[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Nem tudom az igazság minden részletét, de az Azovosok délen vannak, Belorusz meg nem. Nem lehet hogy két külön sztori? (Ettől lehet még bármelyik hazugság)
Két külön történetről van szó. Ukrajnában is vágtak el vasútvonalat, ezek nyilván nem belarusz vasúti munkások voltak. Meg Belaruszban is vágtak el vasúti vonalat, ezek voltak ők, a hírek szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 855
13 207
113

"Jenkik, menjetek haza!" - A bolgárok, a szerbek és az örmények is felvonultak az oroszok mellett​


A mainstream média csak arról tud hírt adni, hogy az "egész világ" Putyin ellen van.

Ennek ellenére számos országban az oroszok mellett vonultak fel.

A szerb fővárosban már több alkalommal tüntettek az orosz "testvéreikért", tegnap újra megtették.

Ezúttal Újvidéken:

Bulgáriában is demonstráció zajlott az ország védelmi minisztériumának épülete előtt.

Az emberek orosz zászlókkal és


táblákkal érkeztek.

Erősen ellenzik Ukrajna katonai támogatását.

Örményország fővárosában, Jerevánban is felvonultak az oroszok mellett:

(Vadhajtások)

Szóval nem olyan egyoldalúak a kiállások. Nyilván nem képviselnek akkora világrészt és tömeget, bár az emberek többsége inkább csendben marad, vagy kétértelműen nyilatkozik, vagy befenyíti az USA. Nem tudjuk az "őszintét".
Jó reggelt...erről most eszembe jutott a "ROMANES EUNT DOMUS" ...istenem már reggel hülye vagyok. Meg is néztem és sírva röhögök :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 196
113
Lelőtt ukrán Tocska-U roncsai Bergyjanszknál:

wvqCyAmnjdU.jpg

7u0H1fr1MX8.jpg

O6EPolw0NH8.jpg

i9FyS7Oailg.jpg

CFIuGjnj9Pg.jpg
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Úgy látom ez a BTR4 "over kill " mindent visz ! Akkor a világ miért épít erősebb tűzerejű fegyvereket ? Miért nem lő vissza senki se ? Cél lövöldében vannak ? Ha egy ukrán 30mm-es mindent elpusztít akkor mit tudhat egy ukrán 125mm-es ? De tényleg mint egy videó játék vagy az is ?

Ha a szarkazmus nem megy át képzeljétek hozzá !

Szerintem mehetnének rögtön Mexikóba. Az USA úgy is ott bérgyártat, felesleges ez a színjáték Ázsiával.
Úgy tudom az is felmerült. Csak az ottani munkamorál más mint Ázsiában.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Nem kell elhinnetek semmit. Az, hogy mit hisztek vagy mit nem semmin nem fog változtatni. :D
Hát úgy látszik te sem érted: mi egyáltalán nem hinni szeretnénk, hanem a lehetőségekhez képest tisztán látni a valóságot.
Csak úgy, bemondásra hadd nem kelljen már tényként elfogadnunk random, bizonyítékkal nem alátámasztott állításokat egyik féltől se.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Ez biztosan nem Kinzsal. Az Iszkandernek/Kinzsalnak végfázisban már nem működik a hajtóműve. Valamint ballisztikus pályán közlekednek és nem ilyen vízszintes, vagy lapos szögben érkeznek. Oniksz például lehet. Azt is használják földi cél ellen is és a Basztion partvédelmi rendszer indítója bárhova oda tud gurulni.
Ebben miért vagy ilyen biztos? A Kinzsal repülési profilja szerintem erősen attól függ milyen távolságból indítják. Rövidebb távolságból nincs szükség a ballisztikus pályára, és valószínűsítem, hogy nem is erőltetik a dolgot. Persze lehet más is, de ennyiből én ezt nem merném biztosan kijelenteni.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Kadirov egyik lánya írt egy dalt a harcosaik tiszteletére:

Igen, tóvám videók, igen, tömény propaganda, nem, magyar felirat nincs. Kis mulatási.
Csodálatos! Hát már önmagában ezért a korszakalkotó kultúrtörténeti alkotásért meg az ukrán bajraktáros klippért megérte ez a háború meg a sok emberáldozat!!!
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Ez biztos?
:rolleyes:
Miért teszel be olyat, amivel hamar lebuksz, hogy csak dezinformálsz? o_O

Így semmi értelme. Nagyon izzadságszagú a munkád.
Csodállak benetteket, de tényleg. Hogy a tö****be tudjátok megállapítani hogy ez a helyszín hol van? Én azt is elhittem volna hogy ez Imre bácsi tanyája a szomszéd dűlőben.