[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 197
29 231
113
Most voltam nemrég Portugáliában, hát nehéz dolga lehet ott a szélsőjobbnak, rengeteg arab és fekete, de ezek a nagyon sötét fajtából (itt jegyzem meg semmilyen atrocitás vagy negatív élmény nem ért velük kapcsolatban, teljesen normálisak a helyiek).
Nagyon élhető országnak tűnt (bár ott is volt tüntetés ukrajna mellett, meg pár ablakba ki volt téve az ukrán zászló). Egyébként halvány fogalmuk sincs Közép-Európáról! Amikor megkérdezték honnan jöttem mindenki mosolygott és büszkén összeszedve vélt magyartudásukat mondták hogy “dobre, dobre!”

Szerintem úgy gondolta a bíró, hagy menjen a hülyéje, hátha meghal és nem kell etetni többet!
Háborúk idején bevett szokás sok országban.
Azt kell mondani, h Miki Féher (ők úgy ejtik a Fehér-t) és akkor tudni fogják.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Még nem néztem utána, de ha a fele igaz MÁR ÉRTHETŐ, vagyis még érthetőbb az USA és a Nyugat imádata. Arról nem is beszélve, hogy vajon mennyi van körülmetélve a csipet csapatból. Már ha szabad ilyen kérdést egyáltalán feltenni mielőtt lenáciznak.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Olvasd már el kérlek a hozzászólásomat nincs benne , hogy én lennék, az MHP Hadműveleti főnöke, nekem ez a véleményem nem kötelező vele egyetérteni, és nem csak én látom így hanem az az orosz elemzés is amit betettem ebbe a topikba az invázió kezdete után pár nappal....Ha érdekel ajánlom figyelmedbe...
Az orosz vélemény nem érdekel, mert megtévesztő, amennyiben nem értek veled egyet az nem számít, mert ez az én véleményem.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 197
29 231
113
Ukrajna nincs abban a helyzetben hogy ideológiai alapon válogasson. Minden ember kell aki hajlandó harcolni. Ugyanez volt Magyarországon a tanácsköztársaság alatt. Olyanok is harcoltak a tanácsköztársaság oldalán akik amúgy rühellték a komcsikat, csak félretettek minden ideológiai viszályt mert volt nagyobb baj is.
Portugália van olyan helyzetben, hogy eldöntse ad-e gyilkolási engedélyt neonáciknak. Adott.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0 and dkes

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
T-72B3M-et láttunk már? Elég nehéz megkülönböztetni az alap B3-tól... Az egyik legfőbb látható különbség a tornyon csücsülő panoramic commander's sight...
Láttunk. Nem csak ez a különbség, hanem a torony hátulján látható plusz páncélzat, valamint az alváz oldalán, hátul található rácsozat is.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Ez ilyenből mennyi marad? Pl a romok közűl valami használhatót ki tud-e szedni az ellen, amiből megtud lényeges infókat a fegyverről?
Amúgy ez nem tűnt hiperszónikusnak, akkor jóformán nem is kellett volna látszodjon a videón.

Szerintem szinte semmi nem marad belőle, különös tekintettel arra ha fegyverraktárat talál el. A horizonton azért látszódik, mert nem fénysebességel megy, viszont a fehér aura körülötte elég beszédes! :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 197
29 231
113
Ezektől a "kalandoroktól" a nyugat is szabadulni akar. Csupa pszichiátriai eset (Igen, Wali is), ha ottmaradnak, azzal a társadalomnak is jobb. Persze lehet romantikus szálakat varrni hozzá, meg propagandacélból is hasznos így.
Jah, majd akkor is legyünk megértőek, amikor az iszlamista csecseneket meg dagesztániakat átdobják Nyugatra, h menjetek, legyetek mártírok Párizs belvárosában, inkább, mint Moszkvában.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Láttunk. Nem csak ez a különbség, hanem a torony hátulján látható plusz páncélzat, valamint az alváz oldalán, hátul található rácsozat is.
De azok a B3 obr. 2016-on (nem az eredeti B3) is vannak ha jól tudom... A különbségek még: "It is a further development of the T-72B3 with some improvements. It has a new gun, improved fire control system with panoramic commander's sight, improved protection and new engine."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Én megnéztem javaslom neked is Kijevtől ÉNY-ra keresd és látni fogod mennyire közel van Kijevhez, közúton is....
Plusz ott volt a 600 belugyi rohamrendor is. Lehet hogy messze van a reptertol Zelenszkij, de ez nem jelenti azt hogy nem lehetett ilyen terv, akar hibas szamitasbol. A ket dandar amugy mindig ott volt? Ki tudja hogy szamoltak veluk. Ez egy Kabul 2 hadmuvelet volt megtervezve, raszervezve tartalekokkal. Ott uszott el hogy a tuzerseggel szetkuldtek az ukranok a repteret, a Mirjanak is akkor lett konyec. Valamint eleg gyorsan reagaltak. Persze egy elnokot eltuntetni egy par millios varosban konnyebb mint begaloppozni Gosztomelbol. Csak az ukranok ha emlekeztek civil ruhas diverzansoktol rettegtek hetekig ott, es meg most is.
Valami fulest kaptak, vagy csak jo volt-e a megerzesuk, jol szamitottak-e passz. Annak idejen a Krimre is a repterekre szalltak be helikopterekkel ami sikerult is, es a Donyeck airport is ott bukott el hogy idoben kapcsolt valaki Kijevben vagy Washingtonban aki ehhez ert. Nem feltetlen rosszak ezek a muveletek csak azert Kijev tul nagy ehhez, szerintem, minel egyszerubb egy hadmuvelet annal jobb. Ezek a repterfoglalasok azert benn vannak az oroszok tankonyveiben az akademiakon, erre is valo a 25000 vdv katona. Azert 200 helikopterrel elindulni, meg 10 Il 76-al... Mi lehetett ott... Mivel nem jott be az A terv, par nap mulva atalltak a B-re, es az pedig a daralos. Par napig meg kinlodtak az A-val es az atallasi ido se 5 perc volt mire vegigert a lancolaton. Addig a sebesseg volt fontos, a B verzional a takaritas. Ha menet kozben ekkora valtast tudtak csinalni, az megint meger egy elemzest.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 373
113
Állítólag oroszok Ukrajnában, nem találtam régi forrást

yG61lIz.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113


Ez pedig az oldaluk. Minden közösségi felületről törölve lettek, pedig januárban még élt a youtube csatornájuk is.
Erdekes nem? Pedig volt pedigrejuk meg csilli hacuka, fb fotok stb... Aztan konyec filma, hazamentek a szineszek mert lement a pr film? Erdekes, pedig ezek Kijevben voltak nem Lemberg mellett. Megis megkaptak a maguket az egbol.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 867
113
Szerintem szinte semmi nem marad belőle, különös tekintettel arra ha fegyverraktárat talál el. A horizonton azért látszódik, mert nem fénysebességel megy, viszont a fehér aura körülötte elég beszédes! :)
Most olyanra gondolok, hogy maga a test hogy milyen ötvözetből készül, milyen üzemanyagot meg robbanóanyagot használnak benne, milyen hővédő megoldást alkalmaznak, stb. Ezekre választ kaphatnak a roncsból, vagy nem annyira értékes infó ez?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
tudod milyen ez? mintha dunaújvárosba desszantosokat tennének le hogy elfogjág OV t a várba és ez lenne tervezve meglepetészerúen. gyalogosan felgyalogolnának BP re majd átvágnak a csúcsforgalmon ami a támadás miatt már dugóban áll. besétálnak a várba és elfogják OV.t aki persze egyedül van és a várba nem máshol.... vagy BKV znak és követik a tv n hogy épp honét jelentkezik be....

semmi hasonló terv nem vólt orosz részról ez fix...

de a kiev 2 dandárja le lett kötve így ellenállás nélkül nyomulhattak kiev külvárosaiig az oroszok.
Az orosz rendőri alakulatok miért voltak ott?