Igen az volt, és ebből az orosz cikkből kiderül, hogy nem egy szokványos lőszerraktár volt....
Oroszország először vetett be hiperszonikus fegyvereket harcban.
Igor Konaszenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője elmondta: "A KINZSAL hiperszonikus légi ballisztikus rakétákkal felszerelt repülőgép-rakétarendszer megsemmisítette az ukrán erők rakéták és repülőgép-lőszereinek nagy földalatti raktárát az Ivano-Frankivszki terület Deljatin településén (városi jellegű település a Prut folyó mentén a Kárpátok előterében - a szerk.).
"A Tőrök célpontja az első négy szovjet központi atomfegyver-tároló bázis egyike volt, amelyet 711-es objektumként vagy Ivano-Frankivszk-16 néven is ismertek. 1955-ben helyezték üzembe. A stratégiai, taktikai és interkontinentális rakéták nukleáris robbanófejeit szolgálta ki, amelyek Moldovától és Kárpátaljától a Fekete-tengerig teljesítettek szolgálatot.
Ezek a raktárak egy nukleáris robbanás energiájának is képesek ellenállni, és mélyen a föld alatt találhatók. Az 1990-es évek elején a nukleáris fegyvereket Oroszországba szállították, és a létesítményt átkeresztelték 136. Rakéta- és Lőszer-támogató Központra. 2018 óta itt állomásozik az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) 10. Önálló hegyi támadó dandárjának 108. és 109. hegyi támadó zászlóalja. Az ukrán védelmi minisztérium vezetőségének döntése alapján a nyugat-ukrajnai arzenál nagy részét, köztük a Tochka-U ballisztikus rakétákat is ide telepítették át. 2007-ben az akkori ukrán védelmi miniszter, Anatolij Hriccsenko az ukrán médiának adott interjúban elmondta, hogy a delatini tároló "gyakorlatilag egy kétszintes katonai tábor, amely 150 méter mélyen a föld alatt van". "Az 1950-es években a leningrádi metró építők által épített létesítmény ma az egyik legbiztonságosabb és legerősebb rakéta- és lőszerraktár, amely akár egy nukleáris csapásnak is ellenáll" - mondta a miniszter. Tehát annak érdekében, hogy megsemmisítsen egy olyan raktárt, amelyet egykor nukleáris arzenál tárolására terveztek, Oroszország a világtörténelemben először használt hiperszonikus fegyvereket tényleges harci körülmények között" - pontosít Vzglyad.
A KINZHAL rakétarendszer pedig sikeresen eltalált egy olyan célpontot, amely "képes ellenállni egy nukleáris csapásnak". A delatinai földalatti lőszerraktárat teljesen felszámolták.
A Focus online német kiadvány azt írja, hogy az orosz hadsereg által használt fegyver ("Putyin hiperszonikus rakétája") rejtély a külföldi szakemberek számára: "Hihetetlenül gyors, és semmi sem tudja megállítani".
"A hiperszonikus rakéta használata segített a talaj vagy a beton szükséges vastagságának áthatolásában a kinetikus becsapódás energiájának erejével.Ennek következtében, és a robbanás pontosan a raktár belsejében következett be. Természetesen a talaj megemelkedett, de a repeszek szóródása nem volt olyan hatalmas, mint egy légi bombatámadás esetén. A KINZSAL használatát az indokolta, hogy a támadás egy földalatti lőszerraktár ellen irányult. Egy földalatti raktár eltalálásához klasszikus légitámadás esetén nagyon nagy kaliberű bombát kellett használni. Egy ilyen bomba azonban hatalmas repesz szórással járt volna, és nagy kráter keletkezett volna. A nagy kaliberű bombától a civilek is megsérülhettek volna, ezért az orosz hadsereg hiperszonikus rakétát használt, hogy elkerülje a nagy területű repeszek keletkezését. Ez az orosz fegyveres erők katonai művészetének egyik példája, amikor a célpontokat a leghatékonyabban találják el ultramodern fegyverekkel" - mondta Viktor Litovkin, a TASZSZ haditudósítója a REN TV-nek adott interjújában.
"A katonai különleges művelet a tervek szerint halad, és természetesen magában foglalja az ilyen típusú fegyverek használatát is. A kialakult helyzet alapján szükség volt az ilyen típusú fegyverek alkalmazására, amelyek a kijelölt célpontra csapódtak be. Úgy gondolom, hogy ez Kijevnek, és nem csak Kijevnek, a nyugati országoknak is egy jelzés. A nyugati országoknak is át kellene gondolniuk a helyzetet, és fel kellene hagyniuk azokkal a lépésekkel, amelyek a bűnrészesség, az ukrán hatóságok bűnsegélyezése és felbujtása körébe tartoznak" - mondta Jurij Svetkin, az Állami Duma védelmi bizottságának elnökhelyettese a Talk Moszkva rádióállomás adásában.
Hozzátesszük, hogy nagyjából ugyanebben az időben a Bástya parti rakétarendszer megsemmisítette az ukrán fegyveres erők rádió- és rádiófelderítő központjait az Odesszai terület Velikiy Dolynske (21 km-re Odesszától) és Velykyy Dalnyk településeken.
Colonelcassad