[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Lassan már azt is le fogja közölni Kijev és persze a fejlett nyugati média, hogy oroszok Csillagrombolókkal a világűrből bombázzák őket, és birodalmi lépegetőket vetnek be! ROLFMAO :)
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Már nem azért, de két hónapja elkerüli azt a részt minden polgári gép. De nem baj, a Marsra is először ukrán jut majd el.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Lehet, hogy az onvédelmisek An-26 -nak nézték..
Az oroszok is lehozták
A gép Amszterdambol tartott Kuala Lumpur-ba. Bele se merek gondolni, hogy mi lesz ebbol, ha igaz lesz.....
http://vz.ru/news/2014/7/17/696051.html
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Meg is néztem Flightradaron, kutya sem repül arrafelé. Tehát ha oda keveredett akkor az hiba volt. De reméljük, hogy csak kacsa.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Az ukrán biztonsági erok megerosítették a gép lezuhanást. 295 halottrol számoltak be...
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Basszus ebből nagy gáz lesz. Bár a nagy kérdés számomra az, ha egy területen légtérzár van, mi a fenét keresett ott?
Látható, hogy az összes gép Azovi tenger felett kikerüli Donyeck térségét.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Már a maláj légitársaság is megerosítette, hogy elvesztette a kapcsolatott a géppel Ukrajna felett...
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Ez sem kizárt, korábban is néztem, hogy polgári gépek nem mentek a háború miatt a térség fölött, hiába légifolyosó. Kiirányította volna itt a gépet? Légiirányítás Donyeckből? Ami nincs?
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Ettől függetlenül kérem a moderátort, hogy törölje az ezt totál falsnak tituláló kijelentésem. Mert a géppel történt valami, és majd később derül ki, hogy pontosan micsoda. Viszont akik a gépen utaztak azok ártatlanok voltak.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Kuala Lumpurba tartott Londonból, szal az ukránok műve, hogy ott volt.
Ezzel terroristává tették a szakadárokat.
Sztem Obama 48 órán belül bejelenti, hogy a terrorizmus elleni harc jegyében odaküldi a tengerészgyalogságot.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hat...ez szerintem baromira messze van a harcoktol. Eddig ellone a BUK? Nem hiszem.
BswcyUuCEAA9few.png:large
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 228
113
Na ez érdekes lesz...
Az utasszállítok ugye kb 10 000 m-ren repulnek.A lelovésukhoz komoly légvédelmi rendszer kell, milyen véletlen az ukrán erok pont ma reggel telepítettek Buk rendszereket Donyeck kozelébe.
Lehet ok lotték le és ráakarják fogni az onvédelmi erokre.....
http://vz.ru/news/2014/7/17/696059.html
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Pont az oroszok állítottak a határra az ukrán betévedések ellen légvédelmi egységeket, korábban ezen a fórumon lett kijelentve orosz propaganda forrásokból.
1983 után újra az oroszok gyilkoltak, a történelem ismétli önmagát.
 

johnibyg

Member
2012. június 11.
45
0
6
Az iho.hu-n ezt találtam: http://iho.hu/hir/lelottek-egy-malaj-boeinget-ukrajna-folott-140717
<i>"Hasonló légelhárító rakéták indítóállását az orosz szeparatistáknál korábban is megfigyelték Ukrajnában dolgozó külföldi újságírók." </i>
Én valahogy erről lemaradtam, igaz a 261. oldalt olvasom éppen, mert megint lemaradtam egy hónapot...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Pont az oroszok állítottak a határra az ukrán betévedések ellen légvédelmi egységeket, korábban ezen a fórumon lett kijelentve orosz propaganda forrásokból.
1983 után újra az oroszok gyilkoltak, a történelem ismétli önmagát.

83-ban egy civil gép nagyon eltévedt. Éjszaka volt, rádióhívásra nem válaszolt, a mellette repülő vadászra nem reagált, a figyelmeztető lövések leadása után pedig -véletlen pont akkor- emelkedni kezdett. Igen, lelőtték.

Az oroszok most, hogy már átlőttek hozzájuk leszedik az áttévedt repülőket, de ez még közel sem volt a határhoz és a magasság is fölötte volt egy ancsáénak illetve ezek az utasszállítók mindig transzponderrel repülnek. Ezt most legkevésbé az oroszok nézhették be. Mást könnyebben el tudok képzelni.