[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 013
93
Ok, ez egy ukrán hír mindenki úgy értelmezi, annyira tartja hihetőnek vagy nem amennyire csak akarja....:)
ok. bocs ... csak kicsit felszaladt a pumpa ... de talán lejött az is, hogy nem Neked címeztem, csak általába véve kikivánkozott belőlem .. amúgy is örülök, hogy hozod az infókat, tisztába vagyok vele, hogy nem Te gyártod őket ... :)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113

Mariupol nagyon komoly ellenállás után vélhetően nem sokáig tud már kitartani. Ez megint orosz erőket szabadíthat majd fel. Ezzel együtt a Kijev és Mikolajev körüli ukrán ellenállás nem semmi – bár szinte biztos, hogy az amerikaiak nem csak hírszerzési, hanem katonai tervezési segítséget is adnak az ukránoknak – azaz megmondják, mikor, hova, mivel csapjanak le – ez persze nem kisebbíti az ukrán katonák érdemét. Az oroszok precíziós bombáik és rakétáik vagy felét elhasználták, annyi fegyvert vesztettek, ami egy közepes méretű országnak elég lenne...”


Én is ugyanezt gondolom. Oroszország az USA-val háborúzik, az ukránok csak eszközök.


Aminek "érdekes" és "eddig nem játszott szintje", hogy --a szokatlanul magas orosz fő-tiszti veszteségekből következtethetően-- az amcsi műholdas (és valószínűleg rádió-technikai) felderítési fölénynek köszönhetően egy "hajtóvadászat-az-orosz-vezérkarra" esemény-sorozat tűnik kibontakozni az ukrán-orosz fronton.

Becsülve az ukránok titoktartási képességeit és "high-tech-megörző szintjét" szinte biztos hogy nyugati/amcsi zsoldos(nak álcázott SPECOPS) teamek végzik ennek a kényes feladatnak a javát.
Ez csak azért érdekes mert az oroszok nem egy feledékeny nemzet, akik nyugaton mindenhol rendelkeznek bűnözői (sőt, néha valójában csak annak álcázott) kapcsolatokkal.
...és bizony:
  1. "...ellenségem ellensége a barátom!"
  2. "Háborúban és szerelemben mindent (IS) lehet!"
  3. ...+mindenkinek a fantáziájára bízott balesetek és váratlan öngyilok-hullám!


Ezt a szintet eddig egyik fél sem lépte meg ilyen nyilvánvalóan. Hallgatólagos határok --úgy tűnt-- eddig mindig voltak, azt mindkét fél tiszteletben tartotta(lásd vegyi-fegyverek nem-alkamazása (II. Vh.), egyenlő ellenfelek esetén (közelmúltban, jelenleg), stb...
Nos, a jelenlegi "porcelánboltos elefánt" amcsi vezetés reálpolitikától és valóságtól elszakadt személyei --a tűzzel játszva-- ezeket az íratlan szabályokat is felrúgták, nem véletlenül okoztak pánikot az --egyébként "nem-létező"-- ukrajnai bio-laborok "eredményei" és azoknak esetleges orosz felhasználása.



Egy ilyen vezetés ellen indokolt akár egy nemzetközi összefogás is a megbuktatásra --ami a látszattal ellen ben valójában igenis lehetséges--. Mintha "kis" pánikot véltem volna felfedezni +"zavart az Erő-ben"--, amikor kb. először az "Amerika-Kapitányos" 100+ évben INDIA ÉS KÍNA egyetértett és nem vesz részt az orosz embargóban/elszigetelésben!!!


...kicsit összefüggésében nézve 1-2 eseményt és amit jeleznek!


.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 013
93
Ez az információs hadviselés része és függetlenül attól, hogy milyen szándékkal használják is az ukránok, könnyen lehet, hogy jó pár Ukrajnában elesett orosz katona sorsáról más módon nem tudnának meg semmit a szerettei....
Tisztelem a véleményed e témában, de én nem akarok álszent lenni, pontosan lehet tudni, hogy miért teszik ezt az ukránok ... az orosz hátország destabilizálása érdekében , tehát értem a célt, de módszert nem tudom elfogadni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Aminek "érdekes" és eddig "nem játszott szintje", hogy --a szokatlanul magas orosz fő-tiszti veszteségekből következtethetően-- az amcsi műholdas (és valószínűleg rádió-technikai) felderítési fölénynek köszönhetően egy "hajtóvadászat-az-orosz-vezérkarra" esemény-sorozat tűnik kibontakozni az ukrán-orosz fronton.

Ezt még várjuk ki, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a májusi Győzelmi parádén ezeknek a tiszteknek a nagy része az első sorból fog integetni (mint a kicsi Kim nagybátyja akit CNN szerint legalább 17-szer kivégzett).
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Az utóbbi hetekben rendkivül népszerű nyugaton a Sztálin halála című film amiben végül Zsukov puccsa juttatja hatalomba Hruscsovot az addig biztos befutó Berija helyett...
Ami egy börleszk.
Akinek van pici ismerete kelet európáról annak elsőre szerintem nem is nézhető végig elejétől a végéig.
Aztán idővel kb. második nézés után ;) egészen jó filmnek tűnik azóta már végig tudom nézni figyelemmel arra is hogy a egész tényleg egy börleszk /és szóhasználat egyéb tekintetében a készítés évét kell figyelembe venni, annak idején még tahó vezetők se beszéltek egymást közt se ilyen szinten egymással.
És fontos hogy orbanisztánban izé putyinisztánban tiltva van.
Szóval ajánlom megtekintésre én is:cool:
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Tisztelem a véleményed e témában, de én nem akarok álszent lenni, pontosan lehet tudni, hogy miért teszik ezt az ukránok ... az orosz hátország destabilizálása érdekében , tehát értem a célt, de módszert nem tudom elfogadni.
Nekem sem tetszik, de a harcban mind a két fél felhasznál minden rendelkezésére álló eszközt, amivel az ellenség hátországát gyengíteni tudja,így volt ez a múltban is, így van most is, és így lesz ez a jövőben is.
 
  • Tetszik
Reactions: AchtungPanzer

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
nah ... ez kemény ... de tényleg .... ezt én egyszerűen hírgyártásnak nevezem ... egy lerobbant BTR ( bal első futó ) , néhány kipakolt felszerelés ... máshonnan bevágott képek ... sehol a felderítők maguk, így vagy úgy ... ezt én nem eszem meg ... mivel voltam felderítő ( tüzérségi, mint amit a cikk említ ) pontosan tudom, hogy mit visz magával egy felderítő raj illetve ha önjáró tüzérségi felderítésről beszélünk, az hogy néz ki orosz módra, ott települt tőlem 50m-re ....
És ha az ember meg berakná a képeket a több tucat ilyen a gépből kitápászkodva lemészárolt rajról, vagy a több száz ilyen kiégett nyuszibuszról, akkor meg azon menne a hőzöngés, hogy a halottakat gyalázzák meg?

A képeken olyan fegyverek és eszközök vannak amelyeket csak az oroszok használnak. Hacsak nem ők fényképezgették le ezeket, akkor valaki erővel elvette tőlük.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Aminek "érdekes" és "eddig nem játszott szintje", hogy --a szokatlanul magas orosz fő-tiszti veszteségekből következtethetően-- az amcsi műholdas (és valószínűleg rádió-technikai) felderítési fölénynek köszönhetően egy "hajtóvadászat-az-orosz-vezérkarra" esemény-sorozat tűnik kibontakozni az ukrán-orosz fronton.

Becsülve az ukránok titoktartási képességeit és "high-tech-megörző szintjét" szinte biztos hogy nyugati/amcsi zsoldos(nak álcázott SPECOPS) teamek végzik ennek a kényes feladatnak a javát.
Ez csak azért érdekes mert az oroszok nem egy feledékeny nemzet, akik nyugaton mindenhol rendelkeznek bűnözői (sőt, néha valójában csak annak álcázott) kapcsolatokkal.
...és bizony:
  1. "...ellenségem ellensége a barátom!"
  2. "Háborúban és szerelemben mindent (IS) lehet!"
  3. ...+mindenkinek a fantáziájára bízott balesetek és váratlan öngyilok-hullám!


Ezt a szintet eddig egyik fél sem lépte meg ilyen nyilvánvalóan. Hallgatólagos határok --úgy tűnt-- eddig mindig voltak, azt mindkét fél tiszteletben tartotta(lásd vegyi-fegyverek nem-alkamazása (II. Vh.), egyenlő ellenfelek esetén (közelmúltban, jelenleg), stb...
Nos, a jelenlegi "porcelánboltos elefánt" amcsi vezetés reálpolitikától és valóságtól elszakadt személyei --a tűzzel játszva-- ezeket az íratlan szabályokat is felrúgták, nem véletlenül okoztak pánikot az --egyébként "nem-létező"-- ukrajnai bio-laborok "eredményei" és azoknak esetleges orosz felhasználása.



Egy ilyen vezetés ellen indokolt akár egy nemzetközi összefogás is a megbuktatásra --ami a látszattal ellen ben valójában igenis lehetséges--. Mintha "kis" pánikot véltem volna felfedezni +"zavart az Erő-ben"--, amikor kb. először az "Amerika-Kapitányos" 100+ évben INDIA ÉS KÍNA egyetértett és nem vesz részt az orosz embargóban/elszigetelésben!!!


...kicsit összefüggésében nézve 1-2 eseményt és amit jeleznek!


.


Ezt még várjuk ki, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a májusi Győzelmi parádén ezeknek a tiszteknek a nagy része az első sorból fog integetni (mint a kicsi Kim nagybátyja akit CNN szerint legalább 17-szer kivégzett).

Szeretnék tévedni az elsőnek itt idézett hozzászólás esetében.
Nekem sem szimpatikus a "Nekünk (USA) már mindent is szabad" szemlélet, ezen az atommal és bio-laborokkal teli, egyetlen bolygónkon!


.
 
W

Wilson

Guest
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma kiadta a legújabb helyzetjelentést. „ Védelmi hírszerzési frissítés az ukrajnai helyzetről”.

Azt állítják:

  • Az észak-ukrajnai csatatér továbbra is nagyrészt statikus, az orosz erők valószínűleg átszervezési időszakot hajtanak végre, mielőtt folytatnák a nagyszabású offenzív műveleteket.
  • Az orosz erők az ország keleti részén próbálják bekeríteni az ukrán erőket, miközben északon Harkov és délen Mariupol irányából nyomulnak előre.
  • Az orosz erők továbbra is megpróbálják megkerülni Mikolaivot, miközben nyugat felé, Odessza felé igyekeznek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma kiadta a legújabb helyzetjelentést. „ Védelmi hírszerzési frissítés az ukrajnai helyzetről”.

Azt állítják:

  • Az észak-ukrajnai csatatér továbbra is nagyrészt statikus, az orosz erők valószínűleg átszervezési időszakot hajtanak végre, mielőtt folytatnák a nagyszabású offenzív műveleteket.
  • Az orosz erők az ország keleti részén próbálják bekeríteni az ukrán erőket, miközben északon Harkov és délen Mariupol irányából nyomulnak előre.
  • Az orosz erők továbbra is megpróbálják megkerülni Mikolaivot, miközben nyugat felé, Odessza felé igyekeznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 013
93
És ha az ember meg berakná képeket a több tucat ilyen a gépből kitápászkodva lemészárolt szakaszról, vagy a több száz ilyen kiégett nyuszibuszról, akkor meg azon menne a hőzöngés, hogy a halottakat gyalázzák meg?

A képeken olyan fegyverek és eszközök vannak amelyeket csak az oroszok használnak. Hacsak nem ők fényképezgették le ezeket, akkor valaki erővel elvette tőlük.
Ne haragudj, de itt egy konkrét esetről van szó, amit képekkel illusztráltak .. ukrán egység elkapott egy orosz felderítő csapatot.
Az egész eseményre semmi nem utal amúgy, mint egy lézertávmérő, aminek a képe nem is a helyszínen készült.
Érthetőre fordítva : lefényképeznek Téged a trafival mert 65-tel mentél az 50 helyett ... erre bizonyítékként mutatnak neked egy felvételt egy gyorsulási versenyről .... gondolom lejött a lényeg ... :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma kiadta a legújabb helyzetjelentést. „ Védelmi hírszerzési frissítés az ukrajnai helyzetről”.

Azt állítják:

  • Az észak-ukrajnai csatatér továbbra is nagyrészt statikus, az orosz erők valószínűleg átszervezési időszakot hajtanak végre, mielőtt folytatnák a nagyszabású offenzív műveleteket.
  • Az orosz erők az ország keleti részén próbálják bekeríteni az ukrán erőket, miközben északon Harkov és délen Mariupol irányából nyomulnak előre.
  • Az orosz erők továbbra is megpróbálják megkerülni Mikolaivot, miközben nyugat felé, Odessza felé igyekeznek.

Hádde északon nem statikus, redditen már 3 napja pörögnek a bekerítésen és a 40000(0) orosz halott katonán.
Ráadásul a reggel Irpin fölött levideózott 2 Su-25-östől is kis híján agyvérzést kaptak, azzal nyugtatták egymást, hogy ezek csak ukrán gépek lehetnek, hiszen az oroszokat visszaverték.



Ami egy börleszk.
Akinek van pici ismerete kelet európáról annak elsőre szerintem nem is nézhető végig elejétől a végéig.
Aztán idővel kb. második nézés után
;)
egészen jó filmnek tűnik azóta már végig tudom nézni figyelemmel arra is hogy a egész tényleg egy börleszk /és szóhasználat egyéb tekintetében a készítés évét kell figyelembe venni, annak idején még tahó vezetők se beszéltek egymást közt se ilyen szinten egymással.
És fontos hogy orbanisztánban izé putyinisztánban tiltva van.
Szóval ajánlom megtekintésre én is
:cool:

Virágboltban fent van magyarul tehát nálunk kapható, de úgyis csak angolul érdemes nézni mert direkt "külföldi" színészeket használtak a kisebbségekhez akik akcentussal beszélik az angolt ezzel jelképezve a Szovjetunióban élő több száz népet.
 
W

Wilson

Guest
Hádde északon nem statikus, redditen már 3 napja pörögnek a bekerítésen és a 40000(0) orosz halott katonán.
Ráadásul a reggel Irpin fölött levideózott 2 Su-25-östől is kis híján agyvérzést kaptak, azzal nyugtatták egymást, hogy ezek csak ukrán gépek lehetnek, hiszen az oroszokat visszaverték.
Én is észrevettem, hogy van náluk némi zavar az ukrajnai hadműveletek értékelésében, személy szerint az amerikai védelmi minisztérium helyzet értékeléseit jobbnak tartom...
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi