[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
A Gazprom a hétfőn közzétett havi adatai szerint nem kötött le további kapacitást a jövő hónapra a Németországba tartó Jamal-Európa gázvezetéken, ami arra utal, hogy Oroszország nem szándékozik növelni az Európába irányuló földgázszállításokat.
Az RBP és a GSA Platform európai gáztranzit-foglalási rendszer adatai azt mutatják, hogy az orosz energiaóriás nem biztosított kapacitást a vezeték lengyelországi szakaszán április hónapra.

Az európai fogyasztóknak az orosz gázt szállító fő gázvezeték az Északi Áramlat, amely a Balti-tengeren át halad Németországba. Egy másik útvonal az ukrán gáztranzitrendszeren keresztül vezet. Hétfőn azonban törölték az ukrán rendszeren keresztüli többletkapacitások lefoglalásának lehetőségét, mivel Ukrajna nem ajánlott fel szabad kapacitást.

A döntés azt mutatja, hogy a Gazprom továbbra is csak szükség szerint használja ezt a tranzitútvonalat, és a napi egyszeri áras aukciókon foglal le extra kapacitásokat – magyarázta a Neftegaz.ru portál. Az iparági forrás hozzátette, hogy a Gazprom az Oroszországon, Fehéroroszországon, Lengyelországon és Németországon átívelő Jamal-Európa gázvezetéket csak extra útvonalként használja a szállítások kiegyensúlyozásának érdekében. Az e vezeték használatára vonatkozó hosszú távú szerződés 2020 májusában lejárt, és nem hosszabbították meg.

Az európai fogyasztóknak az orosz gázt szállító fő gázvezeték az Északi Áramlat, amely a Balti-tengeren át halad Németországba. Egy másik útvonal az ukrán gáztranzitrendszeren keresztül vezet. Hétfőn azonban törölték az ukrán rendszeren keresztüli többletkapacitások lefoglalásának lehetőségét, mivel Ukrajna nem ajánlott fel szabad kapacitást.

Az Oilprice.com energetikai hírportál szerint az, hogy a Gazprom nem kötött le kapacitást áprilisra a Jamal-Európa gázvezetéken, arra utal, hogy Oroszországnak nem áll szándékában növelni az Európába irányuló földgázszállításait.
Az orosz energiaóriást azzal vádolják, hogy mesterségesen szűkítette az európai gázpiacot, mivel az idei év elején csökkentette a kontinensre irányuló földgázexportját a 2021-es év azonos időszakához képest.

Télen meg majd úgy melegszünk mint a magyar kártyában a makk ász! :)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 752
113
Nem kell. Azért írtam, hogy a veszteség mértéke a lényeg. Sem a katonát, sem az eszközöket nem könnyű pótolni.
Ez a kifárasztás lényege. Lelkileg feladják, elöljáróik ellen fordulnak. Megbomlik a vezetés. Majd. Az ukrán ott lesz.
értem,azt az egyszerű tényt hagyod figyelmen kivül,hogy amortizálódik azért az ukrán oldal is rendesen .. nekik sem egyszerű sem a katonát,sem az eszközt pótolni,annyi hogy most ugyanabban a helyzetben vannak mint az oroszok voltak ,hogy nem nagyon van hova hátrálni,viszont ők is fordulhatnak pl a vezetőik ellen,ők is feladhatják lelkileg .. volt is erre példa mikor megadta magát valamelyik gépesített lövész egységük (itt volt a videó) nem lefutott kör ez még egyik oldalnak sem. (az meg természetes hogy dicshimnuszt fognak zengeni az ukrán minden esetben .. mi mást is tehetnének ha fent akarják tartani a morált ? )
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113

Ha létrehozzák Ukrajna területén Transnistriáig a szárazföldi összeköttetést, következő céljuk a Kalinyingrád korridor létrehozása.
Ha ennyire nyilvánvalóan beszélek erről az állami TV-ben akkor ez felfogható a háború ideológiai megágyazásának, hasonlóan ami történt Ukrajna esetében.
Kíváncsi leszek hogy a NATO mit fog reagálni ha megteszik.
Teljesen mindegy, hogy mit fog reagálni a NATO, mert ha beáll a hadi állapot köztünk és az oroszok között, kb fél óra után jön az atom és onnantól kezdve nem lesz győztes senki csak vesztes. Európa (és a világ jelentős hányada) megszűnik létezni.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Rossz térképet néznek.
A 150 ezer 10 %-a 15 000. E körüli veszteségről írnak egy hónap alatt. Kijön a matek. Hogy ez sok vagy kevés? Nézőpont kérdése.
Nagyobb gond az állomány morális helyzete, motivaltsága. Nem könnyű az embereket harcra kényszeríteni, mikor bármely pillanatban meghallhatnak és egy hónap alatt mindenki látta társait meghalni.
Könnyen zendülés, parancsmegtagadás lehet a könnyebb választás a katonáknak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
értem,azt az egyszerű tényt hagyod figyelmen kivül,hogy amortizálódik azért az ukrán oldal is rendesen .. nekik sem egyszerű sem a katonát,sem az eszközt pótolni,annyi hogy most ugyanabban a helyzetben vannak mint az oroszok voltak ,hogy nem nagyon van hova hátrálni,viszont ők is fordulhatnak pl a vezetőik ellen,ők is feladhatják lelkileg .. volt is erre példa mikor megadta magát valamelyik gépesített lövész egységük (itt volt a videó) nem lefutott kör ez még egyik oldalnak sem. (az meg természetes hogy dicshimnuszt fognak zengeni az ukrán minden esetben .. mi mást is tehetnének ha fent akarják tartani a morált ? )
Így van. Ott is emberek harcolnak.
A különbség talán, hogy valaki a hazáját, faluját védi vagy idegen ország testvérnépe ellen harcol.
 
W

Wilson

Guest
Így búcsúzik a férjétől egy ukrán nő aki az ukrán légvédelemi erőknél szolgált, de elesett Sumy közelében...
Vajon hány orosz nő érez ugyanígy az Ukrajnában elesett férje,fia,apja,testvére miatt....Annyi különbséggel, hogy nem Oroszországot, hanem Ukrajnát átkozza azért mert elvette a szeretteit....

Többek között ezért mondom azt, hogy teljesen értelmetlen ez a háború, mivel nem old meg semmit hanem csak gyűlöletet és újabb erőszakot szül....

"Iryna Sushkova, az Obozrevatel című ukrán kiadvány szerkesztője a Facebookon búcsúlevelet tett közzé a harcokban elhunyt férjének, Viktor Sushkovnak.

Viktor Sushkov


Tavaly Viktor Sushkov megnősült, és arról álmodott, hogy gyermekei lesznek



A Facebookot Oroszországban blokkolják. Ezért úgy döntöttünk, hogy újranyomtatjuk Sushkova bejegyzését teljes terjedelmében, hogy minden olvasó láthassa.

Életem legijesztőbb szavait fogom leírni. Most utoljára fogok oroszul írni, mert csak oroszul beszéltem veled. Nem tudok nem írni, azt akarom, hogy az egész világ kiáltsa, milyen voltál. És nélküled az egyetlen dolog, amit tudok, az az írás.

Halott férjem mellett ülök. Az életem mellettem fekszik egy lezárt koporsóban. Az életem, amely letörölte a könnyeimet, és azt mondta, hogy soha nem hagy el. Aki egész éjjel simogatott, amikor beteg voltam. Aki minden alkalommal hencegett velem. És én dicsekedtem veled. És hálát adtam Istennek azért, aki vagy. Mintha már nem is léteznék.

Nem ismerek tisztább, kedvesebb, méltóságteljesebb embert. Te voltál a legjobb mindenben. Nem azért, mert az enyém voltál. Te mindenben jó voltál. Mindenütt nagyra értékeltek.

Minden szavad a fülemben cseng. Csak az édeseket, amiket soha nem mondtál. Ha nálunk valami klassz dolog történt, akkor egyszerre megmondtad, hogy kivel osztozunk rajta. Ha valami történt, csak miattad tartottam ki. Egyetlen "zzzah!" elég volt ahhoz, hogy "vigyázzba" álljak.

A szolgálatból csokoládéval teli zsebbel repülnél haza, hogy ne legyek szomorú. És mindent, amit magaddal vittél, mindig kiosztottál, hogy eldicsekedj azzal, hogyan főztem. Soha nem féltél semmitől, egyszer sem. Minden nap mosolyogva ragyogtál, még akkor is, amikor a dolgok rosszul alakultak. "Melegen öltözöm és jól eszem", minden alkalommal. Terveket készítettél az előttünk álló évre, hogy mikor látogatjuk meg a szüleinket. "Megtagadtam én valaha is tőled valamit?" - Minden hülyeségemre válaszoltál. " "Rendbe hozlak, és minden rendben lesz, még gyerekeink is lesznek"."Milyen munka, a lényeg, hogy egészséges és boldog legyél," "Olyan kislányt akarok, mint te", mondogattad minden egyes nap.

És mindig segítettél, bármit kérhettem. "Mi vagy te, parancsnok?" - Cukkoltál egy ravasz mosollyal. "Rosszabb - mondtam -, a parancsnok felesége vagyok, és orron csókoltam.

Olyan dolgokat tudtam elmondani neked, amiket soha senkinek nem mondanak el, és te mindig megértetted.

Az esküvő után egy házat tettél a szívhez a kapcsolatom mellé, és azt mondtad: "Most már örökre az otthonom vagy".

Tudtam, hogy milyen elviselhetetlenek leszünk öregkorunkra ("zzzah, már megint nem a helyén van a serpenyő", "zzzah, zzzah, ki ivott kávét és nem vette ki a kapszulát"), tudtam, hogy milyen szemeket fognak mereszteni a gyerekeink. Már régen kitaláltam, hogy mit vegyek neked az első házassági évfordulótokra. És most koszorút kellett választanom a síodra. Amikor legutóbb beszéltünk, azt mondtad, hogy vigyázol az álmomra. Most már életem végéig őrzöm a tiédet.

Olyan becsületkódexszel rendelkező tiszt vagy, amiről azok a "ribancok"(oroszok) még csak nem is álmodhattak. Te vagy a szívem! Te vagy a lelkem! Voltál és leszel. Mérhetetlenül szeretlek és büszke vagyok rád.

Átkozom azokat a fasisztákat érted, kedvesem, a meg nem született gyermekeinkért, az ellopott életünkért, a tiédért és az enyémért.

A halott férjem mellett ülök. 25 évesen özvegy vagyok. Az életemet nem emberek lopták el. Az életemet ellopta a ****** Oroszország.


 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Miért is? A dolgát végzi. Ezt én tudom, és úgy is értékelem. Boki is, akit épp kitiltottak. Most úgy áll, hogy három hivatásos ukrán ügynök áll szemben 30 amatőr de lelkes orosz fannal.
ulippo szelleme ilyen nyomorúságos, bulvárhíres jelzőkkel kommentálja az egyébként is már propagandától csöpögő híreket, amiket hoz. "csodálatos percek" "gyönyörű pillanatok" meg hasonlók.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Maxim egy kinai motoros triciklin.
Vegulis az oldalkocsis Ural ujragondolva.
Tuti valami nepkoztarsasagi milicia, ok hasznaltak Maximot, meg meg Uralt is kotortak elo 14-15 korul.
Amugy 8-900000 korul mozognak itthon, remlik mintha a romanoknal raknak ossze...
Van elektromos is, meg billencs domper, riksa, de ilyen nagy is:

a93f3375-0572-40cf-80e4-b0803e4cfeb5.jpg

Szoval izirajder DNR/LNR.
 

fa kard

Well-Known Member
2022. január 20.
56
261
53
Hagyjuk már a GFI-t...Nem lehet megbízható szakmai anyagnak tekinteni az infokat rajta. Így is elég nagy baj, hogy egy ilyen nyílt, ellenőrizhetetlen forrást ilyen mértéken osztanak meg a publikum számára sajtóorgánumok (interneten, TV-ben). Abszolút kvantitatív, ráadásul a számítása (a terület összetettsége miatt) vitatható. Arról nem is beszélve, hogy egyes számadatok pontatlanok: például a rombolóknál hibás az amerikai, de a kínai szám is...
Azt mondjuk zsigerből éreztem, hogy a nyilvános számok nem sokat tükrözhetnek, hisz az érintetteknek nem lehet érdeke a valós képességeik világgá kürtölése..
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
8cb56b2-photo-2022-03-21-13-11-06--1-.jpg

FEHÉROROSZ KATONASÁG

A titkosszolgálatok szerint az ukrajnai háborúban való részvételért a fehéroroszoknak havi 1000-1500 dollár fizetést, valamint oroszországi egyetemi tanulmányi juttatásokat kínálnak.

Forrás : Honvédelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatósága
Szó szerint : "Az orosz különleges szolgálatok tanulmányozzák a fehérorosz katonák erkölcsi és pszichológiai állapotát, és egyéni interjúkat készítenek a köztisztviselőkkel, ezért Putyin küldöttei megpróbálják rávenni a fehérorosz hadsereget, hogy vegyenek részt az ukrajnai háborúban, még ha nem is Fehérorosz haderő tagjaiként .

A fehéroroszoknak havi 1000-1500 dollárt kínálnak a "speciális feladatokért". Ezenkívül - kedvezményes képzést az orosz katonai egyetemeken (például a Ryazan Airborne Command School).

Részletek : Az ukrán hírszerzés a Fehéroroszországi Fegyveres Erők 103. légideszant hadosztályánál és a Gomeli Határcsoportnál rögzített ilyen eseteket.
A GUR arról is beszámol, hogy az úgynevezett "különleges hadműveletben" való részvételt megtagadó fehéroroszokat ellenőrzik "az ellenzékkel való kapcsolata miatt". Az Orosz Föderációhoz hűtlen parancsnokokat lecserélik.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113
A 150 ezer 10 %-a 15 000. E körüli veszteségről írnak egy hónap alatt. Kijön a matek. Hogy ez sok vagy kevés? Nézőpont kérdése.
Nagyobb gond az állomány morális helyzete, motivaltsága. Nem könnyű az embereket harcra kényszeríteni, mikor bármely pillanatban meghallhatnak és egy hónap alatt mindenki látta társait meghalni.
Könnyen zendülés, parancsmegtagadás lehet a könnyebb választás a katonáknak.
Azt írja a cikkben, hogy az orosz veszteség néhány ezer. Ezért nem jön ki a matek. Ha 90%-nál több a veszteség, az több, mint 15 ezer. Akkor nem néhány ezer, hanem néhány tízezer. Az én matektudásom szerint. Egyébként minden bizonytalan a veszteségekkel kapcsolatosan, sem orosz, sem ukrán veszteségekről nincsen megbízható adat. És innentől kezdve találgatás az egész.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Nagy pontosságú Kalibr rakéták használata Ukrajna katonai infrastruktúrája ellen

P.S.: Soha ne szálljon le egy orosz hadihajóról!

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 735
113
Pont ezért kérdeztem, hogy ezekből a számokból mit kell érteni, vagy mire lehet következtetni. Gondolom a Global Firepower Index az sokkal inkább mérvadó csak ott nem tudom, hogy milyen képlet szerint lehet összesíteni vagy aggregálni több indexet...
Azt én sem.