[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Dalip Singh, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadó-helyettese szerint az Egyesült Államoknak lehetősége van kiterjeszteni az Oroszország elleni szankciókat...

A European Truth szerint – írja a CNN.

"Bővíthetjük szankcióinkat. Cselekedjünk, hozzunk olyan szankciókat, amelyeket már alkalmaztunk, alkalmazzuk őket több cél ellen. Alkalmazzuk őket több ágazatra is" - mondta.

"Több bank, több ágazat, amelyeket nem érintettünk" - mondta Singh.


Arra a kérdésre, hogy mire vonatkozhatnak szankciók, Singh azt mondta: "Nos, az orosz gazdaság fő csúcsai. Leginkább az olajat és a gázt érinti, de vannak más iparágak is. Nem szeretném ezeket részletezni, de úgy gondolom (Vlagyimir orosz elnök ) Putyin tudja, miről van szó".

Singh ismertette az amerikai és szövetséges szankciók orosz gazdaságra gyakorolt hatását, és azt mondta, hogy ezek "kétségbeesett intézkedésekre" késztették Putyint.

"Elszigeteli gazdaságát. Oroszország most gyorsan halad az 1980-as évek szovjet életszínvonala felé. A gazdasági szakadékba néz, és ez Putyin választásának az eredménye, és a reakciójából látom, hogy merre tart. – mondta Singh.

"Ez Putyin háborúja. Ez Putyin szankciói, és Putyin nehézségei, amelyeket az orosz népre helyez" - tette hozzá.

Emlékeztetünk, vasárnap Dmitrij Kuleba külügyminiszter azt mondta, hogy a jövő héten új szankciókat vezetnek be az Ukrajnát megtámadó Oroszország ellen.


Így nehéz lesz tárgyalni. De, szerintem az USA-nak nem is célja hogy gyorsan rendeződjön az ukrán váltság. A célja hogy bebukjon a jelenlegi orosz politikai vonal. Bár ezt Putyin képviseli, de nyilván a cél a teljes politikai irányvonal bukása, mert csak így tudja átvenni a helyét egy nyugatbarát vezető. Navalnij szerintem nem, mert ha bukik a politika szökés közben hátulról hatméterről agyonlövi magát. Kínának léte függ attól hogy ne történjen irányváltás az orosz politikában. Ha úgy látszik hogy Potyin bedől Ukrajnában, akkor szerintem jönnek a kínai turisták. Ha nem akkor néhányéven belül agyon szankciózza a nyugat Kínát.
Tudom most sokan a Kína-nyugat gazdasági összefonódásra gondoltok, de az USA le fogja a világgal nyeletni ezt a békát, és nem fogja érdekelni hogy hány ország megy tönkre. Ja kérem, a világuralom áldozatokkal jár.
Szerintem

Én egy dolgot emelnék ki ismét az amerikai cikkből. Az a jó benne, hogy nem is kell "a sorok között olvasni" ...

Ugye a jóember említi, hogy az eddig foganatosított szankciók - "kétségbeesett intézkedésekre" késztették Putyint. Azaz most tartunk ott ahol - ennek eredményeként. A költői kérdés az lehet, hogy amerikai célkitűzésként milyen "még kétségbeesett intézkedésekre" gondolhatnak? Érdekes kérdés - ugye?

Amit már párszor kiemeltem és ezúttal is érvényes - a narratívában még említés szintjén sem szerepel a "béke". Mondjuk legalább ennyiben őszinte. Ugyanakkor azért hibának tartom - legalább kommunikációs szinten bullshit -elhetnének egy félmondatot vagy ilyesmi. Ugye kizárólag a "Putyin és az orosz nép" nyomorba döntése van csak megfogalmazva, mint szankciós cél ...

Mondjuk azért egy nettó hazugság belefért a végére: "Ez Putyin háborúja. Ez Putyin szankciói, és Putyin nehézségei, amelyeket az orosz népre helyez". - Nem. Gyerekek, ha a cikkben is ennyire büszkék voltatok az eddigi szankcióitokra - sőt továbbiakat terveztek, akkor azt tessék az utolsó mondatban is teljes mellszélességgel sajátként felvállalni ...
 
W

Wilson

Guest
Hogyne érteném mire gondolsz! Tehát szerinted Piszkos tizenkettő stílusban:
1. Helikopteres osztag elfoglalja a repteret.
2. Megjönnek a többiek a csapatszállítókkal.
3. Mindenki felszáll a reptér mellett a 22-es buszra.
3. Átszállnak a 18-as villamosra.
4. Az elnöki rezidenciánál leszállnak, és meglepetésszerűen rádöntik az ajtót Zselére, és a testőrökre, akik az előző másfél órában csak a töküket vakarták.
5. Zselé elfogása miatt az ukri államgépezet megáll az ő forgásában.
6. Ezt látva, az azovosok rájönnek, hogy hibáztak, fegyvereiket eldobálva tolonganak Szent Misztyiszláv ikonja elé gyertyát gyújtani, hogy közvetítsen Krisztus felé az ő lelki üdvükért.
7. Kitör a világbéke.
Röviden az ellenvetéseim:
1. Ha a ruszkik el akarták volna fogni Zselét, nem így csinálják, hogy át kelljen bumlizniuk a városn, a meglepetés erejét elveszítve. Komoly tapasztalatuk van abban, hogyan kell erőse védett személyeket elkapni.
2. Zselé elfogása nem oldotta volna meg a problémáikat. (Önjáró nackó zászlóaljak, kimaxolt ukri nacionalizmus a helybéli oroszok ellen)
3. Ha a ruszkik azt gondolták volna, hogy Zselé elfogása megoldja a problémáikat, nem indítanak a kijevi akcióval egy időben nagy erejű összfegyvernemi támadást három másik irányból is gyakorlatilag az ország teljes területe ellen.

Ha a stílusm nem volt udvarias, tudd be annak, hogy lassan azon gondolkozom, hogy inkább a különböző hírportálokról próbálok meg tájékozódni az ukrajnai fegyveres konfliktusról, mert itt olyan betűszarás megy, hogy adott idő alatt máshonnan sokkal több információhoz jutok, mint innen.
Korábban már javasoltam szétválasztani a topicot egy elemző, és egy infó gyüjtő ágra.
Elősször is ,nem értem miért nekem címezed ezt a dolgot mert azt hiszem én elég sok hírt hozok ebbe a topikba...

A második részére a hozzászólásodnak a következőt válaszolnám,én azt mondtam, ezzel kapcsolatban, hogy , nem gondolnám, hogy az orosz hadvezetés a nagy harcértékű katonai egységeit az invázió első napján egy elterelő műveletre használná Kijev mellett, mikor azokra a nagyobn szüksége van a front többi részén is.Ebből következik, hogy szerintem pontosan meghatározott célja volt a gostomeli repülőtér elfoglalásanak, ez a repülőtér 25 km-re van Kijevtől ez a repülőtér alkalmas nehéz szállítógépek fogadására,.
És nem kell nekik bebuszozni, mert miután a repülőteret elfoglalták és biztosították az orosz légimozgékonyságú egységekkel és felszerelésekkel megtömött IL-76-k le tudnak szállni a repülőtéren....
Egy ilyen támadás a meglepetésre épül, ha sikerül meglepni az Ukránokat (nem sikerült) nagyon sokat nyerhettek volna az oroszok, csak gondold végig már az invázió első napján orosz katonai egységek hatolnak be Kijevbe miközben, az orosz haderő az orosz ukrán határ teljes hosszában, több helyen betör Ukrajna területére....És ha Zelenszkijt nem is sikerül elfogni elég az is , hogy ha az ukrán kormánynak el kell menekülnie Kijevből, ha Kijevet elfoglalják és megtartják(Kijev védelmét akkor még nem építették ki) addig amíg Fehéroroszországból beérkező orosz haderő eléri Kijevet,akkor lehet már Ukrajna kapitulált volna...

Nem így történt aminek sok összetevője van, az első az, hogy az első alkalommal nem megfelelő erővel támadtak a repülőteret, (a második alkalommal amikor 200 helikopter felhasználásával támadtak nem sok esélyük voltak az Ukránoknak), a második az, hogy szerintem úgy gondolták, hogy az orosz invázió megindulásakor az ukrán államapparátus és hadsereg összeomlik (de legalábbis lebénul), és a Kijev melletti hostomeli repülőtér elfoglalására érkező orosz desszant erők nem fognak érdemi ellenállásba ütközni, (tévedtek), azt sem lehet kizárni teljesen, hogy az ukránok kaptak információt a támadásról...

Azt is meg kell jegyeznem, hogy az ilyen típusú támadásokra van példa az orosz/szovjet hadviselésben lásd pl Afganisztán.....
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
a, tehát akkor az orosz katona végez a civillel az sem fake? :)
Milyen orosz katona? Egy full kontakt volt a piros autós házaspár a konvoj útvonalon. Az is a nagy Z molotovos baromságai után. A tankos lefekszik a földre meg a valaki belelő az úton kóricaló civilekre nem ér! Semmi bizonyíték ki lőtt! Vagy ha ér, a lakótelepen hmcst játszó területvedelmisek és az azovos autós meneküléses megállítas üti őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 181
93
Hogyne érteném mire gondolsz! Tehát szerinted Piszkos tizenkettő stílusban:
1. Helikopteres osztag elfoglalja a repteret.
2. Megjönnek a többiek a csapatszállítókkal.
3. Mindenki felszáll a reptér mellett a 22-es buszra.
3. Átszállnak a 18-as villamosra.
4. Az elnöki rezidenciánál leszállnak, és meglepetésszerűen rádöntik az ajtót Zselére, és a testőrökre, akik az előző másfél órában csak a töküket vakarták.
5. Zselé elfogása miatt az ukri államgépezet megáll az ő forgásában.
6. Ezt látva, az azovosok rájönnek, hogy hibáztak, fegyvereiket eldobálva tolonganak Szent Misztyiszláv ikonja elé gyertyát gyújtani, hogy közvetítsen Krisztus felé az ő lelki üdvükért.
7. Kitör a világbéke.
Röviden az ellenvetéseim:
1. Ha a ruszkik el akarták volna fogni Zselét, nem így csinálják, hogy át kelljen bumlizniuk a városn, a meglepetés erejét elveszítve. Komoly tapasztalatuk van abban, hogyan kell erőse védett személyeket elkapni.
2. Zselé elfogása nem oldotta volna meg a problémáikat. (Önjáró nackó zászlóaljak, kimaxolt ukri nacionalizmus a helybéli oroszok ellen)
3. Ha a ruszkik azt gondolták volna, hogy Zselé elfogása megoldja a problémáikat, nem indítanak a kijevi akcióval egy időben nagy erejű összfegyvernemi támadást három másik irányból is gyakorlatilag az ország teljes területe ellen.

Ha a stílusm nem volt udvarias, tudd be annak, hogy lassan azon gondolkozom, hogy inkább a különböző hírportálokról próbálok meg tájékozódni az ukrajnai fegyveres konfliktusról, mert itt olyan betűszarás megy, hogy adott idő alatt máshonnan sokkal több információhoz jutok, mint innen.
Korábban már javasoltam szétválasztani a topicot egy elemző, és egy infó gyüjtő ágra.
Mert az Il-76-osok csak talpbetétet tudnak hozni és járműveket nem...
Mert a reguláris erők nem kaphatnak új parancsot új vezetéstől...
A 6. és a "második 3." pontod meg egymást magyarázza.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Én egy dolgot emelnék ki ismét az amerikai cikkből. Az a jó benne, hogy nem is kell "a sorok között olvasni" ...

Ugye a jóember említi, hogy az eddig foganatosított szankciók - "kétségbeesett intézkedésekre" késztették Putyint. Azaz most tartunk ott ahol - ennek eredményeként. A költői kérdés az lehet, hogy amerikai célkitűzésként milyen "még kétségbeesett intézkedésekre" gondolhatnak? Érdekes kérdés - ugye?

Amit már párszor kiemeltem és ezúttal is érvényes - a narratívában még említés szintjén sem szerepel a "béke". Mondjuk legalább ennyiben őszinte. Ugyanakkor azért hibának tartom - legalább kommunikációs szinten bullshit -elhetnének egy félmondatot vagy ilyesmi. Ugye kizárólag a "Putyin és az orosz nép" nyomorba döntése van csak megfogalmazva, mint szankciós cél ...

Mondjuk azért egy nettó hazugság belefért a végére: "Ez Putyin háborúja. Ez Putyin szankciói, és Putyin nehézségei, amelyeket az orosz népre helyez". - Nem. Gyerekek, ha a cikkben is ennyire büszkék voltatok az eddigi szankcióitokra - sőt továbbiakat terveztek, akkor azt tessék az utolsó mondatban is teljes mellszélességgel sajátként felvállalni ...
A háború Putyin döntése után tört ki ezek tények, abban sajnos igazad, van, hogy én is úgy látom, hogy jelenleg az USA teljesen a "falhoz akarja szorítani" Putyint és így Oroszországot, ami szerintem a világ és Magyarország szempontjából nem a legjobb forgatókönyv,szerintem hagyni kellene Putyinnak és Oroszországnak egy méltóságteljes visszavonulási útvonalat....
 
W

Wilson

Guest
Ha elmondod milyen az a méltóságteljes visszavonulás én támogatni fogom, de elképzelni sem tudom milyen az, te el tudod?
Nagyon egyszerű ha a háborút befejezi mind a két fél,(értsd mind a két fél számára.elfogadható békét kötnek) azonnal megszüntetik az Oroszországot sújtó szankciókat....Mert jelenleg nekem úgy tűnik hogy bármi is lesz a háború vége a szankciók maradnak...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
Az orosz ejtőernyősök kiszorítják a nacionalista zászlóaljakat Kijev külvárosaiból
A védelmi minisztérium szerint a visszavonuló radikálisok katonai járműveket és fegyvereket hagytak hátra, amelyeket az orosz csapatok átadnak a Donyecki és Luganszki Népköztársaság milíciáinak.
A trófeák listáján szerepel a T-64 és T-72 harckocsik, valamint a német gyártmányú Panzerfaust 3 páncéltörő fegyverek, a 9K38 Igla rakétarendszerek és más fegyverek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
Mondtam, hogy ez lesz. Fater munkatársának az öccsébe és baráti társaságába már belekötöttek a nagyon ukránok (bunyó is volt) mert magyarul beszéltek.
Ungváron kapott pofont egy magyarul beszélő barátunk. A családja nagyon felcseszte magát ezen. Az egyik fia us armys éppen és pont Ukrajnába küldenék, ha menni kell. A srác is negyedukrán ... Ezeket védik a népek.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Nagyon egyszerű ha a háborút befejezi mind a két fél,(értsd mind a két fél számára.elfogadható békét kötnek) azonnal megszüntetik az Oroszországot sújtó szankciókat....Mert jelenleg nekem úgy tűnik hogy bármi is lesz a háború vége a szankciók maradnak...
Szerintem ebbe belemennének nyugaton, de nem úgy tűnik, hogy Putyin abba akarja hagyni. Ő arról beszél, hogy nem érdeklik a szankciók és nem akarja abbahagyni a háborút.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ebbe belemennének nyugaton, de nem úgy tűnik, hogy Putyin abba akarja hagyni. Ő arról beszél, hogy nem érdeklik a szankciók és nem akarja abbahagyni a háborút.
Szerintem meg nem, ezek a szankciók egy gazdasági háború alapjai, és az USA-k az az érdeke,hogy minél nagyobb csapást mérjen az orosz gazdaságra, és ezáltal minél jobban meggyengítse Oroszországot...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64