[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Értem, tehát gyakorlatilag ahol ellenállás van és nem virágcsokrokkal fogadják a katonákat ott szét lesz lőve a város, mert így akarják megtörni az ellenállást.
Igen kincsecske, a háborúban, szét fogják lőni az ellenség lőállásait. Mindig így volt, mindig így lesz.
Ha azok lakóházak, akkor azt.
Pont.
Tetszik, nem tetszik ez így van.
A védő felelőssége, hogy ha ő lakóházban védekezik, ott már ne legyen civil.
Ez ennyire bonyolult?
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
⚡️Az orosz fegyveres erők átvették az irányítást az ukrán fegyveres erők nagy rakéta- és tüzérségi fegyverraktára felett a Kherson régióban.

Az orosz egységek közeledtével az ukrán fegyveres erők erői elhagyták a kézifegyverekkel és lőszerekkel teli hangárokat és földalatti tároló létesítményeket.

A legkonkésebb becslések szerint több mint 10 000 doboz F-1 kézigránát van a raktárban, több száz doboz, amelyek páncéltörő gránátvetők lövéseit tartalmazzák. Több ezer doboz kézifegyver lőszer.

A fegyvereket és lőszereket átszállítják az haderőhöz.


 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Tudom, MINDENT VISSZA!
De egy vállalható kompromisszum lehetne, egy ruszin-magyar népköztásrsaság, ahol a magyarjaink biztonságban élhetnének.
Másképpen nem is lehetne a kis-Antant miatt.
Esetleg tejeskörű területi autonómia lehet még alternatíva, de mindenhez nagyhatalmi konszenzus kell.
Ha az oroszok megemberelik magukat és a Kárpátok előterében harcolnak, akkor van ennek létjogosultsága, minden más esetben ez, csak károkat okoz.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93

Egész jól haladnak a tárgyalások a főbb orosz követelések kb fele már megvan, most jönnek a rázósabb kérdések, Krím és Donbassz (amit nem hogy el nem ismernek az ukránok, de még lőnek is, külön érdekes lehet, hogy elég ha "csak" autonómiát kapnak, vagy az ukránoknak is el kell ismerniük őket függetlennek, Putyin nem hiszem, hogy visszavonná az elismerést). Amíg ezekről a területekről nem mondanak le addig szerintem folytatódik a háború.​

Nekem ebből a nyilatkozatból az jön le, hogy jól haladunk, de még sokára lesz tényleges aláírható dokumentum, addig meg minden megy tovább...​


Orosz békedelegáció vezetője: Ezt ajánlották nekünk az ukránok


Vlagyimir Megyinszkij, az orosz elnök tanácsadója és az orosz békedelegáció vezetője azt mondta a RIA Novosztyi hírügynökségnek: Ukrajna felajánlotta nekik, hogy egy „demilitarizált, de saját hadsereggel rendelkező” államot hoznának létre.
Megyinszkij szerint jelenleg arról tárgyal, hogy Ukrajna semleges státuszban, demilitarizálva működhetne tovább egy független államként.

– mondta a politikus. Vlagyimir Megyinszkij azt is hozzátette, hogy az oroszok számára a Krím és a Donbasz státusza, valamint a humanitárius kérdések, Ukrajna „nácimentesítése”, valamint az orosz nyelvű kisebbségi jogok is fontosak még.

A TASZSZ hírügynökség szerint a politikus mindeközben elismerte, hogy a tárgyalások lassan, nehezen haladnak ugyan, de Oroszország tényleg békét szeretne kötni, „amint csak lehet”.




– mondta Vlagyimir Megyinszkij, aki azt is hozzátette: a tárgyalóknak rengeteg komplex kérdéskört kell még átnézniük és belefoglalniuk a létrehozandó megegyezés szövegébe.
Demilitarizált, de hadereje van...saját szárazföldi tengeri haderővel?? Területi viták?
Olyan ismerős ez...hol is volt ilyen?? Ja Németország a két vhb. között...akkor újra lesz 8-10 éve ukrajnának és az USA-nak, hogy aztán folytathassa ukrajna fegyverzesét és eladását az imf-nek. Ha csak meg nem kavarják a választásokat és Zelét fel nem kötik.

Esetleg Putin úgy értette, hogy az a saját szárazföldi tengeri haderő az OROSZ hadsereg (minimális ukrán bevonással) :D az nagy poén lenne biztos a Sojgu (igazi kópé, nagy tréfamester) dobta be opciónak.

Mert különben a kis Zele gemkapcsos konyhagumis csúzlijánál komolyabb fegyvere nem lesz ukrajnának az 100%

Ha sokáig húzzák még a tárgyalasokat akkor az a független semleges ukrán állam kb. akkora lesz mint Felső-Rétszilas-alsó!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
nagyon sok ukrán veszteségről kommunikáltak, de amíg az oroszo hullákat bőszen mutogatták, addig a saját veszteségeket csak szövegben írták le. nem látványos, de a látvány az az oroszok feladata.
Én nem a halottakról írtam (És nem hullákról!), hanem a nyilatkozat ellentmondásáról.
OFF:
Egyébként veled egy politikai oldalon állok, de néha zavar a nyers stílusod! Van, amiben azonos véleményen is vagyunk!
OFF vége!
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93

Ukrajna több orosz repülőgépet lőtt le: minisztérium​

Az ukrán légierő közölte, hogy légvédelmi egységeik három orosz repülőgépet, egy helikoptert és három drónt lőttek le.

A gépek közül kettő SU-34-es bombázó volt, a harmadikat még nem azonosították – mondta Jurij Ihnat, a légierő szóvivője egy videóban.

A védelmi minisztérium közölte, hogy az orosz invázió február 24-i kezdete óta 81 repülőgépet és 95 helikoptert lőttek le.
Al Dzsazira
Wáohh 81 repcsiből van kB 3ról kép,95 heliből is kB 3. Nem semmi teljesítmény ezt még a saját népük se hiszi el :rolleyes:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 643
48 408
113
Értem, tehát gyakorlatilag ahol ellenállás van és nem virágcsokrokkal fogadják a katonákat ott szét lesz lőve a város, mert így akarják megtörni az ellenállást.


Szíria bonyolult történet, ott a kormányerők lőtték szét a városokat az elejétől kezdve, mert nem mertek bemenni. Aztán később az orosz bombázás is rásegített. De alapvetően Szíria teljesen más helyzet.
A szövegértésed konvergál a nullához!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
nem értek hozzá, csak felmerült:

van olyan hogy 100% élő adás a tévékben? nincs valami késleltetés arra, ha mondjuk megkattana a bemondó, vagy mögé lépne valaki egy transzparenssel?

Ha én felelnék érte, tuti hogy lenne egy öt másodperces buffer, és ott ülne valaki egy nagy piros gomb mellett, amit ha megnyom, akkor sajnos műszaki hiba van
Olyan csak diktatúrákban van. :)
 
  • Vicces
  • Imádom
Reactions: zeal and brezso

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Az ukrán fegyveres erők továbbra is szállítanak javelin atgm-eket az orosz légierőnek. Orosz ejtőernyősök Kijev közelében verik az ellenséget Moscsukun térségében. Az ellenség visszavonul, és ajándékokat hagy maga után.

Sok minden jön hamarosan.

 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Csernyihiv, az ukrán fegyveres erők vasútállomásának közelében lőszerraktárat rendezett, az Orosz Föderáció Fegyveres Erőinek UAV legénysége jól észlelte a mozgást, és lefedte őket.

 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Én nem a halottakról írtam (És nem hullákról!), hanem a nyilatkozat ellentmondásáról.
OFF:
Egyébként veled egy politikai oldalon állok, de néha zavar a nyers stílusod! Van, amiben azonos véleményen is vagyunk!
OFF vége!
én meg továbbgondoltam: egy háborúban a saját veszteségek mutogatása grafikusan nem lehet morálnövelő, hiszen mégis csak a "mi" embereink vannak ott (ahogy az ellenfél sem mutogatja a sajátjait legtöbbször), helyette viszont az ellen lekicsinylése az, ami növelheti a morált (futás, visszavonulás szavak használata az arra fogékony tömegnek stb.) mindkét oldalon.

a győzelmi jelentések garmadájával állunk szembe szokás szerint.

és azért ellentmondásos a nyilatkozat, mert egy pillantnyi harcászati helyzetből próbál diplomáciai-kommunikációs előnyt kovácsolni, de mint minden wishful thinking, ez sem megy biztosra logika tekintetében. mi van, ha nem sikerül az ellentámadás, mi van, ha nincs olyan aduász az ukránok kezében, amit az oroszokkal szemben használhatnak?

OFF: elnézést a nyersességért. a politikai oldal: igen, tudom ;) ettől még lehet, hogy nem fogunk mindenben egyet érteni, de szerintem nem is kell. ON.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 773
9 194
113
Meszike, ezt korábban már megbeszéltük. ELég álságos az a hozzáállás, hogy "lehet lakóházba fegyvereseket telepíteni, mert ez a taktika, hogy erőddé változtatjuk" majd a tűzcsapás után "mocskos oroszok, lövik a lakóházakat"! Ez a háború, ha valakinél fegyver van, az katona, hiába van civilben. Annak el kell szenvednie mindazt amit vállalt vele...
A háború ilyen. Nem szép hogy az ukránok így védekeznek, de ez a racionális döntés. Nem ők indították ezt a háborút. Én azt gondolom hogy az oroszok számolniuk kellett volna azzal, hogy ilyen helyzet is előállhat. Úgy gondolom hogy nem ez volt az elképzelésük.

Az egész vita abból indult ki hogy az oroszoknak a háború helyett a másik lehetősége az lett volna, hogy végignézik ahogy az ukránok kiirtják az oroszokat. Szerintem egyrészt nem irtották volna ki őket, ez ott se történt meg ahol nem vették át az irányítást a szakadárok. Másrészt az Oroszország által indított háborúk Ukrajna ellen csak még több szenvedést okoztak az ukrajnai oroszoknak IS.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 773
9 194
113
Igen kincsecske, a háborúban, szét fogják lőni az ellenség lőállásait. Mindig így volt, mindig így lesz.
Ha azok lakóházak, akkor azt.
Pont.
Tetszik, nem tetszik ez így van.
A védő felelőssége, hogy ha ő lakóházban védekezik, ott már ne legyen civil.
Ez ennyire bonyolult?
És akkor most az ukránok hibásak mert ellenállnak? Akárhogy nézem az oroszok vannak a másik országában megint. Pont ezért van az hogy még az oroszbarátnak hitt helyeken is erős az ellenállás és sok orosz anyanyelvű is ukrán párti.

Szerintem az oroszok Ukrajnával kapcsolatos politikája teljes kudarc.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
MAXimálisan támogatom!

Annyira azért ne támogasd első körben. Nem tudjuk, hogy ez a figura mennyire komoly - valószínűleg csak egy opportunista. Ez ebben - a finoman fogalmazva - feszült helyzetben nem túl kívánatos. Másfelől nem tudjuk hogy alakul Nyugat-Ukrajna sorsa, de ez egy igen komoly feszültséggóc lehet.

Ugye a jó ember egyfelől rúg belénk egyet - illetve e mellett az orosz biztonságpolitikának rendelné alá teljes mértékben a régiót. Most mondok egy példát, ha az elképzelése bejönne, akkor könnyen lehet itt a szomszédban egy Kalinyigrád-szerű zárvány (könnyen lehet, hogy radikalizálódó ruszinokkal) - egyik oldalról egy adott esetben továbbra is elszabadult hajóágyú hiperagresszív "Nyugat-Hoholiával" a minden más irányból pedig NATO -val ... Ez az álmoskönyv szerint túl sok jóval nem kecsegtetne ...
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Nem hiszem hogy avgr lenne. Inkább 40mm CTG. Kosz hogy a saját szakmámban okosabb vagy :)))

Azt írtad: "bal felső sarokban torkolattűz, aztán oszló füst..."

Bebaszna, ha egy 40mm-es autómata gránátvetőnek akkora torkolattüze lenne... Láttál már egyet működés közben? Segítek!


Szívesen máskor is!;)