[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Én egy dolgot emelnék ki ismét az amerikai cikkből. Az a jó benne, hogy nem is kell "a sorok között olvasni" ...

Ugye a jóember említi, hogy az eddig foganatosított szankciók - "kétségbeesett intézkedésekre" késztették Putyint. Azaz most tartunk ott ahol - ennek eredményeként. A költői kérdés az lehet, hogy amerikai célkitűzésként milyen "még kétségbeesett intézkedésekre" gondolhatnak? Érdekes kérdés - ugye?

Amit már párszor kiemeltem és ezúttal is érvényes - a narratívában még említés szintjén sem szerepel a "béke". Mondjuk legalább ennyiben őszinte. Ugyanakkor azért hibának tartom - legalább kommunikációs szinten bullshit -elhetnének egy félmondatot vagy ilyesmi. Ugye kizárólag a "Putyin és az orosz nép" nyomorba döntése van csak megfogalmazva, mint szankciós cél ...

Mondjuk azért egy nettó hazugság belefért a végére: "Ez Putyin háborúja. Ez Putyin szankciói, és Putyin nehézségei, amelyeket az orosz népre helyez". - Nem. Gyerekek, ha a cikkben is ennyire büszkék voltatok az eddigi szankcióitokra - sőt továbbiakat terveztek, akkor azt tessék az utolsó mondatban is teljes mellszélességgel sajátként felvállalni ...
A háború Putyin döntése után tört ki ezek tények, abban sajnos igazad, van, hogy én is úgy látom, hogy jelenleg az USA teljesen a "falhoz akarja szorítani" Putyint és így Oroszországot, ami szerintem a világ és Magyarország szempontjából nem a legjobb forgatókönyv,szerintem hagyni kellene Putyinnak és Oroszországnak egy méltóságteljes visszavonulási útvonalat....
 
W

Wilson

Guest
Ha elmondod milyen az a méltóságteljes visszavonulás én támogatni fogom, de elképzelni sem tudom milyen az, te el tudod?
Nagyon egyszerű ha a háborút befejezi mind a két fél,(értsd mind a két fél számára.elfogadható békét kötnek) azonnal megszüntetik az Oroszországot sújtó szankciókat....Mert jelenleg nekem úgy tűnik hogy bármi is lesz a háború vége a szankciók maradnak...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 834
35 404
113
Az orosz ejtőernyősök kiszorítják a nacionalista zászlóaljakat Kijev külvárosaiból
A védelmi minisztérium szerint a visszavonuló radikálisok katonai járműveket és fegyvereket hagytak hátra, amelyeket az orosz csapatok átadnak a Donyecki és Luganszki Népköztársaság milíciáinak.
A trófeák listáján szerepel a T-64 és T-72 harckocsik, valamint a német gyártmányú Panzerfaust 3 páncéltörő fegyverek, a 9K38 Igla rakétarendszerek és más fegyverek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 957
82 786
113
Mondtam, hogy ez lesz. Fater munkatársának az öccsébe és baráti társaságába már belekötöttek a nagyon ukránok (bunyó is volt) mert magyarul beszéltek.
Ungváron kapott pofont egy magyarul beszélő barátunk. A családja nagyon felcseszte magát ezen. Az egyik fia us armys éppen és pont Ukrajnába küldenék, ha menni kell. A srác is negyedukrán ... Ezeket védik a népek.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Nagyon egyszerű ha a háborút befejezi mind a két fél,(értsd mind a két fél számára.elfogadható békét kötnek) azonnal megszüntetik az Oroszországot sújtó szankciókat....Mert jelenleg nekem úgy tűnik hogy bármi is lesz a háború vége a szankciók maradnak...
Szerintem ebbe belemennének nyugaton, de nem úgy tűnik, hogy Putyin abba akarja hagyni. Ő arról beszél, hogy nem érdeklik a szankciók és nem akarja abbahagyni a háborút.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ebbe belemennének nyugaton, de nem úgy tűnik, hogy Putyin abba akarja hagyni. Ő arról beszél, hogy nem érdeklik a szankciók és nem akarja abbahagyni a háborút.
Szerintem meg nem, ezek a szankciók egy gazdasági háború alapjai, és az USA-k az az érdeke,hogy minél nagyobb csapást mérjen az orosz gazdaságra, és ezáltal minél jobban meggyengítse Oroszországot...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
A hollandiai Breda város bírósága úgy döntött, hogy két előzetes letartóztatásban lévő ukrán állampolgárt ki kell engedni a fogságból, hogy harcolhassanak az ukrajnai orosz invázió ellen..

Erről az Euractiv számolt be , írja a European Truth .

Két 27 és 29 éves ukránt hat hónapra őrizetbe vettek embercsempészet vádjával.

Tavaly szeptemberben tartóztatták le két ukrán férfit egy jachton, miután megpróbáltak egy csoport albánt Nagy-Britanniába szállítani.

A két férfit védő ügyvéd arra kérte a bíróságot, hogy engedjék szabadon őket, hogy hazatérhessenek és megvédhessék országukat az inváziótól.

A bíróság szabadon engedte a fogvatartottakat, és úgy ítélte meg, hogy a helyzet "különleges és súlyos körülmények" miatt alakult ki, és hangsúlyozta, hogy a két férfi ragaszkodott ahhoz, hogy hazatérjenek, hogy részt vegyenek a harcokban.

A férfiakat számos feltétellel szabadon engedték. El kell kerülniük az egyéb bűncselekmények elkövetését, a bíróság kérésére vissza kell térniük előzetes letartóztatásuk letöltésére, és szükség esetén le kell tölteniük büntetésüket, ha a bíróság ennek ellenére börtönbüntetés mellett dönt.

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 388
8 593
113
Szerintem meg nem, ezek a szankciók egy gazdasági háború alapjai, és az USA-k az az érdeke,hogy minél nagyobb csapást mérjen az orosz gazdaságra, és ezáltal minél jobban meggyengítse Oroszországot...

Nyugaton (Ny-Európa, Észak-Amerika, Ausztrália, Japán stb) a pacifistábbak Oroszországot gyengíteni akarják. A kevésbé pacifistábbak azt méregetik, hogy vajon be lehet-e dönteni a Putyin rendszert.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and Wilson

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 388
8 593
113

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
A háború Putyin döntése után tört ki ezek tények, abban sajnos igazad, van, hogy én is úgy látom, hogy jelenleg az USA teljesen a "falhoz akarja szorítani" Putyint és így Oroszországot, ami szerintem a világ és Magyarország szempontjából nem a legjobb forgatókönyv,szerintem hagyni kellene Putyinnak és Oroszországnak egy méltóságteljes visszavonulási útvonalat....
Fordítva volt ez Wilson! Az USA sarokba szorította Oroszországot, ezért lett a háború.