszország könyörtelenségét és gonoszságát. Brent élete és áldozata inspirálja a világot, hogy harcoljon a sötétség erői ellen” – írta Volodimir Zelenszkij az oldalán.

(Blikk)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Na bazzmeg, még ha alatta is állsz egy Stingerrel, ezt azonosítsd vizuálisan, hogy saját-ellenség, meg fogd be, lőj rá. Aztán meg ha mégis optimális helyről látod, azonosítod, hatótávon belül is van, a csalit se szopja be a rakéta, akkor is láttam olyat hogy találat után hazarepült a Szu-25!

Én nem temetném még ezeket sem, ha már a heliket kiveséztük!
 
W

Wilson

Guest
Ne keltsük a feszültséget, ez nem buszmegálló, belógó előtető, stb. Ez legfeljebb egy raktár előtti placc kempingszékkekkel. Ide nem jár busz.

Na ez buszmegálló.

korona.jpg
Milyen feszültségkeltésről beszélsz az a szöveg a tweet szövegének szó szerinti fordítása....Nem véletlenül van idézőjelben...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mert az indiai nemzetközi fizetési rendszeren keresztül kereskednének, amit Iránnal való kereskedelemre hozott létre eredetileg India.

USA részéről qva nagy pofára esés lett ez a rész, most kétségbeesetten próbálják az indiaiakat a kínai veszedelemmel riogatni, mert a szankciókkal való fenyegetőzés, ukrajnában rekedt állampolgáraik élő pajzsként való használata, vonatról lelökdösése elég masszívan pro-orosz álláspontra lökte az indiai közvéleményt.



Brazil csávó is PMC volt, aki menekülés közben az autóból töltött fel videót, hogy senki se menjen oda, mert egy kib*szott mészárszék...
Erről írok gyerekek napok óta, a háború igazi célja a petro dollár kinyírása !!!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
USA kezd arra gyanakodni, amit csinált. :)
Összehozta az ellenfeleit.

Eddig volt az az elképzelés, hogy Oroszország és Kína stratégiai partnerek. Az változott, hogy kiderült, hogy Kína nem fog automatikusan segíteni az oroszoknak, több mindent mérlegel. A kínaiak most részben kivárnak, hogy hogyan alakul az ukrajnai katonai helyzet és milyen hatással lesznek az oroszokra a szankciók.
 
W

Wilson

Guest
Egy orosz cirkálórakéta maradványait mutatták be Kijevben

Az orosz cirkálórakéta farkrésze 2022. március 15. Fotó: DSNS

Egy orosz cirkálórakéta maradványait mutatták be Kijevben​


Megmutatták egy Kijevre kilőtt orosz cirkálórakéta maradványait.

Erről a katonaság tájékoztat.

Az Ukrán Állami Sürgősségi Szolgálat arról számolt be hogy ma, március 15-én Kijevben, az Osokorki kerületben találat érte egy kétszintes magánházat és felgyújtotta azt.

"05:57-kor a tüzet 10 négyzetméteres területen lokalizálták, 06:40-kor pedig eloltották. Nincsenek áldozatok és sérültek” – áll a közleményben.

kr2.jpg
Egy orosz cirkálórakéta maradványai. 2022. március 15. Fotó: DSNS

A fénykép alapján nem tüzérségi rendszerek vagy légibombák okoztak a becsapódást.

Az orosz hadsereg cirkálórakétája eltalálta a magánbirtok területét.

kr3-1.jpg
Egy orosz cirkálórakéta becsapódási helye. Kijev, 2022. március 15. Fotó: SES

A farok maradványai alapján feltételezhető, hogy egy X-55/555 szovjet/orosz stratégiai légi cirkálórakétáról volt szó.

Az ilyen cirkáló rakétákat a Tu-160-as orosz szuperszonikus stratégiai bombázók és a Tu-95 turboprop stratégiai bombázók használnak.

Március 13-án ilyen bombázók csaptak le a javorivi kísérleti helyszínre és a Lviv megyei Nemzetközi Békefenntartó és Biztonsági Központra.

Yavoriv katonai gyakorlótér
Yavoriv katonai gyakorlótér

A támadást a Fekete- és Azovi-tenger felől hajtották végre. A gépek a szaratovi repülőtéren szálltak fel.
Az X-55 rakéta szubszonikus sebességgel repül rendkívül alacsony magasságban, a terepet megkerülve. Az X-555 módosítása a szovjet X-55 mélyreható modernizálása.

h-555.jpg
Az X-555 cirkáló rakéta

Előre ismert koordinátákkal rendelkező, stratégiailag fontos álló földi célpontok elleni használatra tervezték. Akár 2000-3500 kilométeres hatótávolság, módosítástól függően.